|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
6.1.2010 12:18:57   
Anoniman
a neznam ni ja bili smjela anela stvaljat u sjedeci polozaj,kad ga stavim sjedi al se svaljiva naprijed sto rece mama iznad meneuser posted image hvata  none i hop naprijed.
Po koliko min.smiju sjediti.user posted image


< Poruku je uredio felix -- 6.1.2010 12:19:31 >

(odgovor članu reallove)
  Neposredna veza do poruke: 76
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
12.1.2010 13:29:33   
marinčii
felix smiješ ga stavljati da sjedi,ja mateja isto stavljam pomalo al i on hvata nogice i hop naprijeduser posted image user posted image

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
12.1.2010 13:32:50   
Amrino
Bebe ne smiju sjediti. Tj smiju raditi samo ono sto potpuno SAME bez icije pomoci i pomoci ikakvih pomagala mogu. ZNaci beba smije da sjedi- onda kada sama sjedne a to sve zavisi od bebe do bebe. Moj Hamaz je sjeo prvi put sa nekih 7 mjeseci.

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
12.1.2010 13:36:36   
marinčii
meni pedijatar rekao da ga smijem stavljat sa 6 mjeseci da sjedi,on se sam diže u sjedeći položaj i buni se kad leži ,tako da mislim da nema štete ako ga stavljam pomalo ili griješimuser posted image

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
12.1.2010 13:38:52   
megi
pozdrav marinci i mateju naravno
ma i moja cura pomalo sjedi 6 joj jemjeseci
ali joj i to dosadi tako da mislim da nema opasnosti pa ne presjede cijeli dan

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
12.1.2010 13:41:40   
Apotekarka
Moj se odavno dize iz lezeceg polozaja(to mu je najmrzi polozaj samo nek se ne lezi),sjnedi kad ga ja drzim u krilu a sam isto pjan,nagne se i izvrne,a eti 6,5 mj mu...Od kumova mala je sa 6 mj sjedila kao velika bez icije pomoci,jastuka a moj ni s jastucima sam nece...Sve je to od djeteta do djeteta,a meni je pedijatar rekao beba od 6 mj smije sjediti ali eto u mog bebela guzauser posted image

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
12.1.2010 13:54:11   
hanabanana
http://www.ringeraja.ba/forum/m_87970/mpage_5/key_/tm.htm

Evo ovdje je bilo govora o ovome, a imaju još barem tri slične teme.
Beba može u sjedeći položaj onda kada se sama posjedne.
Bez ikakvih barikada.
Sasvim je uredu da beba ne sjedi samostalno do devetog mjeseca života.
Ali i da se sama posjedne u petom mjesecu života.

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
4.2.2010 12:07:46   
delly
moja mala od 5 mj sjedi sama user posted image ja joj u pocetku nikako jatuke nisam stavljala jer to je kao hodaljka kad se stavi pa se odugovlaci da djete prohoda..ista stvar s jastucima i to mi je pedica i doktor preporucili . u pocetku je plesala kao pjana . a sad je mogu ostaviti na seciji da sjedi i slobodno i u wc otici user posted image jos kad se zagleda u film jao ti majka nesmijes stat pred televizor . prije se ljuljala a sada tj od juce kad onako se nagne na stranu vecinom kad nesto scapa prije se nije mogla dignuti ma kakvi ja sam je dizala al juce se mala bome sama ispravila user posted image

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
4.2.2010 12:12:51   
Mya_81 RR
Mi još ne sjedimo samostalno, a stavljam je da sjedi jedino u hranilici dok jedemo...inače je stalno na podu, a kad bi se mogla sama posjesti nema još naznaka...

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
8.2.2010 18:56:56   
marinčii
da se pohvalimo da sjedimo sami bez ikakve pomoćiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
8.2.2010 19:03:18   
MELLI
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
čestitam

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
8.2.2010 19:04:20   
Mya_81 RR
Bravo za Mateja...mi smo još k'o pijani kad sjedimo user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
22.2.2010 0:41:52   
leona81
pitanje, moja beba ima malo vise od 3 mj, a gracova ljulja nam ima 3 polozaja, na njoj pise od 0 do 13 kg eh sad...jel moze u ovaj najnizi bezbjedno ili da stavljam dekicu i dalje da joj izravna ledja?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
22.2.2010 8:54:20   
Mya_81 RR
Mislim da su ti ležeći položaji predvidjeni bez dekica i u njih bi se trebalo stavljati bebe bez problema, ali ako ćeš ti biti mirnija i sigurnija onda stavi dekicu user posted image  

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
22.2.2010 8:55:25   
leona81
ma i ja mislim al nesto mi se suhva svezala...nekako mi izgleda kao polusjedeci a kontam jos je rano

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
22.2.2010 9:25:53   
de_de
I mi imamo Gracovu ljuljacku sa 3 polozaja; ja Kenu od prvog mjeseca stavljam u nju bez dekice.

_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
22.2.2010 9:58:07   
leona81
znaci moze...a u drugi polozaj kad moze? jasno mi je da treci tek kad pocne da sjedi

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
22.2.2010 10:03:17   
de_de
E to ni ja ne znam, al nadam se da ce nam neka od iskusnijih mama reciuser posted image

_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
22.2.2010 10:32:23   
Skvo RR
Ja sam Umu negdje od treceg mjeseca stavljala u polozaj broj 2 (lezaljka mamine ruke),  polozaj broj 2 (ljuljacka) smo negdje od 5 mjeseca uveli!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
13.4.2010 10:21:24   
blum
moja djevojcica ima 4,5mj i takodjer zeli da je u uspravnom polozaju.Sva literatura o razvoju djeteta govori da dijete samo diriguje kad i sta moze, pa tako kazu da je dijete spremno da sjedi onda kada mogne staviti svoju nogicu u usta (a to je odprilike oko 6mj.)Neki dan smo bili kod pedijatra i pokazala sam joj kako mi sjedi u krilu i kaze da moze tako ali nikako da je u polozaju od 90stepeni (naravno jer je rano).Inace moja princeza ima blagu displaziju kukova koju tretiramo sa sirokim povijanjem.A za sve mame koje su u dilemi zbog kukova napomena da kukovi nemaju veze sa sjedenjem (ne trpe toliko koliko kicma) pusa od moje princeze i meneuser posted image

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
13.4.2010 10:24:12   
anidla
ja sam nekako zbunjena sto se tice tog sjedenja...moj Noa je 09 ovog mjeseca napunio punih 5 mj, kad ga stavim u polusjedeci polozaj on se sam spusti, nije mu interesantno, a kad sam lezi na ledjima pocinje da se dize, dodje do pola i naravno ne moze dalje jer je malen...s tim mi pokazuje da je spreman ali nece....

kad meni sjedi u krilu (polusjedi) onda je ok, tako hoce user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu blum)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
13.4.2010 10:25:11   
reallove
bravo za malu djevojcicuuser posted image ..moj Emin je bio lijen pa i sa 6 mjeseci nije htio da sjediuser posted image ..

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu blum)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
13.4.2010 10:43:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mya_81

Bravo za Mateja...mi smo još k'o pijani kad sjedimo user posted image
potpisujemuser posted image user posted image
Al zato smo savladali da se dizemo iz sjedeceg ili lezeceg polozajauser posted image

(odgovor članu Mya_81 RR)
  Neposredna veza do poruke: 98
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
13.4.2010 10:46:53   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: anidla

ja sam nekako zbunjena sto se tice tog sjedenja...moj Noa je 09 ovog mjeseca napunio punih 5 mj, kad ga stavim u polusjedeci polozaj on se sam spusti, nije mu interesantno, a kad sam lezi na ledjima pocinje da se dize, dodje do pola i naravno ne moze dalje jer je malen...s tim mi pokazuje da je spreman ali nece....

kad meni sjedi u krilu (polusjedi) onda je ok, tako hoce user posted image



Ovo je sasvim normalno, to upravo pokazuje da maleni vjezba...Tako jaca stomacne i ledjne misice.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
13.4.2010 10:49:33   
Meri29
Bas sam te i ja to pitala, kada je stavljati da sjedi ako ona sama trazi. Majda ima 4,5 mjeseci i sama se dize u sjedeci polozaj. U kreveticu nece da lezi kada se igra nego joj moram staviti veci jastuk ispod pa je malo podignuti, i u kolicima ista stvar, sto vise sjedi mirnija je. Valjda nije prerano ako sama trazi. Naravno ne stavljam je samu da polusjedi, uvijek sam ja tu

_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *