|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Hematom na glavi bebe
9.6.2009 20:43:49   
veeseelaa
Od čega nastaje hematon na glavi bebice pri porodu ako je porod protekao bez intervencija, sasvim prirodno?

< Poruku je uredio Hanady RR -- 4.5.2010 23:39:09 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Hematom na glavi bebe
9.6.2009 20:58:47   
Amrino
Koliko ja znam- od pritiska i dugog zadrzavanja u porodjajnom kanalu.
Dok beba prolazi kroz porodjajni kanal izlozena je pritisku od 10 kg i kada se zadrzi dugo u njemu (majka pri porodu prestane da tiska ili ne tiska dovoljno jako) dolazi do hematoma.
Sve bebe budu poslije pregledane od strane pedijatra i znam da se poslije nekog vremena taj hematom sam povuce i glavica bude kao da se nista nije desilo.


< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 30.12.2010 16:04:16 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Hematon na glavi bebe
9.6.2009 21:03:45   
veeseelaa
znam da se hematon povuče al nisam znala uzrok ako je već porod prošao prirodno, svašta mi je padalo na pamet npr da je bebicu možda babica nekako stisla za glavicu user posted image  nisu oni baš pažljivi, nose po par beba odjednom, mogu im ispasti pa onda kao hematon od poroda.
Hvala na odgovoru Amrino

< Poruku je uredio veeseelaa -- 9.6.2009 21:06:09 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Hematon na glavi bebe
9.6.2009 21:42:54   
tea lana
veselaaaaa ne sikiraj se moja Lana je imala kad se rodila hematon velicine grejguta ali je nakon mjesec dana za noc spao.Ona ga je dobila jer je bila dugo zaglavljena ukarlici.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Hematon na glavi bebe
10.6.2009 8:08:26   
Bosanka
u 80%slucajeva se isti povuce,samo treba vremena.naravno ako nije nastao uslijed udarca.a s obzirom da se kod tvoje b.radi o klasicnom hematomu nastalom pri porodu,nema brige,proci ce.i moja majra je imala,kako doslo i proslo.

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Hematon na glavi bebe
1.7.2009 12:44:54   
škorpija
i moj bebac je imao ogroman hematom i trebalo je bogami dva mjeseca da spadne, sad se vidi još malkice samo. i meni je svašta padalo na pamet, da su ga sestre udarile i slično, ali valjda nisu, inače je na toj strani gdje je hematom teško otvarao oko i prvi mjesec stalno mu je to oko bilo zatvorenije u odnosu na drugo, ne znam je li to bila poslejdica, ali evo hvala bogu i to se normaliziralo

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Bosanka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Hematon na glavi bebe
3.7.2009 10:29:09   
mivica
Moja drugarica je rodila djecaka isto tako imao hematom na glavi. To je valjda od pritiska. Ona kaze da su joj rekli da je to zato sto je ona davala poticaj na porod kad nije trebala. Ma znate ono, kazu vam bas pri porodu da u jednom momentu maternica sama pocne da gura bebu, ali da ti tada ne smijes tiskati nego kad ti oni kazu, a ona je tiskala, nije se mogla suzdrzati. E to su njoj rekli da je od toga, jer se tada stvara neki pritisak, koji eto napravi to! Ali prođe hB .)

_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Hematon na glavi bebe
25.12.2009 18:51:47   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: škorpija
i moj bebac je imao ogroman hematom i trebalo je bogami dva mjeseca da spadne


Zar naši moraju sve u paru user posted image

Doduše, nama se povuklo relativno brzo, kroz neka 24 sata...


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Hematon na glavi bebe
25.12.2009 23:09:08   
škorpija

IZVORNA PORUKA: Mya_81

IZVORNA PORUKA: škorpija
i moj bebac je imao ogroman hematom i trebalo je bogami dva mjeseca da spadne


Zar naši moraju sve u paru user posted image

Doduše, nama se povuklo relativno brzo, kroz neka 24 sata...



Izgleda da morajuuser posted image . Uh nama je ostala kvrga koja se i danas osjeti pod prstima, ali sve je dobro što se dobro svršiuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Hematon na glavi bebe
12.2.2010 17:07:21   
AzraD
moja beba ima hemangion mali na ruci u obliku srca hehehehe kazu i to se samo povuce ako je malo, kako god - bas mu je slatko user posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Hematon na glavi bebe
30.12.2010 10:27:46   
ivanchicaa
Ja sam nova i mozda nesto ne radim kako treba ali razumecete me...Moja beba za 3 dana puni 2 meseca i jos uvek ima hematom na glavici.Svi pedijatri su mi rekli da ce to proci najvise za dva meseca ali nista od toga...Kakva su vasa iskustva hoce li se to povuci ili postoji mogucnost da i ostane..Hvala svim mamama!!!

(odgovor članu AzraD)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Hematom na glavi bebe
30.12.2010 15:29:00   
veeseelaa
draga ne sekiraj se i moja je malena imala hematon na glavicu, Boga mi dugo nije spadao, 2-3 mjeseca al prošlo je
Nemaš razloga brinuti

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 30.12.2010 16:03:10 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ivanchicaa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Hematom na glavi bebe
31.12.2010 0:13:31   
iv@ncica
isto  ovako  i  kod  nas..  imao  2  kvrge   ko  male  rogoveuser posted image ..i  dugo  je  trebalo  da  prođu..ALI  PROĐU  ne  brini....kad  kupas  bebaru  i  peres  joj  kosicu  lagano kruzno  masiraj....nemoj  se  brinuti

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Hematom na glavi bebe
4.1.2011 22:57:44   
ivanchicaa
user posted image Sada mi je lakse...znam da ce proci taj hematom...to je najbitnije a kad nebitno je...Veliki pozdrav i poljubac za veeseluu i iv@nchicu...VELIKO HVALA!!!

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Hematom na glavi bebe
4.1.2011 23:00:56   
veeseelaa
user posted image ništa ne brini, proći će
i ja sam tako zabrinuta bila i sto puta nazvala babicu da je pitam kad će malenoj spasti hematon a ona sve ne brini brzo će a ono se oteglo al spao je user posted image



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ivanchicaa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Hematom na glavi bebe
23.3.2011 22:14:42   
canim
Jeste li vodile bebe na UZ glave nakon sto je hematom spao ? 

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Hematom na glavi bebe
23.3.2011 22:48:20   
veeseelaa
ne

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Hematom na glavi bebe
24.3.2011 9:22:41   
Nedi
IZVORNA PORUKA: canim

Jeste li vodile bebe na UZ glave nakon sto je hematom spao ? 


Da

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Hematom na glavi bebe
24.3.2011 9:58:47   
veeseelaa
i šta su ti rekli? sve ok? ja kako znam hematon na glavi bebice nije opasan
niti mi je ko sugerirao od osoblja u bolnici da idem na UZ niti patronažna sestra


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Hematom na glavi bebe
24.3.2011 10:05:03   
Nedi
Mi smo radili UZ mozga 2 puta-Pvi put za vrijeme ležanja u bolnici, mislim 7.-8. dan po rođenju, a kasnije nam je pedijatrica dala uputnicu kad smo isli na vakcinu...mislim da je N tada imao 4 mjeseca. Pregledao ga neuropedijatar (iako nije neki al hajd), radili UZ mozga i rekli su nam da misle da je ok ali nikad ne mogu biti 100% sigurni. N je imao dva velika hematoma.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Hematom na glavi bebe
24.3.2011 10:10:21   
veeseelaa
kod mene je malena imala jedan hematon, nakon poroda odmah smo izašli, mislim sutradan
Niko tome nije ni pridavao važnost, rekli su mi da se to dešava vrlo često, ništa zabrinjavajuće, beba je ok
Isto je rekla i babica koje me porodila a i patronažna
ne mogu znati 100%??? zar se napredak djeteta iz mjeseca u mjesec ne prati od strane pedijatra???
samim tim mogu skontati dal je sve ok ili ne sa djetetom i poslati ga na dodatne pretrage


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Hematom na glavi bebe
24.3.2011 10:11:11   
veeseelaa
hematon je kod tebe Nedi nastao prilikom poroda??? šta su ti rekli dr?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Hematom na glavi bebe
24.3.2011 10:35:13   
Nedi
Hematomi kod N su nastali prilikom poroda (4250g nije moglo izaćiuser posted image ) i nas su pustili kući, nisu ni pregledali dijete kako treba. Međutim N je imao novorođenačku žuticu, bilirubin mu je bio previsok i kad smo došli kući naša ped. je to odmah primjetila i otišli smo privatniku i izvadili krv, i dobili hitnu uputnicu za bolnicu. Na pedijatriji su detaljno pregledali dijete i naravno ostavili nas da ležimo. Mislim da na pedijatriji rade svakoj novorođenoj bebi UZ mozga koja ima bilo kakav hematom.


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Hematom na glavi bebe
24.3.2011 13:41:55   
veeseelaa
a ti si znači bila u bolnici zbog žutice pa je usput i to radjeno??? jesam li dobro shvatila
Kod mene je malena imala isto hematom nastao prilikom poroda (4350 kg user posted image ) i hematon je bio vidan al su mi odmah rekli da je to normalno da se dešava, da je beba ok, nema razloga za paniku pa ja i nisam nešto aman paničila
Povukao se vremenom

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Hematom na glavi bebe
24.3.2011 14:17:01   
canim
Meni nije niko rekao da je snimana UZ glava u bolnici nakon poroda iako je bebica imala otok, vec su rekli kao i veseloj da ce se samo to povuci da ne brinem i tako ali eto da me nebi to kopkalo ja sam danas ipak odvela moju princezu da je pogledaju, hvala Bogu sve ok user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *