|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 32 [33] 34   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: sta koristite kao zastitu ??
9.5.2013 14:14:37   
Teddy Bear

IZVORNA PORUKA: mama75

Mislim da onda mozes odmah poceti. Jesi li ranije koristila neke?

Mama 75, jesam pila Jasmin tablete nekad davno, jer sam imala probleme sa menstruacijom, tacnije jedan policistican jajnik. al posavjetovat cu se sa dr.

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 801
   RE: sta koristite kao zastitu ??
9.5.2013 14:41:21   
Super Beba
Ja sam nekad pila diane35..nakon poroda i dojenja počela ponovo...izvadila nalaze, dr. dao zeleno svjetlo..i taman nakon nekoliko kutija, izbije ona frka sa diane35...pitala apotekara šta dalje, mijenjat ili ostati na istim, a on mi rekao da su tablete i dalje u prodaji, pa eto, ponovo, na meni je da vidim..ja ih nastavila piti..ali eto, ne planiram još dugo user posted image
I da, nikakvih nus pojava nisam imala s njima..ni ranije ni sada...

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 802
   RE: sta koristite kao zastitu ??
9.5.2013 15:25:05   
Teddy Bear
Super Beba koliko si morala cekati menstruacija da prodje poslije poroda?

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 803
   RE: sta koristite kao zastitu ??
9.5.2013 15:36:31   
Super Beba

IZVORNA PORUKA: Teddy Bear

Super Beba koliko si morala cekati menstruacija da prodje poslije poroda?



auh...ja sam dojila 14 mjeseci, tako da nisam ih odmah poslije poroda počela koristiti, a i nisam ih odmah nakon prestanka dojenja..dobila m. negdje 10 mjeseci nakon poroda, pa eto, dodaj još koji mjesec gore, znači, negdje je prošlo oko pola godine (tj. bilo je već 6 ciklusa od 1. menstruacije nakon poroda)..valjda nisam zakomplikovala ovo objašnjenje :)

A zar se mora čekati neki određeni broj menstruacija?? Nisam ni znala za to...

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 804
   RE: sta koristite kao zastitu ??
9.5.2013 16:01:43   
Teddy Bear
Ma nisam ni ja u toku i meni je sve novo, prvu bebu i ja dojila 14 mjeseci, i dobila par puta i ostala trudna, sad nisam uspjela sa dojenjem pa mislim o pilulama. dvoumim se dal da uzmem bez konsultacije sa dr ili da cekam user posted image

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 805
   RE: sta koristite kao zastitu ??
9.5.2013 16:15:44   
Super Beba

IZVORNA PORUKA: Teddy Bear

Ma nisam ni ja u toku i meni je sve novo, prvu bebu i ja dojila 14 mjeseci, i dobila par puta i ostala trudna, sad nisam uspjela sa dojenjem pa mislim o pilulama. dvoumim se dal da uzmem bez konsultacije sa dr ili da cekam user posted image


Ja ne bih na svoju ruku...iskreno...Ili barem nazovi doktora i pitaj koje nalaze treba da vadiš prije nego dođeš na pregled...Da barem to ranije pripremiš...Nije se baš sa ovim zezati..
A s druge strane, ako ne planiraš zadugo djecu ili više nikako, razmisli i o spirali...Jes' da se moraš odmah izvaliti veću cifru (mislim da je mirena oko 350 KM), ali toliko ćeš haman dati i za godinu dana pilula, a spirala traje duže :)

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 806
   RE: sta koristite kao zastitu ??
9.5.2013 16:44:49   
Teddy Bear
ma doktoru cu naravski, a nesto sam skepticna po pitanju spirale, vise sam za pilule, vec sam pila Jasmin prije prve trudnoce i bilo je sve ok... a planiram jos djecice ako Bog da, samo ne znam kad.

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 807
   RE: sta koristite kao zastitu ??
17.5.2013 20:11:00   
malamacamaca
Da li je neko imao iskustva sa pilulama bez estrogena kao zastita od trudnoce...dojim bebu i ne mogu druge koristiti.Ne bih spiralu jer uskoro planiram drugo dijete...te mi pilule zvuce dobro.Ima li neko sa tim iskustvom.Hvala

_____________________________

Moja najnjeznija svila 21.03.2013.

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 808
   RE: sta koristite kao zastitu ??
17.5.2013 20:59:34   
tekja
...vjeruuser posted image user posted image user posted image

Vjerujemo da nece, dok ne budemo zeljeli da hoceuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu malamacamaca)
Neposredna veza do poruke: 809
   RE: sta koristite kao zastitu ??
23.5.2013 12:06:33   
I love youu
Sta smatrate pouzdanom zaštitom? Porodila sam se prije 26. dana, i do sada smo koristili metodu "rikverca", ali sada nebi jer necemo jos jednu bebu. Nikad nisam pila kontracepcijske tablete, pa se nista nerazumijem u to? Mogu li se uzeti same na svoju ruku ili mora biti potvrda od ginekologa?

_____________________________

28.04.2013.god. Moja princeza :))))

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 810
   RE: sta koristite kao zastitu ??
23.5.2013 12:59:51   
Blue rose RR
Moraš imati recept od ginekologa, ali tek nakon što odradiš nalaze.
Ne uzimaj ništa na svoju ruku, ona kontracepcija koja meni npr. odgovara, tebi možda ne.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 811
   RE: sta koristite kao zastitu ??
29.5.2013 22:48:40   
malamacamaca
ja sad idem na sigurno i koristimo kondome....rikverc hmmm nije 100 posto siguran...zato pazi.. muz i ja smo mislili da se igramo prva dva mjeseca jer dojim pa sta bude ( znam da dojenje nije kontracepcija, ali eto sta bude user posted image ),ali nas je doktorica prepala na prvom pregledu i rekla da mi jajnici nesto vec spremaju user posted image user posted image user posted image user posted image . predlozila mi je ove pilule bez estrogena i kaze da nema nikakvih losih stavri za bebu ali ja nesto nisam sigurna u to pa se predomisljam.
regularne kontraceptivne pilule sam pila ranije prije trudnoce i to na recept doktorice nakon nalaza hormona i preporucila je Yazz tada koji je meni bio odlican ali mojoj kolegici nije, tako da nista na svoju ruku.Spiralu necu jer uskoro planiram novu bebu aBd.

_____________________________

Moja najnjeznija svila 21.03.2013.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 812
   RE: sta koristite kao zastitu ??
29.5.2013 23:54:17   
amra_sa
Šta koristim kao zaštitu ? user posted image
Oklagiju user posted image

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu malamacamaca)
Neposredna veza do poruke: 813
   RE: sta koristite kao zastitu ??
29.5.2013 23:55:38   
bebaa
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

joj jesi neozbiljna.....morat ću i ja probati....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 814
   RE: sta koristite kao zastitu ??
30.5.2013 0:03:16   
aazra
Prirodna zastita zakon user posted image

A da nije toga, onda kondomi...user posted image

Dok sam bila djevojka koristila sam jedno vrijeme neke kontracepcijske tablete od kojih mi se poremetio ciklus kad sam ih prestala uzimati, jer inace imam nizak nivo estrogena...jedno vrijeme sam te kontracepcijske pila iskljucivo radi regulacije ciklusa, jer mi se znalo desavati da dobijem krvarenje svakih deset dana, ali kao sto rekoh kad sam odlucila da ih prestanem konzumirati dobila sam jos veci problem user posted image

_____________________________








(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 815
   RE: sta koristite kao zastitu ??
31.5.2013 16:16:04   
I love youu

IZVORNA PORUKA: aazra

Prirodna zastita zakon user posted image

A da nije toga, onda kondomi...user posted image

Dok sam bila djevojka koristila sam jedno vrijeme neke kontracepcijske tablete od kojih mi se poremetio ciklus kad sam ih prestala uzimati, jer inace imam nizak nivo estrogena...jedno vrijeme sam te kontracepcijske pila iskljucivo radi regulacije ciklusa, jer mi se znalo desavati da dobijem krvarenje svakih deset dana, ali kao sto rekoh kad sam odlucila da ih prestanem konzumirati dobila sam jos veci problem user posted image


Zato me je i strah tih tableta. Ja ih nisam nikad pila ni kao djevojka ni sad. Mi smo nekad kondom, nekad rikverc, al prije rikverc, jer kao ono:"ma nece, nisu sad plodni dani" i tako. Al sad ne smijem tako. Otici cu ginekologu pa cu vidjet sta cu.

_____________________________

28.04.2013.god. Moja princeza :))))

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 816
   RE: sta koristite kao zastitu ??
1.6.2013 1:43:44   
aazra

IZVORNA PORUKA: I love youu


IZVORNA PORUKA: aazra

Prirodna zastita zakon user posted image

A da nije toga, onda kondomi...user posted image

Dok sam bila djevojka koristila sam jedno vrijeme neke kontracepcijske tablete od kojih mi se poremetio ciklus kad sam ih prestala uzimati, jer inace imam nizak nivo estrogena...jedno vrijeme sam te kontracepcijske pila iskljucivo radi regulacije ciklusa, jer mi se znalo desavati da dobijem krvarenje svakih deset dana, ali kao sto rekoh kad sam odlucila da ih prestanem konzumirati dobila sam jos veci problem user posted image


Zato me je i strah tih tableta. Ja ih nisam nikad pila ni kao djevojka ni sad. Mi smo nekad kondom, nekad rikverc, al prije rikverc, jer kao ono:"ma nece, nisu sad plodni dani" i tako. Al sad ne smijem tako. Otici cu ginekologu pa cu vidjet sta cu.



Nisam znala da je ovo moderan naziv za prirodnu zastitu koju ja koristim user posted image No, ja sam i sa prvim djetetom tek uz pomoc nekih terapija ostala user posted image , pa ne mogu biti mjerodavna po pitanju toga da je ta vrsta zastite najefikasnija user posted image



_____________________________








(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 817
   RE: sta koristite kao zastitu ??
20.6.2013 15:02:33   
Teddy Bear
Bila juce kod dr, sve je u redu, propisao mi je pilule Qlaira, neke nove, bar za mene. Ima li neko iskustva?

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 818
   RE: sta koristite kao zastitu ??
14.8.2013 0:54:39   
MiaMa
Dojim bebu 11 mj. i namjeravam je još dojiti pa me zanima da li ima neka od vas koja je u sličnoj situaciji i kako je riješila ovu situaciju u vezi kontracepcije za vrijeme dojenja? Do sada smo uspijevali sa metodom "rikverc" ali mi se više ne da tako a u kondome ne vjerujem. Razmišljala sam o spirali...

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 819
   RE: sta koristite kao zastitu ??
14.8.2013 1:27:28   
animagical
smijes spiralu, bakrenu, ne smijes hormonsku tj mirenu...ali to ako si dobila prvu menstruaciju iza poroda, jer se spirala stavlja u toku krvarenja. meni je ok.

(odgovor članu MiaMa)
Neposredna veza do poruke: 820
   RE: sta koristite kao zastitu ??
14.8.2013 11:25:17   
MiaMa
animagical
Dobila sam prvu menstruaciju 2 mjeseca poslije poroda, tako da mogu onda spiralu. Hvala

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 821
   RE: sta koristite kao zastitu ??
14.8.2013 11:26:44   
MiaMa
Ok hvala, da dobila sam menstruaciju 2 mj. poslije poroda.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 822
   RE: sta koristite kao zastitu ??
22.8.2013 2:55:46   
MiaMa
Da li ima neko preporuciti dobrog privatnog ginekologa?
Sad sam u dilemi ne znam gdje otici na pregled i da apliciram spiralu

(odgovor članu MiaMa)
Neposredna veza do poruke: 823
   RE: sta koristite kao zastitu ??
27.6.2014 0:02:50   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: amra_sa

Šta koristim kao zaštitu ? user posted image
Oklagiju user posted image



kažu da je dobra i andol zaštita

staviš andol izmedju dva koljena i držiš da ne padne

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 824
   RE: sta koristite kao zastitu ??
27.6.2014 8:39:08   
bebaa
user posted image user posted image user posted image user posted image oplaka na sabahu....čuj andol........

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  30 31 32 [33] 34   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 32 [33] 34   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *