|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje i povratak na posao
4.6.2010 22:35:07   
Lulu_08
IZVORNA PORUKA: muby

IZVORNA PORUKA: teacher75

a mi pocinjemo pravo od 1.09. mislim. a moja lana mladja od voje 7 dana i jos nece flasicu nikako, nek mi je bog na pomoci!


Teacher75 i ostale mame koje su zabrinute za ishranu bebe kad pocnete raditi, moj savjet je isti kao Enin.
Samo opusteno.
Ja radim vec 5 mj. Kad sam pocela Haris je imao nepunih 5 mjeseci. I uz sve izgurali smo ' mjeseci iskljucivog dojenja, poslije smo uveli i kasaste obroke i uredno odrzali dojenje. On od samog strata nije bio ljubitelj flasice a sad smo je skroz izbacili. Nana ga hrani na kasiku (mlijeko, caj, voda) a ponekad pije iz fildzana. Uvjek u pocetku moze biti malih poteskoca ali ne treba nista siliti ni forsirati. Sve se to sredi samo po sebi samo treba malo vremena.
Sretno user posted image user posted image user posted image



POTPISUJEM! Licno sam pocela raditi kada je mojoj princezi bilo samo 6 mjeseci, a uspjesno smo dojile do navrsene prve godine, kada smo prirodno postepeno prestali dojenje! U pocetku sam dolazila jednom dnevno kuci kako bih dojila svoju bebu, nakon mjesec dana to vise nije bilo potrebno jer je u toku dana pila vodu, caj, sokice i jela kasice, a od posljepodne pa sve do ujutro prije posla je non-stop dojila, hihi.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Dojenje i povratak na posao
4.6.2010 22:36:59   
faris06
IZVORNA PORUKA: ena23

Ja imam aventovu i imala sma srecu da je bila na snizenju kad sam je uzimala, u DMu bila, slagat cu ti, 90 km i ja imala onaj bon za jos 10% popusta pa sam je uzela za 80. ako imas od koga posuditi bilo kakvu isprobaj pa vidi kako ti djeluje jer marka i cijena, cini mi se, nisu bas ni toliko bitne u svemu tome. 


Ja sam sa prvim djeteto kupila elektricnu , neka americka marka Farlin i nije se bas pokazala dobra. E sad sam nakon poroda posudila Aventovu od prijateljice i malo je reci da sam prezadovoljna. Puno ucinkovitija od ove elektricne. Preporucujem.

_____________________________

Dva mala Indijanca

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Dojenje i povratak na posao
6.6.2010 21:19:19   
debela mama
Drage moje dojilje MOLIM VAS za pomoć, već sam se ranije javljala na ovoj temi i spominjala sam da sam se vratila na posao kada je moja djevojčica napunila 3 mj.. mislim da nije potrebno zalaziti u razloge povratka na posao:(  . 
Prvo mi je dijete i još se uvijek snalazim :) naime problem je sljedeći:
Od početka dolazim s posla na sat vremena da je dojim i ostavljala sam joj mlijeka koliko sam mogla više, s tim da ona u toku noći nikako ne doji, prespava cijelu noć i tek se budi u 6 sati da doji. Kad je napunila 4 mj počela sam da joj uvodim i kašice kao jedan obrok, međutim kad smo otišli na kontrolu dijete je dobilo samo 200 grama za mjesec dana i dr je bila u šoku i tako me naribala da sam ja plakala 2 sata :( odmah sam otvorila bolovanje da bi mogla da joj se posvetim i  više puta dojim nego kad sam na poslu što je obično bilo 4 puta na dan..Za 7 dana dijete je dobilo 550 grama dojila sam je 7-8 puta i davala joj 5 obroka ostalih ( jedna banana, pira sa špinatom, sokići, tikvice, supice sve čega sam se sjetila) i mislim i da mi se mlijeko dodatno pojačalo kako sam uz nju ...
Moj problem sad je taj što se moram se vratiti na posao ponovo, a  malo sam se  u svemu pogubila od straha da ne zapustim dijete,da mi se desi ponovo isto sa kilažom, jer dr kaže da džaba sve jede ako ne unosi dovoljno mlijeka a ja ne znam koliko je njoj dovoljno i da li uopšte unosi dovoljno jer doji (imam mlijeka) niti koliko puta dnevno trebam da je dojim .. Ona je super vesela, živahna ne pokazuje nikakve znake slabosti il sl. Da bitan podatak je da joj je sada 6 mj.
Ako neka od vas ima slično iskustvo ili ima dijete tog uzrasta ili bilo kakav savjet da mi malo olakša bila bih Vam svima od srca zahvalna :)

(odgovor članu faris06)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Dojenje i povratak na posao
6.6.2010 21:31:29   
niki83
joj draga ne znam kako bih ti pomogla..nadam se da ce ti se ubrzo javiti i jedna od savjetnica za dojenje - Lejla Ka,  jer je mnogima od pomoci na forumu bila..zasad se probaj ne brinuti mnogo, zbog bebe i sebe, a rijesit ces to sigurno, vidis pozitivno je da je ona ipak dobila lijpu kilazu za 7dana, masallahuser posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu debela mama)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Dojenje i povratak na posao
6.6.2010 22:15:28   
ena23
Ne znam ni ja sta bih ti rekla posto ne znam koliko mlijeka treba bebi u tom uzrastu ,ali ja bi da sam na tvom mjestu nocu je budila da nadoknadi ono sto danju ne pojede. Moj emir je recimo  u tom uzrastu dobivo od tete cuvalice dnevno 300ml mog mlijeka a ujutro, popodne, navecer  i citavu noc je sikio i imao je jedan cvrsti obrok (povrce ili voce) posljepodne. i fino je napredovao, nije mu bilo malo.
kako god, sretno mila i nemoj se sikiratiuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Dojenje i povratak na posao
6.6.2010 23:26:29   
Lejla Ka
Draga d. mama (ne sviđa mi se ova prva riječ tvog nika pa ću te ovako oslovljavati user posted image )
Beba je stara 6 mjeseci.
Napiši mi molim te dnevni raspored vaših obroka, i podoja i čvrstih.
Ako sam dobro shvatila ti izdajaš svoje mlijeko. Možeš li mi opisati način i vremenski raspored izdajanja i količine koje izdojiš.
Još me interesuje kao beba doji, tj koliko dugo traju podoji.

Bebe su u uzrastu od tri mjeseca veoma male, a laktacija (proizvodnja mlijeka) se tek uspostavila da zadovolji bebine potrebe. Čitav taj sistem je veoma osjetljiv u tom periodu i normalno da ga je odvajanje majke od bebe poremetilo (nemoj me pogrešno shvatiti, samo ti objašnjavam zašto je došlo do slabog dobivanja na težini).
Možeš li mi napisati i kako je išao raspored obroka u tom periodu kad je beba dobila malo na težini.

Što se tiće nočnog spavanja, u uzrastu od 6 mjeseci možeš pustiti bebu da spava, ako prije spavanja ide standardni podoj.

Vjerujem da si zabrinuta, ali mislim da ćemo nači uzrok i sigurno neko dobro rješenje za vas oboje.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Dojenje i povratak na posao
8.6.2010 14:23:07   
ena23
Moje djete evo dva dana kategoricki odbija flasicu? Nece ni iz kasikice ni na casu s kljunom n iiz fildzana... sam odirektno iz pakovanja? sta vi mislite, da li da to uzmem kao znak da ne mroam vise izdajati na poslu? hoce li m ubiti dovoljno (trenutno ima 9.5 mjeseci) sto ja dolazim na podne kuci?

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Dojenje i povratak na posao
9.6.2010 15:25:19   
ena23
A pleaaaase de mi neko odgovorite je li ovo premalo za bebu njegovog uzrasta? ako ovako ostane (sve su prilike, ni danas nece iz flasice da pije) je li m umalo da doji ujutru, popodne, navecer, nocu tri - cetri puta se bud i doji.  

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Dojenje i povratak na posao
9.6.2010 15:29:20   
hanabanana
Ne znam jel dovoljno, uhar je koliko god.
Ako misliš da malo unosi mlijeka, možeš reći onome ko ga čuva da mu dok ti ne dodješ s posla da mliječnu kašicu na kašiku.
Imaju HIpp ili Humanine koje se mute s vodom.
Time će unjeti dodatno mlijeka, a ostalo neka doji.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Dojenje i povratak na posao
9.6.2010 15:54:01   
Lejla Ka
Ena, vi imate makar 6 podoja u 24 sata. Što se mlijeka tiće, mislim da nema sekiracije.
Rasporedi krute obroke za vrijeme tvog odsustva, a kad dođeš kući, ti noge u zrak, bebi ambalažu i mozak na pašu! user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Dojenje i povratak na posao
9.6.2010 15:58:20   
niki83
IZVORNA PORUKA: ena23

A pleaaaase de mi neko odgovorite je li ovo premalo za bebu njegovog uzrasta? ako ovako ostane (sve su prilike, ni danas nece iz flasice da pije) je li m umalo da doji ujutru, popodne, navecer, nocu tri - cetri puta se bud i doji.  


draga ena nemoj da se brines...moja beba jos nije stigla tvog djecaka, ali imam prijateljicu ciji je djecak s 10mj prestao dojiti..pa joj je pedijatar savjetovao da mu daje mlijeko na flasicu pred spavanje i u toku dana je jeo mislim 2X mlijecne kasice, ili ti ona lina proizvoda s mlijekom..tako da je u principu unosio po 500ml mlijeka koliko je bilo dovoljno za njegov uzrast, a lijepo je ruckio i krutu hranu..eto to je samo jedno od meni bliskih iskustava




_____________________________

N&N

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Dojenje i povratak na posao
9.6.2010 16:13:52   
ena23
HVAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAALA user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image na odgovorima. 

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Dojenje i povratak na posao
30.6.2010 22:41:16   
niki83
megi gdje siiiiiiiiiiiiiii??? na ovoj temi?? please podijeli s nama svoje iskustvo i prve dane povratka na posao? kako ti to Adna podnosi? kako ste s dojenjem???


_____________________________

N&N

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Dojenje i povratak na posao
5.7.2010 13:31:52   
megi
eee niki evo me

vidim da si pisala

mi smo se dobro navikel, znas da sam mjesec dana prije povratka na posao polako ukidala dnevne podoje, nije bilo vecih problema ona je sve stvarno lijepo prihvatila,
doduse malo se prvu sedmicu ljutila na mene, pa je par dana odbijala da doji popodne kad dojem s posla, ni sad nije nesto odusevljene s tim dojenjem, piogotovo ako nesto drugo ugleda to joj bude zanimljivije tako da cemo najvjerovatnije i to dojenje ukinuti, jos dojimo pored spavanje i po noci kad se probudi

uglavnom ustimale smo se, navikle, ona hb jede svasta, voli mlijecne proizvode sir, kajmak, topa joj je omiljeni dorucak user posted image
samo bih voljela kad bi htjela i mlijeko da pije, ali je ona s flasicom jos uvijek na Vi
popije caj, sok ili vode kad bas bas ozedni ali onako rijetko kad da joj padne na pamet
ali eto i ti cemo valjda nekada nauciti

ako te jos sta interesuje pitaj

pusa tebi i beboliniuser posted image user posted image

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Dojenje i povratak na posao
10.7.2010 18:02:14   
niki83
user posted image hvala ti sto si se javila i podijelila iskustvo s nama, ja vec mislila ti mene ignore, jer sam dosadna po ovom pitanjuuser posted image
drago mi je zbog Adne sto ti nije pravila probleme i sto hoce da rucki sve ostalo, a dosta je njoj mlijeka i mlijecnih proizvoda, za to se ne moras sikirati..meni ostaje jos ravno mjesec dana do polaska, ali onda cu mjesec dana raditi samo po nekoliko sati, i mislila sam tek tada malo poceti razvlaciti sa podojima, sad ih imamo prosjek 4 u toku dana..a trebale bismo ukinuti ovaj pred poslijepodnevno spavanje..uglavnom eto ima do toga jos...tjesim se user posted image user posted image


_____________________________

N&N

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Dojenje i povratak na posao
10.7.2010 20:41:27   
teacher75
IZVORNA PORUKA: niki83

user posted image hvala ti sto si se javila i podijelila iskustvo s nama, ja vec mislila ti mene ignore, jer sam dosadna po ovom pitanjuuser posted image
drago mi je zbog Adne sto ti nije pravila probleme i sto hoce da rucki sve ostalo, a dosta je njoj mlijeka i mlijecnih proizvoda, za to se ne moras sikirati..meni ostaje jos ravno mjesec dana do polaska, ali onda cu mjesec dana raditi samo po nekoliko sati, i mislila sam tek tada malo poceti razvlaciti sa podojima, sad ih imamo prosjek 4 u toku dana..a trebale bismo ukinuti ovaj pred poslijepodnevno spavanje..uglavnom eto ima do toga jos...tjesim se user posted image user posted image


evo i mene sa svojim iskustvom. naime, ove sedmice sam se vratila na posao, tj.morali smo biti u skoli od 9-13h svaki dan. sada je raspust pa sam slobodnado 23.avgusta, al ovo mi je super doslo kao generalna proba. evo kako sam to radila: podojim lanu prije odlaska na posao (oko 8.30) onda joj moja mama da pripremljen vocni dorucak oko 10.30-11- usput joj dadne keks il jos nesto pomalo usput da gricne, malo vode (slabo pije tecnost). vracam se kuci oko 13.20 i dojim. nakon 2 sata joj dajem povrtni rucak ili dojim, zavisno od toga da li sam stigla napravit rucak, a onda jos do jutra dojim otprilike 4 puta. buduci da cu od septembra imati po 4-5 casova dnevno, to bi bilo slicno, tu negdje s tim da kad budem druga smjena doci ce do izmjena


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Dojenje i povratak na posao
11.7.2010 21:43:42   
niki83
super si to teacher isprobala, nadam se da nece ni biti nekih velikih izmjena, s tim sto ce i nase bebe imati vise obroka, pa vjerovatno i manje dojiti..ali eto ja imam sad jos odmora do 11.08. a onda startamo s probama aBduser posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Dojenje i povratak na posao
18.8.2010 11:45:11   
niki83
svratih samo malo na ovu temu da vam kazem da sam pocela raditi user posted image
moja djevojcica to i ne osjeti, mislim to sto mene nema po 4h..a ovako izgleda njen raspored dojenja i hranjenja..ujutro doji oko 6.30, zatim neki dorucak mlijecno-zitaricna kombinacija oko pola 8.30, pije caj ili sl, do spavanja koje je oko 10.30 i kad se budi oko 12h tu sam vec pa opet doji, ili ako jos nisam stigla kuci (kao sto je to bio slucaj jucer) jede voce (svjeze, rijetko hoce kasicu) i neki keksic da se upotpuni user posted image . Oko 14h jede supicu i onda oko 16h dojenje opet pred spavanje...
sve u svemu, dakle ona moze bez ovog dojenja u 12h, ali nam je problem ovo u 16h kad ja budem radila drugu smjenu..ona jednostavno nece zaspati bez dojenja..ali imamo jos mjesec dana do toga pa se nadam da cemo nesto iskombinovati user posted image


_____________________________

N&N

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Dojenje i povratak na posao
18.8.2010 12:01:33   
megi
nikiuser posted image
vidim pocela si da radis nadam se da ce sve proci u redu
mi hb nismo imali problema sa odvikavanjem, jest adna bila malo nervozna ali sve se to izregululisalo
najduze su nam ostali podoji pred spavanje navecer i ujutro mada, pisala sam na temi postepeni prirodni prestanak dojenja ona je sama pocela odbijati ove pred spavanje
valjda se najede svega preko dana, vecera s nama kad je vrijeme iftara znaci oko 8 , oko 10 popije mlijeko kolicinski kako kad i nema vise potrebe za dojenjem, doduse ovo pred spavanje je odbijala i prije nego sto sam joj uvela mlijeko navece, jednostavno nije htjela da vuce, ja osjetim da ima manje mlijeka a njoj valjda mrsko malo se igra, ujede me koji put i to je to

polako je odvikavaj od uspavljivanja popodnevnog uz dojenje ili joj daj da doji kad ustane a prije spavanja nek jede neku kasicu, supicu ili sta god drugo,
i adna se bunila ispocetka al se navikal na novi rezim :):)
mi smo obicno rucali oko 16-17 sati i nakon toga ide spavanac

pozzzzz

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Dojenje i povratak na posao
19.8.2010 23:39:26   
niki83
hvala ti na savjetima draga..mene sve strah da joj uskratim to dojenje pred spavanje poslije podne, bude mi jako nervozna, jednom je i uspjela zaspati, ali umjesto da spava sat i pol, ona se probudila poslije pola sata i place..znam sta je..treba joj sika user posted image
i malo jako malo kolicinski pojede guste hrane, tako da se vjerovatno ne zasiti i onda joj dojenje dodje kao dopuna..ma nadam se samo da cemo s vremenom nesto uspjeti iskombinovati da budemo obje zadovoljne user posted image


_____________________________

N&N

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Dojenje i povratak na posao
2.10.2010 23:10:32   
hallima
ako mozete da mi kazete da li ce se moja beba odviknuti od dojenja ako 2 li 3 puta na dan pije iz flasice moje mlijeko posto ja idem na fax i necu biti kraj nje nekih 3 ili 4 sata ali mi je problem sto on jede svakih dva sata

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Dojenje i povratak na posao
2.10.2010 23:39:17   
Lejla Ka
Koliko je stara beba halima?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu hallima)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Dojenje i povratak na posao
3.10.2010 22:37:28   
hallima
pa beba ima 3 i po mjeseca i ne znam vise ni sama kako da iskombinujem fax i dojenje a morat cu joj ispumpati svog mlijeka da popije bar 2 ili 3 puta na dan iz flasice dok ja nisam tu a inace on jos uvijek ne moze puno da popije a samo jede moje mlijeko posto je jpos mali sa sokice i drugo ali me skroz brine da se ne odvikne od dojenja, a najgore us vemu tome je sto on mora svaka dva sata jesti inace slijedi plac naravno izuzev nocu ili kada prespava jelo

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Dojenje i povratak na posao
4.10.2010 0:23:45   
Lejla Ka
Kako bi izgledalo to 2-3 puta dok si ti na faksu?
Kako sada izgleda vaš raspored dojenja, u smislu satnice (okvirno naravno, znam da beba ne doji uvijek u isto vrijeme, možeš staviti odrednice tipa "Prije podne", "prije spavanja" ...), da probamo vidjeti kako bi to isplanirali?
Koliko ćeš se sati zadržavati na fakultetu i da li ćeš imati obaveze svaki dan?


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu hallima)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Dojenje i povratak na posao
4.10.2010 10:59:04   
Niobe
Ne znam gdje bih drugo trazila savjet, a da ne otvaram novu temu, evo ovdje cu..
Upravo mi je jedna gđa. javila da bih u svrhu dobijanja posla, trebala otici na obuku 3 dana na jahorinu. Adrian jos doji i nikad se nismo razdvajali duze od nekoliko sati. to je bas iznenada, trebala bih ici sutra, nemam dovoljno vremena da izdojim mlijeko, a uopste ne znam kako ce on reagovati na 3 puna dana bez mene. naravno, bit ce s bakom, ali to nije to.

Sta da radim..?


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *