|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Postporodjajna depresija
26.7.2012 20:14:32   
KupusLivada
user posted image eto ga, hvala :)

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Postporodjajna depresija
26.7.2012 20:48:34   
smajli80
eto ga, hvala :)


Nema na čemu drago mi je da sam ti bar malo pomogla.Btw osmjeh je user posted image user posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Postporodjajna depresija
29.10.2012 9:15:09   
Suncica_
Drage moje ewo danas je 19 dana od Nidalowog rodjenja a ja sam cini se pri kraju ziwaca. Toliko sam umorna psihicki i fizicki, place mi se kad ga widim... nekad nemam ni zelje da se sama brinem o njemu. Kad on place, placem i ja jer se osjecam bespomocno, posebno u trenucima kad je preswucen i nahranjen a i dalje place...user posted image Tako osjecam neku tjeskobu, kao da cu se ugusiti...

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Postporodjajna depresija
29.10.2012 9:16:54   
veeseelaa
draga postoji li mogućnost da bebicu ostaviš na pola sata - sat i da to vrijeme posvetiš sebi?
da prošetaš, popiješ kaficu u obližžnjem kafiću uz čitanje novina
da ležiš u kadi punoj vodi, odeš na masažu i sl

polako, sabura, proći će


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Suncica_)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Postporodjajna depresija
29.10.2012 9:36:54   
škorpija
sunčice to je normalno, većina majki se tako osjeća kad ostanu same s bebicom, tebi se hormoni još nisu vratili u normalu, spavaš li dovoljno, najbolji savjet koji su mi dali je da spavaam kad i bebica, sve ostavi, i stan i čišćenje i ručak i lezi i spavaj. ja sam nekad umor i neispavanost mijenjala s depresijom, kad bih se naspvala bilo bi mi bolje probaj i ti ništa te ne košta.
bilo bi dobro kad bi dobila sat vremena samo za sebe, ali da izađeš van, plač bebe bi te iritirao ako naprimjer ležiš u kad

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Postporodjajna depresija
29.10.2012 9:38:16   
smajli80
Pročitaj moju priču na predhodnoj stranici.I ako još neko vrijeme budeš osjećala iste simptome obrati se stručnom licu nermoj da te bude sramota sve je to normalno i kroz tu fazu prolazi jako puno žena samo to kriju-mada ne znam zaštouser posted image user posted image .

Gledaj sebe a šta te briga za ostale.

Sretno draga mojauser posted image user posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Suncica_)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Postporodjajna depresija
29.10.2012 9:38:49   
škorpija
a nidal možda često plače jer ima grčeve, jesi li primjetila simptome?. obično je 19 dana već period kad se prvi grčevi javljaju, nama je tako bilo

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Postporodjajna depresija
29.10.2012 12:55:17   
Suncica_
hwala wam na lijepim rijecima i podrsci... pokusat cu da odwojim za sebe bar sat wremena..da se malo odmaknem od swega.. pa da widim kako ce biti onda.. swa owa osjecanja i tjeskoba ne mogu a da ne proizwedu i osjecaj da nisi u mogucnosti da pruzis dowoljno paznje i ljubawi swojoj bebi..osjecass se nekako bespomocno...usamljeno...

imamo i grcewe ali ne strasne... pomazu nam kapi espumisan.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Postporodjajna depresija
29.10.2012 13:06:08   
EEDITH

IZVORNA PORUKA: smajli80

Pročitaj moju priču na predhodnoj stranici.I ako još neko vrijeme budeš osjećala iste simptome obrati se stručnom licu nermoj da te bude sramota sve je to normalno i kroz tu fazu prolazi jako puno žena samo to kriju-mada ne znam zaštouser posted image user posted image .

Gledaj sebe a šta te briga za ostale.

Sretno draga mojauser posted image user posted image

slažem se,sve mi smo prošle tu fazu,samo neko više neko manje

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Postporodjajna depresija
20.11.2012 15:03:29   
Visnja RR
OBN TV u petak snimaju emisiju o postporodjajnoj depresiji pa mole ako bi se neka mama javila da gostuje u emisiji ..
u pitanju je Dejana Talk show..
Super nacin da se vise prica o onom kroz sta veci broj zena prodje..
mame koje bi gostovala (jedna, dvije ili tri) se mogu javiti meni putem pp ili na ovoj temi

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Postporodjajna depresija
15.12.2012 8:08:01   
markjacknow
Nije.....


.....samo se ne govori.....





__________________
WoW Gold|Diablo 3 Gold|RS Gold

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Postporodjajna depresija
15.12.2012 8:56:31   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: markjacknow

Nije.....


.....samo se ne govori.....

e bas tako,ne govori se.ja sam posle prvog poroda,toliko bila nervozna i plakala za svaku sitnicu.npr,sto je nasa nosiljka za bebu bila polovna i plave boje,a rodila sam djevojcicuuser posted image ,sad tek vidim da su me hormoni pravo pucali.



__________________
WoW Gold|Diablo 3 Gold|RS Gold



(odgovor članu markjacknow)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Postporodjajna depresija
15.12.2012 9:08:37   
ninuska

IZVORNA PORUKA: tinkivinki


IZVORNA PORUKA: markjacknow

Nije.....


.....samo se ne govori.....

e bas tako,ne govori se.ja sam posle prvog poroda,toliko bila nervozna i plakala za svaku sitnicu.npr,sto je nasa nosiljka za bebu bila polovna i plave boje,a rodila sam djevojcicuuser posted image ,sad tek vidim da su me hormoni pravo pucali.



__________________
WoW Gold|Diablo 3 Gold|RS Gold




hahha, i ja sm ovako. Rekoh, kakvi smo roditelji djetetu uzeli polovno od prijatelja i jos plavo, a curica je. Tako mi je to nesto tesko bilo, a sad mi smoijesno user posted image . A, kad pricas sa drugima njima je sve super, sve mogu, nikads nisu nervozni, placljivi i onda se zapitas jel s tobom sve u reduuser posted image .
Vremenom skontas da nije baa sve tako kao sto ljudi pricajuuser posted image i da manje-vise vecina zena prodje kroz to razdoblje.

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Postporodjajna depresija
15.12.2012 12:24:23   
EEDITH
ne većina nego sve to prođu.
e sada neke neće priznati,pa valja biti savršena mama, ali ja znam da sam ja svojoj djeci najbolja

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Postporodjajna depresija
20.12.2012 15:11:03   
Marija13
Uhh...ne znam ni kako da pocnem, da li uopste treba da pisem na ovoj temi ali ne znam na kojoj drugoj da se izjadam user posted image Porodila sam se prije 17 dana..a prije toga pokusavali godinama da dobijemo bebu, kad se samo sjetim koliko sam visila na temama o zatrudnjivanju sada me stid, stid me zena koje su me bodrile a ja ispadoh obicna nesposobna majka koja ne moze svome djetetu nista user posted image beba od prvog dana skroz slabo spava, danas recimo nije spojio ni 15 minuta, samo bi dojio ili histericno vristao. Znam da ce zvucati grozno, ali u momentima kada mu ne mogu nista samo mi prolazi kroz glavu pitanje Sto nam je ovo trebalo? imali smo divan miran brak a sada nemamo uopste vremena jedno za drugo, beba vristi a mi izgubljeni, vise i ne pricamo..u momentima se plasim same sebe kada ostanem sama s bebom, samo zelim da usuti, gubim zivce, preumorna sam i nenaspavana..imam osjecaj da ovo samo postaje gore, dnevno odspavam 2-3 sata po noci. muz misli da se bez razloga nerviram i da sve prenosim na bebu..pucam i ne mogu vise, place beba a sa njom i ja user posted image jadnicak nije zasluzio da se rodi pored ovakve majke negdje bi mu sigurno bilo bolje..

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Postporodjajna depresija
20.12.2012 15:23:10   
amilacha
nemoj uopste tako misliti i osjecati se... ja mislim da vecina mama prodje kroz to, i ja sam...i moj mali nije htio nista osim na siku. nije sad da je uvijek plakao,ali kad bi se probudio (svakih 20min) odmah na siku ili plac. i ja sam imala takvo razmisljanje, pa me strah Boga nekad ali ja mislim da i Bog to razumije i da nam nece upisati na grijeh (nadam se)user posted image sad kad ima 6 mjeseci lakse je, a i moram ti reci da je presao na flasicu (nazalost)user posted image pozz

_____________________________

zivot je neshvatljivo cudo, jer se neprestano trosi i osipa, a ipak traje i stoji cvrsto kao na Drini cuprija...
A 12.06.2012.

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Postporodjajna depresija
20.12.2012 15:27:31   
Skvo RR
Marija zao mi je sto se tako osjecas, i sto prolazis kroz to. user posted image Ja bi preporucila da se malo "odmaknes" od bebe...u smislu da bar dnevno imas 1-2h za sebe...generalno postporodjaJna depresija nije bauk, ona je medicinski problem, pokusaj sa nekim razgovarati, mozda i da za pocetak neku terapiju da koristis...
Te misli, nisu tvoje misli...svaku od nas je dolazak novog clana u porodici "prodrmao"...i to je sasvim normalno....bebe su jednostavno takve, neke manje zahtijevne, neke vise..
Ti si sada mama, a mame sve mogu....samo polako....


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu amilacha)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Postporodjajna depresija
20.12.2012 15:40:11   
damma
ja te potpuno razumijem, prosla sam kroz sve to posle prvog porodjaja..nema sta mi nije prolazilo kroz glavu..
ali ja sam pogrijesila, nisam se obratila strucnoj osobi, tako da mi je to dugo trajalo i na tome mi otislo zivaca..sad bi plakala, zao mi djeteta kroz sta je proslo uz mene..

iz svog iskustva ti savjetujem da odes kod dr, to se lijeci s uspjehom...
uzmi malo vremena i za sebe..

zelim ti mnogo srece...

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Postporodjajna depresija
20.12.2012 15:47:22   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Marija13

Uhh...ne znam ni kako da pocnem, da li uopste treba da pisem na ovoj temi ali ne znam na kojoj drugoj da se izjadam user posted image Porodila sam se prije 17 dana..a prije toga pokusavali godinama da dobijemo bebu, kad se samo sjetim koliko sam visila na temama o zatrudnjivanju sada me stid, stid me zena koje su me bodrile a ja ispadoh obicna nesposobna majka koja ne moze svome djetetu nista user posted image beba od prvog dana skroz slabo spava, danas recimo nije spojio ni 15 minuta, samo bi dojio ili histericno vristao. Znam da ce zvucati grozno, ali u momentima kada mu ne mogu nista samo mi prolazi kroz glavu pitanje Sto nam je ovo trebalo? imali smo divan miran brak a sada nemamo uopste vremena jedno za drugo, beba vristi a mi izgubljeni, vise i ne pricamo..u momentima se plasim same sebe kada ostanem sama s bebom, samo zelim da usuti, gubim zivce, preumorna sam i nenaspavana..imam osjecaj da ovo samo postaje gore, dnevno odspavam 2-3 sata po noci. muz misli da se bez razloga nerviram i da sve prenosim na bebu..pucam i ne mogu vise, place beba a sa njom i ja user posted image jadnicak nije zasluzio da se rodi pored ovakve majke negdje bi mu sigurno bilo bolje..


Marija nemoj se sekirati, sve je to normalno pogotovo kod zahtjevnijih beba

moja curica je 5mj imala grceve nisam spavala sedmicama, znalo se desiti da mm krene na posao i izlazi na vrata obuva se a ja pocnem plakati JER ME STRAH OSTATI SAMA S BEBOM, bila sam previse osjetljiva, samo sam u nju gledala, kad pocne plakati znala sam se poceti tresti jer nisam znala sta cu joj i sl

pa je cesto mm uzimao slobodne dane, puno mi je pomagalo i kad mama izadje s posla da bude s nama bar 2 sata a i kad je doslo proljece i setnje su nam pomogle da prebrodimo stres,

sad mi cak smijesno kad se tog perioda sjetim al nije nimalo bio ugodanuser posted image

UGLAVNOM OBEZBIJEDI POMOC, mama, tetka, neko BILO KO ako ne moze tm BAR NA PAR SATI, i izadji bar na sahat dva prosetati SAMA GODICE TIuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Postporodjajna depresija
20.12.2012 15:58:45   
aazra

IZVORNA PORUKA: Marija13

Uhh...ne znam ni kako da pocnem, da li uopste treba da pisem na ovoj temi ali ne znam na kojoj drugoj da se izjadam user posted image Porodila sam se prije 17 dana..a prije toga pokusavali godinama da dobijemo bebu, kad se samo sjetim koliko sam visila na temama o zatrudnjivanju sada me stid, stid me zena koje su me bodrile a ja ispadoh obicna nesposobna majka koja ne moze svome djetetu nista user posted image beba od prvog dana skroz slabo spava, danas recimo nije spojio ni 15 minuta, samo bi dojio ili histericno vristao. Znam da ce zvucati grozno, ali u momentima kada mu ne mogu nista samo mi prolazi kroz glavu pitanje Sto nam je ovo trebalo? imali smo divan miran brak a sada nemamo uopste vremena jedno za drugo, beba vristi a mi izgubljeni, vise i ne pricamo..u momentima se plasim same sebe kada ostanem sama s bebom, samo zelim da usuti, gubim zivce, preumorna sam i nenaspavana..imam osjecaj da ovo samo postaje gore, dnevno odspavam 2-3 sata po noci. muz misli da se bez razloga nerviram i da sve prenosim na bebu..pucam i ne mogu vise, place beba a sa njom i ja user posted image jadnicak nije zasluzio da se rodi pored ovakve majke negdje bi mu sigurno bilo bolje..


Kod mene je bila identična situacija posebno ovo sto se tice dojenja, ali sobzirom da smo sami s djetetom nisam imala vremena, jednostavno nisam da razmisljam da li sam u depresiji ili nisam, nisam imala vremena ni da mislim kako me boli rana, znam da sad to mozda mnoge od vas ne mogu razumjeti, ali je tako...user posted image drugacije je kada je puna kuca, drugacije kad nema nikog i onako sve te boli a ne znas gdje bi prije...ali ne zalim, mozda i to ima nekih drugih svojih prednosti...

I ne znam ali meni nije bio problem sto nisam imala vremena za muza, nego sto nisam imala vremena za sebe, da se operem, sredim...ma sama sam sebi bila fuj, osjecala sam se tako zapusteno i to mi je bilo ono najgore user posted image

E, sad one bezbriznosti kao prije nema niti ce je ikada biti, samo se nostalgijom sjetim nekih prijasnjih dana, kada smo izlazili, hodali bez ikakvih briga...jutarnjeg hm, hmmm...znate na sta mislim...user posted image sad i ako izadjes sama s muzem uvijek mislis gdje je dijete, sta radi, je li jeo, pio...i tako ce biti dok se ne ozeni user posted image

_____________________________








(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Postporodjajna depresija
20.12.2012 16:26:29   
Bebica11
AAZRA al utjesi zenuuser posted image

nije njoj fol da bude bezbrizna nego zena je jako iscrpljena nenaspavana istresirana histericnim placem djeteta, ko to nije dozivio ne razumije

Marija to ce proci, kasnije ces se saziviti sa bebom, i sve ces zaboraviti kad prvi put cujes "mama", il kad zaplaces na prve korake, prvi zagrljaj bebin i sl jest mozda da se neces moci keksatizjutra kako kaze azra al moces u mrakuser posted image jest da neces nigdje otic a da ne mislis na dijete AL ISTO TAKO JEDVA CES CEKATI POVRATAK KUCI I trcaces bebi jednostavno kako vrijeme prolazi sve se vise dijete voli i sve ide lakseuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Postporodjajna depresija
20.12.2012 16:46:38   
aazra
IZVORNA PORUKA: Bebica11

AAZRA al utjesi zenuuser posted image

nije njoj fol da bude bezbrizna nego zena je jako iscrpljena nenaspavana istresirana histericnim placem djeteta, ko to nije dozivio ne razumije


Mana mi je iskrenost..user posted image .Naravno da sam i ja to dozivjela...ustvari imam osjecaj da me nikad nije ni napustio taj osjecaj napetih zivaca...samo nemam vremena da mislim na to...

P.S. Ali posebno je to izrazeno kod ovih beba kao sto je i moj maleni bio, a vidim i Marija ima isti problem, sto bi dojile 24 sata dnevno s pauzama pa ne daju mami ni u kupatilo, a kamoli sta drugo...user posted image

I ne znam kako da je utjesim, jer stvarno bar ja nemam ni jedan pametan savjet, jednostavno na to se naviknes i ne mislis, pa onda bar da okrenem malo na salu...user posted image user posted image

< Poruku je uredio aazra -- 20.12.2012 16:49:47 >


_____________________________








(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Postporodjajna depresija
20.12.2012 16:51:27   
aazra

IZVORNA PORUKA: Marija13

beba od prvog dana skroz slabo spava, danas recimo nije spojio ni 15 minuta, samo bi dojio ili histericno vristao. Znam da ce zvucati grozno, ali u momentima kada mu ne mogu nista samo mi prolazi kroz glavu pitanje Sto nam je ovo trebalo?


Evo o ovome govorim...i sad kad mi neko samo spomene drugo dijete dođe mi da ga namlatim user posted image

_____________________________








(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Postporodjajna depresija
20.12.2012 17:11:01   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: aazra


IZVORNA PORUKA: Marija13

beba od prvog dana skroz slabo spava, danas recimo nije spojio ni 15 minuta, samo bi dojio ili histericno vristao. Znam da ce zvucati grozno, ali u momentima kada mu ne mogu nista samo mi prolazi kroz glavu pitanje Sto nam je ovo trebalo?


Evo o ovome govorim...i sad kad mi neko samo spomene drugo dijete dođe mi da ga namlatim user posted image


e meni drugo vec naumpadauser posted image al mi ove teme kazu da malo usporimuser posted image

i ja dojim i danasdan, 13mj punih hB, a sinoc sam imala 5-6 budjenja vise i ne brojim, nice joj zubic nenaspavani smo zadnjih 15dana, AL NAVIKNE SE COVJEK ja se sad naspavam vjerovali il ne ako sastavim 5h u komaduuser posted image i ne smeta mi valjda kako vrijeme ide navikne se organizam

ma dok prodju 2mj preporodice se zena, mozda ona sad ne vjeruje al samo dok se malo odmori i odmakne, pa malo sebi posveti bice sve boljeuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Postporodjajna depresija
20.12.2012 17:47:04   
smajli80
Marija draga

Čitam tvoj post i kao da sam gledala sebe sa prvom bebom.Sva ta osjećanja o kojima ti pišeš su posve NORMALNA i nemoj da se brineš oko toga.

Nemoj da misliš da nisi dobra majka jer ti si svom dječaku NAJBOLJA MAMA NA SVJETU .

Razumijem da si umorna,jako iscrpljena a o hormonima da i ne govorimuser posted image .
Samo rođenje dugo očekivanog djeteta ja kulminacija nagomilanog stresa iz perioda dok ste radili na user posted image .

Sam dolazak djeteta u kuću i neki novi tempo života je sam po sebi stresan.Godinama ste ti i muž imali neki svoj ritam života koji se sad odjednom okrenuo za 360st.

PROČITAJ MOJ POST SA PREDHODNE STRANE da ga sad ne pišem ponovo i vidjećeš kroz šta sam prolazila u tom periodu.
Sama sa djetetom , bez ikakve pomoći i napadima panikeuser posted image user posted image .Zaista grozan period mog života ali sam se iz svega toga izvukla uz pomoć dobrih ljudi oko sebe.

Evo sad sam po drugi put majka prelijepog dječaka koji se rodio iz visokorizične trudnoće.Sad će mu još malo godina a idalje ustaje po 7-8x u toku noći a po danu spava 2x 1h i to je to.

Sad sam opet sama ali ovaj put sa 2 djece-mrtva umorna ali sam u suštini jaaaako srećna što imam svojih 2 prelijepihuser posted image .I što sam baš njihova NESAVRŠENA MAMA koja i dalje griješi ali oni nju uprkos tome VOLE NAJVIŠE NA SVJETUuser posted image user posted image

Čuvaj se draga moja,odmori,pusti sve ostalo i vjeruj u sebe i uspjećeš samo ti treba malo vremena.
Ako vidiš da nemožeš sama potraži stručnu pomoć -nije to sramota.sramota je ne pomoći sebi

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *