|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kalendar nadohrane
29.9.2009 14:29:27   
hanabanana
Ex Yu, sve tabele služe kao smjernice, ništa drugo.
Ti ćeš svakako pratiti dijete, i po tome se ravnati.
Pročitaš i čuješ 20 savjeta, izvagaš i uzmeš pravi za sebe.
Ja sam starijoj uvela dohranu sa 4,5 mjeseca ( nije dojena ), mladjoj malo kasnije sa 5,5 mjeseci ( dojena beba ).
Jagode im nisam davala do 18 mjeseci, tj. dvije godine, jer sam ja alergična.

Solila nisam do godinu i pol zbog nezrelosti funkcije bubrega. ( mislim na jodiranu kuhinjsku sol, jer svako povrće u sebi ima dovoljno soli )

I samo polako.

Meni je lakše bilo u početku dati žitarice kao nadohranu ( Humanin, NEstle ili Hipp babyrise ), pa onda polako u to ubacivati ostalo. Ove žitarice imaju fin ukus, pa i dijete lakše prihvati.
Onda povrće, jer je lakše probavljivno nego voće, naročito što sam nadohranu davala u poslijepodnevnim satima. A i imala sam domaćeg povrća ( mrkva, tikva, bundava, krompir ).

To ne znači da i ti moraš tako, meni je tako bilo lakše.

Tek sa mladjom sam skontala i da se tvrdo kuhano jaje moze dodati u kašicu povrća i sve izmiksati. ( starijoj sam davala onako solo, dijete se počelo davit...ali to je stvar iskustva user posted image )

Nisam nikada bila protivnik gotovih kašica, smatram da su i one dobar izbor jer mislim da im je kvalitet kontrolisan. Radije sam uvijek dala gotovo kašicu nego da djeci ponudim nešto sa pijace čije porijeklo više ni dragi Bog ne može utvrditi.

Sretno i polako. Nekada će ti tvoj strah i zbunjenost oko nadohrane biti smiješni.
Opet iz iskustva. user posted image

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: Kalendar nadohrane
29.9.2009 16:52:49   
Suzana
Jao kad se sjetim početka uvođenja guste hrane......... Brrrrrrrrrrr... user posted image  user posted image

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: Kalendar nadohrane
29.9.2009 17:01:50   
reallove
a kada poceti sa  uvodjenjem guste hrane..malo sam pregledala temu ali ovo nisam uspjela naci pa  ako  sam  slucajno  postavila  vec  odgovoreno  pitanje sorry

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: Kalendar nadohrane
1.10.2009 11:21:51   
dana3
Procitaj pa cers vidketi da je svako poceo u razlicito vrijeme.Pocni odna kad TI misli sda odgovara tvojoj bebi-ako samo dojis,cekaj 6 mjseci ako ne dojis,onda po trvom misljenju kreni sa nadohranom


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 304
   RE: Kalendar nadohrane
1.10.2009 11:30:01   
shejla
IZVORNA PORUKA: Suzana

Jao kad se sjetim početka uvođenja guste hrane......... Brrrrrrrrrrr... user posted image  user posted image


user posted image user posted image user posted image
evo i mi smo u fazi uvodjenja hrane... i bas neki dan govorim mm: "Sve smo se snasli...dojenje, vakcine, prva kupanja i presvlacenja...plakanje...budjenja....ovo sa hranom ispade najtezi dio" :):):)

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: Kalendar nadohrane
1.10.2009 13:11:29   
Suzana
IZVORNA PORUKA: shejla

IZVORNA PORUKA: Suzana

Jao kad se sjetim početka uvođenja guste hrane......... Brrrrrrrrrrr... user posted image  user posted image


user posted image user posted image user posted image
evo i mi smo u fazi uvodjenja hrane... i bas neki dan govorim mm: "Sve smo se snasli...dojenje, vakcine, prva kupanja i presvlacenja...plakanje...budjenja....ovo sa hranom ispade najtezi dio" :):):)


Ne znam, sve sam prošla i to sa dvije bebe, ali sada kad vratim film, uvođenje me je izluđivalo, šta smijem, šta ne smijem, kako napraviti, kako pripremiti, aaaaaaaa... sve sam govorila lijepa sisa, 'isuči' je, nahrani dijete i mirna Bosna. user posted image
Fakat žene, uživajte dok bebe samo doje...



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 306
   RE: Kalendar nadohrane
3.11.2009 11:17:48   
marinčii
hanabanana vidim ti si počela s žitaricama ,ja isto tako planiram ,,ne još pošto dojim pričekat ću da navrši 5 mjeseci,zanima me jeli mogu dati žitarice npr,nestle kukuruz/ riža ili prvi put moram samo jedno ili drugo?

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: Kalendar nadohrane
3.11.2009 11:23:27   
bebacha
najbolje je prvo dati samo jedno.ili rizu ili kukuruz.vec sutradan mozes drugo i nakon dva dana zajedno.znam da ce me mnoge mame osudit jer sam rekla vec sutradan drugu vrstu ali to je moje misljenje.bas mi je malo previse cekad 7 dana.alergija ako ce se pojavit pojavit ce se brzo ili eventualno isti dan.ti opet odluci.ja sam pocela sa vocem

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: Kalendar nadohrane
3.11.2009 11:27:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bebacha

najbolje je prvo dati samo jedno.ili rizu ili kukuruz.vec sutradan mozes drugo i nakon dva dana zajedno.znam da ce me mnoge mame osudit jer sam rekla vec sutradan drugu vrstu ali to je moje misljenje.bas mi je malo previse cekad 7 dana.alergija ako ce se pojavit pojavit ce se brzo ili eventualno isti dan.ti opet odluci.ja sam pocela sa vocem
slayem se s tobom ako ce se pojavit alergija bit ce to odma kad mu das.Ja cu danas probat s kasicama,uyela sam od jabuke
Eh sad me zanima koliko,na dan smije jest jednom ili vise puta.....

(odgovor članu bebacha)
  Neposredna veza do poruke: 309
   RE: Kalendar nadohrane
3.11.2009 11:29:48   
marinčii
pa nekako mi nema logike čekati 7 dana jer sam kontala u žitarice dodavati voće i povrće ,ta neću mu dati jedan dan pa onda čekati da mu dam za sedam dana ili?joj ja sam totalno prepadnuta ,neznam kako ću ja to izvesti najradije bi da može stalno samo dojitiuser posted image

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 310
   RE: Kalendar nadohrane
3.11.2009 11:34:34   
Anoniman
ma nemas brige mila  ja sam sokice cjedila od 3,i po mjes.i nije mu nista bilouser posted image sad cu s kasicama pocet nadam se da ce mu se svidjati.
A te nestlle kako se daje jel to kao kasica malo sam smotana neznamuser posted image

(odgovor članu marinčii)
  Neposredna veza do poruke: 311
   RE: Kalendar nadohrane
3.11.2009 11:34:51   
bebacha
ja sam bila prilicno opustena sto se tice uvodenja nove hrane.a sto se tice kolicine i to se neslazem s mnogim.ja sam Ajli davala da jede koliko hoce,uvjek je tako bilo.neslazem se da bebe neznaju koliko im je dovoljno.Ajla je u pocetku znala pojesti po dvije kasikice i nece vise i ja nisam insisitirala al bi vec sutradan pojela pola teglice kasice(mislim na onu malo).ja sam uvjek za opciju da se djete prati i slusa.

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 312
   RE: Kalendar nadohrane
3.11.2009 11:37:36   
marinčii
felix nisam ni ja baš nešto upućena u to ali mislim da se pravi kao kašica s ad mlijekom ili vodom ako se ne varam,ma mene uhvati strah šta ako bude alergičan,šta ako se zagrcne a ja sam kući ma umrla bi od straha

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 313
   RE: Kalendar nadohrane
3.11.2009 11:41:37   
Anoniman
ma ja se nebojim uopce,to su rijetke kasice nemoze se zagrcnit nikako....
Dali mu smijem davat banane malo.....
Ma samo opusteno nemaj brigeuser posted image *sta je ovo umanjise se slova(sta uradiuser posted image user posted image

(odgovor članu marinčii)
  Neposredna veza do poruke: 314
   RE: Kalendar nadohrane
3.11.2009 12:24:56   
marinčii
mislim da smiješ bananu,negdi sam pročitala da se jabuka i banana prve daju

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 315
   RE: Kalendar nadohrane
3.11.2009 12:40:43   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: marinčii

hanabanana vidim ti si počela s žitaricama ,ja isto tako planiram ,,ne još pošto dojim pričekat ću da navrši 5 mjeseci,zanima me jeli mogu dati žitarice npr,nestle kukuruz/ riža ili prvi put moram samo jedno ili drugo?


sa starijom kćeri sam prvo počela sa Babyrisom ( Milupin proizvod ) pravio se sa vodom budući da je sadržavao adaptirano mlijeko.
Sa mladjom kćeri kod nas više nije bilo moguće nabaviti mliječne kašice od Milupe pa sam joj dala od Humane babyrise ( u omjeru je bilo 30 % rižinih pahuljica i 10 % kukuruznih, ostalo je bilo adaptirno mlijeko ) isto se pravila sa vodom.

Mislim da smiješ uraditi isto, jer niti riža niti kukuruz sadrže gluten koji može dovesti do pojave celijakije.

Prvih deset dana ja sam davala samo tu mliječnu kašicu, prvi dan par kašika, drugi dan malo više, treći još više...uglavnom prati dijete.

Bez brige, i nama se svima to činilo kao nemoguća misija, ali za koji mjesec će ti biti smiješni ovi tvoji strahovi.

Kasnije možeš davati kukuruznu palentu, proso....kada beba navikne na drugačije okuse. Ja sam kasnije u mliječne kašice ubacivala povrće, pa voće...Sretno.

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 316
   RE: Kalendar nadohrane
3.11.2009 12:53:35   
marinčii
hvala draga,imamo mi malo više od mjesec dana do toga stignemo se i opustiti

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 317
   RE: Kalendar nadohrane
3.11.2009 13:14:22   
Visnja RR
Nestle riza/kukuruz su ujedno a ne odvojen proizvod... ukusniji je od odvojenih...
nekoliko kasicica za pocetak je dovoljno...
s 3,5 m sokic je prerano za bebu...ubuduce paziti...HB pa nije nista bilo al moze da bude...
a pocetak jabuk, banana, mrkva, pa mixati zajedno.... pa kruska, karfiol, tikva, tikvice....sve to bez soli i secera i sa par kasicica nestle (a i bez ako beba hoce)
Neko ide uvodjenje na 7 dana...ja sam na 3 - 4...

< Poruku je uredio Visnja RR -- 3.11.2009 13:15:05 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 318
   RE: Kalendar nadohrane
3.11.2009 13:22:03   
marinčii
višnja znam da je nestle kukuruz riža jedan proizvod,ali kako sam napisala neznam jeli smijem s tim početi pošto sadrži i kukuruz i rižu ili da prvo probam rižu ,pa kukuruz odvojenouser posted image

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 319
   RE: Kalendar nadohrane
3.11.2009 13:22:03   
Anushka
sto se tice postepenog uvodjenja pokusajte se strpiti, uskoro ce bebe svasta jesti, pa nemojte im stomak previse iznenadjivati, ipak se trebaju naviknuti i na varenje svakakve hrane. sacekajte dok ne "pokaki" bar dva puta istu namirnicu pa onda krenite sa novom. Ja sam uvela sa 4,5 mjeseca, dala kasicu banane, pojeo dvije kasikice, sutra isto kasica banane, pojeo pola, prekosutra cijelu. I tako sa jabukom, mrkvom, breskvom, kruskom(nije bio neki izbor jer je bio mart) pa uvela nestle riza-kukuruz i tih 5 vocki kombinovala, nekad samu nekad sa kasicom (mrkva je slatka pa i nju ubrajam u vocke:) do 6 mjeseca je probao raznih vrsta voca i povrca (uglavnom sta je lako probavljivo jer npr jeo je spinat sa 7 mjeseci ali ni sa 10 ga nije probavljao, u istom obliku bi ga i pokakio) i uvela mu supe i jeo je dosta toga i imao 2 redovna obroka na kasiku, sa 7 mjeseci 3 a sa 8 cetiri. Danas sam sretna ako pojede 4 obroka na kasikuuser posted image  dakle samo polako, znam koliko sam ja bila nestrpljiva da mi je da proba svasta nesto, ali poslije mlijeka treba vremena stomacicu da skonta sta da radi sa drugom hranomuser posted image

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 320
   RE: Kalendar nadohrane
3.11.2009 13:23:26   
Anushka
PS ja sam prvo kupila Lino riza sa jabukom i bananom, i kad je to pojeo presli smo na nestle riza kukuruz sto ne bi trebao biti problem jer nisu zabiljezene alergije na te dvije zitarice:)

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 321
   RE: Kalendar nadohrane
3.11.2009 13:27:55   
marinčii
anuska znači smijem s tim početi

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 322
   RE: Kalendar nadohrane
3.11.2009 13:31:51   
hanabanana
Naravno da možeš, ali mislim da se Lino riza pravi sa mlijekom ( ali može i sa vodom, ali je pitanje kakvog je ukusa i kakvu ima nutritivnu vrijednost u tom slučaju ) što je meni bio problem jer sam dojila.
Zato sam ja uzela one žitarice koje su u sebi već imale adaptirano mlijeko, i koje su se pravile sa vodom.

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 323
   RE: Kalendar nadohrane
3.11.2009 13:34:15   
Visnja RR
Nestel riza/kukurz smijes...ja sam ga davala Asji jer ima najbolji ukus...Lino ona nije htjela ...a i nekako je bljutav

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 324
   RE: Kalendar nadohrane
3.11.2009 13:39:52   
marinčii
i ja dojim i namjeravam početi s pahuljicama od nestle-a riža /kukuruz ,e sad kako se one prave i s čim ja nisam sigurna user posted image

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *