|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
17.2.2010 15:14:50   
dinciii
Elda11 ni moja Rejhana nikad nije jela po tabeli daji joj koliko zeli i ako napreduje nemoras se sikirati..

Sto se tice zagrijavanja,ama bas nikad nisam podgrijala AD mlijeko i koliko sam cula to i ne valja!!!Zato bolje napravi manje pa ako pojede jos napravi il baci ostatak!!!

Sto se tice termos najobicniju ja koristim!Imam jednu od 0,5 l i ona mi je super!!!


Eto nadam se da sam ti pomogla!!!!SREtno!!!


_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu Elda11)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
17.2.2010 15:17:18   
Anoniman
ma da i ja sam joj rekla samo vode vrlo malo par gutljaja i eventualno kamilicu...

(odgovor članu dinciii)
  Neposredna veza do poruke: 27
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
17.2.2010 15:20:18   
Emica_sa
IZVORNA PORUKA: maja78

meni licno je to prerano za davanje sokica, pa mala je to bebica, ja svom nista nisam davala osim ad mlijeka, i eventualno, ali urijetko caj
da joj nije bebica jos gladna, pa je sok zasiti, jer to recimo sto na kutiji pise za velicinu oboroka je samo smjernica ali ne i obaveza, jer i djeca su razlicita


Slažem se u potpunosti jer moj sin ima 3 i pol mjeseca i jede 120 ml aptamila svako 3 sata i iako je to malo po kutiji i njegovoj kilaži ja mu ne dajem više jer vidim da mu je sasvim dovoljno,a kad sam pokušala da mu dam više jednostavno nije htio,ali i pored toga super napreduje i ima 7300 gr,a rodio se sa 3250 gr.Što se tiče vode i čaja,vode neće nikako,a čaja ponekad i drugo mu ništa ne dajem

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
17.2.2010 15:24:28   
kasper
pozdrav svima jel rano da se bebi od 5 ipo mj daje kuvani krompir naravno u tecnijem stanju

_____________________________

**** ĐorĐe-26.08.2009.****
****31.08.2013.-dolazi nam nasa princeza****

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
17.2.2010 15:27:28   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: kasper

pozdrav svima jel rano da se bebi od 5 ipo mj daje kuvani krompir naravno u tecnijem stanju


nije rano, je li to prva hranu koju bi dala?


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu kasper)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
17.2.2010 15:27:48   
škorpija
kasper nije rano, ali imaš na ovoj temi link puno više savjeto o prehrani beba

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu kasper)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
17.2.2010 15:28:41   
Anoniman
ja nisam NIKADA pratila te tabele na kutijama.A jede po 195ml.nekad 150ml zavisi kako kad a nekad i manje kad nije bas gladan ni horan.
Vodu prokuham i saspem u termosicu.Hranu iz flase nikada nepodgrijavam ,dva puta niti da stoji duze od 5min.doduse ni nestoji ni min.user posted image ili popije ili bacim.


(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 32
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
17.2.2010 15:28:50   
Emica_sa
IZVORNA PORUKA: kasper

pozdrav svima jel rano da se bebi od 5 ipo mj daje kuvani krompir naravno u tecnijem stanju


Jeste jer krompir je pun škroba a škrob je složeni šećer i teško se razgrađuje tako da ti za krompir savjetujem da malo pričekaš do 7 mjeseca pa onda

(odgovor članu kasper)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
17.2.2010 15:31:52   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: Emica_sa

IZVORNA PORUKA: kasper

pozdrav svima jel rano da se bebi od 5 ipo mj daje kuvani krompir naravno u tecnijem stanju


Jeste jer krompir je pun škroba a škrob je složeni šećer i teško se razgrađuje tako da ti za krompir savjetujem da malo pričekaš do 7 mjeseca pa onda



ono kao preporuke kod prve hrane su da se krene sa rizom, mrkvica, krompir i td. i ja sam tako nekako i davala i sve je ok, nikog jos nisam cula da ceka sa krompirom do 7-og mjeseca



_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
17.2.2010 15:34:26   
Emica_sa
Ja to govorim sa medicinske strane jer tako jeste,mi smo jeli svašta,nama su davali i ranije pa smo živi i zdravi

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
17.2.2010 15:35:59   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Ja to govorim sa medicinske strane jer tako jeste,mi smo jeli svašta,nama su davali i ranije pa smo živi i zdravi


pretpostavila sam da ne govoris bezveze, ali isti ti pedijatri i doktori preporucuju krompir medju prvim namirnicama


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
17.2.2010 15:47:07   
Emica_sa
Znaš kako različita literatura nudi različite podatke ali sve je to tu negdje u mjesec razlike i što se tiče onoga što sam ja pročitala i što su mene učili iz pedijatrije ne preporučuje se ništa prije 6 mjeseca života pogotovo za bebe koje doje,a za one koje ne doje mogu neki voćni sokovi za početak,jer iako na Hipp sokovima piše da su od 4 mjeseca života smatram na osnovu mog poznavanja pedijatrije da je to rano,ali opet svaka beba je individua za sebe i svak zna šta je najbolje za njegovo dijete

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
17.2.2010 16:14:22   
Anoniman
ja sam curicu odgojila Bebimilom i od njenog drugog mjeseca davala sam joj rizu, odnosno vodu na kojoj je skuhana riza, od treceg mjeseca sam joj davala supicu, domace kuhanu, a od cetvrtog mjeseca sam davala svasta nesta izmedju ostalog i pire krompir i danas je masallah cura i po...

sada ovom bebiju tek dajem rizu, odnosno vodu na kojoj je skuhana riza... a i to je od prilike u kolicini od jedne do dvije velike kasike...


(odgovor članu Emica_sa)
  Neposredna veza do poruke: 38
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
13.12.2010 15:29:36   
lejna_
Trebao bi mi savjet, ...
Ima li neka od mama koja koristi Bebelac 1???

Uopšte ne kontam onu tabelu, a trudim se da ne pogriješim u doziranju.
Bebica ima dva i pol mjeseca i sve vrijeme je dojena i dohranjivana. Meni je jednostavno mlijeko sporo nadolazilo, ... ali to je sad priča za neku drugu temu.user posted image  user posted image user posted image  Uglavnom beba minimalno dobiva nakilaži, pa sam odlučila skoro pa skroz preći na formulu (svim snagama zadržati barem noćni podoj). Teška odluka. user posted image

Pa mi sada nije jasno koliko bih ja njoj trebala davati u toku dana.
Bebica je stara 2,5 mjeseca i teži 4,5kg - što se ne podudara sa onom tabelom. Ne dajem joj pune obroke ... nego manje, a češće (90ml najčešće, ... nekad i 120, ... ako dugo spava) i kada se sve sabere to bude oko 750ml dnevno + pomalo dojenja.


Kakva su vaša iskustva, ... ne znam da li joj dajem previše? Ona bi pojela i više od toga ako je više budna. user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
13.12.2010 15:32:21   
Skvo RR
Uma je uvije jela vise nego sto je bilo napisano...Nemam ti savjet za bebelac, jer ga ja nisam koristila.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu lejna_)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
13.12.2010 15:34:35   
Anoniman
te tabele ne gledaj...to je neki prosijek...a svako dijete tj. beba jede onoliko koliko joj treba...ti njoj slobodno pravi vise...bolje da malo bacis nego da ona nije sita...moj je na hipu odrastao...nije debeo...taman dijete...a davala sam mu onoliko koliko je trazio

(odgovor članu lejna_)
  Neposredna veza do poruke: 41
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
13.12.2010 15:35:06   
lejna_
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Uma je uvije jela vise nego sto je bilo napisano...Nemam ti savjet za bebelac, jer ga ja nisam koristila.


Koliko je to više, otprilike, ...?


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
13.12.2010 15:37:35   
hanabanana
Ja nisam gledala šta piše na kutiji, nego sam pratila dijete.
Ovako iz rukava znam ovo:
H. je sa četiri mjeseca jela svaka četiri sat, obrok je bio po 160 ml.
Napomena samo da ona tada već bila izbacila noćne obroke.
Znači dnevno cca 750-900 ml.


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
13.12.2010 15:38:13   
lejna_
IZVORNA PORUKA: dadada

te tabele ne gledaj...to je neki prosijek...a svako dijete tj. beba jede onoliko koliko joj treba...ti njoj slobodno pravi vise...bolje da malo bacis nego da ona nije sita...moj je na hipu odrastao...nije debeo...taman dijete...a davala sam mu onoliko koliko je trazio


Ma ja više nemam pojma koliko njoj treba, odnosno kad je sita, .. dudlala bi ona i 200ml da joj napravim user posted image
Al haj, bitno mi je da smijem prekoračit "dnevnu dozu", .. jer me je bilo strah, ... još je i dojim, ... pa reko da malo pripazim, .. dijete mi dva mjeseca gladno, ... a sad šok ... zato sam i uvela češće, a manje obroke.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
13.12.2010 15:40:59   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lejna_

IZVORNA PORUKA: dadada

te tabele ne gledaj...to je neki prosijek...a svako dijete tj. beba jede onoliko koliko joj treba...ti njoj slobodno pravi vise...bolje da malo bacis nego da ona nije sita...moj je na hipu odrastao...nije debeo...taman dijete...a davala sam mu onoliko koliko je trazio


Ma ja više nemam pojma koliko njoj treba, odnosno kad je sita, .. dudlala bi ona i 200ml da joj napravim user posted image
Al haj, bitno mi je da smijem prekoračit "dnevnu dozu", .. jer me je bilo strah, ... još je i dojim, ... pa reko da malo pripazim, .. dijete mi dva mjeseca gladno, ... a sad šok ... zato sam i uvela češće, a manje obroke.
pa sita je kada vise ne jedeuser posted image

(odgovor članu lejna_)
  Neposredna veza do poruke: 45
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
13.12.2010 15:41:26   
hanabanana
S koliko je malena rodjena?
Pišeš da sada ima 4500 grama, i 2,5 mjeseca.

(odgovor članu lejna_)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
13.12.2010 15:42:23   
Anoniman
ona ocigledno ima potrebu da to nadoknadi...slobodno joj daj koliko trazi...samo eto pazi da ne jede halapljivo da n bi povracala

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 47
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
13.12.2010 15:44:03   
lejna_
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: lejna_

IZVORNA PORUKA: dadada

te tabele ne gledaj...to je neki prosijek...a svako dijete tj. beba jede onoliko koliko joj treba...ti njoj slobodno pravi vise...bolje da malo bacis nego da ona nije sita...moj je na hipu odrastao...nije debeo...taman dijete...a davala sam mu onoliko koliko je trazio


Ma ja više nemam pojma koliko njoj treba, odnosno kad je sita, .. dudlala bi ona i 200ml da joj napravim user posted image
Al haj, bitno mi je da smijem prekoračit "dnevnu dozu", .. jer me je bilo strah, ... još je i dojim, ... pa reko da malo pripazim, .. dijete mi dva mjeseca gladno, ... a sad šok ... zato sam i uvela češće, a manje obroke.
pa sita je kada vise ne jedeuser posted image



user posted image

Jah, hvala.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
13.12.2010 15:44:47   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ja nisam gledala šta piše na kutiji, nego sam pratila dijete.
Ovako iz rukava znam ovo:
H. je sa četiri mjeseca jela svaka četiri sat, obrok je bio po 160 ml.
Napomena samo da ona tada već bila izbacila noćne obroke.
Znači dnevno cca 750-900 ml.




Tako nesto slicno i Uma...Ni mi od 5 mjeseca nismo imali nocne obroke..user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
13.12.2010 15:45:02   
lejna_
Rođena je sa 3,600.


(odgovor članu lejna_)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *