|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: sta koristite kao zastitu ??
6.11.2012 19:24:15   
gerberka

IZVORNA PORUKA: mama mostar

hmm...mi smo do sad *koristili* prekinuti snosaj,a sad i imam 3 djece(blizanci od 3mj. i djecak 6g.),i ne bi smjela vise zatrudniti zbog svog zdravlja,tako da mi je dr preporucio te pilule,a ja malo surfala user posted image ....pa tako da nisam pametna dal da ih uzmem ili ne....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


kondom, sto ce ti pilule

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu mama mostar)
Neposredna veza do poruke: 726
   RE: sta koristite kao zastitu ??
6.11.2012 19:25:20   
gerberka

IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: Teddy Bear

Zadovoljstvo i njemu a i meni, mi odigrasmo taj ruski rulet i kad nam se desila trudnoca user posted image pitamo se kako, a mi se cuvali... kasnije mi kaze mm mora da si bila "gore" pa nisam stig'o u vakat povuc rikverc, e rekoh dobro da znam, abda poslije drugog poroda me ni puskom natjerat neces da se penjem user posted image user posted image user posted image


uh nek si mi rekla a meni kasni evo, trebala sam se ranije raspitatiuser posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image znaci planinarenje nije bas dobra zaštita user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 727
   RE: sta koristite kao zastitu ??
7.11.2012 15:07:39   
Lejla Ka
S obzirom da je kontracepcija u glavnom ženska stvari, i da je muškarcima u biti svejedno, da se ono o tom ne bi brinuli da žene ne brinu zaista me začuđuje da oni, tako "posvećeni" seksu pristanu na postupak koji ih lišava stvarnog zadovoljstva, a ne pruža ono zbog čega ga praktikuje.
Često čujem da se baš muškarac žali na kondom i ne voli ga koristiti, i nekako mi onda pogotovo nije logično da mu je draže svo vrijeme odnosa biti napet, svjestan da bi mogao na vrijeme prekinuti i to u trenutcima kad treba da zaboravi na okolinu. Naprosto mi je tolika žrtva nespojiva sa muškim mentalitetom. I još nepotrebna.

OK mi je ovo što Bebica11 kaže "mi se ko fol čuvamo" ali vam ne bi ni smetalo i da se ne učuvate. Ali šta je sa onima koji se "ozbiljno" čuvaju nečim čiji je postotak efikasnosti haman jednak nezaštićenom odnosu bez prekida. Desi li se njima kad neki kompletan opušteni seks, ili to možda nadoknađuju nekim alternativnim metodama.

I opet ne mogu nikako da skontam kako muškarci pristanu na to kad taj postupak ne štiti od trudnoće.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 728
   RE: sta koristite kao zastitu ??
7.11.2012 15:33:58   
veeseelaa
i nekako mi onda pogotovo nije logično da mu je draže svo vrijeme odnosa biti napet, svjestan da bi mogao na vrijeme prekinuti i to u trenutcima kad treba da zaboravi na okolinu. Naprosto mi je tolika žrtva nespojiva sa muškim mentalitetom. I još nepotrebna.


ma to se uigra i drugačije se ne znaš seksati
mi kad smo htjeli i prvo i drugo dijete mutavo smo se sexali, nismo naučili i vozdra


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 729
   RE: sta koristite kao zastitu ??
7.11.2012 15:37:59   
shpagica
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

i nekako mi onda pogotovo nije logično da mu je draže svo vrijeme odnosa biti napet, svjestan da bi mogao na vrijeme prekinuti i to u trenutcima kad treba da zaboravi na okolinu. Naprosto mi je tolika žrtva nespojiva sa muškim mentalitetom. I još nepotrebna.


ma to se uigra i drugačije se ne znaš seksati
mi kad smo htjeli i prvo i drugo dijete mutavo smo se sexali, nismo naučili i vozdra



Ne znam sta da ti kazem, mi dok nismo poceli raditi na bebi nismo ni znali da smo se zapravo dotad mutavo sexali user posted image user posted image user posted image

Poslje toga nam se malo bezveze bilo vracati na tinejdzerski suzdrzani i prekinuti odnos.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 730
   RE: sta koristite kao zastitu ??
7.11.2012 15:43:16   
veeseelaa
ne bi da opisujem al meni ejakulacije mm unutar mene i nije neka stvaruser posted image
to ovisi kakav sex voliš...... uopće me ne loži TO , ne kontam fol i nije mi merak, draže mi je..... da ne pričam user posted image

meni to nije tinejdžerski sex, mislim ejakuliranje van, meni je to pravi sex
naravno ako ste uigrani ne dese se stvari iznenada, pa da bježimo i skačemo jedno od drugog ko opareni, prosto sve bude kako treba.....




_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 731
   RE: sta koristite kao zastitu ??
7.11.2012 15:45:47   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma to se uigra i drugačije se ne znaš seksati



I ovo bih razumjela, ako vi to ne smatrate ozbiljno nekom zaštitom i načinom planiranja porodice, ako vam trudnoća dolazi u obzir poslije svakog odnosa.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 732
   RE: sta koristite kao zastitu ??
7.11.2012 15:48:16   
veeseelaa
ne radim to zbog planiranja trudnoće već što volim
a svaka trudnoća je dobro došlauser posted image
možda kad bi dobacila do petog djetata da bi razmišljala o nekoj ozbiljnijoj zaštitiuser posted image user posted image
izmedju prvog i drugog djeteta aBd bit će razlika 4 godine, ja sam to priželjkivala al da se desilo i ranije nikakav problem mi ne bi zaista bio

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 733
   RE: sta koristite kao zastitu ??
7.11.2012 15:50:40   
veeseelaa
da i u vezi smo imali prekinuti snošaj i nikad se nije desilo ništa, sad možda to kod nas dvoje tako fercera, možda kod drugih ne



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 734
   RE: sta koristite kao zastitu ??
7.11.2012 15:51:49   
SailorMoon
Na rikvec mi je sega zvati cuvanje jer i djeca znaju da to nije nikakva zastita.
Meni je merak da posle odnosa jos malo uzivamo jedno u drugom da se ovako izjasnim.
Kondom nevolim, tako da vec 9godina koristim Valette. Ona mi je najbolja. Probala sam i Jasmin, Cerazette, Belara i nijedne mi nisu odgovarale kao Valette

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 735
   RE: sta koristite kao zastitu ??
7.11.2012 15:54:35   
veeseelaa
ja se grozim na uzimanje raznih pilula, osobito na spoznaju da mogu vragolasto uticati na organizam Ĺľene
debljanje, nesvjestice i co
a da budem pokusni kunić i mijenjam ih i isprobavam neka hvalauser posted image
kondome takodje ne volim, ako ima kakva metoda nek mm nesto popijeuser posted image , nek se udeblja i nek mu se nesvjesta i nek pada u bandek user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 736
   RE: sta koristite kao zastitu ??
7.11.2012 15:59:28   
Lady26

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ne bi da opisujem al meni ejakulacije mm unutar mene i nije neka stvaruser posted image
to ovisi kakav sex voliš...... uopće me ne loži TO , ne kontam fol i nije mi merak, draže mi je..... da ne pričam user posted image


Al ne pita tebe/nas nego za muzeve...a njima je itekako gust ejakulirati (kako ti kazes kulturno) unutra....

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 737
   RE: sta koristite kao zastitu ??
7.11.2012 16:42:16   
animagical

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

S obzirom da je kontracepcija u glavnom ženska stvari, i da je muškarcima u biti svejedno, da se ono o tom ne bi brinuli da žene ne brinu zaista me začuđuje da oni, tako "posvećeni" seksu pristanu na postupak koji ih lišava stvarnog zadovoljstva, a ne pruža ono zbog čega ga praktikuje.
Često čujem da se baš muškarac žali na kondom i ne voli ga koristiti, i nekako mi onda pogotovo nije logično da mu je draže svo vrijeme odnosa biti napet, svjestan da bi mogao na vrijeme prekinuti i to u trenutcima kad treba da zaboravi na okolinu. Naprosto mi je tolika žrtva nespojiva sa muškim mentalitetom. I još nepotrebna.

OK mi je ovo što Bebica11 kaže "mi se ko fol čuvamo" ali vam ne bi ni smetalo i da se ne učuvate. Ali šta je sa onima koji se "ozbiljno" čuvaju nečim čiji je postotak efikasnosti haman jednak nezaštićenom odnosu bez prekida. Desi li se njima kad neki kompletan opušteni seks, ili to možda nadoknađuju nekim alternativnim metodama.

I opet ne mogu nikako da skontam kako muškarci pristanu na to kad taj postupak ne štiti od trudnoće.

iz neznanja... oni su vecinom ubijedjeni da je to regularna kontracepcija

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 738
   RE: sta koristite kao zastitu ??
7.11.2012 16:49:56   
malena sharena
I kod nas rikverc funkcionise. Onda kad ga nismo praktikovali, ostajala sam trudna. Kondome ne koristimo, jer ih JA ne volim, ni tabletice jer ih takodje ja ne volim.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 739
   RE: sta koristite kao zastitu ??
24.11.2012 17:39:54   
bumbica
da li neka od vas ima iskustva s logestom...smiju li se koristiti tablete dok još dojim bebu.pila sam logest prije i odgovarale su mi,al neznam smijem li sad dok dojim,a nikako da ulovim termin kod gin...

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 740
   RE: sta koristite kao zastitu ??
26.1.2013 0:52:50   
visnjica1
U dilemi sam velikoj prije dva mjeseca porodila sam se eh sad ne znam za sto da se odlucim za pilule ili spiralu, kondom nikako ne mogu ni ja ni mm muzek, pa smo imali odnose bez zastite ono vadi ga jer smo tako se i cuvali dok nismo htjeli bebicu, ali mene strah uhvati poslije odnosa pa naprosto ne znam za sta da se odlucim a i dojim malu.
Unapred hvala na savjetima

_____________________________

Moje Sunce 25.11.2012

(odgovor članu bumbica)
Neposredna veza do poruke: 741
   RE: sta koristite kao zastitu ??
26.1.2013 1:01:51   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: visnjica1

U dilemi sam velikoj prije dva mjeseca porodila sam se eh sad ne znam za sto da se odlucim za pilule ili spiralu, kondom nikako ne mogu ni ja ni mm muzek, pa smo imali odnose bez zastite ono vadi ga jer smo tako se i cuvali dok nismo htjeli bebicu, ali mene strah uhvati poslije odnosa pa naprosto ne znam za sta da se odlucim a i dojim malu.
Unapred hvala na savjetima


Najprije...
ovakvu dilemu o načinu zaštitite možeš samo dogovoriti sa svojim doktorom...
niti sve kontracepijske pilule svima dogovaraju niti sve spirale mogu sve ugraditi...
nadale dok dojiš kpilule su manje moguće...
drugo tek nakon određenoga portoka vrmena po porodu...od 6 do 12 mjeseci spirala je moguće...

Savršeno je jasna strah od nezaštićenoga odnosa...no ako imaš strah morat ete to s akondomima raditi dok tebe ne popusti strah i vartiš povjerenje u svoga partnera u metodi ''prekinuti snošaj'' ( ovo smao naravno ako planirate porodicu proširiti jer je jako neefiaksna)

Svakako malo po temi pogledaj ,...ptretaživač stavi pspurala, tabkete kontracepsjke itd...ima dosta siksuatva...la ti si mlado porođena i bilo kakav odluka mora biti sa tvojim ginekologm na trenutnu istuaciju i stanje usmjerena


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu visnjica1)
Neposredna veza do poruke: 742
   RE: sta koristite kao zastitu ??
26.1.2013 1:05:34   
sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja se grozim na uzimanje raznih pilula, osobito na spoznaju da mogu vragolasto uticati na organizam Ĺľene
debljanje, nesvjestice i co
a da budem pokusni kunić i mijenjam ih i isprobavam neka hvalauser posted image
kondome takodje ne volim, ako ima kakva metoda nek mm nesto popijeuser posted image , nek se udeblja i nek mu se nesvjesta i nek pada u bandek user posted image


U pravu si veselauser posted image user posted image
Ja sam samo shvatila da treba uzeti za ozbiljno da nema plodnih i neplodnih dana(svi su plodni), tako da nema sexa bez zastite, a ta je zastita "rikverc"....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 743
   RE: sta koristite kao zastitu ??
26.1.2013 1:09:24   
visnjica1
Bila sam kod ginekologa i pitao me koju zastitu zelim ja rekla kondom eh kad je doslo vrijeme za odnos nikako nam ne stima ni meni ni mom muzu, da naglasim da nikada nism koristili zastitu samo prekinuti snosaj, ja iam povjerenje u svog muza i znam da uvijek izvadi na vrijeme , ali sama pomisao na trudnocu me frapira iz razloga sto je pree rano a i ne bih mjela 6 mjeseci najmanje , ni sama ne znam, pilule su hormonske plasim se da bih se udebljala i onako se kg ljepe heh salim se, opet cu se posavjetovati sa ginicem Hanady hvala na pdgovoru

_____________________________

Moje Sunce 25.11.2012

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 744
   RE: sta koristite kao zastitu ??
26.1.2013 7:14:06   
Miimy
Evo da ti ja napisem svoje iskustvo.... ja sam se porodila prije 6 mjeseci... s obzirom da sam ija imala nekih problema naporodu i poslije dr. me odma po izlasku iz bolnice lijepo obavijestio da sam ja zavrsila sa radjanjem i daod nove trudnoce nema nista....
nakon mjesec dana otisla sam na kontrolu porazgovarala sa dr. i rekao mi dasacekam da prodje par user posted image jer nisam dojila odma sam dobivala, nakon 3 mjesecaodem izvadim nalaze kompletnu krvnu sliku, papa test neke briseve kad su nalazi bili gotovi , ugradnjena mije spirala najobicnija bakrena, jer jedinu tu mije dr preporucio hormonska spirala nije dolazila u obzir, kao ni tablete jer ja ima problema sa hormonima i to bi me samo dodatnon debljalo...
eto to je moje iskustvo evo imam spiralu vec 2 mjeseca nemam nikakvih nuspojava, sve ok. najbolje tije savjetovati se sa svojim dr. SRETNO

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu visnjica1)
Neposredna veza do poruke: 745
   RE: sta koristite kao zastitu ??
30.1.2013 10:00:16   
Nasa princeza
miimy kod mene je slicna situacija,evo ja cekam papa test,pa ako sve bude uredu stavljam spiralu.dojim bebaca,tako da sam se odlucila za bakrenu,a doktor me je podrzao.kaze da se lakse podnosi od hormonske.zanima me dali boli dok ti ugraduje tu spravicu,koliko kosta....meni je dr rekao da ja trebam da je kupim,ali eto jos nisam isla da se raspitujem,dok ne bude papa gotov.dali ima vise vrsta bakrene spirale i koja je najbolja.....

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 746
   RE: sta koristite kao zastitu ??
30.1.2013 10:17:14   
smajli80
Danas idem na ugradnju spirale i ne znam da li boli-vjerovatno ne.Sve i da boli traje vrlo kratko-ako se mogu izdržati porođajno bolovi mogu i ovi.

Meni je gin.dao recept za spiralu-jer ih ima raznoraznih vrsta i veličina.To ne možeš kupovati napamet.
Cjene se kreću od 15-30km.Ova moja je 27.20km.

O tome imaš više na temi

http://www.ringeraja.ba/forum/m_29594/mpage_7/key_/tm.htm


_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Nasa princeza)
Neposredna veza do poruke: 747
   RE: sta koristite kao zastitu ??
30.1.2013 10:24:29   
SailorMoon
Ja se 9 godina cuvam vec pilulama. U prekinut snosaj nevjerujem, to su nas vec u skolina ucili. Kondom mi neodgovara i zadovoljna sam sa pilulama.
Koristim Valette i pre zadovoljna sam. Negubim libido, nemam depresija, nedebljam se sve cista 5. Ali nisu sve pilule iste, ja sam ih probala nekih 6raznih.

Prvo sam pila Valette i posle nekih 5god ona nije vise djelovala na menstrualne bolove (koji su uvjek jaki bilo i radi njih sam pocela piti pilule). Predjem na Cerazette - Kosa mi opadala ko luda, onda na Jasmin - dobijem bobuljica svakakvih po ledjima, licu. Onda sam dobila Belara - tu sam se udebljala za 6mj nekih 8-10kg. Prestala sam nju i ostanem trudna. Posle trudnoe uzela opet Valette jer nisam imala vise menstrualni bolova i super. Vratila se na kilazu prije poroda, nemam nikakvih negativni sintoma.

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 748
   RE: sta koristite kao zastitu ??
30.1.2013 10:43:36   
Miimy
mene nije bolilo standardno malo neugodno ko ginekoloski pregled al nista strasno... ja sam svoju kupila u apoteci 16km najcesce se stavlja u 99% zena ta vrsta bakrene kakose zove pojma nemam ... uglavnom dobila sam prvu menstruaciju poslije spirale jeste malo obilnija i bolnija al sve ok... kad zavrsi sljedi kontrola.... Sretnooo

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 749
   RE: sta koristite kao zastitu ??
30.1.2013 10:57:15   
Emica_sa
http://www.24sata.hr/svijet/tajno-izvjesce-pilule-diane-35-krive-za-cetiri-sumnjive-smrti-299624

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *