|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
20.5.2010 13:03:28   
Lejla Ka
Ovaj večernji podoj ćeš zamjeniti večerom, znači, zavisno kad će na spavanje, na pola sata prije će dobiti uobičajenu večeru. A ovaj jutarnji ćeš jednostavno ukinuti bez zamjene, kad se probudi u jutro ići će doručak. Ovo što se tiče zamjene obroka.
Meni se čini da će te ovaj podoj prije spavanja jednostavnije ukinuti, pa probaj prvo njega.
Za jutarnji možeš za početak nuditi vodu ako se probudi, ili preselit u drugu prostoriju par dana, a neka je tata proba ponovo uspavati kad se probudi.
A ja bih iz duše predložila da furate ovako još neko vrijeme user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
20.5.2010 13:09:37   
delly
evo da kazem htjela bi ju dojiti ma nemogu vise  psihicki a ni fizicki , sad je naucila zubima svakati sisu ja nemogu vise,svaki podoj je meni postala nocna mora, znam i plakati ,i jadno se osjecam  ,jednostavno nemogu . jako me zagrize  i boli jako . kad  vuce mlijeko odjetim sve zube njene  nemogu . volim svoje djete  i dugo sam probala ali vise nemogu neosjecam se dobro . nemojte suditi znam da sta ce ko pomislit  ali me neinteresuje  ,treba prvo biti u ovoj situaciji da  bi se moglo reci sta . nadam se da shvacate .

ona inace  kupa se  u 20.45 i oko 21 jede i zaspe  odmah .  kad sam imala mastitis  pa nisam je mogla dojit tad je jela hapicu i zaspala bi lijepo . da joj zamjenim obrok sa  laku noc hapicom ?? kontala sam prvo jedan obrok izbaciti eto taj nocni pa jedno sedmicu dana  pa taj jutarnji user posted image user posted image  a kako sa grudima ?? to mi odg  majstorice moja user posted image

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
20.5.2010 14:03:18   
mynxlee
delly, pokusaj se strpiti malo, za dobro svog djeteta. Sve mi koje smo dojile smo prosle kroz to. Bebica te grize, jer joj rastu zubici i svrbe je. Vjeruj da je to samo faza i da ce brzo proci. Ja sam dojila do 15 mjeseci i morala sam prestati, jer sam ostala trudna, a i bez toga bih prestala, jer je Ivanu sika postala samo igracka. Uz sve to, 15 mjeseci je po meni dovoljno da beba prikupi sve vitamine koje su joj potrebne u daljem zivotu. Strpi se i ti jos koji mjesec. Vrijedi. Sve smo mi i izgrizene, nenaspavane, napacene, ali za nase male andjele vrijedi i umrijeti, a pogotovo trpiti bilo koju vrstu boli.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
20.5.2010 15:09:35   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: delly
ona inace  kupa se  u 20.45 i oko 21 jede i zaspe  odmah .  kad sam imala mastitis  pa nisam je mogla dojit tad je jela hapicu i zaspala bi lijepo . da joj zamjenim obrok sa  laku noc hapicom ?? kontala sam prvo jedan obrok izbaciti eto taj nocni pa jedno sedmicu dana  pa taj jutarnji user posted image user posted image  a kako sa grudima ?? to mi odg  majstorice moja user posted image

OK, ja bih ovako user posted image
večera (znači hapica, predpostavljam neke žitarice sa AD-om, može u to i gnječena banana, suhe marelice, rendana jabuka ...) kupanje, spavanjac. Bez dojenja za laku noč. Večeru predlažem prije kupanja jer će beba biti poslije kupanja preumorna za hranjenje kašikom. Napiši mi kakav je sastav "hapice" pa da vidimo šta da se na tome poradi da napravimo kompletnu večeru (ako treba). Tako možeš kao što si rekla, sedam dana, vidjeti kako ide pa ćemo onda dalje.
Mislim da ne bi trebala imati nekih većih problema sa grudima, ako se sada stanje poslije mastitisa i ukidanja dnevnog podoja stabilizovalo. Znači, trebalo bi da su ti dojke stalno potpuno mekane, da nema prepunjavanja, možda da samo malo osjetiš punoću pred sam podoj. U tom slučaju, ja mislim da će one brzo i lako shvatiti novonastalu situaciju za par dana.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
20.5.2010 21:14:23   
delly
to me brine  lejla jer  prije dva dana opet  ja ustala  ujutro bol me pocela  u ljevoj grudi hvatati  ,mozda zato sto moja mala  kad  ujutro jede  navuce  i nece da jede user posted image

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
20.5.2010 21:19:05   
delly
IZVORNA PORUKA: mynxlee

delly, pokusaj se strpiti malo, za dobro svog djeteta. Sve mi koje smo dojile smo prosle kroz to. Bebica te grize, jer joj rastu zubici i svrbe je. Vjeruj da je to samo faza i da ce brzo proci. Ja sam dojila do 15 mjeseci i morala sam prestati, jer sam ostala trudna, a i bez toga bih prestala, jer je Ivanu sika postala samo igracka. Uz sve to, 15 mjeseci je po meni dovoljno da beba prikupi sve vitamine koje su joj potrebne u daljem zivotu. Strpi se i ti jos koji mjesec. Vrijedi. Sve smo mi i izgrizene, nenaspavane, napacene, ali za nase male andjele vrijedi i umrijeti, a pogotovo trpiti bilo koju vrstu boli.

pokusavam bogami , mala mi ima  8 zubica  4 donja  i 4 gornja sad prije kupanja sam vidila da  su joj donji ocnjaci poceli izbijati ,uh koji me znoj oblijo user posted image  .  znam da su svi umorni ovo ono ,sve ja to kontam  i znam . i iskreno dvomim se  i odlucim da cu nastaviti i iduci dan se  ubijem od muke . tako da jedan dan bi prestala  pa mi zao ,nije mi cvrsta odluka ne jer  mi je  jako tesko zbog male .
dojnje  bi trebalo biti ugodno sa obje strane ,a sta kad  djete  nece jesti pa joj ja strpam u usta  cicu i ona krize user posted image   . odlucila sam prestajati ,ali eto opet  mi je to tesko

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
20.5.2010 21:38:29   
mynxlee
Ako joj das i ona samo grize, lijepo izvadi siku iz usta i ne daj. Kasnije opet pokusaj. Kad bude gladna dojice bez grickanja.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
21.5.2010 10:11:19   
delly
 da nisam svasta pokusala  pa tako i to nebi doslo do ove odluke .,

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
21.5.2010 13:03:49   
mynxlee
Naravno, svako zna za sebe najbolje sto zeli. Ako zaista zelis prestati, zelim ti puno uspjeha i da prodje sto bezbolnije za bebu i tebe.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
24.5.2010 13:06:29   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: delly

to me brine  lejla jer  prije dva dana opet  ja ustala  ujutro bol me pocela  u ljevoj grudi hvatati  ,mozda zato sto moja mala  kad  ujutro jede  navuce  i nece da jede user posted image

Kad osjetiš da te tako negdje boli, prepipaj dojku, pri tome je malo i izmasiraj pokretima prema bradavici i stavi ili hladnu oblogu ili list kupusa (šta ti je praktičnije), ako osjetiš kvržicu onda nju malo više masiraj kružnim pokretima i pokretima naprijed-nazad u svim pravcima. Možda pri tome osjetiš da je kvržica u nekom pravcu malo izdužena, pa u tom pravcu masiraj, jer je to pravac kanalića koji se začepio, i tako ćeš najlakše riješiti problem.
Kako izgleda taj jutarnji podoj?
Ona prihvati bradavicu, počne sisati i prestane?
Da li onda pusti?
Vidiš li da je krenulo mlijeko?


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
25.5.2010 9:27:01   
delly
da osjetim da je krenulo mlijeko i ona zna okrenuti samo glavu , ali evo 2 dana  ide dobro zna ugrist al na to sam navikla , samo me eto boli kroz cjelo dojenje . pokusavam jos nekako gurati naprijed makar jos koji mj.
nasla sam nekoliko kvrzica  i izmasirala . vidjeti cu to sa kupusom probati .

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
25.5.2010 9:34:52   
Lejla Ka
Znači ona bi se samo igrala, to jest samo sisala, a ne bi da joj ide mlijeko user posted image
Folerka mala!
Koristite li dudu?
I da joj ti recimo ne ponudiš da doji u jutro, da li bi ona sama tražila? Da li ti u opće tokom dana traži da doji, u smislu da ti na neki način pokazuje da bi željela baš dojiti.
Koliko je curica sada stara?


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
25.5.2010 12:58:29   
delly
danas je tocno 10 mj . po danu nepokazuje ikakvu zelju , prije je znala mi povlaciti majcu sada vise  to neradi ,
e vidis  jucer je do 7. ujutro spavala bez dojenja  . i onda sam joj dala oko 8 da doji kad joj je inace dorucak sa  kasicom . znaci ipak moze . sto mislim da je navika ali ipak joj se bojim to uskratiti kao sto sam pisala nece mi ad mlijeko nikako . 
da koristi dudu po noci .

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
26.5.2010 9:38:53   
mojbebac
evo i mene na ovoj temi ..... nocas sam odlucila da cu prestati sa dojenjem, moja bebi inace doji pred spavanje i ujutro, ali je nocas bila nepodnosljiva, 100 puta se probudila, ja vidim da je to samo navika, jer nijje gladna ..... svaki novi savjet mi je dobrodosao ..... veceras sam odlucila da joj probam dati mlijeko i malo keksa i zamoliti muza da je proba uspavati, da vidim kako ce ici ..... pa se javim!!!!

_____________________________

mamina i tatina princeza stigla na svijet 14.05.2009

Nas mali princ stigao 07.10.2015. 54cm,4300 gr

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
26.5.2010 10:05:26   
delly
e znam kako ti je  , i ja bogami ludim vise, ubi me ovo psihicki kako se samo igra samnom a na bolan nacin .

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu mojbebac)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
26.5.2010 10:30:52   
Lejla Ka
Mojbebac, da li se beba i inače budi noču ili je to sinoč bio neki neuobičajeni slučaj?
Delly u kojoj ste vi fazi, jeste li krenuli sa ukidanjem večerneg podoja?


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
26.5.2010 11:51:40   
delly
lejla sigurno ces reci da sam luda , ali bojim se  user posted image  .  pokusavam gurati napred borim se  protiv sebe ma  neide . sta cu joj dati kad  mi nece AD  mlijeka .  ali komotno moze  bez onog dojenja  prije zore cca oko5 nekad 6 sati . jer vidjela sam da je to samo navika da hoce da se mazi tj zaspe  kraj mene . a oko 7 kad  inace ustane bez cice mogla bi joj zamjenuti doruckom tj zajutrak sa nekom mlijecnom kasicom user posted image  .  da  hoce samo AD da pije prestala bi odma veceras .  boli me svaki put kad  povuce ,jos je moram 1000 puta premjestavati jer se igra,grize i cupa.  imam i po rukama sve rane kako me scapa kad jede tj igra se . samo da pije AD odma bi prestala nebi ni mislila nista drugo .

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
26.5.2010 12:15:09   
Lejla Ka
Zašto se toliko brineš što beba neće AD?
Neće ga na flašicu samostalno?
A mlijeko, tj AD dodaješ kašicama?

Razgovarala sam sa kolegicama na obuci za savjetnice za dojenje, i jedna je mišljenja da je tvoja beba možda jednostavno prerasla dojenje kao način ishrane, te da nema potrebe da je i dalje forsiraš, jer ti zaista nju forsiraš, a ona ne traži takav način hranjena.
Mislim takođe da nema apsolutno nikakve potrebe da se grizeš. Kao prvo, ti si i u ovom problematičnom razdoblju učinila sve što je do tebe. Moje je mišljenje da ne prestaješ ti dojiti bebu već beba prestaje dojiti.

Ako smatraš da beba više ne želi dojiti, kao način ishrane, ja bih onda preporučila da joj prestaneš nuditi.
Ti ćeš sigurno morati jedan period biti na oprezu, koristi kupus, on je zaista dobar, prepipavaj, reaguj na svaki žig. Ali lično mislim da ste vas dvije došle do kraja. I nisi ti inicijator, pa zaista nema potrebe da se osječaš loše. Prvih 6 mjeseci je egzistencijalno neophodno, do godinu dana najbolje, ali kad je beba odlučila da više ne želi, nema načina da je natjeraš.



_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
26.5.2010 12:39:20   
delly
pa jest u pravu si kad  ovako napises  sve si i pogodila user posted image  , neznam nekako mi je rano tek je 10 mj jucer napunila a sisu odbija vec dugo . prvo je po danu bilo problema pa sam ukinula pa je bilo ok neko vrijeme sa dojenjem ujutro-navecer pa eto i sada  problema .  da AD  umjesam u kasice 2x dnevno po 200 ml i pojede. dam joj nekad  iz case al rjetkost da popije najvise 50 ml . ali jede mi ostalu hranu , vise je sad  i za vece komadice hrane neko kasasto skroz .   nezelim joj uskratiti nesto a nezelim joj ni vrsiti pritisak sto sam primjetila da radim kad je dojim jer bojim se da nije gladna user posted image . kad sam imala mastitis fenomenalno nam je  ovo dojenje poslije kupanja tj prje spavanja funkalo tad sam joj davala kasice za laku noc na bazi paste  i zitarica sto se mjesa sa AD mlijekom . tj prije kupanja  i okupala bi se  i muz bi je uspavo i nije bilo problema. sad koji je podoj bolji prvi izbaciti ??? pa bi tako sa jednim jedno sedmicu dana  gurala  pa  i drugi izbacila user posted image

izvini molim te ako te opterecujem sa ovakvim pitanjima

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
26.5.2010 12:48:50   
Lejla Ka
Nemoj se izvinjavati, otvorili smo ovu temu najviše zbog vas. ja kad nemam vremena pogledati, ne gledam, kad nađem vrijeme pregledam.

Ti znaš za koji je podoj beba više ne raspoložena, a koji više voli. Mada bih ja ukinula oba ako se mučite sa oba. Da jednostavno prestanete.



_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
26.5.2010 12:56:28   
delly
i ja bi oba  ukinula ali kontam prvo jedan ,evo ovaj npr prije spavanja pa onda cekati 5 dana pa drugi kontam zbog nje a  i zbog mene da se povuce mlijeko user posted image

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
26.5.2010 13:03:17   
Lejla Ka
Možeš i tako. Nemoj previše brinuti zbog povlačenja mlijeka. Vi svakako sasvim malo dojite i sad. To će se srediti u nekom relativno kratkom periodu, u smislu da više nećeš morati brinuti. Neke žene kažu da dugo nakon prestanka dojenja osjete po nekad neku kvržicu ili bolno mjesto, međutim ovo ne zahtjeva neki posebni tretman. Također se ne treba brinuti ni ako, čak i godinu dana od prestanka budeš u mogućnosti istisnuti po neku kap mlijeka. Ovo se sve po nekad dešava. Ti samo budi na oprezu nekih 7-10 dana nakon što prestanete, mada ja zaista vjerujem da neće biti nekih posebnih zabrinjavajućih dešavanja.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
26.5.2010 15:53:57   
delly
hvala ti draga  puno ,stvarno to lijepo objasnis  i uvjek odgovoris stvarno si jedna jako dobra osoba !!
veceras  pocinjem sa prekidanjem jednog podoja pa cu vidjeti ako asjetim pritisak malo ispumpati i tako dalje . nadam se da ce proc ok !

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
27.5.2010 13:24:57   
Lejla Ka
Obavezno javi kako ide user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
29.5.2010 11:25:02   
delly
ide nam super  kuc kuc  od drvo , zaspe u devet  poslije  podoja , i spava do ujutro 6 sati i tad  bi ju trebala dojiti i ja  joj  1. put tj 1. dan prestajanja napravim AD mlijeka 200 ml i jela jeeee i to sama drzi flasicu i lijepo jede  gleda mene  pa muza  pa uzme flasicu mucka je jer to joj je jako smijesno pa je  tako sama 150 ml popila pa ostatak tj 50 ml je iz case i poslije  podrignula  i jos 50 ml vodice popila  i zaspala user posted image user posted image  i ustala  oko 9 kao i inace user posted image    

jutros je isto pila AD  MLIJEKA nije puno ali je 150 ml popila sama  user posted image  ponudila sam joj vode nije htjela samo je trljala okice  i zaspala user posted image  i ustala oko 9

moram reci da  se ja odlicno osjecam , nisam vise nasikirana kao prije i tuzna , drago mi je da je prihvatila  to dobro .
jos cu ovako nekoliko dana  i ukinuti i onaj podoj prije spavanja  jer sad me dobro i sa njime zeza ,.
eto napokon dobre vijesti od mene user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *