|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Želiš svoj lični kalendar?
PRIJAVI SE i primaćeš e-novosti sa korisnim, zanimljivim i zabavnim sadržajem na svoju e-adresu.

Razvoj djeteta: Spavanje

Dojenče već razlikuje dan i noć tako da uredno više spava noću (oko 10 sati) a  preko dana treba još tri puta drijemati približno po dva sata. Većina dojenčadi se noću budi dva do tri puta zbog hranjenja. Neki već spavaju po šest sati u komadu, dok većina dojenčadi dolazi u tu fazu nakon pet do šest mjeseci starosti, a neki tek nakon prve godine.

Slatko spavaj

Nakon 2 sata budnosti dojenče najvjerojatnije počinje pokazivati znakove umora (trljanje oči, tamni podočnjaci i primanje za uho). Pazite da ove znakove primjetite jer umorno dojenče teže zaspi i nemirnije spava.

Ustrajte u svakodnevnoj večernoj rutini a ako je još niste uveli preporučujemo vam da je uvedete što prije.

Važno je da dijete spava u polubočnom položaju ili na boku, nikako ne u trbušnom položaju. Spavanje na trbuščiću naime predstavlja veći rizik za iznenadnu smrt u krevetiću.

Ako dojenče uspavljujete nošenjem i zibanjem, noću vjerojatno manje plače i brže zaspi. Budite svjesni da ćete ga možda teško odviknuti od te navike kada malo naraste i kada ćete željeti da zaspi u krevetiću. Pored toga nošenje prije spavanja može potrajati duže vrijeme i zna se dogoditi da se dojenče probudi iz lakog sna kada ga položite u krevetić. Došlo je vrijeme da mu date priliku da pokuša sam zaspati u krevetiću. 

Pročitajte još

Moje dojenče
Razvojne faze
Spavanje





Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *