|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
25.10.2008 0:18:40   
Okarica
Super! Hvala puno još jednom. Pozdrav!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu najjda)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
25.10.2008 0:19:27   
najjda
 
caouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

15.06,2008 najjda dosla na svijet

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
25.10.2008 0:23:27   
saso
Drage moje,

Dojim svoje dijete,medjutim zadnja dva dana mi se desava nesto jako cudno.Skoro citav dan mi je beba na siki,doji ali kada joj mjenjam pelenu stolica joj zelenkasta.Sjetim se da sam negdje cula kada je stolica zelena da je to pokazatelj gladi kod bebe .E sad nekako mi nerealno zvuci ako citav dan doji da je gladna ili mozda ipak jeste?
Mlijeka imam dovoljno,sad kontam da mozda meni nekih vitamina ne nedostaje u prehrani pa tako i njoj fali.
Pijem od pocetka hipov caj za dojilje i natal active i jedem sta stignem.
Ako ima neko da je imao slicnu situaciju i da je prolazio kroz isto zamolit cu da se javi, ocajna sam sam jer kontam da mi sa mlijekom mozda nesto nije uredu i borim se da ne posegnem za dohranom.

Iskreno se zahvaljujem na svakom odgovoru...

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
25.10.2008 0:26:53   
Okarica
Mislim da to nebi trebalo biti ništa strašno, obzirom da boja stolice varira, ali ipak ako sumnjaš da nešto nije ok, najbolje je da odeš doktoru. Meni je npr. najbolji pokazatelj kilaža, ako beba dobija na kilaži, onda nije gladna. Jeste li se vagali? Kad idete na prvi pregled?

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu saso)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
25.10.2008 0:29:04   
najjda
saso meni se desavalo isto dok sam doila bebu uvijek joj je bila zelena stolica i onda mama kaze da je gladna da probam dati neku nadohranu i ja pokusam cijeli jedan dan sa nadohranom i sutra kaka bila zlatno zuta opet ja doila  2 dana i kaka opet zelena onda sam skontala mlijeka ima ali nije kvalitetno  da bi poslije mjesec dana ja ujutro ustala i da je nahranim kad ono ni  kapi odjednom mi nestalo ali nemora da znaci znalo se desiti ispocetka kada sam jela zelenise da joj je stolica bila zelena  pa pokusaj upratiti

_____________________________

15.06,2008 najjda dosla na svijet

(odgovor članu saso)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
25.10.2008 0:30:24   
camm
skoro svakoj bebi se to desi
pa i nas nije masila ta zelena sluzava stolica

samo sto sam ja skuzila da je od grceva i od kapi sto sam joj davala za greve.
a pedijatrica je rekla da moze biti gladna stolica ali da vodim racuna kako je dojim.

otidji kod pedijatrice svakako.user posted image


_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
25.10.2008 8:52:44   
Romali
Sas, moja beba samo doji i isto tako je par dana imao zelenu stolicu. Nije plakao, a već ima 9,5 kg sa 6 mjeseci pa mi je bilo logično da  nije od gladi, super napreduje.
Ipak, tih dana sam ja uzimala neke preparate, B kompleks i vitamin C sa željezo , pa sam posumnjala da je od toga.  Ili je možda bio prehladio pupu. Prestala sam sa svim tabletama i stavljala mu toplu pelenu na stomak. Prestalo je.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
25.10.2008 11:27:59   
Amrino
Saso- vrati se jednu stranicu unazad- ja sam ti vec napisala post (a i tvoj sam prebacila- samo ga vjerovatno nisi vidjela).
Ovo sto ti je najjda napisala- je apsolutno NETACNO i takve price ne slusaj. Majcino mlijeko NE MOZE biti nekvalitetno i NE MOZE nestati preko noci.
Zelena stolica moze da bude od hrane koju si ti jela a u vecini slucajva stolica oksidira (tj. kada je beba pokaki bude zuta- ali ako se ne promijeni odmah pelena- stolica pozeleni).
Zelena stolica (koje ima dosta i nije tecna) je normala...to se svima desava.
Zar mislis da bi beba imala sta da pokaki da je gladna?



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
25.10.2008 14:25:08   
saso
Hvala vam svima na brzom odgovoru,nisam uzimala nikakve dodatke zeljeza osim sto pijem natal activ u kojem ima zeljeza,medjutim to uzimam od prvog dana i stolica je bila u redu ovo se desava zadnja dva dana pa mi je zato malo cudno.Moguce Amrino da si u pravu,nisam znala da stolica oksidira,moguce da je cak i to mada uvijek gledam da je presvucem na vrijeme.Jos uvijek nisam presla na dohranu.

Hvala vam...

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
25.10.2008 14:31:46   
mamy Sabina
onda sam skontala mlijeka ima ali nije kvalitetno






Ovo je apsolutno netačno,nema manje ili više kvalitetnog majčinog miljeka!

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu saso)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
27.10.2008 10:45:46   
jupajdi
I kod moje Esme ovih dana često preovladava zelena stolica. Bude ona i zlatne boje, ali češće je zelena. To me počinje zabrinjavati. Kontam, da je gladna, plakala bi, tražila bi da jede. Ovako ništa. Ima tri i po mjeseca i 7500 kg. Napredna je, mašallah i samo doji. Jela nisam ništa što bi učinilo takvu stolicu zelenom, i odmah je presvučem tako da ne oksidira, što Amrino reče.
Ne znam, malo kašlje, pa kontam da je možda od toga user posted image

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
29.10.2008 11:15:07   
Romali
Nama je stolica bila skroz tečna , jer smo samo dojili. Boje su varirale, šarena uglavnomuser posted image .
Počeli smo sa čvrstom hranom zadnjih dana i odmah je nastupila promjena. Stolica je gušća,uglavnom smeđa, ma k'o u pravog čovjekauser posted image .


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
25.11.2008 10:18:30   
Rabi
Nadam se sto skorijem odgovoru...
Jutros mi je bebica dva puta imala normalnu stolicu. Sad se opet ukakio i kad sam ga skinula i vidjela stolicu ostala sam u cuduuser posted image
Pelena je bila puna neke sluzi, bolje receno da je bila kao gel....Onako pihtijasto. Znaci samo gelasto bez onig maliih ugrusaka sto obino bude i bila je zute boje.
Pomagajte drage moje pravo sam se zabrinulauser posted image

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu najjda)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
25.11.2008 16:43:00   
juni
Ne znam da li na isto mislimo ali ako je tecnija nego prije (znaci nema onih malih ugrusaka) ali nije vodenasta, i ima je bas dosta e to se i nama desavalo i desava. Znaci povremeno je sa ugruscima user posted image i senf zuta a povremeno je sunce zuta i malo rjedja. I ja sam se u pocetku bila zabrinula da nije proljev ali me je tetka koja radi na djecijem odjeljenju ohrabrila da se ne radi o proljevu i da je sve to normalno. Da je proljev bila bi skroz vodenasta i imao bi pravo pravo cesto stolicu, valjda 2-3 puta u sat vremena.
Nadam se da sam ti barem malo pomogla.


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
25.11.2008 20:34:48   
rozi
Kod mog Damira je samo prvi mjesec bila ona ''skolska'' stolica. Nakon toga je svakakva, zelenkasta, zelena zuckasta, smedjkasta, nekada sluzava, nekada ne.  Dane sam provela citajuci forume  i sve se svodilo na isto, kod beba kada samo doje stolica moze biti svakakva, samo ne smije imati krvi. 
Naravno ako ima jos nekih pokazatelja da beba nije dobro onda  treba doktoru.
To su moja iskustva , vec 4 mjeseca je tako  i ne vidim nikakve probleme.

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
25.11.2008 20:56:33   
adijeva mama
Pelena je bila puna neke sluzi, bolje receno da je bila kao gel....Onako pihtijasto. Znaci samo gelasto bez onig maliih ugrusaka sto obino bude i bila je zute boje.


Stolica zna biti sluzava kada je beba malo prehlađena, pa umjesto da joj to izađe na nos bebe izbace na stolicu. To se dešavalo kod moje bebe i to je sasvim uredu, znači nije razlog za brigu. Jednom mi je jedna doktorica rekla da je svaka boja bebine stolice uredu, osim bijele boje.


_____________________________

Adem 13. 02. 2008

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
25.11.2008 21:26:47   
tweety
U moje curice je zuta,sa nekad malo zelenkastim user posted image

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu adijeva mama)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
26.11.2008 11:35:59   
demiana
Nasa je zlatno zuta sa zrncima
user posted image user posted image
Mislim da je to u redu user posted image

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
26.11.2008 11:47:31   
Nedi
Meni je doktorica rekla da su sve nijanse zute stolice normalne i nema razloga za brigu, kao i kada ima ona mala zuta zrnca. Zelena stolica (zelena kao trava) je znak da je beba gladna. Ovo se odnosi na bebe koje su samo na mlijeku jer kasnije kad pocne jesti ostalu hranu bude svega.... 

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu demiana)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
26.11.2008 12:30:24   
adijeva mama
Nekada kod bebe bude zelena stolica ako je mama jela hranu koja je bogata željezom. Kod moje bebe je stolica u prvom mjesecu često bila zelena (beba je samo dojila)ali je dobijala na kilaži, što znači da nije bila gladna.
Ovo kažem zbog onih mama koje doje svoje bebe a zbog stolice misle da je beba gladna, pa onda joj dodaju drugu hranu i bez razloga prestanu dojiti.



_____________________________

Adem 13. 02. 2008

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
26.11.2008 17:18:13   
Suzana
IZVORNA PORUKA: adijeva mama

Nekada kod bebe bude zelena stolica ako je mama jela hranu koja je bogata željezom. Kod moje bebe je stolica u prvom mjesecu često bila zelena (beba je samo dojila)ali je dobijala na kilaži, što znači da nije bila gladna.
Ovo kažem zbog onih mama koje doje svoje bebe a zbog stolice misle da je beba gladna, pa onda joj dodaju drugu hranu i bez razloga prestanu dojiti.




Potpisujem u potpunosti.
I kod mog Maka je stolica cesto znala biti zelena u prvim mjesecima dojenja i to nije imalo veze sa gladi jer je hvala Bogu lijepo napredovao, mjesecno dobijao po 1 kg, dakle, nije bio gladan.
A danas smo prvi put probali spinat, pa cemo vidjeti kakva ce kaka da bude. user posted image
 
Uglavnom, mame koje dojite a pocetnice ste, nemojte ni po koju cijenu da se odmah na pocetku isprepadate i ukljucujete dohranu.

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu adijeva mama)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
27.11.2008 13:16:48   
Rabi
hehehe..... ja sam se bila uspanicila pravooooo...... na kraju smo stigli i kod dr.user posted image user posted image user posted image
jos bio praznikuser posted image Samo da vam javim da je sve OK!user posted image  hvala Bogu...
E sad mozete misliti kako sam se ustrocalauser posted image
od sad, rekli smo, skupljamo gel da babo pravi frizuruuser posted image user posted image user posted image
Hvala vam puno svima.....pusica

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
22.12.2008 15:52:28   
Romali
Je li moguće da je stolica pomalo narandžasta zbog mrkve koju je Omar jeo prije skoro dva dana user posted image Prvo ga je zatvorila, nikako juče nije kakio, da bi mu danas stolica bila smeđe- narandžasta...
E sad mi dođe da mu je nikako ne dajem, samo belaj od nje user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
22.12.2008 15:53:22   
Emina*
Jest, moguce je... Bas zatvori.. I kod nas je isto, kod nas i pozeleni od spinata user posted image  user posted image

_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
22.12.2008 15:59:36   
Romali
Hvala, Emina.
Baš sam se bila prestravila, mislila prvo da je krvuser posted image .
A i nama pozeleni, samo što su me u to već bili uputiliuser posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *