|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  443 444 [445] 446 447   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
28.7.2013 22:30:14   
Marija13

IZVORNA PORUKA: vila_7

1 pitanje - ponekad kupim i DM-u one zitarice sto se prave s vodom (HIPP), cisto da imam ako ne stignem skuhati nesto. Uglavnom zabunom kupih neku NESTLE isto su zitarice ali pise da se prave s mlijekom. Da li bih ja i njih mogla praviti s vodom?user posted image

Jesu li to one "kukuruz i riža", mi ih pravimo sa vodom, ali nikad same, obično stavimo i voće user posted image

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 11101
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
28.7.2013 23:15:47   
Lalali
palma, nemoj se zbunjivati, na prethodnim stranicama imas fino objasnjeno pa ako imas vremena potrazi. Uglavnom, mozes slobodno dati

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 11102
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.7.2013 20:17:51   
vila_7
hvala Alannah

Marija, nisu sa rizom al ne znam tacno koje su-provjerit cu bas pa javiti


I da prijavim user posted image , nakon 2 mjeseca BORBE da stavim djetetu u usta bar 2 kasike slane papice - danas smo pojeli cijelu onu teglicu - ALI stavila malo vegete. Znaci 2 mj.mi pokusavamo slanu - i pojede je samo ako pomijesam sa slatkom - bas mi je bilo dodijalo svaki dan praviti 2 vrste jer znam da nece htjeti slanu pa napravim rezervnu. Da ne povjerujes.....,mislili smo izbjeci sol al eto

< Poruku je uredio vila_7 -- 29.7.2013 20:18:23 >


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 11103
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.7.2013 21:04:19   
Marija13
I da prijavim , nakon 2 mjeseca BORBE da stavim djetetu u usta bar 2 kasike slane papice - danas smo pojeli cijelu onu teglicu - ALI stavila malo vegete. Znaci 2 mj.mi pokusavamo slanu - i pojede je samo ako pomijesam sa slatkom - bas mi je bilo dodijalo svaki dan praviti 2 vrste jer znam da nece htjeti slanu pa napravim rezervnu. Da ne povjerujes.....,mislili smo izbjeci sol al eto


user posted image user posted image user posted image
Znam kako je i koliko strpljenja treba, nama uskoro 8mj a još uvijek nemamo povrtni obrok..

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 11104
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.7.2013 0:30:24   
visnjica1
Vilo tako je i moja Adna nije htjela papati dok nisam posolila hapicu

_____________________________

Moje Sunce 25.11.2012

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 11105
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.7.2013 10:07:16   
Lalali
i mi smo imali problema sa povrtnim hapama ali smo stavljali upravo kukuruz i rizu koju marijana navodi i onda sam je polahko izbacivala, sad vec nemamo problema

(odgovor članu visnjica1)
Neposredna veza do poruke: 11106
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.7.2013 21:27:50   
vila_7
ma ja nema sta nisam pokusavala- od polako smanjivanja kolicine slatke koju ubacim u slanu, do sltkastih povrtnih namirnica,....al djaba - i bukvalno samo malo ubacila vegete-i dijete pojede evo i danas cijelu veliku teglicu user posted image

Kad smo kod teglica, kako vi svojima odredite koliko ce pojesti - mislim ja hranim dok hoce,ali eto koliko otprilike date (7 i 8 mjesec). Moja je npr.danas za rucak 1 veliku teglicu slane (one sto pise inace od 6.mj,) i 1 malu teglicu slatke nakon toga

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 11107
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.7.2013 21:45:01   
Alannah
Ne znam od koliko su te teglice,ja sam mjerila po aventovoj casi za mlijeko,ona je 180 ml. U 8 je tek pojeo citavu i mogao jos pola ,a do 8.mjeseca,jedva je tu jednu jeo,od 100-150 ml otprilike.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 11108
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.7.2013 21:52:55   
Marija13
Moj je jutros pojeo pola velike teglice voćne kaše a za ručak pola male teglice povrća, ali i to je dobro s obzirom da nekad neće ništa!

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 11109
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.7.2013 22:52:46   
Lalali
vilo jesi li probala da joj napravis jelo umjesto teglice, moja cura npr. nikad nije htjela brokulu iz teglice a kad joj je ja spremim bez problema jede.
Sto se tice kolicine, nisam nikad mjerila ali eto za jedan obrok pojede npr. breskvu, bananu, saku malina i nekoliko sljiva,

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 11110
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
31.7.2013 6:58:53   
Marija13
Moj obično doručkuje vani, pa mu ono što napravim prebacim u teglicu tako da po tome znam koliko je pojeo..

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 11111
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
31.7.2013 10:55:10   
bebaa
dobar jutar.....user posted image
evo sam malo čitala kalendar nadohrane doduše samo prvi post pa vidim da sad smijem djetetu (10 mj) dati kupus.....user posted image user posted image user posted image ali kako u kom obliku......
i da i ovdje pitam da li ste čekali 13. mj ili ste ranije dali bjelance.....
da li djete smije jesti borovnice.......
hićme pitanaj valjda ću dobiti odgovore......user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 11112
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
31.7.2013 13:20:17   
Alannah
Kupus nisam davala,a 10 mu je mjeseci takodje,mada ce ga u septembru jesti u vrticu.Borovnice sam dala sedam dana prije 10.mjeseca,a bjelance ne bih prije godine dala.Juce sam pricala sa mamom,koja je sinu stavila bjelanjak na stopala kad je imao temperaturu sa nekih 10.mjeseci i mali ima alergiju,ne moze pojesti nista gdje ima jaje. eto nije puno pitanja user posted image

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 11113
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
31.7.2013 15:37:56   
bebaa
hcala puno na odgovoru.....user posted image user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 11114
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
31.7.2013 15:48:20   
Teddy Bear
Imam domace sljive, kad ih smijem dati bebi, i kako? Ona ima nepunih 7 mj?

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 11115
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
31.7.2013 15:52:50   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Teddy Bear

Imam domace sljive, kad ih smijem dati bebi, i kako? Ona ima nepunih 7 mj?


Ne znam da će joj naškoditi zrele domaće šljive, osim što će se dobro usrati. user posted image
Ja bih ogulila, izgnječila i dala sa rižinim pahuljicama, ili kukuruznim.

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 11116
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
31.7.2013 15:53:35   
Marija13

IZVORNA PORUKA: Teddy Bear

Imam domace sljive, kad ih smijem dati bebi, i kako? Ona ima nepunih 7 mj?


smijete ih jesti user posted image idu od 6 mjeseci


_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 11117
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
31.7.2013 15:54:06   
djoisa
ja bih dala same sljive naravno oguljene user posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 11118
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
31.7.2013 15:54:59   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: djoisa

ja bih dala same sljive naravno oguljene user posted image


Možda ako bebara hoce da zvace, moja nije htjela. Do dvije godina sam blendirala.
A mladja sljivu ne bi pojela ni sada, a kamo li tada. user posted image

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 11119
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
31.7.2013 15:55:32   
Teddy Bear
Ne znam da će joj naškoditi zrele domaće šljive, osim što će se dobro usrati. user posted image

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 11120
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
31.7.2013 15:56:16   
Teddy Bear
Daleko smo mi od zvakanja...

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 11121
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
31.7.2013 15:58:33   
djoisa
IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: djoisa

ja bih dala same sljive naravno oguljene user posted image


Možda ako bebara hoce da zvace, moja nije htjela. Do dvije godina sam blendirala.
A mladja sljivu ne bi pojela ni sada, a kamo li tada. user posted image


mislila sam bez zitarica..

a moj mali s godinom jeo siljive ko veliki, sam kospu vadio..ljudi oko mene to nisu mogli ni da gledaju, kao sto mu ne izvadim kospu i ne ogulim..inace je prava mala poguzija uvijek bio..nisam blender ni imala u kuci

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 11122
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
31.7.2013 16:03:02   
Arminaa
Zenice moje, spominjali ste onaj pir i da bebice jako vole da ga jedu. Ja danas uzeh Alnaturin u DM, pise PIR, izgleda kao jecam, jel' to pir koji ste spominjale? Ja samo kupujem i slazem na police, a on i dalje odbija da jede bilo sta osim hape, uspijem mu svaki dan dati po 4-5 kasikica (onih plasticnih, za bebe) slatke hrane, odnosno voca, a od povrca sve odbija - mrkvu, tikvicu, karfiol, brokulu, krompir, zitarice nece ni u snu, stvarno postajem ocajna, trebam li se zabrinuti sto nema bar jednog potpunog obroka od voca ili povrca, tj dohrane? Ima 6 mjeseci i 10 dana nazdravlje.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 11123
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
31.7.2013 16:06:53   
djoisa
Armina opusti se..tek mu je 6 mj..e ovako sam i ja..zene pisu djeca jedu..a moj samo lize..ja mislim da je realno da se projedu oko 8 mj, po mom iskustvu..a sa 6 mj daj mu da jede sta mu se svidja i sta voli, pa sta ako je to samo voce..on svejdno samo vjezba i uci se na druge okuse i drugaciju konzistenciju hrane..

polahko i uzivajte user posted image

ako ti je stalo da jede i povrce pomjesaj ga s vocem..npr. mrkva i jabuka, tikvica i banana, karfiol i breskva..sta on zna, prevari ga user posted image

< Poruku je uredio djoisa -- 31.7.2013 16:09:03 >

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 11124
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
31.7.2013 16:07:07   
animagical
armina, mozda jos nije nadosao na dohranu, jednostavno neka djeca su spremna da jedu i ranije a neka i poslije 6 mj. moje dijete je pocelo fino da jede tek sa 9 mj, a i sada imamo faza kada po 10 dana jednostavno nece. napravis li kakav fin razmak izmedju flasice i nudjenja cvrstom hranom? probaj da prodje bar dva sata. sad jedan smijesan savjetuser posted image ja sam povrce znala staviti u zdjelicu, nekada cvrsto a nekada kao kasicu i pustiti da on sam rukama gnjeci i lize...bilo je hrane svuda,a li ej tako zavolio pire krompir

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 11125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  443 444 [445] 446 447   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  443 444 [445] 446 447   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *