|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
1.6.2010 13:33:38   
Lulu_08
Ja sam svoju djevojcicu dojila godinu dana. Njeno dojenje je bilo zaista intenzivno, medjutim kako sam sa njenih navrsenih 6 mjeseci bila prinudjena vratiti se na posao, dnevno dojenje smo smanjili. U pocetku sam dolazila 1 dnevno kuci da je dojim, medjutim ubrzo smo to odbacili jer je prosto previse vremena zahtjevalo. Luna je nadoknadila dnevno dojenje sa nocnim, pa smo jedno vrijeme slabije spavali. Oko njenog 10og mjeseca poceli smo smanjivati broj podoja, da bi na kraju u 11. mjesecu dojili smo pred spavanje i ujutro. Poslednje 2 sedmice pred rodjendan je to postalo samo 1 podoj dnevno. Poslednjih par dana pred rodjendan smo dojili samo svaki 2. dan, da bi na sam rodjendan Luna prestala dojiti, onako samoinicijativno user posted image . Samo je vazno da se takve stvari odvijaju bez stresa!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
1.6.2010 13:58:40   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: megi

lejla  ne napisah ti poceli smo pomalo sa kravljim  mlijekom pravimo kasice i nije bilo problema
jos smo na zumancetu, nismo bjelance jos davali pa sam mislila da joj jedno jutro umutim zumance mlijeko i malo na puteru da isprzim da umace u to
za dorucak je do sada bilo ili neka mlijecna kasica ili zitarice sa nekim vocem

To zvuči OK za doručak. Samo ćeš ga sad pomjeriti vremenski. Ako sam dobro shvatila jutros ste preskočili ono 2. dojenje? Kako je beba reagovala?


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
1.6.2010 14:44:04   
niki83
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Vi možete bez problema ovako furati dalje najmanje još mjesec dana.
Prvo dojenje u 11:30 ćeš zamjeniti međuobrokom voće sa/bez žitarica (keksa), a pravi ručak će onda ići nešto ranije da se pokrije onaj podoj u 15h. Onda će te dojiti kad stigneš sa posla i prema postojećem rasporedu do jutarnjeg podoja prije posla. Ovo je konačna varijanta. Ja ne mislim da se trebaš sekirati, ne vidim nekih velikih problema.
Sa kim će beba biti dok ti budeš radila?



hvala ti lejla od srca..evo pomogla si nam vec user posted image
ma samo da znam da joj ovo nije malo, a ni previse pa da poslije bude problem ukidati podoje
sestra ce cuvati bebicu ako Bog da kad ja krenem na posao, a radim u prosvjeti, i mjenjam smjene, pa sam htjela ostaviti prvi jutarnji podoj, onda ovaj oko 11.30 jer bez obzira na smjenu tad sam kuci (pola sata gore dole)..ali onda je ne bih vise mogla dojiti do 18h najmanje, pa mi se to cinio kao problem, ali mislim bit ce starija (11mjesec), pa i ako joj od 11 do 18 zatreba mlijeka na kraju krajeva pocet cemo tada i sa kravljim, jel da?
bitno je da sada ostanemo znaci na ovom rasporedu, ma super, meni se svidja, a i ona bi trebala normalno napredovati, ima sasvim dovoljno obroka, a i dojenja
hvala jos jednom
sretat cemo se opet aBd na temi kad odlucimo da je dosta maminog mlijeka user posted image


_____________________________

N&N

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
1.6.2010 14:51:48   
Lejla Ka
Ma ja kod vas ne vidim nikakvog problema, osim normalne majčinske brige user posted image
Ona jede dovoljno, doji dovoljno, sa 11 mjeseci možeš početi uvoditi postepeno kravlje. Nemoj se bojati promjena u napredovanju, ona je već velika i kruta hrana će polako preuzeti ulogu glavne prehrane.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
1.6.2010 15:53:19   
niki83
hvala ti hiljadu putauser posted image user posted image
velika si podrskauser posted image kazes sve sto zelim cutiuser posted image


_____________________________

N&N

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
1.6.2010 15:54:48   
Lejla Ka
user posted image to mi je izgleda novootkriveni talenat 

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
2.6.2010 14:00:49   
megi
evo mi vec drugi dan dojimo oko 7 pola osam i sljedece dojenje je tek oko 1 pola 2
ne dojimo vise kad se probudimo, znaci budjene presvlacenje i dorucak, meni se cini da ce vise trebati meni da se naviknem nego adniuser posted image user posted image
ona hb ovo super podnosi, ne buni se previse jutros smo malo jeli tope, pa malo medolina, pa popili pola sokica
a kako ne dojimo mene sve nesto strah da nije gladna, sugestija sta liuser posted image
jutros je pojela krisku hljaba umacuci u topu, nesto mislim da joj nije malouser posted image
sad za sad dobro ide

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
2.6.2010 14:22:42   
Lejla Ka
Pa ponudi joj i drugu krišku user posted image
A nisi ti znala da su djeca dok doje gladna i da se ne najedu dok ne počnu jesti "nešto konkretno" user posted image
Drago mi je da ide bez problema user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
2.6.2010 14:36:40   
megi
user posted image user posted image user posted image user posted image
a ja sve mislim ako ne doji mozda je gladna

ma nije htjela drugu krisku pojela tu jednu zalila sokom, pa kontam valjda se najela

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
2.6.2010 14:53:22   
Lejla Ka
Znaš, i mamama treba odvikavanje od dojenja, i to je normalno user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
2.6.2010 16:00:02   
delly
ja moram reci da sam dobro i najbitnije mala je to tako lijepo prihvatila  i ono sto mi je najdraze  je to da pije sad AD  i bez ikakvih problema ja joj napravim i dam joj flasu i ona sve iskapi sama ,oko moje pametno user posted image user posted image user posted image  sad  pije  i AD mlijeko i po danu i bolje  i spava  po noci , inace spava  dobro po noci nekad se zna probuditi ali ove noci drma cjelu noc user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   
meni bolovi nestali,poslusala sam tvoj savjet  i obloge stavljala,masirala  i danas user posted image  veceras  cu probati da se neizdajam da vidim kako ce proci

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
2.6.2010 20:55:36   
Lejla Ka
Odlično!
Sad se lijepo volite, mazite i rastite. Sretno!


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
3.6.2010 14:27:08   
delly
a tebi NAJVECA HVALA :)))

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
3.6.2010 14:39:03   
Lejla Ka
Draga moja, meni su najveća nagrada pozitiva i ovi veseli smajlići u tvojim postovima nakon onih zabrinutih i sa suzama na početku. Ako sam i malo doprinijela na tom putu ja sam dobila ono što sam željela user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
11.6.2010 12:50:59   
megi
evo i nas opet
kao sto sam pisala mi smo zamjenili jedan jutarnji podoj doruckm
pa sad jedemo oko 9, pa oko 11 opet nesto gricnemo e onda ide spavanje i dojenje oko 1-2 sata,  sad bih polako i ovo dojenje da izbacim jer za 10 dana idem na posao pa sam u nedoumici sta da joj dam u ta doba
nekako ne bih pomjerala rucak koji je oko 4-5 sati
mozda oko 2 neka supica ili nesto slicno

Lejla imas li kakav prijedloguser posted image

moracu i smanjiti tecnost jer sam se neki dan zaboravila pa sam se nalila svega i svacega i jedva izdrzala do 2 da doji, pune mi dojek bile, samo ne znam kako to izvesti ja bas puno tecnosti pijem

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
11.6.2010 15:08:07   
niki83
megi samo da ti uputim rijeci podrske..user posted image
nadam se da necete imati problema sa izbacivanjem i tog podoja, jer cini mi se dosad vam je super islouser posted image ...daj Boze da i moja user posted image i ja ovako lahko uvedemo rezim odvajanja od sike


_____________________________

N&N

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
11.6.2010 22:59:53   
megi
niki hvala na podrsci
sad za sad je dobro, valjda ce i nastaviti krecemo abd od nedjelje sa novim odvikavanjem
user posted image user posted image  da i tebi sve super prodje

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
13.6.2010 14:55:58   
Lejla Ka
Da li misliš da bi mogls grickanje u 11 prolongirat do 12 kad bi napravili neku konkretnu užinu voće+žitarice ili žitarice i jogurt ili tako nešto, pa spavanje? Tako bi grickanje u 11 i dojenje u 1 zamjenila užina u 12. Iza spavanja bi mogla neka laganija vočkica, jabuka ili tako nešto da se izdrži do ručka?


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
13.6.2010 17:41:44   
megi
e lejla upravo sam tako nesto i kontala
evo jutros je jela oko pola 12, lagano pomjeramo, pa je bio spavanac pa kad je ustala malo miksa voca pa je rucala oko 4
sutra sam mislila mozda vocni jogurt il nesto tako, uglavnom najvaznije je da ne trazi da doji pa se nadam da cemo nekako i ovo pregurati

hvalauser posted image user posted image

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
13.6.2010 22:32:27   
Anoniman
ej drage moje, ne znam jesam li na pravoj adresi, ali interesuje me vase misljenje... naime, dojim Nane evo skoro pa 6 mjeseci... uvela sam mu jedan obrok dnevno guste hrane, svaki dan nesto novo ali ne previse kolicinski... u pitanju je obrok od nekih 120 ml... pred spavanje mu je poslastica flasica Bebimila... u toku noci doji dva puta u periodu od 23 do 6 h... nakon toga dojenje se nastavlja svakih 3-4 sata... eh sad, "problem" je u tome sto mi u zadnjih nekoliko dana djeluje ili kao da mi mlijeka polagano nestaje ili da Nane krace doji user posted image user posted image user posted image  kontam, ako nestaje znaci da bi bio gladam i plakao bi, a ne place... opet da krace doji, cesce bi trazio, ali ne trazi... sta vi mislite sta se desava user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu megi)
  Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
14.6.2010 7:48:47   
Lejla Ka
Draga bambi, potpuno si na pogrešnom mjestu user posted image
Ovdje su mame sa "velikim" bebama koje žele prestati dojiti, a vi će te, ako Bog da, dojiti makar još toliko koliko ste do sad user posted image .

Ja ću ti ipak odgovoriti. Ono što opisuješ je normalna promjena kod djece koja započinju dohranu krutom hranom. Normalno je da počinju mijenjati postojeću rutinu dojenja. Nemoj brinuti za količinu mlijeka, ako ste samo dojili do sad kod vas je laktacija uredno uspostavljena, i beba je sama reguliše prema svojim potrebama. Vrijeme se takođe naglo promijenilo, velike su vručine, beba ima drugačiju potrebu za hranom. Sa 6. mjeseci starosti se dešava i skok u razvoju kad beba izmjeni većinu svojih uobičajenih navika, a mame najčešće primjete promjene u spavanju i hranjenju. Bambi, ako je beba vesela, aktivna, radoznala, ako spava dobro (kad spava) nema razloga da se brineš.

Zašto daješ flašicu bebimila? Ako dojiš, to je prava šteta.
Još nešto, bebama se nove namirnice uvode jako polako. Kad daš nešto novo obavezno isto daješ za obrok makar još 2 dana. Ovo je iz razloga da ako se pojavi alergijska reakcija ne namirnicu, majka zna šta je davala u predhodnom periodu. Bebe takođe nisu baš odmah takvi gurmani da im treba svaki dan nešto drugo za obrok, tako da preporučujem da usporiš sa dohranom. Još ti preporučujem i da se malo opustiš (koliko majka može user posted image ) i imaš povjerenja u bebu pa ne kalkulišeš količine pojedenog. Beba od rođenja znaju kad im je dosta, kad nije i jasno to pokazuju. Pozdrav Bambi i furaj na ovu temu http://www.ringeraja.ba/forum/m_204641/mpage_222/key_/tm.htm user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
15.6.2010 9:41:00   
Anoniman
hvala velika Lejla na odgovori i na sikterisanju user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  (sala naravno)

(odgovor članu Lejla Ka)
  Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
16.6.2010 13:06:41   
megi
samo da se javnemo i da kazemo da odvikavanje hb ide dobro
izbacili smo dojenja po danu sve do 7 predvece kad je prvo, moguce da je i od toga ovih dana bila malo nervozna al sto se mora mora se
uglavnom svasta jedemo, svaki dan nesto mlijecno mlijecne kasice plus malo sira pavlake, kajmaka, nekad bude topa, nekad neki miks mlijecni neki dan vocni jogurt domaci, tako da se nadam da unosi svega koliko joj treba

hvala lejla jos jednom na savjetimauser posted image user posted image

a sad daj jos jedanuser posted image user posted image user posted image  nedavno si nekoga pitala sta daje veceru pa da napise da osmislis veceru pa bih te ja molila za savjet sta bi najbolje bilo i kada dati bebi prije spavanja
mi obicno oko 9 nesto jedemo nekad voce sa zitarivama, nekad mlijecna kasica nekad keks i mlijeko kako kad
a spavanje je oko pola 11 jel to ok i sta bi jos mogla da joj dam

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
16.6.2010 13:18:13   
Lejla Ka
Ovo zvuči kao završena priprema za mamin povratak na posao, sad lijepo nastavite ovom rasporedom da bebi to fino legne i postane svakodnevnica. Predpostavljam da ti nije cilj da još neko vrijeme prestaneš za posve, pa se vi fino i po želji dojite u terminima kad ćeš biti kod kuće.
Što se večere tiće, meni zvuči ok. Žitarice + mlijeko (neki oblik), može i voće i žitarice, može i neka lagana supica. Neka je lagano, i neka je u skladu sa vašim uobičajenim navikama za večeru. Nema potrebe djeci stalno mjenjati, ne dosadi njima to kako se nama čini. Ako daješ keks, to znači da se usvojili gluten, pa može i neka tjestenina ili hljeb sa dodatkom nečeg user posted image , griz sa voćem. Ma sigurno će te vi već smisliti šta vam odgovara.
Moj sin jede dosta kratko prije spavanja, u glavnom poslije večere ide presvlačenje i spavanjac. Ti najbolje znaš kad bi tvojoj bebi pasala večera.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
21.6.2010 11:52:59   
martajay
mi smo jos daleko od prestanka dojenja, ali imam jedno pitanje:
kad sve to dodje vec pred kraj, da li beba sme da sisa svako drugo vece?
mislim, da li je to mleko, koje je u grudima dva dana, ok za bebu?


_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *