|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: noci bez budjenja
5.7.2009 13:02:48   
Ex Yu
drage zene i ja bi ljulju na baterije al je u travniku nema jel ko vidio u fisu il negdje u zenici (dzananovic)? i kolko kosta bila bi vam jako zahvalna

_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu FLORA)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: noci bez budjenja
6.7.2009 16:00:35   
Sonja
uh moram se pohvaliti da moj adin u zadnje vrijeme super spava
zaspi oko 21-21:30
pa se probudi oko pola 5 hapi i opet spava do 8-pola9user posted image user posted image user posted image user posted image
bas se fino naspavam
masala

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: noci bez budjenja
13.8.2009 20:57:50   
mamin_zivot
I ja cu da pohvalim mog sina koji za 3 dana aBd puni dva mjeseca, spava citavu noc, zaspi oko 12 i ujutro do 5:30 ili 6:00h.
Bude i iznimke kad zaspi oko 1, tad je budnjenje oko 7:30; 8:00h. Sve se promijenilo sa cetresnicom. user posted image

_____________________________

16.06.2009.-14:55 rodio se nas sin, najljepsa i najveca radost nasa!!!
01.01.2011.-15:45 rodila se princeza mamina.
Druga radost jeste, ali ne i manje vrijedna od prve. :**

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: noci bez budjenja
13.8.2009 21:18:21   
dady
I moj dječak bolje spava od kako je prošlo 40 dana!!!
Zaspe oko 21 sat,pa se budi oko 2 samo hapi i nastavi do 5-5:30,i onda opet do 8!!!Ali je zato cijeli dan aktivan,mamu svoju umori jakkkooooooooouser posted image ,al bolje i po danu nego po noći...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

DAWUD 20.06.2009.
Mrvica je postala mrvetina!!!
:)))))))))

ZEJD 07.11.2012.
Nova Mrvica :)))

(odgovor članu mamin_zivot)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: noci bez budjenja
14.8.2009 16:46:51   
Mya_81 RR
Mi smo još mali da bi spavali cijelu noć (mada sam ja sa mjesec dana počela spavati po 10h u cugu), ali nećemo sad pretjerivati...

Ipak, bila bih presretna i takvu noć bih smatrala idealnom da moja bebača poslije noćnih, ali i dnevnih, hranjenja može zaspati kako treba. Mi smo u strašnoj fazi grčeva i micica se pati jako poslije svakog hranjenja tako da uglavnom dočekamo budni idući obrok. Preko dana nije ništa bolje jer ona bez problema može zaspati meni u rukama, ali čim se malo pomaknem, a da ne spominjem spuštanje u krevetić ona se budi, počne grčiti, stenjati i plakati...

Ja sam doslovno na izmaku snaga....ponekad mi se čini da sam više iscrpljena psihički nego fizički...i sama konstantni imam grč u želucu user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu mzmarija)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: noci bez budjenja
15.8.2009 0:32:29   
tweety
Blago vama pa imate mališane koji spavaju po čitavu noć.Moja ima 9mj i mogu iskreno reći da je imala 3 noći u ovih 9mj da je spavala u komadu 7 sati.Ostalo je sve po 2-3 sata.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: noci bez budjenja
15.8.2009 0:44:56   
adannn
IZVORNA PORUKA: tweety

Blago vama pa imate mališane koji spavaju po čitavu noć.Moja ima 9mj i mogu iskreno reći da je imala 3 noći u ovih 9mj da je spavala u komadu 7 sati.Ostalo je sve po 2-3 sata.

Da te malo utješimuser posted image Uvijek su mi govorili da se dijete promjeni poslije godinu dana...Nisam vjerovala...Moja od 6mjeseca pa do godinu je spavala od 3 ili pola 4 ujutro pa do 11 i uz česta buđenja:))Poslije prvog rođendana prespava cijelu noć,mašala,i ja sam oživjela:)

Nadam se da sam te bar malo utješilauser posted image

< Poruku je uredio adannn -- 15.8.2009 0:45:51 >


_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: noci bez budjenja
15.8.2009 13:23:23   
Nadja08
ovo je sve tako individualno, ali mi smo se uvjerili da ako ne spava dosta kasno popodne i ranije ide na spavanje, puno bolje i duze spava. rezultat je bio da je sa 6 mjeseci pocela spavati od 19h do 6-7h. sada ima 8,5 mjeseci i mi smo svi redovno naspavani ujutro, i naravno, presretni.

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: noci bez budjenja
15.8.2009 20:34:16   
dana3
IZVORNA PORUKA: adannn

IZVORNA PORUKA: tweety

Blago vama pa imate mališane koji spavaju po čitavu noć.Moja ima 9mj i mogu iskreno reći da je imala 3 noći u ovih 9mj da je spavala u komadu 7 sati.Ostalo je sve po 2-3 sata.



Da te malo utješimuser posted image Uvijek su mi govorili da se dijete promjeni poslije godinu dana...Nisam vjerovala...Moja od 6mjeseca pa do godinu je spavala od 3 ili pola 4 ujutro pa do 11 i uz česta buđenja:))Poslije prvog rođendana prespava cijelu noć,mašala,i ja sam oživjela:)

Nadam se da sam te bar malo utješilauser posted image




Adann-iz tvojih usta u bozije usi.ovaj moj derneci i sad.2 1/2-3 sata u komadu.ja sam sretna neispavana mama user posted image user posted image user posted image .nema metode koju nisam pokusala.sad i ne doji ali dzaba.umori se da sjedeci zaspe ali odavrlja svoje vrijeme i tacka

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: noci bez budjenja
28.8.2009 21:22:02   
R&T@
Izgleda ludo, ali i meni se cini da ona taktika da ranije legne, pa dulje spava, zaista ima efekta.
Hvala bogu! Sad manje ličim na zombija user posted image !

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: noci bez budjenja
28.8.2009 21:42:19   
idana_85
IZVORNA PORUKA: Nadja08

ovo je sve tako individualno, ali mi smo se uvjerili da ako ne spava dosta kasno popodne i ranije ide na spavanje, puno bolje i duze spava. rezultat je bio da je sa 6 mjeseci pocela spavati od 19h do 6-7h. sada ima 8,5 mjeseci i mi smo svi redovno naspavani ujutro, i naravno, presretni.


Upravu si nadja08. Najbolje je tako. Rijad pajki oko 4-5 poslijep odne i onda mu ne dam do devet. I tad se komira, i to inace trece spavanje spoji i spava ujutro do pola sedam. Sad se nesto promijenio pa odspava sat duze. I ja sam isto skontala,kad god zaspe, znaci sat-dva ranije ili kasnije, bilo u osam ili 11, on opet ustaje u pola sedam ili sedam. Valjda navika. Ma mijenjaju se stalno. Valja nam izdrzati.


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Nadja08)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: noci bez budjenja
29.8.2009 9:23:36   
lejlaze
IZVORNA PORUKA: dana3

IZVORNA PORUKA: adannn

IZVORNA PORUKA: tweety

Blago vama pa imate mališane koji spavaju po čitavu noć.Moja ima 9mj i mogu iskreno reći da je imala 3 noći u ovih 9mj da je spavala u komadu 7 sati.Ostalo je sve po 2-3 sata.



Da te malo utješimuser posted image Uvijek su mi govorili da se dijete promjeni poslije godinu dana...Nisam vjerovala...Moja od 6mjeseca pa do godinu je spavala od 3 ili pola 4 ujutro pa do 11 i uz česta buđenja:))Poslije prvog rođendana prespava cijelu noć,mašala,i ja sam oživjela:)

Nadam se da sam te bar malo utješilauser posted image




Adann-iz tvojih usta u bozije usi.ovaj moj derneci i sad.2 1/2-3 sata u komadu.ja sam sretna neispavana mama user posted image user posted image user posted image .nema metode koju nisam pokusala.sad i ne doji ali dzaba.umori se da sjedeci zaspe ali odavrlja svoje vrijeme i tacka



iskreno se nadam da je ovo istina sto se tice uzrasta od 1 godine, uskoro je punimo, pa da se i naspavam user posted image


_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: noci bez budjenja
3.9.2009 8:32:12   
Anoniman
Moj user posted image je sa nepuna 2,5 mj. počeo spavati cijelu noć user posted image
Zaspe u 20:30 i prvo buđenje je u 5:30, 6:00. Ljubi ga majka user posted image

(odgovor članu lejlaze)
  Neposredna veza do poruke: 238
   RE: noci bez budjenja
16.9.2009 10:53:37   
MELLI
IZVORNA PORUKA: lejlaze

IZVORNA PORUKA: dana3

IZVORNA PORUKA: adannn

IZVORNA PORUKA: tweety

Blago vama pa imate mališane koji spavaju po čitavu noć.Moja ima 9mj i mogu iskreno reći da je imala 3 noći u ovih 9mj da je spavala u komadu 7 sati.Ostalo je sve po 2-3 sata.



Da te malo utješimuser posted image Uvijek su mi govorili da se dijete promjeni poslije godinu dana...Nisam vjerovala...Moja od 6mjeseca pa do godinu je spavala od 3 ili pola 4 ujutro pa do 11 i uz česta buđenja:))Poslije prvog rođendana prespava cijelu noć,mašala,i ja sam oživjela:)

Nadam se da sam te bar malo utješilauser posted image




Adann-iz tvojih usta u bozije usi.ovaj moj derneci i sad.2 1/2-3 sata u komadu.ja sam sretna neispavana mama user posted image user posted image user posted image .nema metode koju nisam pokusala.sad i ne doji ali dzaba.umori se da sjedeci zaspe ali odavrlja svoje vrijeme i tacka



iskreno se nadam da je ovo istina sto se tice uzrasta od 1 godine, uskoro je punimo, pa da se i naspavam user posted image



Evo mi smo prošli i zu famoznu godinu i ustajemo bar tri puta u toku noći.user posted image
Ja evo već gotovo tri godine nisam prespavala noć u komaduuser posted image
Prvo me je zezala trudnoća,pa se rodila Hanna,koja nije spavala do godine nikako,a onda ja opet zbog trudnoće nisam spavala,i evo sada Haris ima skoro 15 mjeseci i ne spava nikako noću.user posted image user posted image user posted image user posted image
Dnevno spavanje sveli smo na jednom dnevno,ali bez obzira kad ga stavim spavati on nikada ne spava duže od 3 sata u komaduuser posted image (noću)
Pokušali smo ići i jako rano na spavanje,ali kao posljedicu dobijem ,da on u tri-pola četiri ustane i traži da ide  " pa-pa"user posted image user posted image
Ide na spavanje oko 22h,ustaje oko 7:30h(izmedju se probudi bar tri ili četiri puta da doji,mada to i nije dojenje,nego nekakvo cuclanje mojih bradavica,jer cuclu ne želi ni u istoj sobiuser posted image )
Nekada,ali vrlo rijetko mi uspije da ga mazim i on nastavi spavati,ali u prosjeku mu moram dati da doji user posted image
Kao što neko gore spomenu,izgledam ko zombi sa stažom od tri godineuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Eto ja se sada nadam famoznoj godini i po ,pa da ćemo tada pajkiti cijelu noć.Probili smo sve limiteuser posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: noci bez budjenja
16.9.2009 11:08:23   
meli
e MELLI , kao da opisujes mog emana. njemu ce prekosutra biti punih 19 mjeseci ali nikad, ama bas nikad nije prespavao noc. ja vise ne znam sta da radim. ja sam prezadovoljna kad se probudi  2 ili 3 puta u toku noci. kod njega to ide ovako : zaspe oko 22.00h i prvo budjenje je najkasnije u pola 1h. i onda svaki sat ili sat i po. rijetko kad satavi 2 sata u zugu. i kad god se probudi trazi da doji. i sto ti kazes, nije dojenje nego cuclanje bradavice.
u toku dana samo jednom odspava sat ili sat i po i to je sve. probala sam da nikako ne spava u toku dana. ustao je u 7h ujutro i tek u pola 10 navece je zaspao. on se opet probudio nakon 2 sata.
ja sam skoro poludila vise. vjeruj, ujutro kad ustanem ne znam ni gdje cu ni sta cu sa sebe. jedva dodjem sebi. a o podocnjacima da ti ne pricam.
kontala sam da ga odbijem od dojenja, pa ce onda mozda bolje da spava. jednostavno ne znam vise sta da radim


_____________________________

Wenn aus Liebe Leben wird, dann bekommt das Glueck einen Namen : EMAN!!!!!

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: noci bez budjenja
16.9.2009 11:19:54   
MELLI
E pa ti meni sruši sve nade,ja se tako nadala da to mora proći do 18 mjeseciuser posted image user posted image user posted image user posted image
Ma ne  prestaje mi se sa dojenjem,ali da ludim, to jest.Problem je što njemu siku ne može zamijeniti ništa(cucla,flašica,mlijeko,voda,sok...).Da ne spominjem da nikog osim mene ne želi vidjeti ni blizu.Pokušavao je MM da ga uzme i uspava,ali jedino što uspije, je donijeti ga do mene,i onda se on toliko razdreči da čitav kvart digne na nogeuser posted image
Ja se sve zezam,jedva čekam da odu u školu,pa da se zavalim i da spavamuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu meli)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: noci bez budjenja
16.9.2009 13:11:37   
mamina princeza
moja curica ima 14 mjeseci i nemasanse da spava noc u komadu . isto tako je i kod nas ako ima 2-3 budjenja presrtna sam
ona zaspe oko pola deset prvo meskoljenje pocinje odmah nakon sat i tad dobije flasicu. Ja ne dojim od treceg mjeseca a opet nam se to desava. Nakon toga spava nekad do 1 ili do 2 i onda opet budjenje tek onako cvili hoce vode...hoce dudu hoce nesto ne znam ni sta hoce. Relativno brzo je uspabvam al opet ona ispocetka za sat ili dva. Konacno budjenje je 7.00 ili 7.30 ili u naj naj boljem slucaj malo prije 8.00

Ujutro pije opet flasicu da je bar malo jos uspava ....

Nadam se da ce nekad ovo proci. Ja kad dodjem na posao ujutro nekad sam umornija nego navece kad trebam spavati.


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: noci bez budjenja
16.9.2009 13:16:20   
hanabanana
Zasto joj dajes flasicu sat vremena nakon što je zaspala??
Zar ne pije prije spavanja??


(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: noci bez budjenja
16.9.2009 13:44:34   
Snjeguljica
Uh, a ja mislila da san jedina čije dijete ustaje po 3-4 puta noću. E ja ću uskoro da poludim od njenog plakanja i kenjkanja po noći. Kad je napunila 6 mjeseci mislila sam da će početi da spava cijelu noć, jer znam da mogu izdržati bez hrane u toj dobi, ali sam se prevarila i vidjela da u stvari nije do gladi nego je u pitanju navika. Pokušala sam je puštati po pet minuta da ostane sama i kad se rasplače da je samo pomazim po leđima ili glavi uz neke nježne riječi, ali to je trajalo nekoliko sati uz toliku dernjavu da se kuća tresla. Od te metode sam odustala, jer nemam snage da skoro čitavu sedmicu bdijem po cijelu noć da bih nju odvikla od dojenja, i shvatila da mi je lakše staviti je da doji pet minuta i vratiti u krevetac. E onda se javlja pitanje šta kad ustane u 4 sata i neće da doji niti više da spava?!....Očigledno nam je ostalo da istrpimo, neko malo duže, neko kraće, ali je utjeha da i to mora jednom stati.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: noci bez budjenja
16.9.2009 13:53:08   
mamina princeza
hanabanana ne pije prije spavanja jer dugo vremena nije uopste htjela mljieko da okusi pa smo tako poceli . tad je bil amala i bez mlijeka stavrno nije ni mogla - oko 7-8 mjeseci tako da je rjesenje bilo da jede u snu.
Sad vecera sat vremena prije spavanja. Flasicu nekad popije pred spavanje al rjetko obicno ovako bolje funkcionise kad se krene bdit dobije flasicu i tako sam bar malo  mirna. Inace sam ovu flasicu mislila cim prije izbaciti zbog zubica jer ne mozemo oprati zube poslije nje.

Mislis da bi bolje spavala da nema te flasice? mozda. Ja imam osjecaj da je ona malo cak i ucvrsti san pa se ne usudjujem joj je "oteti".
A i ovako sam ja malo mirnija  - jer ako je ranije popije desavalo se da trazi ujutro oko 5 ponovo flaci a mislim da je prevelika za to. Ovako doguramo bar do 6 ili ola 7 kad ja svakako moram ustati.



_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Snjeguljica)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: noci bez budjenja
16.9.2009 14:08:26   
Nadja08
Drage moje nenaspavane mame, citiram iz knjige "Sta da ocekujete u prvoj godini":

"Vaša beba će nastaviti da se budi nekoliko puta tokom noći do kraja života, kao što svi činimo. Ali sve dok ne nauči da sama nastavi da spava, ni vi ni ona nećete moći dobro da se naspavate noću.

Pokušaj da se vrati na spavanje - podojem, bočicom, dudom, ljuljanjem, maženjem, pjevanjem, kasetema za uspavljivanje - samo će odložiti učenje kako da to sama učini. Ali će doći neizbježan momenat kada više neće biti praktično moguće da vi budete njen vodič u san. Ukoliko učinite da taj momenat dođe sad, više sna ćete dobiti ne samo vi, nego i ona. Vaš prvi korak treba da bude da pregledate savjete za skraćivanje broja noćnih buđenja i skraćivanje dnevnog spavanja. Onda odaberite jedan od sljedećih pristupa da biste bebu izveli na put ka nezavisnosti u spavanju.

Momentalno odvikavanje. Ukoliko se beba, uopšteno uzev, budi radi hranjenja jednom ili dva puta noću, nemojte odgovarati - pustite je neka otplače.

Postepeno odvikavanje. Ukoliko vaša beba ima naviku da se budi tri ili četiri puta na noć, ili češće, ili ako vam je jednostavno neprijatno da primijenite taktiku momentalnog odvokavanja, radite to postupnije. Odgovorite kada vas pozove, ali ne tako što ćete je nahraniti. ..."

Ja ovdje prestajem, previše mi je kucati, ali knjiga je dostupna svima i cijena joj je mala u odnosu na korist koju smo, makar mi, imali. Mislim da nije "šuplja" priča. Moja mama je napravila bila grešku sa mnom i spavanjem, ali je to ispravila na mojoj sestri koja je vrlo rano naučila da spava sama i bez problema. Mi smo tu taktiku primijenili isto i uvjerili se da je to težak i zahtjevan posao, ali za dobrobit svih nas, sada naspavanih. Nije baš uvijek sve do bebe, nego malo i do toga čemu ćemo je mi naučiti.

< Poruku je uredio Nadja08 -- 16.9.2009 14:11:30 >

(odgovor članu Snjeguljica)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: noci bez budjenja
16.9.2009 14:13:23   
mamina princeza
Mi smo pokusali i da je ostavimo da cijuka al rjetko to pomaze. Na kraju samo ustane u kreveticu i gleda u nas i jos vise se samo razbudi.
Tako da..... nez nam meni se to nije isplatilo
mozda opet pokusam uskoro das vidim da lice se nesto promjeniti
ja ipak mislim da to ima eze i sa zubicima jer su nam kasnili pa krenuli i usporeno rastu al su desni otecene.
tokom noci dosta popijie i vode ...mislim d agladna nije do jutra


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Nadja08)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: noci bez budjenja
16.9.2009 14:14:31   
hanabanana
To je do zubica. 

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: noci bez budjenja
16.9.2009 14:21:08   
Amrino
I mog jos uvijek muce zubici tako da necemo ni pokusavati odvikavanje. Mi smo jednu noc probali pustiti da place...tj. pokusati da nastavi spavati bez dojenja nego smo ga nosali, mazili, ljuljali...nema sta nismo. Rezultat je bio : deranje koje je trajalo 40 minuta istim intenzitetom i bez ikakvih naznaka da bi moglo prestati ili se smanjiti, sutradan je promukao od te silne dreke- tako da mi vise ne pada na pamet pokusavati s tom metodom. Nisu sva djeca ista. To je prvi put da sam ga pustila da toliko place (iako smo ga nosali i grlili i ljubili cijelo vrijeme) i jos imam traume.
Sinoc sam se fino naspavala...probudio se samo tri puta user posted image .


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: noci bez budjenja
16.9.2009 14:26:07   
Nadja08
Pa, super onda. Ako nekome ne smeta da se ustaje po noci, ne treba ni dijete pustiti da place. Meni je smetalo, pa je mi postepeno odvikavali. I ja se fino sada naspavam, ne probudi se nijednom user posted image .

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Dojenje.
пеперутка16

Koliko dugo ste dojili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *