|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Jaka anemija
19.12.2008 19:21:16   
klara
drage mame i buduce mamice,dali je i jedna od vas imala jaku anemiju da je morala primata krvuser posted image ja se otisla juce po preporuci doktorice predstavit u bolnicu i tako kompletan pregled kad na nalazima homoglobin 6,3 ispod svake granice odmah mi narucili 2 konzerve krvi.danas na pregledu je 9 opet nije dobro ali ide.jeli koja od vas imala slican problemuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 11.1.2011 12:33:03 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: jaka anemija
19.12.2008 19:32:37   
marinči
draga klare meni je željezo bilo 2,9 ali tada nisam bila trudna tako da  mi  je dao tablete koje sam pila gotovo pola godine dok se to nije normaliziralo....evo i ja sam sada trudna i baš se brinem prije nekoliko dana sam radila nalaz i za čudo željezo mi je 11..ja jedem puno jetrice i zelene salate i pijem sok od borovnice i eto nadam se da mi neće pasti jer sam tek na početku trudnoće

(odgovor članu klara)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: jaka anemija
19.12.2008 19:59:40   
klara
moja marinici,ja sam u pocetku trudnoce imala 12 a sada sam u 32 sedmici. prije 4 sedmice sam mjerila i bilo je 10 kom nesto i sad mi nije jasno da za mjesec dana toliko palo.prvo me je u bolnici malo i prepala doktorica kaze da beba moze umrijeti ako skroz zeljezo padne jer je bebi potrebna krv. u ponedeljak moram ici na taj neki pregled da ustanove od cega mi tako brzo pada.user posted image user posted image

(odgovor članu marinči)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: jaka anemija
20.12.2008 7:08:51   
mamyca
Klara,meni je zeljezo bilo 6,6,u 9 mjesecu trudnoce i nisam nikakve lijekove pila,samo sam namirnicama to popravila,i samo se vratilo u normalu,promjeni prehranu pod hitno.user posted image

< Poruku je uredio mamyca -- 20.12.2008 7:09:46 >


_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu klara)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: jaka anemija
20.12.2008 10:19:27   
tweety
IZVORNA PORUKA: klara

moja marinici,ja sam u pocetku trudnoce imala 12 a sada sam u 32 sedmici. prije 4 sedmice sam mjerila i bilo je 10 kom nesto i sad mi nije jasno da za mjesec dana toliko palo.prvo me je u bolnici malo i prepala doktorica kaze da beba moze umrijeti ako skroz zeljezo padne jer je bebi potrebna krv. u ponedeljak moram ici na taj neki pregled da ustanove od cega mi tako brzo pada.user posted image user posted image


klara ne sekiraj se nista.kakve su to price da beba moze umrijeti ako padne zeljezo???ja rodila dvoje zive i zdrave djece sa groznom krvnom slikom.zeljezo mi nikad nije bilo vece od 4.cak sam u 7mj trudnoce sa drugom bebom primala zeljezo 5 puta intravenozno.inace sam malokrvna i mozes zamisliti jos u trudnoci kakva mi je bila krvna slika ali sam ja slabo jela da nadoknadim.moj savjet ti je da jedes sto vise hranu koja je dobra za zeljezo i da pijes recimo sok od cvekle/cikle ili da rendas cveklu/ciklu sa jabukom,mrkvom,limunom itd.


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu klara)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: jaka anemija
20.12.2008 10:21:37   
tweety
IZVORNA PORUKA: klara

drage mame i buduce mamice,dali je i jedna od vas imala jaku anemiju da je morala primata krvuser posted image ja se otisla juce po preporuci doktorice predstavit u bolnicu i tako kompletan pregled kad na nalazima homoglobin 6,3 ispod svake granice odmah mi narucili 2 konzerve krvi.danas na pregledu je 9 opet nije dobro ali ide.jeli koja od vas imala slican problemuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


a za ovo da te pitam da li si trudna???koliko znam trudnice ne bih smjele primati krv,tako je meni receno,pa sam primala takozvani Venofer.


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu klara)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: jaka anemija
20.12.2008 11:29:28   
Anoniman
narendaj fino jednu mrkvicu, jabuku, cveklu, malo limunovog soka...sve to procjedi kroz gazu ...svaki dan tako(samo je vazno da je frisko, nemoj praviti soku unaprjed)...vidjet ces...miracleuser posted image

(odgovor članu tweety)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: jaka anemija
20.12.2008 12:23:05   
Amrino
Ja svima preporucujem proso- jer ima zeljeza u sebi a moze se dodavati u svaku hranu.
Za expresno popravljanje krvne slike- caj od koprive/ zare. Sada nema svjeze- ali vjerujem da ima da se kupi u apoteci ili kod travara...kazu da nema nista bolje za krv od toga.
Jedi dosta crvenog mesa (jetra se ne preporucuje u trudnoci), stavljaj svjezi persun i celer u jela, ili jednostavno pravi sok od svega sto je zeleno.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: jaka anemija
20.12.2008 16:38:56   
klara
draga twetty,ja sam trudna 32 sedmice,ali prvo su mi rekli mozda ce mi zeljezo preko sprice dati pa su se predomislili i dali mi dvije konzerve krvi.to ti je bila citava zbrka,nekada stvarno pozalim sto se ovi nijemci uce na nama.

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: jaka anemija
20.12.2008 17:43:18   
tweety
ja sam ti napisala kako je meni receno,da trudnice ne bih trebale dobijati krv a ja sam ustvari i trebala dobiti jer sam bila pravo malokrvna hemoglobin 98 a zeljezo oko 3.ali eto dali su mi intravenozno taj Venofer (zeljezo) i jela sam ovo gore navedeno pa mi se malo popravila k.s.a zamisli ja jos poslije poroda izgubim litar krvi user posted image ali eto hvala bogu nisam morala primati samo su mi infuziju bili ukljucili.

nadam se da ce se i kod tebe popraviti do kraja trudnoce.


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu klara)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: jaka anemija
21.12.2008 11:20:57   
dana3
ja wsam bila jaaaaakooooo anemicna  ali sam dobijala zeljezo venozno i jos uz to pila masu sirupa za zeljezo.nisam cula da trudnice dobijaju krv,bar ne daju ovde u svedskoj.zeljezo bilo 3 i popelo se na 11 do kraja trudnoce a sad je 9 poslije carskog reza.jos nisam dobro a ima dva mjeseca od poroda.i sad pijem sirupe i tablete

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: jaka anemija
22.12.2008 15:18:20   
tresnjicaaa
Meni su isto zadnji nalazi pokazali anemiju ali ne tako strasnu. Moj ginekolog mi je dao da pijem tabletice i rekao mi da vodim racuna da prehranom uzimam zeljezo. Vidjecemo sta ce pokazati slijedeci nalazi. Ali iskreno mislim da se najbolje ishranom moze regulisati anemija i zeljezo. Sto vise cvekle, borovnica, crvenog mesa, dzigerice, cokolade.

_____________________________

Namik 23.01.2006.
http://selma-sarajevo-tripoli.blogspot.com/

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: jaka anemija
2.2.2009 20:31:15   
tresnjicaaa
Danas sam vadila krvnu sliku i posteno sam se nasekirala. Zeljezo mi je prosli put bilo 10,9 a sad mi je 9,1. Pijem tablete za zeljezo sto mije dok dao a, jedem sve sto bi trebalo da poveca zeljezo ali dzaba. Ne znam da li je oovo mnogo opasno? U cetvrtak idem kod svog ginekologa na pregled i plasim se sta ce da mi kaze user posted image

_____________________________

Namik 23.01.2006.
http://selma-sarajevo-tripoli.blogspot.com/

(odgovor članu tresnjicaaa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: jaka anemija
2.2.2009 23:51:30   
camm
draga moja ti si dobro meni je zeljezo bilo 0 prema tebi,uvjek sam bila malokrva
a normalno je  da bebe nam vise vuku zeljezo
a ja sam pila ferum cijelu trudnocu i kad sam otisla da rodim bilo je 10
i dr.me pohvalio a jela sam suhe vocke sve sto sadrzi zeljezo pored feruma.user posted image

< Poruku je uredio camm -- 2.2.2009 23:52:21 >


_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu tresnjicaaa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: jaka anemija
3.2.2009 13:23:12   
tresnjicaaa
Draga camm sad mi je mnogo lakse. Ja pijem forum tabletice 2 mjeseca ali sam cula da se moraju uzimati najmanje 3 mjeseca da bi bilo nekog rezultata. Jedem dosta hrane bogate zeljezom ali dzaba. Jednostavno mi ono spada. Tjesim se sto nije puno spalo. Mislim valjda nije user posted image

_____________________________

Namik 23.01.2006.
http://selma-sarajevo-tripoli.blogspot.com/

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: jaka anemija
3.2.2009 13:27:55   
camm
Nemoj se brinuti bice sve ok.ako se meni popravilo i doslo do 10
onda ce i tebi ali treba vremena.user posted image
Uzivaj u svojoj trudnoci.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu tresnjicaaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: jaka anemija
3.2.2009 13:45:27   
haidy
Meni je poslije poroda zeljezo bilo 3user posted image , ali vec nekoliko mjeseci nisam vadila nalaze. cini mi se da mi se popravilo jer se bolje osjecam. pila sam ampule totema.
i u trudnoci mi je bilo nisko i pila sam raznorazne preparate, ali se samo privremeno povecavalo, pa se opet smanji. naravno pazila sam i na ishranu. uglavnom nisam imala problema pri porodu.
juce sam isla na neko snimanje, dali su mi injekciju joda i kad mi je sestra izvuka injekciju pocela sam jako da krvarim iz vene, sva sam bila od krvi, kaput i to bijeli bio je sav krvav, pantalone, cipele, pod ispod meneuser posted image user posted image bas je bilo uzasno. jos je sestra pocela da vice na mene da sam ja kriva. i danas se bas lose osjecam jer sam izgubila puno krvi. moracu opet uzeti neki preparat.


_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: jaka anemija
3.2.2009 20:46:33   
tresnjicaaa
ma evo i ja citav dan jedem nesto sa zeljezom. zlo mi je vise. al sve za bebace :)

_____________________________

Namik 23.01.2006.
http://selma-sarajevo-tripoli.blogspot.com/

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: jaka anemija
3.2.2009 22:38:31   
teta berta
ma kupi ti sebi hipp natal, meni željezo od toga savršeno malo manje od gornje granice bilo čitavu trudnoću i znam da je od toga jer prije sam imala anemiju.

(odgovor članu tresnjicaaa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: jaka anemija
4.2.2009 10:46:54   
tresnjicaaa
Ma pijem ja prenatal, znaci da prestanem prenatal da uzmem hipp natal?

_____________________________

Namik 23.01.2006.
http://selma-sarajevo-tripoli.blogspot.com/

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: jaka anemija
4.2.2009 13:45:48   
teta berta
joj ne znam ti stvarno, ja nisam pila prenatal nego hipp natal i bilo mi je željezo prvo 16, a iduća dva mjeseca 23 i tako ostalo do kraja trudnoće, a samo sam to pila, nisam baš jela neke preparate sa željezom osim toga... i sad pijem hipp natal radi mlijeka, jer je i za dojilje. meni je zaista pomogao.

(odgovor članu tresnjicaaa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: jaka anemija
9.7.2009 15:34:28   
Bubica.sa
Molim vas za pomoc i savjet! Sada sam u 32.oj sedmici trudnoce i prije dva dana sam dobila rezultate  krvnih pretraga po kojima je moje zeljezo 0,5!!!! (referentni interval u ovoj privatnoj laboratoriji je od 8- 30 za zeljezo).
Zadnji put sam kontrolisala zeljezo pocetkom aprila i bilo je 20,5, a nekoliko mjeseci prije toga 23. Ginekolog je ostao u soku i propisao mi Feroglobin uz Pregnital koji pijem od treceg mjeseca. Naravno i ishranu sam podredila unosu zeljeza.
Molim vas koje ste imale slicna iskustva u trudnoci da mi napisete da li je bilo nekih posljedica jer sam na netu procitala uzasne stvari o anemiji u trudnoci i posljedicama po bebu! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: jaka anemija
13.7.2009 13:41:21   
Bubica.sa
Nema nikoga na ovoj temi da me utjesi sa nekim savjetom? user posted image

(odgovor članu Bubica.sa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: jaka anemija
13.7.2009 13:45:19   
Anoniman
ja fakat ne znam... nisam bila anemicna...jedino sto ti mogu reci da ne citas te stvari...da se bezveze time onda opterecujes...doktor valjda zna sta radi, nije te smjestio u bolnicu...pored tih tableta kupi blitvu, zelje etc. ..jedi to svaki dan i ribu...i nemoj se sekirati bebe radi

(odgovor članu Bubica.sa)
  Neposredna veza do poruke: 24
   Jaka anemija
13.7.2009 13:47:56   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Bubica.sa

Ginekolog je ostao u soku i propisao mi Feroglobin uz Pregnital koji pijem od treceg mjeseca. 


Nije ti preporučio da kontolišeš još jednom??
Ja bih uradila kontrolu još jednom, moguće da je do greške labaratorija?!
Ako je labaratorij na Ilidzi, onda svakako uradi ponovo, često znaju dati potpuno netačne nalaze.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 11.1.2011 12:33:15 >

(odgovor članu Bubica.sa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *