|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba ne kaki
3.1.2013 21:37:47   
Alannah
visnjice iscitaj malo temu,ima super savjeta. Ne znam da li dojis ili je beba na ad.Ako dojis,normalno je da nema nekoliko dana stolicu.Mojoj bebi je pomagalo,posto iskljucivo dojim,kada ja pijem kompot od suhih sljiva,zatim caj od komoraca ili bilo koje koje su namijenjene mamama dojiljama,posto uglavnom sadrze biljke koje se preporucuju bebama za olaksavanje grceva.Bebe te supstance dobije kroz tvoje mlijeko,a pogotovo nakon kompota od suhih sljiva je vrlo lako kakio.Probaj mu takodje raditi vjezbe sa nogama,kao voznja bicikla ili ga probaj staviti na stomak.Pomaze takodje i topla pelena na stomacic.

(odgovor članu visnjica1)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Beba ne kaki
8.2.2013 7:11:21   
sljiva
hvallllllllllllllllllllllllllllla puno svima posebno ononme ko je napisao da suhe sljive pomazu da dijte kaki svaka mu cast .ja sam sinoc pila sok od sljiva i jela suhe sljive i jutos je kakio bez problema hvalaaaaaaaaaaaa puno.

(odgovor članu fata)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Beba ne kaki
11.3.2013 11:52:46   
loomasa
da, suhe šljive, i inače sve vrste kompota. bebici zna pomoći i čaj od kamilice, sekundicu zaslađen.

(odgovor članu sljiva)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Beba ne kaki
12.5.2013 12:37:00   
ajla86
nama vise nista vise nepomaze da kakimo na domacoj bazi.....
pola hrane nejede jer je muci...vise neznam sta da radim.....

(odgovor članu loomasa)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Beba ne kaki
12.5.2013 13:02:53   
dijana79
ajla jesi li joj pravila komorač da ruča? ima i bebylove čaj od komorača on je mom malom pomogao kad popije odmah je kakio.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Beba ne kaki
12.5.2013 13:30:11   
ajla86
komorac da ruca? To nisam....sve cajeve probali....djeluje mjesec dva i to je to

(odgovor članu dijana79)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Beba ne kaki
12.5.2013 13:39:22   
Hanady RR
ajla koliko je bebi sada

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Beba ne kaki
12.5.2013 13:46:54   
AnLu
ne znam kolika je beba, nama je pravo pomagalo ne znam ima li jos to u prodaji one zitarice mljevene 3corn ili 7corn DM-ove i milupine potopljene u jogurt i svako drugo jutro je to doruckovala, onda ako je beba preko godinu u toplu vodu razmuti kasiku meda pa na taste nek pije, ovo sljiva, kamilica i co si sigurno probala.

< Poruku je uredio AnLu -- 12.5.2013 13:50:31 >


_____________________________

A. 10.02.2010.
L. 12.08.2011.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Beba ne kaki
12.5.2013 13:48:32   
Hanady RR
na tikeru meni se čini d aje bebi nešto preko 7 mjeseci...

pošto maslinovo ulje može sa 6 mjeseci...pokušaj da joj daš po malenu kašiku maslinovoga ulja svako jutro, ona najmanja kašika...
ili da isto ne prerađeno tom kašikom odoaš joj u sve kašice koje ti sada jede...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu AnLu)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Beba ne kaki
12.5.2013 13:51:05   
Hanady RR
a korijen komorača možeš kupiti i praviti djetetu za jelo u vidu kašica...
ovo je korijen
http://www.coolinarika.com/namirnica/komorac/

Odličan je izvor dijetetskih vlakana koja pomažu u pravilnoj funkciji crijeva, ...pored ostaloga naravno...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Beba ne kaki
12.5.2013 13:59:49   
ajla86
hvala za info o komoracu,kupujem obavezno....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Beba ne kaki
30.7.2013 23:44:59   
ajla86
sad imam opet pitanje oko stolice....zivot mi moj uze stolica.....
sad je bebi stolica suha.....kao pjesak.....neznam kako da objasnim....
sta da radim vise.....izludih

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Beba ne kaki
30.7.2013 23:46:52   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: ajla86

sad imam opet pitanje oko stolice....zivot mi moj uze stolica.....
sad je bebi stolica suha.....kao pjesak.....neznam kako da objasnim....
sta da radim vise.....izludih

tečnosti što više...vode...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Beba ne kaki
30.7.2013 23:52:21   
ajla86
hanady draga pije i vodu i caj i kompote i jogurt......tacno mi se zeldac okrene kad vidim njenu stolicu....kontam da mi bude par dana na povrtnim supicama...da joj nepravim kasice....dal to pomaze

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Beba ne kaki
30.7.2013 23:59:11   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: ajla86

hanady draga pije i vodu i caj i kompote i jogurt......tacno mi se zeldac okrene kad vidim njenu stolicu....kontam da mi bude par dana na povrtnim supicama...da joj nepravim kasice....dal to pomaze


najprije sokove i kompote smanjite...tačnije šećer smanjite uknite ako možete
kašice neka ne budu ono što je teko za stolicu...mrkva, blitva, špinta..sve to zatvara...
supa neka bude obavezna ...stavljaj u kašce maslinovo ulje...u gotovu umješaj jednu kašiku
i vode...vode mnogo i stalno...

to je jednostavno takav organizam i morate se borit dok ne ojača

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Beba ne kaki
31.7.2013 0:03:14   
ajla86
a supa bas supa ili vise da bude gusca?jos nestavljam niti tarhanu niti hljeb u supu vec puno povrca na telecem temeljcu....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Beba ne kaki
31.7.2013 0:05:47   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: ajla86

a supa bas supa ili vise da bude gusca?jos nestavljam niti tarhanu niti hljeb u supu vec puno povrca na telecem temeljcu....


supa žiđa :)


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Beba ne kaki
31.7.2013 0:08:17   
ajla86
hvala...bas sam smotana...jbg supa je supa a ja nabacam svega i kad izmiksam dodze mi kasica gusta....
hvala puno

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Beba ne kaki
2.8.2013 11:59:16   
almondray

IZVORNA PORUKA: ajla86

hvala...bas sam smotana...jbg supa je supa a ja nabacam svega i kad izmiksam dodze mi kasica gusta....
hvala puno

Jesil probala borovnice?Dovoljna je jedna kašika , mom bar pomogne.Čak sam i zamrzla da imam zimi kad zapekne user posted image

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Beba ne kaki
22.10.2013 17:25:45   
I love youu
Zene plz reci te mi sta da radim, beba mi od 6mj ne kaki evo danas 3.dan.Pati se, napinje, al nemoze da kaki.Jude I danas je jela rizine pahuljice a inace je dojim.Sta da radim, zao mi je.Inace je do sad redovnokakila svaki dan, al evo sad imamo problem.

_____________________________

28.04.2013.god. Moja princeza :))))

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Beba ne kaki
22.10.2013 18:40:49   
Andy_Bec23

IZVORNA PORUKA: I love youu

Zene plz reci te mi sta da radim, beba mi od 6mj ne kaki evo danas 3.dan.Pati se, napinje, al nemoze da kaki.Jude I danas je jela rizine pahuljice a inace je dojim.Sta da radim, zao mi je.Inace je do sad redovnokakila svaki dan, al evo sad imamo problem.



Toplomjer u guzu da joj olaksas

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Beba ne kaki
22.10.2013 19:14:02   
sara09
prolax cepici,moja ih je curica koristila sa 3 mj. pola cepica joj stavis i za pola sata kaki. hippova sljiva i kruska, zasecerena kamilica i sok od kruske napravljen kod kuce u sokovniku,da je gusci i zaseceren caj od kamilice.to je sve sto smijes tako malom djetetu..user posted image

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Beba ne kaki
22.10.2013 21:01:06   
Alannah

IZVORNA PORUKA: I love youu

Zene plz reci te mi sta da radim, beba mi od 6mj ne kaki evo danas 3.dan.Pati se, napinje, al nemoze da kaki.Jude I danas je jela rizine pahuljice a inace je dojim.Sta da radim, zao mi je.Inace je do sad redovnokakila svaki dan, al evo sad imamo problem.


Koliko znam vi ste skoro krenuli s dohranom,a tad je normalno da se stolica poremeti,jer su crijeva navikla samo na mlijeko,pa se sad moraju adaptirati.Namirnice koje otvaraju su palenta proso,kruska,jabuka,amaranth,tikvica.Recimo skuhas palentu sa keuskom i jabukom ali da bude rjedja.Ja sam skuhala i kompot bez secera od suhih sljiva i kruske,pa dala da pije,a takodje je bitno da pije sto vise vode.Nemoj davati ovih dana rizu,rizine pshuljice,mrkvu jer oni zatvaraju.Posto dojis,pij ti sok od kruske,kompot od suhih sljiva,jer ce tako te namirnice dobiti i iz mlijeka.Mi smo sa 6 mjeseci poceli dohranu i imali isti problem,ali ubrzo se stolica i izregulisala.Takodje masiraj stomacic,

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Beba ne kaki
22.10.2013 21:14:04   
I love youu

IZVORNA PORUKA: Alannah


IZVORNA PORUKA: I love youu

Zene plz reci te mi sta da radim, beba mi od 6mj ne kaki evo danas 3.dan.Pati se, napinje, al nemoze da kaki.Jude I danas je jela rizine pahuljice a inace je dojim.Sta da radim, zao mi je.Inace je do sad redovnokakila svaki dan, al evo sad imamo problem.


Koliko znam vi ste skoro krenuli s dohranom,a tad je normalno da se stolica poremeti,jer su crijeva navikla samo na mlijeko,pa se sad moraju adaptirati.Namirnice koje otvaraju su palenta proso,kruska,jabuka,amaranth,tikvica.Recimo skuhas palentu sa keuskom i jabukom ali da bude rjedja.Ja sam skuhala i kompot bez secera od suhih sljiva i kruske,pa dala da pije,a takodje je bitno da pije sto vise vode.Nemoj davati ovih dana rizu,rizine pshuljice,mrkvu jer oni zatvaraju.Posto dojis,pij ti sok od kruske,kompot od suhih sljiva,jer ce tako te namirnice dobiti i iz mlijeka.Mi smo sa 6 mjeseci poceli dohranu i imali isti problem,ali ubrzo se stolica i izregulisala.Takodje masiraj stomacic,

Jeste skoro smo krenuli sa dohranom.Kontala sam da joj sutra ujutro dam sljiva skuhanih, ali do sad nismo sljive jeli, pa se jos malo razmisljam, ili da joj dam amarant od kojeg kaki ko luda, to je provjereno, heh.

_____________________________

28.04.2013.god. Moja princeza :))))

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Beba ne kaki
22.10.2013 21:55:27   
Alannah
Ako je amaranth provjeren daj njega,a ako nisi nista uvodila ovih dana probaj i kruske,jabuke ili sljive.mada sljive idu od 7 mjeseca,pogotovo suhe.

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *