|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje i povratak na posao
4.10.2010 11:07:36   
Lejla Ka
Uh, to je baš naglo.
Koliko sin doji sada, mislim koliko puta u toku dana?


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Dojenje i povratak na posao
4.10.2010 11:09:06   
Niobe
pa recimo dva do tri uta, ali dan nije toliko problematican, jer se on budi bar dva puta po noci da doji.
bojim se i upale..mislim da popije 700 ml dnevno, cca.


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Dojenje i povratak na posao
4.10.2010 11:33:50   
Niobe
IZVORNA PORUKA: Niobe

Ne znam gdje bih drugo trazila savjet, a da ne otvaram novu temu, evo ovdje cu..
Upravo mi je jedna gđa. javila da bih u svrhu dobijanja posla, trebala otici na obuku 3 dana na jahorinu. Adrian jos doji i nikad se nismo razdvajali duze od nekoliko sati. to je bas iznenada, trebala bih ici sutra, nemam dovoljno vremena da izdojim mlijeko, a uopste ne znam kako ce on reagovati na 3 puna dana bez mene. naravno, bit ce s bakom, ali to nije to.

Sta da radim..?



user posted image


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Dojenje i povratak na posao
4.10.2010 11:37:33   
muby
IZVORNA PORUKA: Niobe

pa recimo dva do tri uta, ali dan nije toliko problematican, jer se on budi bar dva puta po noci da doji.
bojim se i upale..mislim da popije 700 ml dnevno, cca.



Da bi izbjegla upalu svakako ces se trebati izdajati, nadam se da ces imati prilike za to.
Ako je frka ne moras cuvati to mlijeko, bitno je samo da izdojis da bi sebi olaksala i izbjegla upalu.

Posto je Adrian veliki djecak mislim da mu osoba koja ce ga cuvati moze dati mlijeko iz tetrapaka za vrijeme tog perioda razdvojenosti.

Po meni najveci problem je sama razdvojenost. Najbolje da ga cuva neka ososba sa kojom cesto boravi i koju dobro poznaje.

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Dojenje i povratak na posao
4.10.2010 11:54:02   
chuci
niobe jel postoji ikakva mogućnost da on ide s tobom i još neko (taj neko ko bi ga čuvao kod kuće) tako da ga možeš dojiti, a taj neko da ga čuva dok si ti na seminaru.

ne dao Bog upale user posted image


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Dojenje i povratak na posao
4.10.2010 12:01:26   
Niobe
Nazalost ne postoji mogucnost da neko ide sa mnom jer nas ide cetvero na obuku i za nas je placen smjestaj. Ja bas i neam love da vodim mamu..
On ostaje s njom, zivimo zajedno pa su njih dvoje ionako stalno skupa, ne bi mu trebao biti veliki šok. (veći će biti meni user posted image )
I mislila sam izdajati mlijeko, nema mi druge..on ionako jede sve, a mami cu reci da mu navecer da malo mlijeka, caja ili soka da ga malo zavara. dvije noci bih bila odsutna.


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Dojenje i povratak na posao
4.10.2010 12:18:11   
Lejla Ka
Što se sina i dojenja tiće, mislim da neće biti nutritivni problem, sve se to može pokriti nekim krutim obrocima, ne mora biti ni mlijeko, može jogurt sa voćem, ili griz ili nešto u tom fazonu. Veći će problem biti razdvojenost, možda zbog toga bude štrajkovao sa hranom. Ali nemoj se sekirati, 3 dana nisu baš veliki period (znam, ko 100 godina user posted image ). Mubi ti je dobro rekla, važnije je kako ćeš ti ta 3 dana. Ako želiš da nastavite dojenje kad se vratiš, najbolje će biti da u pogodno vrijeme izdojiš do kraja. Predpostavljam da nećeš imati uslova za pohranjivanje tog mlijeka pa i nemoj. Ne znam da li si do sad izdajala na neki način (rukom ili pumpicom). Ako jesi onda primjeni već poznatu tehniku. Hrabro, preživjet će se user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Dojenje i povratak na posao
4.10.2010 12:40:09   
Niobe
Da, naravno izdajala sam vec. nadam se da ce to sprijeciti upalu. i da ce on htjeti dojiti kada dodjem.
Namjeravam i dalje odrzati dojenje, ali ukoliko ovakvi izleti postanu cesti, necu moci.


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Dojenje i povratak na posao
4.10.2010 12:49:02   
Lejla Ka
Hajte vi izdeverajte ovaj, pa ćeš za dalje vidjeti.
Ništa onda, kad ti bude najzodnije u toku odsustva, ti izdoji do kraja. Idealno bi bilo u periodima kad beba i inače doji, ali ti se prilagodi mogućnostima boravka. Pazi na noć. Sigurno ćeš sad prespavat cijelu, pa izoji pred spavanje, i odmah u jutro.
ja sam ubjeđena da će te nastaviti gdje napravite pauzu. Ne znam da li beba koristi flašicu za piti druge tekućine, ako ne nema potrebe da joj se uvodi. Konzumira li kravlje mlijeko u nekom obliku? Ako da, samo joj malo više ubacite u ishranu, nek ti obroci koji su dojenje budu mliječni.
Možda bude prvu noć problem što te nema, ali ako beba boravi sa bakom i inače, možda to prevaziđu bez većih poteškoća.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Dojenje i povratak na posao
4.10.2010 13:17:40   
Niobe
E puno ti hvala na savjetu.

Beba inače doji pred spavanje i jos jednom izmedju obroka. Regularno konzumira kravlje mlijeko s određenom hranom(corn flakes, cokolino, spinat,griz) i općenito mliječne proizvode, bila to pavlaka, sir, neki namaz i sl.

Meni mlijeko ne nadolazi vise tako luđački kao prije, ali kad ne doji duze od 8-9 sati, osjetim napetost.

Ne znam kako ce proci ta prva razdvojenost, pomalo me strah, ali i radujem se cjelonocnom snu. nisam spavala duze od 3 sata u komadu vec 13 mjeseci.


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Dojenje i povratak na posao
4.10.2010 21:14:23   
hallima
pa on doji svaka dva sata jos od rodjenja tako nam je patronazna sestra savjetovala zbog zutila pa se on tako navikao i naravno svaka dva sata je gladan izuzev kada prespava i nocu kada jede najcesce jednom ili dva puta zaspi oko 9h i budi se oko 3h da jede i onda ponovo oko 6h. a ja idem na fax svaki radni dan od 12h do pola 7 ili 2h do pola 7 s tim sto imam pauze kada namjeravam doci kuci da ga nahranim znaci prije faxa jednom doci kuci i onda poslije faxa naravno nastaviti dojiti. ali me brine hoce li se on odviknuti od dojenja ako tako svaki dan dok ja nisam tu jede na flasicu a morat ce bar jednom ili dva puta.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Dojenje i povratak na posao
4.10.2010 21:24:53   
hallima
a zanima me je li moguce da beba manje pojede iz flasice nego kada doji i sta uraditi ako nece flasicu ja sam mu danas malo dala iz flasice jedan obrok i on popije malo ali se vise igra sa njom i smije a i strah me da ne popije koliko inace jede kada doji ili treba proci nalo da se navikne na flasicu

(odgovor članu hallima)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Dojenje i povratak na posao
5.10.2010 17:07:14   
leona81
eh ovako, evo i mene ovdje...kod mene je slucaj malo kompliciran jer se ja ne vracam na posao vec radim na jednom projektu samo 2 dana u sedmici...dakle moja beba iduce sedmice puni 11 mjeseci ali i dalje jako puno doji. posto sam ja cijelo ovo vrijeme bila u mogucnosti da je dojim dojila sam na zahtjev...doji po noci nekoliko puta a najmanje 2...po danu jede svaka 2 sata...ujutru doji pa onda jede povrce i meso, pa popodne voce i navecer nocnu kasicu a doji jos 5 do 6 puta u toku dana...uspavljuje se vecinom uz siku ali zna zaspati i onako...

projekat ce od mene iziskivati da ta dva dana budem odsutna 6 do 8 sati...mislila sam dojiti ujutru pa organizirati dan uz voce, povrce i nocnu kasicu a popodne kad se vratim da dojimo na zahtjev, i po noci takodjer...problem je sto ona nekad bude jaaako nervozna ako mene nema, ili ako ne doji kad je navikla, ili odbija hranu i ne moze zaspati ako ne doji...takodjer ja se bojim da cu dobiti upalu jer smo dosad najduze bile razdvojene 4 sata...nemam mogucnost da izdajam...bojim se da nece uzimati dovoljno mlijeka a svakako jede malo guste hrane, najvise 100 ml po obroku? bojim se da je navikla tek sad na ovakav raspored a ja sad sve moram da poremetim? da li da tako nastavimo stalno ili samo ta 2 dana? jer sam opet 5 dana kuci...projekat traje mjesec i po dana...mozete li mi dati par savjeta kako da ovo organiziram?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu hallima)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Dojenje i povratak na posao
5.10.2010 22:19:03   
niki83
hhehe leona, tvoja beba jede isto kao moja, ima tri obroka, ponekad cetiri, ali jako malo pojede, nikad cijelu teglicu naprimjer, mada joj vise i ne mjerim..i naravno ako sam tu dopuni se dojenjem i to mi je bilo ok dok nisam pocela raditi (prije mjesec i pol)..a onda..evo i danas dan isti problem..ne bi zaspala bez mene, nema sanse, sve me ceka dok se ne vratim, jede ostalu hranu (uglavnom jako slabo, ja se ziva pojedem od brige dok sam odsutna), i kad stignem samo ceka siku, doji i zaspi odmah user posted image ..probali smo svasta nesto, ali ona svoj raspored nikako ne mijenja..zapravo mijenja..sad, nazalost, zbog tog cekanja mene spava samo jednom dnevno, a tek je napunila godinu dana..ali raspored ishrane joj je ostao isti

_____________________________

N&N

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Dojenje i povratak na posao
6.10.2010 0:49:19   
scarlett
Leona draga, znam koliko ste imale problema na početku i da te strah upale, ali tvoja user posted image je već velika i očito je da se ponuda - potražnja uskladila. Možda da probaš jedan dan prije tvog odsustva da je ne dojiš nešto duže, da vidiš kako bi to funkcionisalo, kako mala reaguje bez dojenja, a i nakon koliko ti osjetiš napetost u grudima, neka ti je neko drugi čuva, a ti si tu za nedajBože ako ne bi išlo, ali tako ćeš vidjeti kako to funkcioniše i biće ti lakše i psihički kad znaš kako će sve funkcionisati u tvom odsustvu. Evo moj malac doji već 13,5 mjeseci i doji jako često, u prosjeku je to svakih 2-3 sata u toku dana, a u toku noći i česšće, međutim nekada kada je nervozan, doji svakih pola sata. Imala sam priliku da budemo odvojeni i po 6-7h ali nisam imala problema, skoro da uopšte nisam imala osjećaj da mlijeko nadolazi, ali znam da ima mlijeka dovoljno, jer čujem ga kako guta, a i on jede drugu hranu, tako da nije bilo problema dok su ga drugi čuvali.
Ovo su samo moj prijedlog i vlastito iskustvo, pa pokušajte, a vjerujem da će se Lejla javiti sa adekvatnim uputama.
Želim ti uspiješan rad na projektu i da malena i ti što lakše prebrodite odvojenost, sretno user posted image  

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Dojenje i povratak na posao
6.10.2010 12:22:11   
leona81
hvala puno, jucer nam je bila proba i izdrzala je 5 sati bez dojenja...samo nekad odbija gustu hranu cak i od tate a kad ja dodjem i dam joj da jede istu kasicu pojede je...nadam se da sve ovo nece biti previse bolno...sto se tice mene i dojki, nisam osjetila napetost...


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Dojenje i povratak na posao
7.10.2010 12:26:26   
Lejla Ka
Prvo da se izvinem onima koji očekuju moje odgovore, bila sam bolesna dva dana i totalno izvan upotrebe.

Halima, ako dobro shvatam, ti bi radnim danima odsustvovala po nekih 5-7 sati, s tim da bi u tom periodu jednom došla da podojiš bebu?
Iz toga predpostavljam da ti fax nije predaleko od kuće?
Neke beba super kombinuju flašicu i dojku, nekim to ne ide, neke odu linijom manjeg otpora i ostave dojku u korist flašice.
Jedna od pozitivnih stvari kod vas je da ste pregurali onu neku okvirnu granicu uspostave dojenja od 3 mjeseca, da bi sad beba trebala biti zainteresovanija za dojku jer joj dojenje više nije toliki napor kao na samom početku. Niko ti ne može garantovati kako će to kod vas funkcionisati dok ne probate. A kako nemaš druge opcije, solucija izdajanja i hranjenja na flašicu dok si odsutna ti je da ne kažem jedina.
Postoji mogućnost da se bebi pokuša izdojeno mlijeko davati da pije iz šoljice, no zato bi trebalo za početak dosta strpljenja i vremena, a ne znam koliko si u mogućnosti da izvedeš pripremu za to, i da se beba nauči piti na šoljicu.

Beba treba vremena da nauči jesti iz bilo čega drugog, jer do sad zna jesti samo iz dojke. Tako da kad krene na flašicu sigurno to neće biti odmah kao i na dojku, i trebat će joj vremena da shvati da je to obrok. Možda joj trebadne u početku davati više puta u kojima će ona uzeti po malo.

Sve u svemu, polako, uz put ćeš se prilagođavati i ti i beba. Važno je da paziš da tehnika pijenja iz flašice ne utiće na tehniku dojenja (beba mora jako zahvatati bradavicu, uzimati je što više u usta, a pijenje na flašicu će je sigurno u početku zbuniti, pa ti vodi računa o tome kad dojiš) jer bi ti tako stradale bradavice.

Javljaj se opet ako treba


Leona, mislim da će vama biti potrebno samo malo prilagođavanja. Vi odsustvo možete pokriti krutim obrocima, može i po malo ali nuditi češće. Beba će shvatiti situaciju da tebe nema i da će neko drugi biti tu za nju. Takođe mislim da ne bi trebalo biti većih problema za tebe, osim što trebaš pratiti situaciju, i ako bi osjetila prepunjenost, samo malo izdoji, tek toliko da dojka ne bude tvrda (vjerovatno će ti trebati neka posudica za to, ne u svrhu da ostavljaš to mlijeko, već čisto radi diskrecije u, predpostavljam, toaletu).


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Dojenje i povratak na posao
7.10.2010 13:27:11   
leona81
hvala puno vec mi je lakse...samo sam htjela pitati da li je pametnije i onih 5 dana koje sam kuci da se drzimo istog rasporeda ili da je i dalje dojim na zahtjev?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Dojenje i povratak na posao
7.10.2010 13:30:03   
Lejla Ka
Ma jok, kad si kući uživajte do mile volje. Velika je ona, znat će primjetiti razliku u danima kad te nema. Ovo u smislu da kruti obroci idu ustaljenom redoslijedom, a dojenje kad god ti traži.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Dojenje i povratak na posao
7.10.2010 23:25:44   
hallima
hvala puno Lejla javim se kada isprobamo.


(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Dojenje i povratak na posao
11.10.2010 1:40:55   
leona81
samo da javim kako je proteklo...dojila sam je kad se probudila u 10...zaspala mi je u 12 dojenjem i u 14 prije nego sto sam otisla sam je dojila...onda je bila u setnji 2 sata s mojom mamom, u 16 je jela povrce pola velike tegle, u 18 voce pola velike tegle, a u 19 je nekako zaspala...kazu tesko...u 20 se probudila i pojela malo nocne kasice a ja sam stigla u 21 pa je tad dojila i nekoliko puta dok nije zaspalauser posted image

izdrzala je 7 sati bez mene i bez dojenjauser posted image nije pravila probleme osim sto je bilo tesko uspavati i vec je pocela da je kriza hvata kad se probudila, nervoza i plac...kad me ugledala odusevila se i zagrlila me sa osmijehom na licu i nije me popustala dok nije zaspala...meni grudi nisu bile ni napete ni bolne, samo mi je curilo mlijeko pa sam imala rezervne uloske, i curilo je jako svaki put kad je jela...

sad mi je mnogo lakseuser posted image user posted image

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu hallima)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Dojenje i povratak na posao
11.10.2010 10:04:16   
Lejla Ka
user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Dojenje i povratak na posao
11.10.2010 11:23:29   
leona81

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

user posted image


hvala velikauser posted image

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Dojenje i povratak na posao
11.10.2010 12:16:42   
dzeni_nl
eh i ja imam pitanje.

za 6 sedica moram da se vratim u skolu. malena ce tada imati 12 sedmica. stim da mm radi, a malenu nema ko da cuva, ja cu ici navecer u skolu, a casovi traju 3 sata i pola sata dok odem i vratim se. malena doji i ja bi izvlacila svoje mlijeko i ostavljala joj da muze moze da joj da ako bi trazila da jede.Sada me zanima kada bi trebala poceti da joj dajem flasicu, jer se bojim sta ako ona bude odbijala flasicu, a bojim se i ako se navikne na flasicu da ce onda odbijati da doji siku. ufff brigama nikad kraja.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Dojenje i povratak na posao
11.10.2010 12:37:03   
Lejla Ka
Dzeni, ja bih ovako, na 10-tak dana prije nego ćeš krenuti u školu, ti curici izdoji malo mlijeka u šoljicu, i probaj joj dati kašićicom. I tako svaki dan, u neko vrijeme kad nije gladna ni pospana, više kao igru i upoznavanje. U to vrijeme počni nuditi podoj u vrijeme u kojem će ti biti zgodno da je podojiš prije odlaska. Tako da ćeš kad kreneš u školu, podojiti prije odlaska, a tata može, ako zagusti dati malo kašićicom. Naravno da i tatu treba od početka uključiti u pripremu. Sa 12 sedmica (i ako ja uvijek kažem da beba treba dojiti na zahtjev, i ničim je ne treba ograničavati) ona bi mogla fino izdržati 4 sata bez tebe, uz tatinu brigu. Tatu treba odmah početi trenirati da nađe neki svoj modus "umirivanja" bebe. Prvo mu reci da se ne plaši, a drugo da ako i zaplače nije smak svijeta, neka joj ponudi neku šarenu igračkicu da gleda, neka je pronosa i pri tome priča i npr. opisuje šta ima po stanu, neka joj šapuče neku pjesmicu. Ne plaču bebe samo kad su gladne. Ma tate samo treba ohrabriti jer ima fali samopouzdanja i plaše se da neće znati šta raditi, a i njima proradi očinski instinkt, kao i mamama, samo im treba dati priliku.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *