|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kalendar nadohrane
19.1.2009 16:32:04   
Anoniman
Ja sam davala i jogurt i pavlaku i mlijeko i meni je pedijatrica rekla da mora biti od 2,8 pa nadalje kad je masnoca u pitanju

(odgovor članu ElmaB)
  Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Kalendar nadohrane
19.1.2009 20:34:39   
Inayat
Kada je najbolje poceti davati bebi jogurt? Ovdje kazu da moze vec sa 7mj.



< Poruku je uredio Inayat -- 19.1.2009 20:35:36 >


_____________________________

Mamine ljubavi
M 25.09.08
Z 10. 06. 10

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Kalendar nadohrane
19.1.2009 20:39:49   
Visnja RR
ja jos nisam pocela... al hocu ovih dana

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Inayat)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Kalendar nadohrane
19.1.2009 21:43:44   
bebacha
bebe kad probaju jogurt puno bolje jede.gotovo svim bebama se svida.i onda u kasicu koju bas i nevole stavis jogurt i beba popapauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image a sto se tice ovih sireva.meni je najbolji Livanjski edamer ili gauda.Ja Ajli jos nisam davala taj sir.

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Kalendar nadohrane
19.1.2009 21:45:12   
Romali
Nisam ni ja počela sa jogurtom ili pavlakom. A pravo mi je dosadilo izmišljati šta mu napraviti da jede. Mislim da ću početi ovih dana.

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Kalendar nadohrane
19.1.2009 22:27:43   
Emina*
Mi smo probali i mlijeko, jogurt, pavlaku i mladi sir..
Nije mi na pamet palo da mu dam neke od sireva tipa gauda ili sl,
nemam pojma zasto...
Imal neko kakav fin receptic? user posted image

_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Kalendar nadohrane
19.1.2009 22:47:47   
ziki
JA sam planirala da mu sama pravim sir, svjezi kravlji. Nekako mi to dodje najprihvatljivije. Jos nisam davala nista od mljecnih proizvoda, do sad mu je smetalo puno kad ja popijem mlijeko al evo hvala Bogu vec 2x sam jujutru po malo popila i ne muci ga trba. Sacekacu jo nekih 10 dana pa probat.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Kalendar nadohrane
19.1.2009 23:31:43   
Emina*
IZVORNA PORUKA: ziki

JA sam planirala da mu sama pravim sir, svjezi kravlji.


Ne preporucuje se nikako, jer se termicki ne obrade,
a ne vrsi se ni pasterizacija..
Odluka je opet tvoja...


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Kalendar nadohrane
20.1.2009 0:36:38   
Aminad
Mi smo tu fazu prošli a davala sam mu u toj dobi maldi sir koji je pravila moja svekrva. Nismo imali nikakvih problema.

Hajde Emina molim te obajsni mi u čemu je problem s tim mladim sirom, domaćim. Znam ja šta je i pasterizacija i termička obrada ali mi tu nešto još fali da skontam. Istina nemam pojma kako se koji pravi ali ću sutra ujutro nazvati svekrvu da je pitam. Čini mi se da ona sir nešto kuha pa ga hladi u frižideru...znala sam i zaboravilauser posted image .
Kako se pravi taj maldi domaći sir a kako bi se trebao praviti mladi sir koji mogu jesti i bebe?

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Kalendar nadohrane
20.1.2009 1:38:54   
Inayat
Ja imam jednu knjigu dohrane za bebe ( bila je najprodavanija knjiga u USA) i tu kaze da se jogurt domaci pravi. Skuha se mlijeko i u njega doda solja kiselog mlijeka i ostavi da prenoci na toplom. Ujutro se stavi u frizider i vec treci dan se moze koristiti kao jogurt. Moze se dodati kakva vocka u njega i eto poslastice.

_____________________________

Mamine ljubavi
M 25.09.08
Z 10. 06. 10

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Kalendar nadohrane
20.1.2009 8:20:50   
Emina*
AminaD, ne kazem da ne valja to sto se kuci napravi,
naprotiv, mozda je i bolje i ukusnije... 
Samo kazem da ja ne bih, jer prilikom pasterizacije postoje odredjene temperature
na kojima se ona vrsi, ali nakon takve pasterizacije
(koja uopste nije teska za sprovesti kod kuce, jer je potrebno samo znati temp. na kojoj se odredjene supstance pasterizuju),
treba sprovesti odredjene testove (za koje sumnjam da ko radi kuci)
da bi se provjerila efikasnost iste (testovi tipa: fosfataza test, peroksidaza test i sl).. 
Na taj nacin , i pomocu tih testova se moze zakljuciti da je pasterizacija efikasna....

Npr ako se mlijeko pasterizuje, treba se znati pocetna temp mlijeka, pa temp nakon pasterizacije, zatim koje promjene se smiju desavati prilikom pasterizacije i sl  (mutnoca,gubitak pojedinih bjelancevina u mlijeku i sl)  ... 
Da sad ne nabrajam, puno je takvih testova, koji se MORAJU uraditi... 
Ne kazem ni da sve ove nase fabrike rade sve te testove,
ali moraju raditi neke osnovne, kao sto moraju imati certifikat za iste....

Nadam se da nisam nikoga uvrijedila, to je samo moje misljenje....
Moderatori, ne znam jesmo li otisli malo off, ali izvinjavam se...

< Poruku je uredio Emina* -- 20.1.2009 8:21:09 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Inayat)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Kalendar nadohrane
20.1.2009 8:30:34   
M kao Mama
Jest da sam malo , van teme, ali moram kazati, moja Lajla od sve hrane, najviše voli kako ona kaže PUJU (puru). Pravim joj palentu, u vodus tavim malo putera i soli, a kasnije po puri stavim pavlake i jogurta. Ljudi kako se ona davi. A, jorut isto baš voli, dok ga pije cijelo vrijeme se mršti, aline odustaje. I voćni jogurt joj nije mrzak.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Kalendar nadohrane
20.1.2009 8:37:34   
ElmaB
Sto se tice mlijecnih proizvoda, ja licno, najvise volim kada mogu nabaviti domace. Medjutim, nisam uvijek u prilici, pa onda kupujem. Ali, sigurna sam da domaci mlijecni proizvodi su i kvalitetniji i zdraviji, samim tim sto ne mogu dugo stajati, znaci da nemaju konzervansa. Svi kupovni proizvodi, mlijeko, pavlaka i sl, mogu stajati po nekoliko dana, znaci da u njima nesto ima sto im to omogucava.
Emina, kada pravis neku mlijecnu kasicu, mozes dodati malo izrendanog sira, cisto da proba ili u povrtni "buckuris" takodjer mozes staviti!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Kalendar nadohrane
20.1.2009 8:45:16   
Emina*
IZVORNA PORUKA: ElmaB
Emina, kada pravis neku mlijecnu kasicu, mozes dodati malo izrendanog sira, cisto da proba ili u povrtni "buckuris" takodjer mozes staviti!



Znaci moze i u voce? Super, hvala Elma...  Danas cu vec probati sa povrcem za rucak...
A meni kad kazes gauda, ja odmah pomislim na pizzu user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Kalendar nadohrane
20.1.2009 8:51:14   
ElmaB
Ja nisam Gaudu stavljala u voce, ali mladi sir jesam, i vole. A Gaudu najbolje mozes kada prvis recimo kasicu sa nekim zitaricama, pa dodas malo jajeta, pa sir, nije lose vidjet ces, a u povrce svakako! A, neka proba malo i pizze, sta ima veze!!!user posted image user posted image user posted image user posted image (salim se)

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Kalendar nadohrane
20.1.2009 10:56:48   
haidy
Ja danas hocu da pocenem sa jogurtom, ali ne znam sa cim da ga kombinujem. Imate li neke ideje?

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Kalendar nadohrane
20.1.2009 11:23:20   
bebano
Ja recimo planiram svom sinu da pravim palentu i dodam jogurt. To volim i ja pa misim da ce se i njemu svidjeti user posted image . Ja bih jos recimo dodala kasikicu jogurta u neko kuhano povrce, npr tikvicu. A moze i vocna varijanta, pa kao vocni jogurt.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Kalendar nadohrane
21.1.2009 10:57:30   
bebano
Hej zenice kada ste svojoj djeci poceli davati zumance tj po komadic zumanceta? Znam ja sta pise u tablicama ali me interesuje kada ste vi to poceli, jer mislim da se niko od nas ne pridzava tih tablica ono 100%.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Kalendar nadohrane
21.1.2009 18:26:49   
ziki
Ne preporucuje se nikako, jer se termicki ne obrade,
a ne vrsi se ni pasterizacija..
Posto sam se raspiivala kako se pravi sir, onaj domaci, moram ko dijete sa planine da prokomentarisem. Moze sa svjezim mlijekom a moze sa skuhanim mlijekom, doda se nesto sto se zove maja, ostavi par sati, ocijedi surutka i eto sva filozofija kad je rijec o domacoj radinosti. Na slicnu foru moze da se napravi i kiselo mlijeko, jedino mi je problem sto ne mogu da nadjem( ne znam nikog) da kupim mlijeko ne pasterizovano.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Kalendar nadohrane
21.1.2009 18:30:25   
bebacha
eh to mozes kupit jedino na pijaci.nades neko nenicu i od nje kupis.pitas je dali je mlijeko frisko,reci da je za bebu i nadaj se da ce ti iskreno odgovorituser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image meni jednom sedmicno zena donosi sir i kajmak i prezadovoljna sam

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Kalendar nadohrane
21.1.2009 18:35:14   
ElmaB
Ja sam zumnce pocela od osmog mjeseca po preporuci pedijatrice! I to stavim obicno u neku kasicu, recimo spinat ili neko drugo povrce!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: Kalendar nadohrane
21.1.2009 18:47:11   
Amrino
Treba obavezno pripaziti sa tim domacim mlijecnim (i mesnim) proizvodima- narocito zbog bruceloze koja hara a o kojoj svi sute.
Ukoliko se mlijeko skuha- mislim da je to sasvim sigurno i za konzumaciju i za daljnju obradu i mislim da je domaci jogurt mnoooo zdraviji od onog kupovnog.
Koliko sam ja citala- mnogi ljudi koji ne podnose laktozu i kojima mlijeko izaziva smetnje- bez problema mogu piti jogurt zato predlazem svim majkama da pri uvodjenju ml. proizvoda prvo pocnu sa jogurtom, pavlakom pa tek onda mlijekom.
Ovo za domaci jogurt je bas super ideja...Koliko se sjecam moja mama je u slatko mlijeko stavljala komad hljeba pa da stoji i usiri se....bas cu je pitati.
U svakom slucaju- obicni jogurt+ svjeze voce je 100 % i ukusnija i zdravija varijanta od onih Danone i sl. stvari.

Imam i ja jedno pitanjce- kada ste vi uvele bjelance? Nama je doktorica rekla da je slijedeca vakcina sa 13 mjeseci i da prije toga obavezno proba cijelo jaje zbog alergije (vakcina valjda sadrzi neke kokosije proteine ili sl.) tako da ovih dana planiramo uvest bjelance...
E sad...necu mu valjda "ubit" jaje na oko? Kuhano mi je nekako suho...kako ste ga vi spremale tj. spremate?

(zumance je jeo i kuhano i u kombinaciji sa nekim hpama...)


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: Kalendar nadohrane
21.1.2009 18:52:51   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: Amrino RR


Imam i ja jedno pitanjce- kada ste vi uvele bjelance? Nama je doktorica rekla da je slijedeca vakcina sa 13 mjeseci i da prije toga obavezno proba cijelo jaje zbog alergije (vakcina valjda sadrzi neke kokosije proteine ili sl.) tako da ovih dana planiramo uvest bjelance...
E sad...necu mu valjda "ubit" jaje na oko? Kuhano mi je nekako suho...kako ste ga vi spremale tj. spremate?

(zumance je jeo i kuhano i u kombinaciji sa nekim hpama...)



I nama je ovako receno, a tako sam radila i Tei! Kada pravis spinat umjesto samo zumance ubacis cijelo jaje i vratis jos malo na sporet da prokljuca!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: Kalendar nadohrane
21.1.2009 23:03:53   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Imam i ja jedno pitanjce- kada ste vi uvele bjelance? Nama je doktorica rekla da je slijedeca vakcina sa 13 mjeseci i da prije toga obavezno proba cijelo jaje zbog alergije (vakcina valjda sadrzi neke kokosije proteine ili sl.) tako da ovih dana planiramo uvest bjelance...
E sad...necu mu valjda "ubit" jaje na oko? Kuhano mi je nekako suho...kako ste ga vi spremale tj. spremate?

(zumance je jeo i kuhano i u kombinaciji sa nekim hpama...)


pa napravi omlet user posted image  a zasto ne i jaje na oko?... ili ako hoces mozes i omlet samo od bjelanceta...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: Kalendar nadohrane
22.1.2009 11:20:01   
mamin sin
Ja sam bjelance dala sa 11. mjeseci, prvo je to bilo da proba samo malo (u domacoj zeljanici). Kad nije bilo reakcije onda sam dodavala u kasice od povrca (umutim citavo jaja i dodam sasvim malo vode, a onda to sipam u vec gotovo povrce i ostavim da malo prokljuca 1-2 min), sada znamo napraviti i omlet, citavo jaje umutim sa mlijekom (tako nam se svidja user posted image ) i isprzim na puteru.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *