|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 0:51:15   
iv@ncica
user posted image user posted image   zato i  govorim..koliko  te  siju  da  te  te  ne zasijuuser posted image ..vala  mogli  su  i  neki  dezen  ubaciti..pa  nesto  ko  tetovazu  izvestuser posted image ...ono  4  godisnja  doba..ko  nekad  gobleni..a  i  to sto  kazes  ko  bi  ono  ponovo  proziviouser posted image

noa- pisala  sam  ti  i  na  hanumi i  na s vim  for.zelim reci.nikako  te  ulovitiuser posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 0:52:47   
Anoniman
iv@ncice ulovile smo se na hanumiuser posted image

(odgovor članu iv@ncica)
  Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 0:54:02   
iv@ncica
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 0:55:16   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: noa

a moju rodicu 2 puta šili i 2 puta prosla iste boloveuser posted image user posted image user posted image  

ja ću sa vrata u salu da kažem...ne barćite dole...tamo je sve kako treba, taman sam se navikla.user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 0:58:25   
iv@ncica
user posted image user posted image  uh  sutra  na vrtic..posao.. mm  posao..pa  sad  ja sve  radim  i  razvozam  idem  corit  ko  fol  dok  nadrej ne skoci  opetuser posted image
noa-ako  ti  sta  bude  trebalo  imas  br.  javljaj se
hanady-  sad si  ko da ti  je  16-  sta  te  briga..reci  da  si  isla  na  plasticnu..user posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 1:00:47   
DobraVila
Ja srecom nisam imala epiziotomiju,pukla sam (cudno ali pored klitorisa user posted image samo 7mm),imala mozda2-3 konca,koji su nestali sami.Muz bio sa mnom na porodu,gledao sve user posted image ,cak mi je rekao dok je beba izlazila,da dotaknem njenu glavicu da osjetim kolika joj je kosica user posted image .Porod prosao super,pozeljela bih svima tako,za vrijeme poroda cak smo se zezali i smijali,i sto je najbitnije,muzu se nije nista ogadilo user posted image user posted image .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 8:25:24   
veeseelaa
moje iskustvo je bilo  baš onako strašno al eto sve prodje.... šili su me unutra i vani.... trebalo je mjesec/dva da se oporavim, piškila sam u kadi 2 mjeseca user posted image user posted image user posted image  vir uložaka sam potrošila vagon, rivanola i kantarionog ulja na litre.... sam čin šivanja je bio strašan, širili su mi vaginu nekim instrumentom a tek sam porodjena, babica je stalno gazama kupila krv jer sam puno krvarila.... nakon šivanja od 1,5 sat u vaginu su mi stavili toliko gaze da nisam mogla da vjerujem, kasnije je sestra došla izvaditi gazu, nikad kraja, ostala sam zaprepaštena.... nakon poroda sam primila infuziju i pila sam to veče tablete protiv krvarenja....
Ujutru sam se osjećala tako nemoćno, strašno, inače sam jaka žena al sam to jutro zaplakala, kasnije me toga bilo stid, jer to nisam ja.... ali eto bila sam strašno bolesna i nemoćna, izgubila sam puno krvi, rana je bila užasna....
Bebica je bila krupna 4350 a ja prvorotkinja....

Helem bez obzira na sve nemam uopće strah od ponovnog poroda :-)

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu DobraVila)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 8:32:01   
veeseelaa
sve ono što sam pročitala na netu i što su mi ženice ispričale ni nalik nije bilo mom porodu!
moram napomenuti da sam bez obzira na moje stanje osobito prvih dana ustajala, sjedila na boku... nisam imala apetit uopće.... nakon dvadeset__ dana sam počela da vozim auto, mislim ja sam takav tip, ne mogu da mirujem.... srećom rana je relativno fino zarasla, ožiljak je vidan al sexy user posted image user posted image user posted image
e da spavala sam sa brdom jastuka izmedju nogu, nekako se u lezecem polozaju nisam dobro osjecalauser posted image
u takvom stanju dojenje mi je bilo mucno, bila sam izmorena i iscrpljena tako da je i mlijeka jako slabo bilo.... mislim da je jedan od bitnijih faktora u prestanku dojenja u mom slucaju odigrala epizitomija user posted image  


< Poruku je uredio veeseelaa -- 4.11.2010 8:36:08 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 8:37:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: noa

a moju rodicu 2 puta šili i 2 puta prosla iste boloveuser posted image user posted image user posted image  


Isti sam baksuz...ali 2.put je bilo manje bolno user posted image  

< Poruku je uredio Gracanka -- 4.11.2010 8:38:21 >

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 8:40:52   
veeseelaa
meni ej patronažna dolazila više puta u posjetu i rekla mi je da se puno ne krećem da mi se rana ne bi otšila, ostala sam paf, nisam znala da se i to može desiti, usput je konstatovala da dobro izgledam sem ovog dole user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 9:11:43   
maja78 RR
od epiziotomije sam imala mislim samo dva sava, dok su sivali sam osjetila ali nista specijalno, onda su mi sivali vaginalni zid i crijevo unutra duboko, ali srecom su me uspavali, nakon poroda sam popila analgin ali nije bilo potrebe rana me nije bolila kao ni to unutra, lezala u bolnici 15 dana, i nisam smjela leci na ledja niti sjesti radi savova unutra (oni zabranili) tako da sam bila svo vrijeme na boku ili na nogama i nije mi rana uopste smetala, malo me svrbilo kad su dlacice pocele rasti
ustvari meni je najgore poslije poroda bilo rebro, ono me bolilo sigurno 10 dana i to da mi dah od bola stane

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 9:20:42   
chuci
meni je najviše smetalo zatezanje dole, tako da kad sam jednom stavila bivacin sprej, a ono počelo još više zatezati rekla sam nipošto više. stavljala sam obloge od svježe kunice, malo istucane, i od maslinovog ulja. ostao mi je mali ožiljak, ali hB ne boli nikad. Nekada imam osjećaj da me češka, nisam upratila jel na promjenu vremena.
Joj i ja sam imala jednu pozu u kojoj sam non stop bila, na strani na kojoj nije rađena epi ležala, a drugu nogu savijem u koljenu i oslonim na stopalo. Zato mi se noga kočila, od stajanja u jednoj istoj pozi user posted image .
Sjedila sam 10 tak dana poslije, nakaradno, ali sjedila. I jah dotada sam jedva hodala.

Najgore mi je bilo kad me mm tuširao pod temp 40, nije znao kako treba, pa me poljevao samo onako, a meni hladnoooooo.

A velika nužda stigla sutradan od poroda, i redovna bila svaki dan. Bilo me strah svaki dan, ali uspjelo se.

Jah imala sam i unutrašnje i vanjske konce ali ne znam koliko. Nisam pitala a nisu ni napisali u otpusnom.



(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 9:24:20   
chuci
IZVORNA PORUKA: maja78 RR

od epiziotomije sam imala mislim samo dva sava, dok su sivali sam osjetila ali nista specijalno, onda su mi sivali vaginalni zid i crijevo unutra duboko, ali srecom su me uspavali, nakon poroda sam popila analgin ali nije bilo potrebe rana me nije bolila kao ni to unutra, lezala u bolnici 15 dana, i nisam smjela leci na ledja niti sjesti radi savova unutra (oni zabranili) tako da sam bila svo vrijeme na boku ili na nogama i nije mi rana uopste smetala, malo me svrbilo kad su dlacice pocele rasti
ustvari meni je najgore poslije poroda bilo rebro, ono me bolilo sigurno 10 dana i to da mi dah od bola stane


joj majo, možda te je i rana bolila, ali nisi osjetila od bola od rebra. ko u vicu. ma user posted image i dalje al mi je svejedno.

nemoj se ljutiti što poredim s vicem. malo se šalim

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 10:35:24   
vjestica
srećom pod opštom su me šivali
nikad nisam pitala koliko imam konaca, to ne želim znati
oporavak je jako dugo trajao i još me zateže (doduše nije još prošlo ni 4 mjeseca od poroda)
još dok sam bila u boljnici , tražila sam da mi donesu malo ogledalce da vidim na šta to liči user posted image user posted image
i prepala se user posted image
srećom sad puno bolje izgleda
stavljala sam rivanol, ali kako mi je babica objasnila, staviš ga na uložak i držiš najviše pola sata (jer je vlažno, a ranu treba sušiti) i da se razgaćim
ranije sam počela sjediti, a kasno su mi konci ispali (tek oko 40-tog dana) pa mi je rana malo prokrvarila
tad mi je mm hidrogenom čistio ranu (iako je strašno izgledala, on je sam odmah tražio da je vidi user posted image user posted image )


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 10:59:43   
M kao Mama
Onih 20 minuta u sali, porod i šivanje, to mi je stravno super prošlo, ali ona dva dana i dvije noći dok se nisamporodila, muke žive i to nikada, ali nikada neću izbriati iz sjećanja.

Porod je prošao za 5 minuta, jedan napon, drugi, glavica viri, dr. Mašić divni mi kaže hajde ALma, skupi snage da te ne režem, ja kažem dr. reži, ja više ne znam na kojem sam svijetu. I takoja na svoju odgovornost fasujem dva konca.

Pukla nisam, hvala Bogu, malosu me sjecnuli, šivanje je trajalo možda 10 minuta, slabo ga se sjećam, odnosno bila samokupirana bebom i MM kojem je bilo zlo, jer navodno nije jedo dva dana od sekiracije, pa mu malo pozlilo. Malo morgen, prepao se muškarčina, helem nejse.

Znam da mi je šivanje trajalo jako dugo, toga se sjećam, i da sam pitala jel ja to imam 12 konaca, na što se MAšić slatko nasmijao i rekao ne, samo dva, ali te sređujem, evo ko da goblen radim, i tada smo se svi počeli smijati.

Porodila sam se u 10.45 u četvrtak, u petak u 12 izašla, super sjela u auto, i odmah kući sjela za sto da ručam. Prvu stolicu sam imala nekoliko sati nakon poroda, išla poprilično lijepo na WC šolju, helem, 5 dan sam bila ko nova, a prvi sex pao nakon 2 mjeseca. Ni sama ne znam zbog čega, helem nečega me je bilo strah, čega ne znam.

Znači ja sam rijetka koja je imala super iskustvo sa epiziotomijom.

Moram naglastiti da sam se ujutro i navečer prala, i onda pelenom bi osušila ranu i sve je super zaraslo, ali vjeruje da je to sve ovako prošlo jer su bila samo 2 konca.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 11:34:00   
babina beba
Ja sam vidjela kad je inekciju prinosio da mi da i sivanje nisam osjetila,.Nije htio da mi kaze koliko konaca (dr. Beciragic). Kad sam tu noc ranu dotakala,  ogroman otok, mislila sam da su hemroidi od napinjanja (nisam znala kako izgledaju jer ih nisam imala) i odmah pocela traziti lijek za njih jer me panika uhvatila. Ujutru je otok vec manji bio. Kuci sam nekako dosla, mogla sam hodati ali jedva i onda mi se rana inficira i zavrsim na ispiranju svaki drugi dan u vojnoj bolnici . To je trajalo oko mjesec i onda mi je jos jedno mjesec trebalo da sjednem kako treba. Uzas nikom ovo ne bih pozeljela.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 12:25:13   
veeseelaa
e da sa mm sam imala odnos 40 dana nakon poroda i prokrvarila sam jako, napravili smo pauzu od 2-3 dana pa opet i opet sam krvarila.... opet pauza i opet sex i nije bilo krvarenja, mašalla user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 12:25:51   
reallove
ja neznam koliko sam konaca imala,doktor je usivao i nije mi govorio nista,znam da je podugo usivaouser posted image nisam nista osjetila jer anestezija jos nije bila popustila..znam da mi je doktor propisao brufen protiv bolova i jos neke tablete protiv infekcija,dobila sam tecnost i nesto kao tutu u bolniciuser posted image ..pomijesam tecnost sa toplom vodom,sjedim unutra oko 5 min i tako 3 puta na dan..tako sam cistila ranu...sve to je trajalo 10 dana..bilo mi je strasno neugodno,nisam mogla hodati,lezati ni sjediti kako treba..problem veci su mi bile stepenice,jer moje kupatilo je na spratu pa muka ziva..ali hb proslo je sve..samo jos ponekad osjetim da me kao ziga tu gdje je bila rana

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 12:33:38   
mala86
ja se sjecam trenutka kad sam vidjela makaze da idu prema meni,ali u svemu tome stvarno me nije puno bolilo!sivanje trajalo kratko,ja se cak smijala s dr(nasli se bosanci u drugoj drzavi user posted image user posted image user posted image )...

prvi dan sam bila odlicno i drugi,ustajala,hodala,cak prebacivala bebu cimerici s jedne na drugu stranu,ali treci,cetvrti i kad sam dosla kuci su bili "cupavi"a nisam znala zasto,dok nije patronazna dosla(5 dan od poroda)i kaze da je to zbog wc(dotad nisam imala stolicu)i da mi ona vrsi pritisak na ranu-cepici i gotovo za tren,poslije sve bilo super!

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 13:12:18   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: chuci

IZVORNA PORUKA: maja78 RR

od epiziotomije sam imala mislim samo dva sava, dok su sivali sam osjetila ali nista specijalno, onda su mi sivali vaginalni zid i crijevo unutra duboko, ali srecom su me uspavali, nakon poroda sam popila analgin ali nije bilo potrebe rana me nije bolila kao ni to unutra, lezala u bolnici 15 dana, i nisam smjela leci na ledja niti sjesti radi savova unutra (oni zabranili) tako da sam bila svo vrijeme na boku ili na nogama i nije mi rana uopste smetala, malo me svrbilo kad su dlacice pocele rasti
ustvari meni je najgore poslije poroda bilo rebro, ono me bolilo sigurno 10 dana i to da mi dah od bola stane


joj majo, možda te je i rana bolila, ali nisi osjetila od bola od rebra. ko u vicu. ma user posted image i dalje al mi je svejedno.

nemoj se ljutiti što poredim s vicem. malo se šalim



hehehe sto bi se ljutila

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 13:32:23   
MaminaBeba
Uh kada se sada samo sjetim svega dođe mi da izludim.. Meni čak nisu ni htjeli reći koliko sam šavova imala. Kada sam iz bolnice izašla, vanjski su mi konci popucali, tako da sam ludila od bolova, a rana je izgledala užasno, rascvjetano, ma fuj.. Šivali su me bez ikakve anestezije, još nakod rođenja mog sina skoro sat vremena, tada su me počeli šiti.

Nisam danima mogla veliku nuždu obaviti i pored čepića i to mi je još veću muku stvaralo, jer sam bila jako naduta, tjeralo me na wc a ja nisam mogla nikako, pri svakom naponu, rana se samo više otvarala.. Ma ne daj Bože nikom..

Ispirala sam i hrastovom korom i acidi borici i rivalnol obloge i kamilica i više nema šta nisam.. Poslije sam završila na antibiticima, jer se to sve skupa haos upalilo.

Mjesec dana agonije, nevjerovatnog bola, taj bol čak ne mogu ni uporediti sa porođajnim, a zaista sam imala težak porod.
Kasnije se od antibiotika to pomalo smirivalo, a ja sam mazala nevenovom mašću i kantarionovim uljem, i mislim da mi je od toga i zamladilo.
user posted image ne volim ni da se sjetim!

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 14:36:41   
samedi
Moje iskustvo sa epiziotomijom,uhhhh.....
Babica se stvarno trudila da masira medjicu ali ipak su me morali sjecnuti,ne znam koliko sam imala savova ali je pakleno bolilo. Sam porod je meni bio vise bolan od epiziotimije,to nisam ni osjetila ni kad su zasjekli ni kad su usivali,valjda je rana bila vruca,ne sjecam se da su mi dali anesteziju. Kad su me odveli u sobu,prikljucila sam mobitel sebi i jednoj "koni" iz susjednog kreveta,hodala po sobi,kad je beba dosla sve bilo u redu,osim malog zatezanja,ali zato sutra ujutro,oooj majko mila kad se sjetim tih bolova zlo mi dodje. Valjda se rana "ohladila" i pocela da boli,kad su dosli moji po mene,morali su mi skroz spustiti sjediste u autu da bih inekako mogla prelezati do kuce,preplakala sam taj put i kad sam dosla kuci agonija se nastavila. Treci dan nakon poroda je definitivno bilo najgore i najvise je bolilo,to nikad necu zaboraviti. Stavljala sam i rivanol ali od njega me je samo gore bolilo i peklo. Srecom zaova se sjetila da pokusam prati ranu kamilicom i odmah mi je bilo bolje ali o sjedenju nije bilo ni govora. Peti dan sam otisla u DZ sa bebom da joj vade krv iz pete,guzva je bila ogromna,cekali smo 2 sata da dodjemo na red,jos vruce bilo,e tad sam nazor sjela na onu njihovu tvrdu drvenu klupu,nisam vise mogla izdrzati od bolova u stomaku i ledjima i tad su neki savovi popucali....Elem,da ne duzim vise,petnaestog dana sam mogla kako-tako sjediti mozda 5 minuta i to opet zato sto su me kukovi stalno bolili od lezanja na strani... Ma ni meni nije niko rekao da je onaj prvi mjesec najgori poslije poroda,sto zbog rane sto zbog problema sa dojenjem... Sad kazem,drugi put ce biti bolje,sad makar znam sta mogu da ocekujem i bicu psihicki spremna na najgori scenario,a ako bude bolje od prvog puta,super !

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu MaminaBeba)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 14:38:14   
samedi
Zaboravih reci,v.nuzdu sam obavila 5. dan,nakon dolaska iz DZ,jer dotad nisam mogla ni pomisliti da sjednem na WC solju.

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 14:59:58   
Apotekarka
Uh kad se samo sjetim...
Porod sam nije bio tezak,ali onda kad su e stali sifati vise me to bolilo nego sami trudovi i porodjaj,sivali su me citavih pola sata imala sa oko 26 konaca bar sam toliko nabrojala kad su ispadali a oni mi nisu htjeli reci koliko ih je...Sjediti nisam mogla nikako 10 dana,dojenje muka jer sam lezeci dojila,a o tusirnju da ne pricam sama se nisam mogla istusirati,piskila sam stojeci nemojte se smijatiuser posted image ,a dok ustanem citava procedura ma haos...Bivacinom sprejal p mi to susivala p jos vise zatezalo i bolilo

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 16:38:07   
Anoniman
E meni je 5 dana nakon poroda rana,kako vesela reče,otišla user posted image nisam uopšta osjetila da su konci popucali,već samo prilikom pranja osjetila da mi se rana raširilia,kako god vidim ja da tu nema ni jednog konca,odmah odem dr.on se ibreti da me nije boljelo pucanje konaca,i pošalje me u bolnicu da mi rade sekundarni šav.Pitam zbog čega se to dogodilo,kaže nije dobro urađeno,mora da je bila neka neiskusna user posted image a dr koja me šila imala sigurno i preko 40 god.,hajd svejedno,nije više ni bitno,pitam hoće li mi to raditi bar pod anestezijom,kaže paaa... daće ti sigurno nešto  user posted image
U bolnicu me prime,kažu ne mogu mi odmah to uraditi zbog moguće infekcije,4 dana ležala,terapiju primala i obloge od rivanola stavljala,preplakala ta 4 dana,po cijele noći spavala nisam,H taman i grčevi uhvatili,a ne smijem ustati je pronosati zbog rane....užas!
5 dan su me odvelu u salu i pod opštom anestezijom mi to odradili,srećom,ali kad sam se probudila mislila sam da neću moći izdržati bolove,odvezli me u sobu,moja H vrišti li vrišti,kasnije mi žena iz dr.sobe kaže da je cijelo vrijeme prevrištala,još sam se potrudila da je nahranim i uspavam prije nego me odvedu,ali se ona valjda probudila čim sam otišla,a da joj niko prišao nije user posted image user posted image user posted image
Dolazi sestrica s flašicom da je nahrani,zbog anestezije je 24 h nisam smjela podojiti,a ona neće,ne zna,samo vrišti,nahrani je preko sonde,i ostavi kraj mene na krevet,vrišti ona i dalje,a ja se migoljim po krevetu ko zmija,dole sve peče,zateže,gori,plačem i ja te od bola,te što mi nje žao,a ne mogu joj ništa....baš mi je teško i prisjećati se,uhhh
Nakon 5-6 sati bolovi malo popuštaju.Ide noć,patnja živa,donose mi flašicu da hranim H,ali nema šanse da jede,i tako malo vrišti,malo spava...a joooj,na viziti niko sretniji od mene kada mi dr.reče da je mogu podojiti.
Još smo tri dana ležali,ali to je bilo ok. A što se tiče odnosa...uh,naredna 3-4 mjeseca svaki put je bilo kao prvi put,fakat,toliko je bilo ušiveno i zategnuto,da sam se prepala kada sam vidjela,mislila sam da je sve ušio. 


Poslije drugog poroda je sve prošlo ok,ono uobičajeno,malo zatezalo,peckalo,ali ništa strašno,10 dan konci počeli ispadati. A samo šivanje mi je bilo na prvom porodu užasno,valjda injekcija nije bila počela djelovati,ama osjetila sam svaki ubod,strahota,a nikad završiti,a poslije drugog poroda me malkice boljelo,izdržljivo,i 10 ak min šila.A ista dr mi bila na oba poroda.


< Poruku je uredio Gracanka -- 4.11.2010 16:40:03 >

(odgovor članu Apotekarka)
  Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *