|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
7.5.2010 10:09:39   
Lejla Ka
Zinanina, sad kad ste došli u fazu kad dojenje nije glavna hrana već nešto što je korisno, zdravo i lijepo, ali ne neophodno, glavno je pitanje šta ti želiš, šta želi beba i da li vas dvoje u tome možete nači kompromis ako vam se želje ne podudaraju.
Tebe sam u ovo slučaju stavila na prvo mjesto jer beba očito i dalje želi dojiti (da je bilo obratno, tj. da je beba ta koja izbjegava dojenje, onda bi njena želja svakako bila na prvom mjestu). Ako ti želiš i dalje dojiti nema ništa što bi te u tome trebalo sprječavati.
Možeš napraviti neki kompromis da smanjiš broj podoja. Možda da neki od podoja izbaciš (ti ćeš znati koji bi najlakše bilo izbječi) i zamjeniš obrokom neke druge hrane. Ili možda neki od nočnih, da tata proba pomaziti i uljuljkati bebu u to vrijeme. Ovo su samo prijedlozi, ti ćeš najbolje znati.
Što se tiće druge hrane, apsolutno ti nije sigurno da bi ti beba jela bolje kad bi prestala dojiti, možda bi možda ne. A to mi se čini kao prava grehota da prestanete dojiti, a dijete nastavi "slabo jesti". Moj sin, za kojeg se smatra da dobro jede, nakon što je primio zadnju vakcinu (star je 18 mjeseci) dva dana je bukvalno samo dojio, ništa drugo nije htio okusiti. i Onda mu se vratio apetit, i sad je sve opet normalno. Isto tako, kad mu krenu zubi puno više traži dojiti, a kad ga to popusti gotovo i da zaboravi osim jutarnjeg i večernjeg, a i taj jutarnji nekad preskoći. Hoču da kažem da ti prestanak dojenja nije garant da će dijete bolje jesti, niti ga dojenje ometa u jelu, jer tvoja beba ne doji previše, i to joj sigurno ne zadovoljava dnevne potrebe za hranom.

Po pitanju davanja drugih mliječnih proizvoda, djetetu koje je dojeno do makar 7.-8. mjeseca života prava je grehota ikako uvesti formulu u ishranu! Danas svjetski pedijatri zagovaraju ranije uvođenje dohrane ako beba uz isključivo dojenje do 4.-5. mjeseca dobiva minimalno na težini, samo da se izbjegne davanje formule, a bebi koja je uredno napredovala isključivo dojena, i dojila uz dohranu formula nikako ne treba. Sinoć sam se konsultovala sa našom predavačicom sa obuke za savjetnice za dojenje koja je IBLC-ov konsultant po pitanju unosa mlijeka kod smanjivanja i prestanka dojenja, ako dijete odbija druge oblike mlijeka, i ona je odgovorila isto ovo što je rekla tvoja doktorica, ako djete prihvata išta od mliječnih prerađevina (jogurt, sir) ili pojede mlijeko u hrani, onda mu mlijeko kao samostalno nije potrebno pod moranje.
Ovdje bih ti još predložila da ako beba od godinu dana neće flašicu, budi sretna i nemoj joj je ni nuditi. Nauči je da pije iz čaše, ili na kljunašicu.

Moj ti je neki prijateljski savjet da sagledaš situaciju isključivo iz ugla tebe i bebe. Ne bi bilo loše da počneš navikavati na neki raspored krutih obroka bez dojenja u vrijeme kad ćeš biti na poslu (ne mislim da dijete traži a ti nedaš, ali da ti ne nudiš dojku već krutu hranu u to vrijeme). Ako misliš da vam je puno podoja u toku dana, ti probaj neke izbaciti, po danu kad vidiš da bi htjela dojiti probaj joj skrenuti pažnju sa nekom omiljenom aktivnosti, i tako malo po malo odgađati podoj.

Nemoj se bojati kasnijeg prestanka. Svako je dijete svoja priča, možda bi prestanak dojenja mlađe kčeri u uzrastu kad je starija prestala bio totalna trauma, možda njen kasniji prestanak prođe još lakše nego onaj sa starijom, možda ništa od toga. To ne možemo znati a šteta je da vas to spriječi u daljem dojenju.

I naravno, krajnja je odluka tvoja, pa ti želim da ti je ne bude teško donijeti, i da budeš sa njom zadovoljna.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
7.5.2010 10:15:12   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Mi smo i sinoć zaspali bez sike...ali zato jutros prije spremanja čupala je mamu i tukla i tražila ''iku'' nije je dobila....user posted image

Hanady, ako ne želiš potpuno prestati, daj joj tu jutarnju, i meni malo žao da joj baš skroz ukineš kad već pokušavate izbaciti uspavljivanje. Možda da sad daš to jutarnje jedno vrijeme, pa poslije izbaciš, jer nekako ti dnevni uvijek puno lakše odu, uvijek ih možeš zabelesat.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
7.5.2010 10:21:43   
Anoniman
Mi evo vec tri noci zaspimo bez dojenja, ali se onda po noci budi i trazi....
Sad sama ne znam sta da radim. Odlucila sam da par dana bude samo jednom dnevno ili dva puta, ali jos ne mogu da skontam koji period je najbolji.
Bitno mi je da zaspi bez dojenja, legnda fino na jastuk, citamo price i spavanje.
Ali posle....

(odgovor članu Lejla Ka)
  Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
7.5.2010 10:29:26   
Lejla Ka
A da to "poslije" preuzme tata?
Ti npr. lezi u neku drugu prostoriju par noči, a tata nek uzme i uljulka. Pa ako baš bude dreka do neba, uvjek se možeš vratiti. Opet samo predlažem, vi majke uvijek najbolje znate kako će to sa vašim bebama ići.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
7.5.2010 11:27:25   
delly
ja sam grozno iskreno neznam dali mogu dalje, osjecam se ko jedan veliki idiot , prekidam dojit ,ona nece AD sad odbija i jesti kasice u kojima je AD bilo , user posted image user posted image user posted image a ja osjecam da imam malo mlijeka, posebno navecer kad doji osjecam da vuce vuce vuce a meni nemaaa user posted image jutros sam plakala od muke ,poludit cu bogami ,. zao mi je neuzima mlijeka dovoljno user posted image

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
7.5.2010 11:33:21   
marinčii
delly draga znam kako se osjećaš ni M neće da primiriše ad mlijeko al evo hvala bogu on opet doji i ja sam mislila da mi se mlijeko smanjilo u ova 3 dana što nije dojio al evo već se to regulira i vraća na staro vidim po pelenama on puno mokri a drugu tekućinu slabo uzima tako da znam da ima mlijeka,nego daješ li joj šta od mliječni proizvoda ,sir ,jogurt kajmak možeš tako nadoknaditi mlijeko ili uzmi one kašice od hippa što u sebi sadrže ad mlijeko i prave se s vodom pa s tim pokušaj  

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
7.5.2010 11:42:19   
delly
jede te kasice od hipa 3 x dnevno nekad 2 ali nije to to . neznam sta da radim , kajmaka uzme malo sa kruhom ali nije ni to to . user posted image

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
7.5.2010 12:00:55   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Mi smo i sinoć zaspali bez sike...ali zato jutros prije spremanja čupala je mamu i tukla i tražila ''iku'' nije je dobila....user posted image

Hanady, ako ne želiš potpuno prestati, daj joj tu jutarnju, i meni malo žao da joj baš skroz ukineš kad već pokušavate izbaciti uspavljivanje. Možda da sad daš to jutarnje jedno vrijeme, pa poslije izbaciš, jer nekako ti dnevni uvijek puno lakše odu, uvijek ih možeš zabelesat.


upravo sam došla na ovu temu da vam kažem da sam donijela odluku da joj dam jutarnju siku još malouser posted image
mama me zove i kaže...hoda po kući i govori mamana mamana ika ika...i kaže baš je nrvozna...tako se bezveze osjećam radi togauser posted image
ipak neka je malo na toj jutarnoj ''dnevnoj '' malo još pa ćemo ukuniti kako raste...vjerovtamo će i sama reći kada je dosta.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
7.5.2010 12:07:43   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: delly

jede te kasice od hipa 3 x dnevno nekad 2 ali nije to to . neznam sta da radim , kajmaka uzme malo sa kruhom ali nije ni to to . user posted image

Hajde mi napiši konkretno šta te opterečuje? Da li je to sama činjenica da si odlučila prestati dojiti, činjenica da osim tvog beba ne želi konzumirati neku drugu vrstu mlijeka ...?

Sinoč sam pitala našu predavačicu na obuci za unos mlijeka u slučaju kad djete odbija ikakvo drugo, i žena kaže da nema potrebe da se djetetu to forsira, pogotovo što vi još dojite. Ono što ona dobije za tih par podoja koje imate, i ako možeš u hrani provuči jogurta ili sira, nema potrebe za drugim. Posebno naglašavam ono što sam napisala gore, za zinaninu, delly i marinčii, vaša su djeca već dovoljno velika, i pošto oboje još uvijek doje, nema potrebe da im u opće uvodite AD.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
7.5.2010 12:15:33   
Anoniman
Lejla Ka, hvala puno na odgovoru i trudu, stvarno si divnauser posted image . Nas dvije strašno uživamo u dojenju.Pokušaću postepeno smanjivati broj podoja.

(odgovor članu Lejla Ka)
  Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
7.5.2010 12:22:13   
delly

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: delly

jede te kasice od hipa 3 x dnevno nekad 2 ali nije to to . neznam sta da radim , kajmaka uzme malo sa kruhom ali nije ni to to . user posted image

Hajde mi napiši konkretno šta te opterečuje? Da li je to sama činjenica da si odlučila prestati dojiti, činjenica da osim tvog beba ne želi konzumirati neku drugu vrstu mlijeka ...?

Sinoč sam pitala našu predavačicu na obuci za unos mlijeka u slučaju kad djete odbija ikakvo drugo, i žena kaže da nema potrebe da se djetetu to forsira, pogotovo što vi još dojite. Ono što ona dobije za tih par podoja koje imate, i ako možeš u hrani provuči jogurta ili sira, nema potrebe za drugim. Posebno naglašavam ono što sam napisala gore, za zinaninu, delly i marinčii, vaša su djeca već dovoljno velika, i pošto oboje još uvijek doje, nema potrebe da im u opće uvodite AD.



muci me to sto prestajem dojiti a ona neuzima drugo mlijeko , sta kada za manje od mj dana skroz prestanem ,sta ce ona jesti u 5.30 ili nekad 6 ujutro ako nece mlijeko piti user posted image
danas idem u trgovinu se naoruzati sa svim vrstama flasica i casa i AD mlijeka pa cu vidjeti kako ide , osjecam se beskorisno i jadno , .
kako znati da dobicvva dovoljno kalcija ???
a najvise me muci kako ce biti onaj podoj u 21 sat prije spavanja i podoj ujutro oko 6 sati user posted image sta ce to zamjenuti ????

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
7.5.2010 12:41:59   
Lejla Ka
Jeste li sad još uvijek na ona dva, u jutro i navečer?
To joj je za sad uz ostale obroke u toku dana dovoljno mlijeka. Nemoj da te unos mlijeka brine, pogotovo ne sad kad još uvijek koliko toliko dojite.
Opet predlažem i tebi, ako ona ne želi flašicu, super, nemoj joj ni davati. Probajte naučiti piti iz čaše.
Podoj u 6 će nekad zamjenit doručak (žitarice skuhane u mlijeku sa npr. suhim marelicama koje su izvrstan izvor željeza), a onaj u 21 će zamjeniti večera prije spavanja i ona će spavati cijelu noć. Dijete treba imati 5 dnevnih obroka, tri veća i 2 među obroka. Idemo prema tome.
Reci mi još kako jede krutu hranu, u smislu količine i raznovrsnosti?


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
7.5.2010 13:11:19   
delly
evo ovako izgleda nas dan
ujutro 06 : dojenje spavanje
oko 8 do 9 kad ustane kasica od hippa sto se mjesa sa vodom oko 130ml

pa kad opet spava i oko evo sad nekad bude sat ranije dobije drugu kasicu zavisi sa AD ili od hippa a nekad voce sa keksom i malo AD , a nekad samo vocna kasica nekad 150 ml nekad 200 ml

pa oko 15 ili 16 zavisi kako kad je rucak meso ili riba sa povrcem raznim ( puno povrca raznog koristim ) i to pojede oko 200 ml nekad i 300 a nekad i 180 i dobije desertic vocni jogurt 100 ml

i oko 19 sati kasica sto se mjesa sa vodom ili vocna kako kada i tu bude oko 200 ml ,

poslije svakog obroka vodica pa nekad popije oko 50 ml nekad oko 90 ml ,

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
7.5.2010 13:14:59   
delly
i da kupanje oko 21 i dojenje u 21 i spavanje ,

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
7.5.2010 14:01:01   
Lejla Ka
Ovo meni sve izgleda više nego OK, samo moram da primjetim da si preopterečena količinom. Što je i razumljivo i normalno, ali probaj se malo opustiti, i imati više povjerenja u svoju bebu. Beba se nikad neće izgladnjavati ni trpiti glad. I jest će onoliko koliko joj treba, a tvoja jede fino.
Stvarno mislim da nema potrebe da se brineš, pogotovo u ovoj fazi, kad još doji.
Imam još jedan prijedlog, hajde da ne postavljamo vremensku granicu od mjesec dana za potpuni prestanak, idemo dan za dan. Jer možda se vama objema ovaj ritam svidi, lijepo vam legne i vi ne budete željele ni imale potrebu da prestanete potpuno, a možda se završi i ranije.
Nama je sada cilj da imamo ta dva konkretna podoja pa ćemo vidjeti kako ide dalje, važi?

Još nešto ću ti reči, da probam da te opustim i dam ti samopouzdanja u tvojim postupcima. Glavno mjerilo bebinog zdravlja i dobrog napredovanja je njeno opće stanje. Ako beba dobro spava, uredno mokri, ima stolicu, ako je u budnom stanju mirna, vesela, radoznala, raspoložena za igru, ako je njen psihofizički razvoj u granicama za njen uzrast, kilaža i dužina u granicama, onda nema apsolutno nikakve potrebe da sumnjaš u svoje postupke i njegu koju pružaš bebi.
Ja znam kako su majke sa prvim djetetom nesigurne i oprezne, sve je to normalno, i prirodno potrebno za preživljavanje djeteta. Ali što više znaš, onda možeš pratiti razvoj i uvjeriti se da nema problema i da je sve na svom mjestu.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
7.5.2010 14:13:23   
delly
hvala draga umirila si me i to punoooo ja bome mislila da sam vise skrenula user posted image a nije lako znas i ti si imala prvo djete ,dobro znas PUNO vise nego ja ali meni nista nije dovoljno (za mene)
ja krecem na posao 21.06 do tad neznam kako cu sa dojenjem ,prestala bi . a i mala ce u vrtic u 8. mj . radno vrijeme mi je - kako -kad

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
7.5.2010 14:28:29   
Lejla Ka
Bez obzira na povratak na posao, sad idemo dan za dan, imamo vremena, ne brini. user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
7.5.2010 18:29:31   
megi
evo i mene na ovoj temi

mojoj curi ce za 20 dana 11 mjeseci i jos uvijek dojimo mada je ispocetka bilo prijedloga da uvedemo i AD jer po misljenju dr nije dobijala dovoljno, a to je bilo dnevno po 50 gr
ona je rodjena prilicno sitna 2,5 kg ali je hb zdrava vesela i meni je bilo zao uvesti formulu jer sam mlijeka imala, tako da smo ostali na dojenju
sad sa 10 mjeseci ima oko 8 kg, jeste sitna ali je zivahna, vesela, zdrava,

e sad ja bih pocela pomalo da joj smanjujem dojenje jer sredinom juna se vracam na posao a radno vrijeme bas i nemam tako da bih bar ove dnevne podoje da polako izbacujem
raspored nam je sad da doji kad ustane oko 9-10, pa oko 11-12 ide neka kasica zitarice voce, pa oko 13-14 dojenje i spavanje oko 16-17 rucak (povrce meso) onda dojenje oko 18-19 i spavanje
pa oko 20-21 opet nekea kasica ili nesto mlijecno kako kad i dojenje oko 22-22.30 i spavanje  po noci kako kad nekad dojimo dva put nekad 5 puta
problem je sto nju po noci nista ne smiruje osim dojenja, nece da se ljulja, nece cucu nikad je nije htjela umiri se samo kad je stavim da doji,

ima li potrebe da joj umjesto dojenja uvodim AD mlijeko
npr ona doji oko 7-8 ujutro i zaspi i opet doji kad se probudi, ima li za tim potrebe ili kad se probudi moze da ide neka kasica za dorucak
uh puno pitanja ali reko da pocenm da se pripremam,
necemo jos ukidati podoje ali vrijeme je da i na to mislimuser posted image

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
8.5.2010 13:16:45   
Lejla Ka
Megi, nemojte uvoditi AD!
Vi dojite poprilično za vaš uzrast, i to je super. Sasvim lijepo možeš rasporediti krute obroke u vrijeme kad ćeš biti na poslu, a dojiti kad dođeš kući i to će vam biti više nego dovoljno (pogotovo što i noču dojite).
Za početak možda prijedlog da ovo jutarnje dojenje oko 9 zamjenite konkretnim doručkom (palenta+jogurt, griz+voće ...). Ako beba želi, daš joj da doji nakon toga. Između doručka i spavanja ponudiš neku vočkicu samostalno. Ostalo kako ide i inače.
Da li se beba uspavljuje dojeći i za dnevno spavanje, i da li je može uspavati neko drugi ako tebe nema?


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
8.5.2010 17:30:56   
delly
jucer je dan odlicno prosao bez dojenja user posted image ostali smo samo ujutro navecer user posted image user posted image user posted image i sretna sam :)))) nek ovako stoji do jedno 7. mj pa onda prekidam i te podoje za sad neka stoji ovako kako stoji , dobit cu potvrdu da dojim za posao ali nece bit probl kad je samo ujutro i navecer, i osjecam se SUPER user posted image jedemo izmedu kasice ,i svasta nesto i necu je forsirati na AD mlijeko kad htjedne htjedne .

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
8.5.2010 17:40:06   
Lejla Ka
Meni je drago da se ti sad osječaš bolje! user posted image
Kad je mama sretna bebi je sve savršeno user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
8.5.2010 21:15:53   
moja barbika
Evo da se i ja ubacim...Moja jedna prijateljica je dojila svoje dijete i jednog dana iznenada je dobila napad bubrega.Starije  zene joj rekle da skuha sebi caj od friskog persuna.I ona je to uradila,ali znate li sta se desilo?Mlijeko joj se skroz povuklo.Mislila sam da bi mogle majke koje su upotpunile svoje dojenje mogle da probaju da sebi skuhaju caj od persuna,vrijedi probati nebi li im bilo lakse da se mlijeko vise ne luci.Bar sada imamo persuna,pa ja mislim da mozda moze pomoci.Ne zahtjeva truda a vrijedi probati,pa sta bude.Moja djevojcica sada ima 4. mjeseca i jos ne namjeravam da je odbijem,ali kada to budem odlucila i ja cu probati.Velika pusa za sve dojilje

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
8.5.2010 21:56:36   
Anoniman
Ja sam odlucila da vise nema dojenja i opet sam popustila. Par dana je bilo samo jednom dnevno, mlijeko se povuklo i bas i nema nesto. Danas bili na planini, i stalno u pokretu, a meni se skupilo nesto, udavi me. Dosli kuci, posli na spavanje i nisam mogla, dala sam da jos jednom doji. Ne mogu se odlucit nikako....user posted image user posted image user posted image user posted image  Dvije godine je bas puno i dovoljno...... ali mi zaouser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu moja barbika)
  Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
8.5.2010 23:35:12   
megi
Evo i nas opet

i mislila sam da ovo jutarnje dojenje zamjenim nekim konkretnim doruckom evo jutros smo probali malo palente sa pavlakom i sirom, posto voli ove mlijecne proizvode, jogurt posebno
pravila sam joj jednom griz al joj se nesto nije svidio probacemo ponovo

uglavnom jedno spavanje dnevno je uz dojenje, obicno ovo oko 13-14 sati, a  ovo popodne je bogami uz ljuljanjeuser posted image user posted image
ev danas je mama uspavala znaci moze i bez mene user posted image user posted image
hvala na savjetima

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
9.5.2010 15:26:02   
Lejla Ka
Ja sam takođe čula da čaj od peršuna smanjuje produkciju mlijeka, ali nigdje nisam mogla da nađem kako se tačno sprema i kako se pije, pa moja barbiko :) ako nam možeš doći do te informacije sigurno bi bila korisna na ovoj temi.

Maido, sve je to potpuno razumljivo i normalno. Možda sad kad je i mlijeka manje i beba sama odustane. Nemam ti neku posebnu riječ utjehe.

Megi super je da voli jogurt i mliječne prerađevine, u tom slučaju nemojte uvodit AD, nema nikakve potrebe.
Za početak zamjeni doručkom prvo jutarnje dojenje, nemorate griz ako ne voli, moj je sin volio prosene pahuljice, palentu je htio isključivo sa jogurtom. I probaj da i prvo uspavljivanje odvojiš od dojenja, neka beba doji prije spavanja ali probaj uspavat bez dojenja, bit će poslije lakše kad ti budeš radila.
I naravno, ovo sve počni provoditi kad ti odlučiš da je vrijeme :)


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *