|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje i tablete
20.11.2008 9:56:58   
SelmaK
Hvala vam na savjetima!!!

Nazalost, morala sam poceti piti antibiotik i to ampicilin u kombinaciji sa paracetamolom. Vise doktora mi je potvrdilo da je to jedan od manje stetnih antibiotika tokom dojenja, pa se nadam da moj sin nece imati nikavih problema.
Meni je vec bolje, zubobolja lagano prolazi!!! Uh bas je ovo zeznuto kad zub boli, a nista skoro ne smijes popiti!!!

Pozz svima i nada se da se vama ovo nece desavati!!!!

_____________________________

Aladin zivot mamin, 26.07.08.

(odgovor članu najjda)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Dojenje i tablete
13.12.2008 23:21:49   
marelica9
pozdrav drage moje forumasice.
uhvatila me prava zubobolja, pa posto dojim, ne bih da pijem tablete, osim ako ne budem morala. zanima me ima li neko prirodni lijek protiv zubobolje?

(odgovor članu SelmaK)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Dojenje i tablete
13.12.2008 23:34:30   
mamyca
Probaj sa djecijim gelom za zubicem,neznam sta bih ti drugo preporucilauser posted image .Neke stare zene kazu da i luk pomogneuser posted image ,al to nisam nikad probala pa neznam.Ono da lukom namazes zub al to mi je nekako....Ili popij paracetamol,mozda pomogne.Sretno nadam se da ce ti bol popustiti i ubrzo proci.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu marelica9)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Dojenje i tablete
13.12.2008 23:39:08   
Amrino
Znas oni karanfilcici? Zacin? E od nih se pravi onaj lijek koji zubari koiste...znas da je miris isti? Mozes probati s tim ako imas pri ruci...
Kada sam nekad davno pusila...sluzila sam se jednim "narodnim" lijekom i meni je par puta pomogao- doduse na kratko. Cigaru (zapaljenu) uvaljas u secer i onda taj dim usmrces onom nosnicom s koje strane je bolni zub...Zvuci grozno- znam ali eto pomaze...user posted image .
Popij Paracetamol ako bas boli i sutra trk zubaru!


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Dojenje i tablete
13.12.2008 23:40:51   
maslačak82
Ako imaš nešto žestoko od alkohola pri ruci napuni usta promućkaj i ispljuni, tako par puta da utrne

_____________________________

Još jedna trudilica


(odgovor članu marelica9)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Dojenje i tablete
14.12.2008 0:41:28   
Anoniman
ispiranje usne supljine cajem od kadulje / zalfije pomaze protiv upala desni i zuba... tako sam cula user posted image
mada panadol ili paracetamol mozes sigurno piti dok dojis... provjereno user posted image


< Poruku je uredio Dina RR -- 14.12.2008 0:42:05 >

(odgovor članu maslačak82)
  Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Dojenje i tablete
14.12.2008 13:11:40   
marelica9
hvala vam puno drage moje!
sinoc sam se dugo borila sa zuboboljom i na onda sam popila sirup paracetamol za bebe i vjerujte da mi je pravo pomoglo. uspjela sam zaspati. sada me pomalo boli...pokusat cu sa kaduljom...hvala vam

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Dojenje i tablete
14.12.2008 16:24:43   
ewica
IZVORNA PORUKA: Shee

šta je sa aspirinom +c, meni je to prije bio jedini lijek koji sam uzimala!!!


Nikako se ne smije uzimati lijekove koje sadrze acetilsalicilnu kiselinu( andol,apsirin) tokom dojenja, U slucaju jakog bola moze se uzeti volatren 50 (diklofenak). 

_____________________________

Ewa,mama Jovane (24. septembar 2008.godine, 13,25h)
i dva Anđela-Jovana /24.06.2005-24.06.2005/ i Mrvice /12.04.2006-12.04.2006/.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Dojenje i tablete
14.12.2008 16:30:20   
ewica
http://www.ukmicentral.nhs.uk/drugpreg/qrg_p1.htm
ovdje se nalazi spisak lijekova po grupama koje se smije i ne smije uzimati tokom trudnoce i dojenja-ozvoljene lijekove imaju zelenu znacku.

_____________________________

Ewa,mama Jovane (24. septembar 2008.godine, 13,25h)
i dva Anđela-Jovana /24.06.2005-24.06.2005/ i Mrvice /12.04.2006-12.04.2006/.

(odgovor članu ewica)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Dojenje i tablete
25.4.2009 19:16:51   
Amrino
IZVORNA PORUKA: kana

ne znam da li je ova tema bila ranije ali danas me uzaasno bolila glava ,tako da nisam mogla normalno funkcionisati pa sam popila caffetin..Beba ne doji ali izdajam i pije moje mlijeko ,medjutim plasim se da li je caffetin stetan ako beba pije moje mlijeko??Trazila sam na netu nesto o tome ali pise samo medju mjerama opreza da se pripazi za dojencad i dojilje.. Ne znam da li danas da preskocim davanje mog mlijeka(jer u hladnjaku vec imam pripremljenog prije nego sam popila lijek) ili sta da radim..? Ponekad mu dam i bebimil i jako ga dobro podnosi.Inace beba ima dvije sedmice.
Hvala unaprijed


IZVORNA PORUKA: akica b

Veliki pozdrav za tebe...
za kafetin ti ne bi znala tacno reci ali za analgin znam da smijes jer sam ga je pila 15 dana poslije poroda a dojila sam taj period..nije stetan,znaci meni su ga preporucili ljekari i poslije patronazna sestra..pa ako ti ista znaci probaj sa analginom a za kafetin pitaj nekoga malo strucnijeg(ako imas neku patronaznu...)
javi sta je bilo



IZVORNA PORUKA: mirjana

Meni su u bolnici, odmah po rodjenju bebe dali analgin za bolove, i kad god me boli glava ja ga popijem bez ikakve bojazni za bebu


IZVORNA PORUKA: budućamama

Draga Kano,
slobodno nazovi bilo koju apoteku i traži farmaceuta da se posavjetuješ. Oni bi ti znali reći o tome. Sretno i nadam se da te glava više ne boli.
Pusa tebi i malom Tariku


IZVORNA PORUKA: Ivona

Nasa forumasica lejlash je magistrica farmacije,a ujedno i mama bebice od 4 mjeseca...Posalji joj privatnu poruku i sigurno ces dobiti pouzdane informacije!


IZVORNA PORUKA: mamina cura

Ja sam imala nedavno gripu i smjela sam piti samo paracetamol. Mogu vam reci da je temperatura jedva spala a bebica je bila jako nervozna jer sam je morala dojiti. Toliko je bila nervozna da sam u toj svojoj patnji oko gripe htjela kupiti adaptirano mlijeko i davati joj ali sva sreca da je temperatura trajala samo jedan dan i tako sam odustala od svoje sulude ideje....Dojenje je ipak najprece...


IZVORNA PORUKA: almai

ja tabletu popijem bas kad je pod moranje a u tom slicaju je paracetamol.
Meni protiv glavobolje pomogne crna kafa sa limunom za 10 min.glava prode.
U svakom slucaju zelim ti brz oporavak.



IZVORNA PORUKA: almai

ja tabletu popijem bas kad je pod moranje a u tom slicaju je paracetamol.
Meni protiv glavobolje pomogne crna kafa sa limunom za 10 min.glava prode.
U svakom slucaju zelim ti brz oporavak.



IZVORNA PORUKA: ElmaB RR

Draga Kano!

Nemas potrebe da se brines, jer i ja sam znala popiti tabletu za glavabolju, a onda mlijeko davala svojoj Tei. I sve zavisi kada si je popila. Dejstvo analgetika prestaje za nekih osam sati. Tako je meni, tada, rekla pedijatrica. Slobodno se opusti i nahrani svog Tarika!


IZVORNA PORUKA: kana

evo dobila sam informaciju da mogu popiti caffetin i dojiti od farmaceutkinje u apoteci.Kaze ona:Sta za zene koje doje preko godinu dana-i njih nekad zaboli glava,sta onda?? A i kahva isto ima cofeina kao i cafettin.Hajja


IZVORNA PORUKA: mummy

Evo jedan prirodan lijek koji pouzdano obara temperaturu a kažu da je lijek za sve osim smrti: Ćurokotovo ulje, ima ga kupiti u butiku Badem i ispred Fahdove džamije, 12 km bočica, dobar je i za imunitet itd. Ja probala a dojim


IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Tokom dojenja se NE preporucuje upotreba NIKAKVIH lijekova.


IZVORNA PORUKA: bebacha

pa sta onda trebas biti nervozna danima zbog tih bolova i prenosit nervozu na bebu pa i mlijeko izgubit.bebi nista nece biti od jednog analgina a tebi ce puno pomoc


IZVORNA PORUKA: Amrino RR

IZVORNA PORUKA: bebacha

pa sta onda trebas biti nervozna danima zbog tih bolova i prenosit nervozu na bebu pa i mlijeko izgubit.bebi nista nece biti od jednog analgina a tebi ce puno pomoc


Ja stvarno ne vidim vezu izmedju boli i nervoze...Imala sam i ja mnogo puta glavobolju pa nisam bila nervozna. Mislim da je to pitanje samokontrole- koja je ipak najvaznija u postporodjajnim iscrpljijucim danima.
Ne kazem da se ne smiju piti lijekovi...ali ako ikako mozete izdrzati da ih ne popijete- to bolje. Mislim, kada moras paziti na prehranu...ne smijes pojesti grasak ili brokulu...ne bi trebalo ni analgin (ako ikako mozes bez njega) jer nije bas da je zdrav.
Meni su npr. prije nego sto sam otisla u bolnicu svi podcrtali da ponesem analgina i odmh se nakrham kao bolice te rana...Ja nisam htijela da analgin bude prvo sto ce moja beba da osjeti u mlijeku tako da ih nisam ni pila...a bolovi...poslije onih porodjajnih- bili su mi smijesni.




_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu ewica)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Dojenje i tablete
19.11.2009 12:13:21   
Amrino
IZVORNA PORUKA: scarlett

Drage moje, jutros u pola 6 digla sam svog kada se probudio na podoj i nešto mi je samo u donjem dijelu leđa "škljocnulo" i zabolila me lijeva strana. Evo jedva mogu da se namjestim da sjednem, ustanem i sl., a pogotovo mi je teško da uzmem .
Problem je što ne znam tačno odakle bol dolazi, jer me kičma boli danima od opterećenja, ali sada imam čak osjećaj da je više riječ o bubregu ili jajniku.
Ne znam čak ni tu bol opisati, nije oštra, nije tupa, kao da je sve truhlo.
Nemojte mi savjetovati da idem doktoru, jer trenutno nisam u mogućnosti, a strah me i ovih virusa, ali me zanima, šta dojilje smiju uzimati od lijekova za kičmu ili recimo bubrege. Da li se ustvari smije išta uzimati od lijekova protiv bolova? Ja evo pijem čaj, ali mislim da će mi ipak trebati nešto jače da me ovo prođe.
Hvala na svakom savjetu, ljubim vas


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Dojenje i tablete
19.11.2009 12:18:41   
Amrino
Zeno- mislim da svaka zena poslije poroda ima problema sa ledjima. Ne znam koristis li onaj jastuk za dojilje ali meni je on spasio ledja. Do tada sam imala uzaaasne bolove jer mi ni ne primjetimo u kako nezgodnim polozajima dojimo...Onda jos nosanje bebice, dizanje iz krevetica...
Probaj se pustiti i promijeniti nacin dojenja. Ako nemas jastuk stavi neku deku ispod tako da ti ledja budu ravna dok dojis bebicu.
Sto se tableta tice- ne znam ali mene kad god nesto boli ja nagnem gutljaj onog Paracetamol sirupa za bebe i pomogne mi.
Mozda da kupis neku kremu da ti olaksa bol? U svakom slucaju mozes se raspitati u apoteci.
Probaj leci na stranu pa staviti jastuk izmedju koljena ili probaj stati npr. uz zid ili stok, rasiriti noge u sirini ramena i lagano se spustati u polucuceci polozas.
To su neke metode za "opustanje" zivaca.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Dojenje i tablete
22.11.2009 15:29:59   
teacher75
i mene danas razvalise krsta i citav sredji dio tijela, bas kao sto je Scarlett opisala, isti simptomi.isto kao da imam temperaturu,malaksala a nemam. inace proslo je mjesec i po kako sam rodila i prvih 40 dana sam se stvarno cuvala, uglavnom lezala i nisam nista tesko nosila. zadnjih dana se malo opustila, puno hodala i nosila malo teze stvari, pa je valjda od toga. inace dojim lezeci od pocetka, samo sam jednom dojila sjedeci, prije par dana i otpala mi i ledja i ruke.. i ja sam se zabrinula, al valjda je to tako normalno, mislim na te bolove. nadam se da ce uskoro popustiti...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Dojenje i tablete
22.11.2009 19:56:05   
Amrino
Ma ja mislim da je to normalno. Koliko se sjecam i mene su jedno vrijeme ledja razvaljivala...Valjda nema vise stomaka i onog "tereta" na koji je kicma navikla pa se tijelo adaptira...Sta znam...ali mislim da sve zene imaju s tim problema.

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Dojenje i tablete
23.11.2009 1:34:46   
teacher75
ja poslusala savjet rodice koja je isto imala problema, umotala se vunenom dekicom- zavezala oko krsta i jako brzo me sve popustilo!!!

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Dojenje i tablete
23.11.2009 2:32:24   
scarlett
Amrino hvala na savjetu, sad mi je bolje, uspjela sam izgurati onaj dan samo na čajevima, najgore je bilo što nisam mogla odrediti odakle bol dolazi. Ma znam ja da su ti problemi uobičajeni, ali to jutro je bilo nekako drugačije, baš sam se prepala, imala sam namjeru uzeti malo tog sirupa - imam u frižideru, ostalo od vakcine, ali eto suzdržah se nekako.
Ja sam se natjerala u šetnju - razgibavanje i mislim da mi je i to pomoglo. Ali nije to bila samo kičma, to je bilo nešto unutra, a nije ni čudo, potrči ovamo, potrči tamo - nema se vremena ni čuvat. Inače dojim ležeći (u početku mi je to bila nemoguća misija, hehe), ali uvijek su mi leđa gola dok dojim - ja i zaboravim na to, ali eto sve to onda košta zdravlja.user posted image user posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Dojenje i tablete
23.11.2009 21:18:27   
teacher75
Scarlett, isto sam se osjecalajuce, prepala se da nije nesto unutra, jer me boljela i utroba i ledja, a i ja dojim lezeci i nisam pazila ledja pa me vjerovatno napuhalo, jer cim sam se utoplila, omotala vuneni sal oko sebe, jako brzo me je sasvim prestalo boljeti. popila sam i jedan paracetamol prije toga al je bilo pomoglo samo na par minuta

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Dojenje i tablete
5.1.2010 0:37:11   
milenium
IZVORNA PORUKA: Shee

šta je sa aspirinom +c, meni je to prije bio jedini lijek koji sam uzimala!!!


i mene ovo zanima,glava me užasno boli da sam na rubu suza a nemam paracetamola trenutno,aspirin imam a dojim,al beba nije tolko mala ako to ima veze.user posted image ima 16 mjeseci skoro.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Dojenje i tablete
5.1.2010 0:43:11   
MELLI
ne znam ti reći sigurno,ali meni je nekoliko ljekara reklo,da dok dojim,jedini lijek koji mogu uzeti je paracetamol,ili panadol.
pokušaj popiti kafu sa nekoliko kapi limuna,čula sam da to pomažeuser posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Dojenje i tablete
5.1.2010 0:46:02   
teta berta
Milenium nemoj aspirin ni slucajno, jer sadrzi acetilsalicilnu kiselinu... Pij puno vode, masiraj sljepocnice, popij paracetamol ako te bas boli....

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Dojenje i tablete
5.1.2010 0:47:17   
milenium
IZVORNA PORUKA: kana

evo dobila sam informaciju da mogu popiti caffetin i dojiti od farmaceutkinje u apoteci.Kaze ona:Sta za zene koje doje preko godinu dana-i njih nekad zaboli glava,sta onda?? A i kahva isto ima cofeina kao i cafettin.Hajja


evo čitam ovo što je kana napisala,al nemam ni cafetina.a niti se ovde znaju točne informacije,neki govore vako neki nako neki da se može neki da ne može,kome virovat! probat ću ja to s kavom.

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Dojenje i tablete
5.1.2010 0:48:56   
milenium
nemam paracetamol,evo popila sam aspirin user posted image nisam više mogla o sebi.pa šta bude! uglavnom neću dojit sljedeči 8 sati i valjda će sve bit ok.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Dojenje i tablete
5.1.2010 0:53:54   
teta berta
Ma bit ce ok... Samo sam ja u bebama procitala da je ta kiselina od aspirina opasna za bebu... To ti je sto ja znam... a caffetin meni unistava zeludac al i pomogne...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Dojenje i tablete
5.1.2010 0:55:51   
milenium
ma i u uputstvu piše da se posavjetuje s ljekarom al ne piše da je baš zabranjeno,samo piše strogo zabranjeno u zadnjem tromjesečju trudnoće. evo sad si i kavu kuvam.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Dojenje i tablete
5.1.2010 1:09:27   
milenium
user posted image evo nalijevam se kavom i čini mi se da popušta!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *