|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba ne kaki
31.7.2012 15:53:09   
Zvjerka
Nama je pomogao sok od marelice, onaj gusti fructal. Ne, nisam ga davala bebici, vec ga ja pijem user posted image

(odgovor članu veki_aki)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Beba ne kaki
1.8.2012 13:27:56   
veki_aki
hvala, probat cu i to.Sad smo kakili 11-i danuser posted image

(odgovor članu Zvjerka)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Beba ne kaki
1.9.2012 23:37:19   
kaktuscic
Evo i mene na ovu temu... Beba ne kaki već 8 dana, iskljucivo je dojen... Citam svasta, vidim bilo je i tezih slucajeva, ali ono sto me zabrinu su postovi forumasica koje su samo dojile i nakon dohrane bebe su im kakile. Je li moguce da mu je malo? Poslije svakog podoja bljucne, kontam da ima viska, nisam pametna vise... Bebi stomak nije tvrd, on je veseo i uvijek nasmijan. Danas sam mu radila vjezbice, ali nista. Ima cesto vjetrove koji jakoooo smrde.

(odgovor članu veki_aki)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Beba ne kaki
1.9.2012 23:39:17   
animagical
nije to zato sto je malo, nego sto je potpuno iskoristivo, a npr mrkva nije, ne moze se apsulutno apsorbovati i iskoristiti... ne brini!

(odgovor članu kaktuscic)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Beba ne kaki
18.11.2012 15:46:57   
Suncica_
...nama pomaze caj od kima... kakimo svaki dan, nekad swaki drugi...

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Beba ne kaki
20.11.2012 11:09:30   
ajla86
ja isto se patim sa stolicom...
curici je nepuna 2 mj i ocisto da nemoze kakiti bez neke iritacije.
neznam da je ikad se sama od sebe pokakila.
bili na aptamilu pa na humani sad smo opet na aptamilu i nekakiiii opet..juce je pila kamilicu sa secerom i nistaaaa
danas opet i nakon toga lafica zaspala...danas cu svratiti kod pedijatra ali bez nje??dal ce me httjeti primiti??
dal smijem toliko kamilice davati dal su crijeva toliko lijena bas se brinem

(odgovor članu Suncica_)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Beba ne kaki
20.11.2012 15:55:43   
Alannah
Moj bebac ima mjesec i pol,iskljucivo doji i ima po 4-5 stolica dnevno. Pomaze mu masaza stomacica,vjezbice nogama,te kad ga polegnemo stomakom na nase noge,tad zacas iskaki. Ne dajem mu nikakve cajeve,ali zato ja dnevno popijem oko 2 litra caja od komoraca ili rooibosa,cesto i kompot od suhih sljiva,pa mislim da mu i to pomogne,ako se vec izlucuje preko mlijeka.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Beba ne kaki
20.11.2012 20:35:15   
didasa
Ne znam da li je vec neko napisao ako jeste sorry za bebe koje su na AD a dobiju zatvor ima Novalac 1 AD sa raznim "uljima" nama je prosli put jakkkko pomogao a imali smo uzasnih problema sa stolicom.
A za dojene bebe pokusajte dati toplu kamilicu ili caj koji dajete kod mene pali e sad dokle ne znam jer sa sve tri djevojcice isti problem razlicita rjesenja.

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Beba ne kaki
20.11.2012 21:57:26   
Selma Kikoebu
Evo i mene na ovoj temi, da trazim savjet.

Bebi je 7 mjeseci, poceli smo sa krutom hranom prije dva mjeseca, fino jede i sve ok, ali u zadnjih 2 sedmice bas se muci sa stolicom. Ima skoro svaki dan, ali bas bas se napinje, i to bude bas tvrdo. danas joj dala HIPP sljiva, kazu to pomaze, i evo maloprije kakila, isto tako se napinjala, i tvrdo opet. Sta je problem, zna li neko?

_____________________________

Moja Mrvica, zivot moj sa tatinim okicama uljepsala nas zivot 27.04.2012. Moj zivot je dobio pravi smisao

(odgovor članu didasa)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Beba ne kaki
21.11.2012 0:02:56   
Latinka
Selma, probaj da joj daješ što više tečnosti, vode ustvari. Ne znam kako ti sad pije vodu. Paziš li na dodani šećer u hrani ako joj kupuješonu u teglicama? Kažu da i to stvrdne stolicu.

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu Selma Kikoebu)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Beba ne kaki
23.11.2012 21:16:19   
ajla86
moja curica opet nekaki....
cak i akd popije kamilicu sa kockom secera nekaki....sad zasad je vesela,nemuci je..nenapreze se...ali me brine sto je kamilica neprotjera??na aptamilu smo...ima jos malo pa 2 mj....

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Beba ne kaki
23.11.2012 21:21:05   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: ajla86

moja curica opet nekaki....
cak i akd popije kamilicu sa kockom secera nekaki....sad zasad je vesela,nemuci je..nenapreze se...ali me brine sto je kamilica neprotjera??na aptamilu smo...ima jos malo pa 2 mj....


ajlić napisala sam ti tamo na našoj temi, normalno je da beba u anu 7 puta kaki i da jednom u 7 dana kaki, znači sve je to normala, ja bih nju malo pustila, ne bih je na ovo navikavala, neka se organizam izbori sa stomom

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Beba ne kaki
24.11.2012 9:17:51   
diyanna
Drage mame, ne znam je li neko vec napisao ali ako je beba starija od 5 mjeseci skuhajte joj kompot od suhi sljiva bez secera ( sljive prvo prokuhajte pa bacite prvu vodu, saperite i onda u cistoj vodi kuhajte) stavite malo vise sljiva i kada se skuha procijedite joj da nema ona vlakna i dajte blago topal. to je jako zdravo za bebu a nema nista bolje za pomoc kod probave. isprobano vise puta.

ako je beba starija mozete joj i oguliti koju kuhanu sljivu pa da i to pojede.

sretno

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Beba ne kaki
30.11.2012 16:00:19   
ajla86
molim vas zene iz licnog iskustva...kad kazemo da beba ima zatvor???
curicu imam,2 mjeseca joj je i bili smo na hiumani ispocetka usper poslije nije mogla da kaki....onda na aptamil ista prica....
hippov ca ja za broibavu koristimo,masaza stomacica,vjezbe nogicama one da eto kao pokrenemo vrijeva i pored svega toga na drugi dan je imala stoliocu uz naprezanje....
opet nije imala sve to radimo....pijemo caj,vjezbamo...juce se citav dan natezala bez placa....ali kad je izbacila komadic jedan ko kamen je to tvrdo.....i cmar joj se zacrvnio ...namazala to dobro i pocela opet vjezbe ali niej ocepilo dalje....
danas nisam mogla gledati kako ona se nateze pati se....stomacic tvrd....nadut dam kamilicu posecerenu i to dobrooo i nakon pola sata se opet natezala..plakala...natezala i kakila....stolica je tvrda nista posebno ali nije ona fina tvrda stolica....
znaci kamilca je nije protjerala....
nazovem pedijatricu da vidim koji ad sad da uzmem dal hipov ili aptamil comfort ona me napade..kako je normalno da djete nema stolicu i do 10 dana sta ja hocu ma hajde..jedna glava hiljadu jezika....
ali ako je nakon kamilice tvrda....ako se nateze ovako sta bi bilo da je pustim bez icega da kaki sama od sebe....nemogu to zamisliti.

(odgovor članu diyanna)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Beba ne kaki
30.11.2012 16:04:07   
malena27 RR
Ajla i moj bebac je imao tvrdu stolicu, grijesila sam sa secerenom kamilicom-tako mi savjetovale patronazne... kupila djetetu neki sirup za lakse kakanje, koje ne izaziva navikavanje...kad je period grcica prosao, poceo je normalno da kaki...svaki dan, cak i po par puta...



_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Beba ne kaki
30.11.2012 17:20:32   
ajla86
kod nas naopako...kad su bili grcevi ona je redovno kakila....
valjda od naprezanja jer je imala groooozne grceve uzas zivi.
hB proslo to dosli novi belaji....hB nisu neki belaji ali mi je zao da se pati.sve sto mogu da joj olaksam olaksat cu.nazalost dohranjujem je ali hB ima ovih raznih hapica nekih pa cu probati drugu sad da vidim jeli do hrane....ma i ja sam probala sve zivo ali opet se vratim kamilici i opet je muci i nateze se....
a ako nedjeluje ni ovaj hipp comfort onda neki sirup....

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Beba ne kaki
30.11.2012 17:25:20   
M kao Mama
ajla dr je sasvim u pravi i mi ti govorimo do 7 stolica dnevno i jednom u 7 dana je normalno, ja nju ne bih dirala pusti je malo, da je moja beba ja bih davno uzela Comfort jer je zaista dobar, ali eto ti najbolje znaš

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Beba ne kaki
30.11.2012 17:30:36   
ajla86
ok ako se beba nepati tih 7 dana....ali Ajsa se nateze po citav dan...bas se vidi da joj se kaki a nemoze...kontas??
evo sad odoh u dm po one pelene dom-ove da probam kakve su i uzet cu..comfort znaci.....ako bude fajde od njih vodim te na palacinke u "PARK" user posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Beba ne kaki
30.11.2012 17:32:06   
M kao Mama
ajla imaš post na temi beba do 1. godine, pročitaj

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Beba ne kaki
30.11.2012 17:40:54   
Hanady RR
ajla mislim da ti ja pišem sigurno 3 put po temama a evo čitam najamanje dvije mame su ti rekla...
ne daji djeteteu zašaćerenu kamilicu...šećeri dovode do zatvora ....
beba je mama kamilicu smao hipp il neku onu pripremljenju u granulama za bebe jer su iz njih izdvojeni alregeni...
al šećeriti dodatno NE...

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Beba ne kaki
30.11.2012 17:41:18   
dijana79
ajla imaš u DM onaj bebylove čaj od komorača za bebe ne trebaš šećeriti uopšte moj beban je obavezno poslije tog čaja kakio pa probaj i taj.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Beba ne kaki
30.11.2012 17:45:11   
ajla86
vidjela sam da ima i hippov od kamilice ali ja se odlucila za ovaj za probavu ima anis,kamilica i komorac pa sam milila namjenski je za probavu i neuzeh kamilicu....
a ako dajem ovaj netreba mi ni ta kamilica u granulama...
ili da uzmem i kamilicu pa malo ovaj malo onaj da dajem..recite mi idem sad do dm ako treba da kupim odmah...sta bi ja bez vas kissssss veliki

(odgovor članu dijana79)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Beba ne kaki
3.1.2013 11:34:39   
ivannna
Evo jedan savjet iz iskustva za bebice koje su počele sa nadohranom a dojene su jer je kod nas bio takav slučaj. Znači do nadohrane imala je redovitu stolicu, nakon uvođenja i druge hrane malo malo pa zatvor do 5 dana, i onda se muči, izbacuje tvrde loptice, a ni kompoti, ni šljive ni ništa ne pomaže.
Puno sam čitala i na kraju shvatila da joj fali tečnosti iako je dojila 10-ak puta dnevno i pila pomalo vode uz obrok, tako da smo onda počeli čašu sa vodom nosati za njom i nutkati joj svako malo i tada je pocela redovito kakiti, svaki dan, i bas smo vidjeli da ako nekad nece da pije dodatne tečnosti i stolica preskoči dan i bude tvrđa.
Jer sve sto se daje za omeksanje stolice ima efekat ako u organizmu ima dovoljno tečnosti, ako ne onda imamo kontraefekat ili u najboljem slučaju nikakav efekat od njih.
Eto to je nas slučaj, mozda nekom pomogne user posted image

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Beba ne kaki
3.1.2013 13:59:45   
Esmica
Podpisujem ivana,
i ja iz svog iskustva sa cetvero djece kamogu da kazem tako.
Uz pocetak dohrane davati tecnosti,i pored dojenja.
Moja uz jednu kasicu popije pola flasice caja svaki put. Ima normalnu stolicu,a cim pije manje,odmah se muci.
Bila sam to zaboravila na pocetku,pa se bas mucila sa prvom stolicom, a cijelo vrijeme mi je u glavi bilo sto joj nisam davala vise tecnosti.user posted image

_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Beba ne kaki
3.1.2013 20:39:11   
visnjica1
moja beba ima 39 dana do sad je imala 4-5 stolica dnevno danas je imala samo jednu i cijeli dan stenje i prdecka kako da joj pomognem

_____________________________

Moje Sunce 25.11.2012

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *