|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
2.2.2011 16:06:36   
Lejla Ka
Lady, jesi li išta od ovoga konsultovala sa pedijatrom?

Postavljam puno pitanja, ali nekako me zainteresovala tema, jer znam da se i sa formulom muka muči, jer ne možeš nači nekih pouzdanih informacija i zato me interesuje koliko su pedijatri od pomoći?


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
2.2.2011 17:00:58   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Prvo da vam se zahvalim na informacijama.
Sad mi se pojavilo još jedno pitanje, zbog čega ste prešle sa prve formule na slijedeće (2 i 3), zbog preporuke pedijatra ili zato što to piše na kutiji.
Ja kad sam pitala pedijatricu kad ću preći na dvojku, ona mi je rekla da nema potrebe da u opće prelazim na te formule, da je prva najsličnija majčinom mlijeku i treba je koristiti sve do postepenog uvođenja kravljeg mlijeka iza godinu dana. Tako da ja nikad nisam koristila te tzv. prelazne formule.


iskreno i ja sam prelazila zato sto pise na kutiji, odnosno radi sastava jer sam mislila da ce mu vise odgovarati ono sto pise da je za njegov uzrast.a pedijatrica me do nekih 6-7 mj. pitala sta beba pije,a kasnije samo pitala jeli sve ok i kako beba podnosi formulu i pitala kako ide sa dodavanjem cvrste hrane.jedino mi je za kravlje mlijeko rekla od godine i to da ona preporucuje da se uvodi ono u kesi sto se prokuhava

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
2.2.2011 17:22:38   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka
Sad mi se pojavilo još jedno pitanje, zbog čega ste prešle sa prve formule na slijedeće (2 i 3), zbog preporuke pedijatra ili zato što to piše na kutiji.


Ja sam bila u uvjerenju da su 2 i 3 zasitnija mlijeka pa će se noću manje buditi.

Ali i dalje je noću bio dernek još dugo, dugo...


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
2.2.2011 17:23:07   
Anoniman
zato sto je trazio vise mlijeka...tj. cesce..koliko sam ja skontala, razlika je u masnoci...3 je znatno masnija od 1

(odgovor članu Malenaoduvijek)
  Neposredna veza do poruke: 79
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
2.2.2011 17:33:21   
Lejla Ka
Ja se više ne sjećam za postotak masnoće, ali nešto mi se čini da su u tim prijelaznim formulama zapravo povišeni nivoi drugih sastojaka. Sigurno znam da je viši nivo željeza nego u prvoj formuli. Meni ova pedijatricina primjedba o sličnosti sa majčinim mlijekom zvučala logično, pa ja tako odradila. Nikad nisam primjetila da joj fali, u stvari ona je povećavala količinu popijenog. Sad kad ste to spomenule sjetila sam se da smo dogurali do one najveće Aventove flašice od 320ml (čini mi se). Miša mu, pa to je ko konzerva kole user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
18.2.2011 16:55:00   
m.i.n.a.
Kad sma prvi put kupila aptamil naravno iscitala sam kutiju sa svih strana,kao sto citam za sve kapi i sl.:)medjutim brzo sam skontala ne ide to tako,nego beba ganja svoj ritam..obicno pravim 90 ml.nekad popije sve i imam osjecaj moze jos a nekad ostane sto naravno ako ne popije poslije kratkog vremena bacam..nekad bljucne vise..tako da otprilike na dva sata trazi,naravno zavisi i od spavanja...ja se rukovodim njime,kad zatrazi ja dam i popije koliko mu je dosta..pored aptamila popijemo i caja za grcice,plantex,ali tesko da njemu on moze zamijeniti hapu pa mkar i na 15 minuta..hapa je hapa:)
Sad jedno pitanje za mame koje nisu dojile odpocetka..ja sam pokusavala medjutim nije islo i poslije odustala..sad pazim sta jedem i pijem jer me strah da slucajno nece doci mlijeko,sad nam je 20 dana od poroda,grudi su mehke,nema nikakvih naznaka bilo mljeku bilo upalama ali opet imam upitnik iznad glave..sad me zanima koliko od poroda se moze stanje iznormalizirati da ne strahujem hoce li dolaziti jer sad zelim da ne dodje...znam da je malo od teme ali nadam se da ima neka sa odgovorom..

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
18.2.2011 19:53:13   
taurus
mina mislim da smo se ja i ti porodile isti dan
ja sam popila tablete odmah nakon poroda pa i dan danas mi po malo suri mlijeko
više sam prestala i paziti šta jedem, u početku sam smanjila sltko, tečnost i pila limunov sok
po savjetu lejle ka ne nosim grudnjak jer je bolje da to mlijeka što se proizvede i da izađe van i da ne ostaje u kanalima
ne brini se, mlijeko može i mjesecima poslije po malo da curi, bitno je da su ti grudi mekane i da nema kvržica
moja E pije po 90 ml na svaka 4 sata ali tek od prije 2 dana, do tada je pila 60 ml na 3 sata
jednom do dva puta dnevno popije 30-40 ml čaja od komorača

(odgovor članu m.i.n.a.)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
18.2.2011 21:08:38   
Lejla Ka
Mina, slobodno se vrati normalnoj ishrani. Nadolazak mlijeka potiće često dojenje bebe, a ovako, bez dojenja, i ono malo što se inicijalno proizvodilo prestaje i nestaje. Nemaš potrebe da se više brineš. A hrana ti tu ništa ne utiće.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
22.2.2011 15:52:30   
Rimljankaa
Mozda nije uredu da se mjesam,ali m.i.n.a. ako dolazi mlijeko nije mi jasno zasto onda ne dojis????

Pa ako je i malo mlijeka,ono ce se povecavati?!


_____________________________

23.01.2011. u 9.45h mama je rodila svoju principesu,svoj najsjajniji dukat,svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
11.01.2016. u 00.20h mama je rodila svoju drugu principesu, svoj drugi najsjajniji dukat, svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
Ja sam najbogat

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
22.2.2011 15:58:45   
la bomba
IZVORNA PORUKA: Rimljankaa

Pa ako je i malo mlijeka,ono ce se povecavati?!



Ne mora značiti, ....
Meni je beba bila haman 24 sata na dojci i produkcija mlijeka je bila loša, ... U prevodu, nekad sam stvarno morala i ja da spavam.

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
22.2.2011 16:00:33   
Lady26
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Lady, jesi li išta od ovoga konsultovala sa pedijatrom?

Postavljam puno pitanja, ali nekako me zainteresovala tema, jer znam da se i sa formulom muka muči, jer ne možeš nači nekih pouzdanih informacija i zato me interesuje koliko su pedijatri od pomoći?



Sorry tek vidjeh tvoje pitanje...
Naravno, prvi put je odbijala ad 5-6 dana sa 3,5mj i odvedem je dr, kaze da promijenim mozda joj se gadi i bila je upravu...hipp je pocela piti bez problema.
Nakon toga je sa 7-8 mjeseci opet odbijala nekoliko dana flasicu, ludila sam, mijenjala flasice, cucle na flasicama...na kraju opet pedijatru da pogleda grlo i sl, kaze sve u redu i da opet probam dati drugu formulu (cak je rekla ako ne prihvati drugo ad mlijeko da predjem na kravlje, mada nije pobornik mijenjanja formula ali beba mora onusiti kalcij i mlijeko), tako smo presli na bebimil ....
Kad je napunila 1 godinu, e tad sam jedino samoinicijativno pocela sa mlijekom i plazmom...
Napominjem da je mlijeko probala sa 8-9mjeseci (obicno mlijeko)

< Poruku je uredio Lady26 -- 22.2.2011 16:11:51 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
22.2.2011 16:34:24   
m.i.n.a.
Rime ja tek sad vidje da si pitala me...ono mlijeka sto je bilo to je bilo otprilike 50 ml.ako ne izvlacim dan i po npr.pa sad zamisli koliko je to na obrok...prije svake flasice sma kao i ti nudila prvo jednu siku pa drugu..ovo desnu je cuclo jer nije imao sta izvuci ali lijevu..ma zakocenit se kad ga stavim...valjda sto je nju prvo morao na silikonski bradavicu pa onda nju skinem pa ga stavim..ma to su bile muke nekih 12.dana kad s eni tad nije normaliziralo ja odustala..necu reci da mi je drago jer nije,znam sta sma sve pokusavala ali kad se sjtim koliko sam oplakala poslije svakog podoja i koliko je npr.pumpica bolila sretna sma da nisam zaradila kakvu bolest...jednom sam zamolila mamu da ga iznese iz sobe dok je plakao da jede jer nisam vise mogla podnijeti i tad se skontam pa ne vrijedi moje dijete da se istresam,nisam ga za to rodila...i tu vece spakujem sve preparate,posaljem sve cajeve i kapi prijateljici koja s eporodila dva dana prije mene i otad uzivam sa svojim sinom...

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
2.3.2011 22:48:17   
lepao
PREHIP je za 0-6 mjeseci kao i HIP1 sti mda je puno lakse a posto se moja beba rodila u 38 sedmici i manja bolje pije PRHIP i nakon 3 mjeseca se nadam da cemo preci na HIP1 posto ima uzasne grceve i sa PRE sada me strah da od HIP1 nema jos gore dok mu se crijeva ne regulisu...

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: lepao

dali iko daje svojoj bebi prehip hranu...mojoj bebi je 3 pune sedmice i svi pedijatri su mi rekli da se pridrzavam kolicina na kutijama...nekada nam to ide nekada ne..nekada je vise gladan hoce vise ali povrati ili pojede malo pa se brzo probudi..nikako da uspostavimo ritam..
ako iko ima savjet u vezi ove hrane neka mi ga da..
bebac se rodio 2.5 sedmice ranije i imao je 2400g...



Ako ne dojis,,prebaci se na hipp, malo je bebi prehip sa tri sedmice.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
2.3.2011 22:48:54   
lepao
jel beba imala grceve? mi smo dosli do 4g a rodjeni 2400 ali ja jos dajem pre...

IZVORNA PORUKA: felix

Mi smo najprije bili na ovim hrana sto ide za pre vremenu rodjenu djecu . Aptamil immunofortis Premature
Kad je napunio 3kg eh,tad je rekla da mozemo prec na aptamil 1.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
2.3.2011 22:51:38   
lepao
dali znate jeli prehip masniji od hip1??

IZVORNA PORUKA: dadada

zato sto je trazio vise mlijeka...tj. cesce..koliko sam ja skontala, razlika je u masnoci...3 je znatno masnija od 1

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
2.3.2011 22:55:05   
Skvo RR
Hipp1 za razliku od Hipp Pre sadrži lakoprobavljiv škrob što ga čini gušćim i djetetu daje duži osjećaj sitosti

Izvor: stranica Hipp.hr

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
2.3.2011 22:57:40   
lepao
cao cao vidim da si se i ti namucila sa dojenjem pa me bas interesuje kako je to sve bilo kod tene posto ja sve mislim da sam trebala izdrzati a nisam na kraju isto uzela tablete imala temp 20 dana beba nije htjela da doji i nisam imala vise snage ni da ga stavljam na dojku nista...
koliko je sada bebi?
nadam se da ste dobro :)

IZVORNA PORUKA: m.i.n.a.

Rime ja tek sad vidje da si pitala me...ono mlijeka sto je bilo to je bilo otprilike 50 ml.ako ne izvlacim dan i po npr.pa sad zamisli koliko je to na obrok...prije svake flasice sma kao i ti nudila prvo jednu siku pa drugu..ovo desnu je cuclo jer nije imao sta izvuci ali lijevu..ma zakocenit se kad ga stavim...valjda sto je nju prvo morao na silikonski bradavicu pa onda nju skinem pa ga stavim..ma to su bile muke nekih 12.dana kad s eni tad nije normaliziralo ja odustala..necu reci da mi je drago jer nije,znam sta sma sve pokusavala ali kad se sjtim koliko sam oplakala poslije svakog podoja i koliko je npr.pumpica bolila sretna sma da nisam zaradila kakvu bolest...jednom sam zamolila mamu da ga iznese iz sobe dok je plakao da jede jer nisam vise mogla podnijeti i tad se skontam pa ne vrijedi moje dijete da se istresam,nisam ga za to rodila...i tu vece spakujem sve preparate,posaljem sve cajeve i kapi prijateljici koja s eporodila dva dana prije mene i otad uzivam sa svojim sinom...

(odgovor članu m.i.n.a.)
Neposredna veza do poruke: 92
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *