|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
22.8.2009 21:45:31   
illa
Ne znam za vas ali meni se te spirale nimalo ne sviđaju zato  što je spirala (kao i pilula za dan poslije) abortivno sredstvo tj. ne dopušta oplođenoj jajnoj stanici da se ugnijezdi u maternici  i ona propadauser posted image

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
22.8.2009 23:25:14   
malenagoga
pozz.svima..mene isto zanima ovo sa spiralom.naime ja imam hpv virus rodila sam prije godinu dana i htjela bi ugraditi spiralu,mislim da bi se odlucila za obicnu pa me interesuje dali neka od vas ima hpv i koristi spiralu? nemogu nigdje da se informisem a moj ginekolog je tako skrt na rijecima.isto me zanima jeli kod privatnika stavljate spiralu i dali je vi kupite u apoteci(mozda je malo glupo pitanje ali me stvarno interesuje)i koja je cijena..

(odgovor članu illa)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
22.8.2009 23:31:02   
mamy Sabina
Nažalost ne znam ti ništa oko hpv-a i stavljanja spirale.
Ja sam imala ovu hormonalnu u terapijske svrhe implatirana nakon 2. spontanog,nisam kupovala u apoteci ,moj tadašnji dr je imao kod sebe u privatnoj ordinaciji.
Cijena -prava sitnicauser posted image 400 km sa impatacijom (ugradnjom)
Za običnu,mehaničku ne znam koliko košta.
Javiće se već neko ko zna.


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu malenagoga)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
24.8.2009 0:36:55   
dana3
IZVORNA PORUKA: illa

Ne znam za vas ali meni se te spirale nimalo ne sviđaju zato  što je spirala (kao i pilula za dan poslije) abortivno sredstvo tj. ne dopušta oplođenoj jajnoj stanici da se ugnijezdi u maternici  i ona propadauser posted image









hormonala spirala ne dozvoljava oplodnju uopste:pa to ispada da ja abortiram svaki put poslije odnosa!!!kod mene je hormonalna sipral i nakon 6 mjeseci svakojakih krvanja sve se uspostavilo u jednu normalu.za sada je sve ok.
na pocetku ima problema koji se kako sam i rekla saniraju nakon 6 mjeseci kad se tijelo navike

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu illa)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
29.8.2009 2:14:37   
Ella_H
Poz drage zenice...Zanima me ima li jos neko iskustva s Mirenom?
Ja poslije ovog drugog poroda skoro sam umrla infekcija maternice
zavrsila u bolnici, slaba sam jos jako hvala Bogu nekrvarim vise...
Osjecam se bolno u dusi i nekako prevareno iskoristeno neznam sta da vam kazem...
Propatila sam dosta...Doktorica mi je preporucila Mirenu i sa neke ljudske i vjerske
strane mi je prihvatljivo da je koristim ali me nesto opet strah....
Zeli da je stavim nakon 6 sedmica od poroda i ja sam rekla ok...
Nadam se da ce sve biti ok jer nisam bas nikad imala puno iskustva s pilulama itd itd
probala sam NUVARING i on nije bio los samo me glava dosta bolila nekad..


(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
3.9.2009 11:43:17   
doublemama
pozz drage moje,
ja sam stavila mirenu prije mjesec dana,za sad je sve ok,bilo je tackastog krvarenja nekih 20 dana...smaranje ali se smatra normalnim!
Uopste nisam osjetila kad sam dobila sto je prije bilo bas bolno tako da se nadam da ce sledeci put takodje biti bezbolno i manje obilno.....ja bih vam svakako preporucila mirenu jest da kosta 350 KM ali dr kaze da zaista vrijedi,proces stavljanja ne boli to je kao jedan obicni pregled,ako dodje do nekih promjena obavjesticu vas user posted image
........sto se tice poredjenja sa abortusom,apsolutna glupost,kontracepcija je za moderne zene koje znaju sta hoce...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
7.10.2009 21:15:06   
mama zeri
drage moje mame, i ja sam imala predrasude prema spirali bilo kakve vrste, naravno naslušala sam se i svakakvih priča. mama sam tri sina, poslije prvog djeteta nisam koristila kontracepciju, bilo je ono.. ako se desi... desi. ali poslije blizanaca morala sam nešto da poduzmem. moj ginekolog mi je preporučio MIRENU! prvi sam put tad i čula za nju, rekao je da kupim u apoteci, što sam i uradila. cjena 298,10 KM, i ubrzo nakon tog sam je i ugradila.  NIŠTA PAMETNIJE NISAM NI URADILA.user posted image sad mi je seks bolji nego ikada, osječam se slobodnije, nema više onog, a šta ako bude.....  user posted image Preporučujem je svima, jeste da je malo poskupa, ali to se ne radi svaki dan, traje 5 godina. više bi para dali za pilule, ili kondome. ko nevjeruje....... nek izračunauser posted image user posted image

(odgovor članu illa)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
21.10.2009 22:13:24   
Alma Z
Pozdrav svima.
Zna li mi neko reći koji dan ciklusa se stavlja spirala? Ja sam čula da se četvrti dan menstrualnog ciklusa ona ugrađuje, a neko na forumu reče drugi dan ciklusa. Sad me zanima - kako ginekolog ugrađuje spiralu u vrijeme kad je krvarenje kod žene najobilnije (kod mene je bar tako; prva 2-3- dana)???
I još me zanima, prethode li ugrađivanju spirale neke pretrage, vađenje nalaza i slično??

_____________________________

Moja Džana je stigla 28.01.09.

(odgovor članu mama zeri)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
21.10.2009 22:27:07   
lotos
pozdrav .. sto se tice spirale koju cu ja da stavim( nije imirena) uradi se ginekoloski pregled, uzv i papa test..kad mi je sve to bilo ok, cekam menstruaciju i onda ugraduje se cetvrti ili peti dan ciklusa..

(odgovor članu Alma Z)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
11.1.2010 23:04:03   
bebbe RR
Ovako... Iako sam protivnik hormonalne kontracepcije, danas mi je moj ginekolog, zbog toga što nakon poroda imam obilne i iscrpljujuće menstruacije, ugradio Mirenu. Rekao mi je da se može desiti da me nekih par mjeseeci "muči" krvaruckanje, ali da nema straha od glavobolja, debljanja i svega onoga na sta su se zene nekada zalile, zato sto je mirena sada usavrsena i zato sto hormon koji ssadrzi djeluje lokalno, samo na matericu.
Voljela bih mu vjerovati, ali me je svejedno strah glavobolja, jer sam im i inače sklona.
Da li neko od vas ima iskustvo, odnosno, da li ste primjetile da su vam se glavobolje povećale nekon ugradnje mirene?!



_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu lotos)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
11.1.2010 23:43:49   
D_K
IZVORNA PORUKA: mama zeri

drage moje mame, i ja sam imala predrasude prema spirali bilo kakve vrste, naravno naslušala sam se i svakakvih priča. mama sam tri sina, poslije prvog djeteta nisam koristila kontracepciju, bilo je ono.. ako se desi... desi. ali poslije blizanaca morala sam nešto da poduzmem. moj ginekolog mi je preporučio MIRENU! prvi sam put tad i čula za nju, rekao je da kupim u apoteci, što sam i uradila. cjena 298,10 KM, i ubrzo nakon tog sam je i ugradila.  NIŠTA PAMETNIJE NISAM NI URADILA.user posted image sad mi je seks bolji nego ikada, osječam se slobodnije, nema više onog, a šta ako bude.....  user posted image Preporučujem je svima, jeste da je malo poskupa, ali to se ne radi svaki dan, traje 5 godina. više bi para dali za pilule, ili kondome. ko nevjeruje....... nek izračunauser posted image user posted image


joj sto ne mogu ovih reklama!!
hallo - valjda ti Bayer Schering  dovoljno placa pa ne moras da se ofiras po RR..
ili cekaj, Bayer ti placa da se ofiras po RR - onda ok - samo nastavi..

(odgovor članu mama zeri)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
12.1.2010 18:18:54   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: D_K

IZVORNA PORUKA: mama zeri

drage moje mame, i ja sam imala predrasude prema spirali bilo kakve vrste, naravno naslušala sam se i svakakvih priča. mama sam tri sina, poslije prvog djeteta nisam koristila kontracepciju, bilo je ono.. ako se desi... desi. ali poslije blizanaca morala sam nešto da poduzmem. moj ginekolog mi je preporučio MIRENU! prvi sam put tad i čula za nju, rekao je da kupim u apoteci, što sam i uradila. cjena 298,10 KM, i ubrzo nakon tog sam je i ugradila.  NIŠTA PAMETNIJE NISAM NI URADILA.user posted image sad mi je seks bolji nego ikada, osječam se slobodnije, nema više onog, a šta ako bude.....  user posted image Preporučujem je svima, jeste da je malo poskupa, ali to se ne radi svaki dan, traje 5 godina. više bi para dali za pilule, ili kondome. ko nevjeruje....... nek izračunauser posted image user posted image


joj sto ne mogu ovih reklama!!
hallo - valjda ti Bayer Schering  dovoljno placa pa ne moras da se ofiras po RR..
ili cekaj, Bayer ti placa da se ofiras po RR - onda ok - samo nastavi..


D_K, ruzno je komentarisati na tako drzak nacin tudja misljenja. Pa, valjda smo na forumu zato da podjelimo iskustva... Osim toga, ti si jedina udarila reklamu firmi koja proizvodi mirenu.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
12.1.2010 20:12:07   
škorpija
slažem se sa forumašicom D_K , pa zar vama nije sumnjivo da ova forumašica  mama zeri ima  JEDNU JEDINU objavu i ona se odnosi na hvalospjev mireni, što je očigledno reklama jer niko od nas mama ne piše ovako, kao da je prepisano iz nekog reklamnog pamfleta. Meni ne smeta kad mame hvale neki proizvod, štaviše, volim to čitati, ali ovo očigledno nije neka "naša" mama. nedavno je bio i slučaj sa vrtićem Nemo, čista reklama na svim temamam o vrtićimauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
12.1.2010 20:25:56   
reallove
IZVORNA PORUKA: škorpija

slažem se sa forumašicom D_K , pa zar vama nije sumnjivo da ova forumašica  mama zeri ima  JEDNU JEDINU objavu i ona se odnosi na hvalospjev mireni, što je očigledno reklama jer niko od nas mama ne piše ovako, kao da je prepisano iz nekog reklamnog pamfleta. Meni ne smeta kad mame hvale neki proizvod, štaviše, volim to čitati, ali ovo očigledno nije neka "naša" mama. nedavno je bio i slučaj sa vrtićem Nemo, čista reklama na svim temamam o vrtićimauser posted image

slazem se...

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
12.1.2010 20:33:47   
Srculence
IZVORNA PORUKA: reallove

IZVORNA PORUKA: škorpija

slažem se sa forumašicom D_K , pa zar vama nije sumnjivo da ova forumašica  mama zeri ima  JEDNU JEDINU objavu i ona se odnosi na hvalospjev mireni, što je očigledno reklama jer niko od nas mama ne piše ovako, kao da je prepisano iz nekog reklamnog pamfleta. Meni ne smeta kad mame hvale neki proizvod, štaviše, volim to čitati, ali ovo očigledno nije neka "naša" mama. nedavno je bio i slučaj sa vrtićem Nemo, čista reklama na svim temamam o vrtićimauser posted image

slazem se...


RESPECT!!!!:-)))


_____________________________

Blaženstvo se nalazi u ukusu, a ne u stvarima, i čovjek je sretan kad dobije ono što voli, a ne kad dobije ono što drugi smatraju da treba voljeti.

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
12.1.2010 22:02:49   
D_K
draga bebbe hvala ti na ispravci - reagovala sam na prvu jer mi je bas zapeo za oko nacin na koji je prezentirano 'iskustvo' sa Mirenom. i ja sam bila medju zenama koje su ozbiljno razmatrale da je pocnu koristiti (i jos uvijek razmatram) i na ovoj temi sam da procitam iskustva zena koje su je zaista koristile. hormonalna kontracepcija nije za zezanje, moze doci do ozbiljnih nuspojava i svako mi je iskustvo dragocjeno i onda kada procitam ovakvu diletantsku reklamu bas mi pokvari raspolozenje pa se raspucam.

a za skorpiju, reallove i Srculence jedno odnosno tri user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
12.1.2010 22:07:58   
reallove
IZVORNA PORUKA: D_K

draga bebbe hvala ti na ispravci - reagovala sam na prvu jer mi je bas zapeo za oko nacin na koji je prezentirano 'iskustvo' sa Mirenom. i ja sam bila medju zenama koje su ozbiljno razmatrale da je pocnu koristiti (i jos uvijek razmatram) i na ovoj temi sam da procitam iskustva zena koje su je zaista koristile. hormonalna kontracepcija nije za zezanje, moze doci do ozbiljnih nuspojava i svako mi je iskustvo dragocjeno i onda kada procitam ovakvu diletantsku reklamu bas mi pokvari raspolozenje pa se raspucam.

a za skorpiju, reallove i Srculence jedno odnosno tri user posted image user posted image user posted image  

user posted image  

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
12.1.2010 22:14:12   
Anoniman
A kad se moze staviti posle CR. Meni je posle prvog CR dr rekla minimum godinu dana da prodje a sad posle drugog CR dvije godine. Zna li neko nesto oko ovoga???

(odgovor članu reallove)
  Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
15.1.2010 17:55:09   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: D_K

draga bebbe hvala ti na ispravci - reagovala sam na prvu jer mi je bas zapeo za oko nacin na koji je prezentirano 'iskustvo' sa Mirenom. i ja sam bila medju zenama koje su ozbiljno razmatrale da je pocnu koristiti (i jos uvijek razmatram) i na ovoj temi sam da procitam iskustva zena koje su je zaista koristile. hormonalna kontracepcija nije za zezanje, moze doci do ozbiljnih nuspojava i svako mi je iskustvo dragocjeno i onda kada procitam ovakvu diletantsku reklamu bas mi pokvari raspolozenje pa se raspucam.

a za skorpiju, reallove i Srculence jedno odnosno tri user posted image user posted image user posted image  


Hvala sto si moju ispravku prijateljski dozivjela, tako je i bilo misljeno.
Moje iskustvo za sada s mirenom je  super. Ne smeta, nikakvih nus pojava za sada. Vidjecemo kako ce dalje ici. Ginekolog mi je rekao da hormini djeluju lokalno, samo na matericu, tako da ne bi trebalo biti problema. Pozz


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
15.1.2010 18:03:23   
dana3
D_K ja ne reklamiram Mirenuuser posted image user posted image ali je imam.
pisala sam vec da je koristim i da poslije 6 mjesci je prestalo krvarenje i sad je ok.Imam malo vise problema sa aknama ustavri nikad ih nisma ni imala do trudnoce ali eto ostale i sad.Meni je Mirena ok ali ne znaci da ce pasati svim zenama, njena funkcija je ista kao i kod obicne spirale samo je postotak mogucnosti trudnoce jako manji ali nije i nemoguc.
Kosta puno i to je tacno, pa sad je staviti i dati pare a da ne pase i to je rizik.Ja sam dobila preporuku za nju i obicno s epreporucuje onim zenamakoje su jako malokrvne KAO I ONIMA KOJIMA BI DRUGA TRUDNOCA BILA JAKO OPASNA ZA NJIHOV ZIVOT A JA SPADAM U OBA SLUCAJA.
ovo mi sin opali caps sorry

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
15.1.2010 23:22:09   
D_K
Drage moje, vjerovale ili ne ja bi najradije sa vama sad reklamirala Mirenu :)
Razlog zasto sam na ovoj temi je sto imam duga i obilna krvarenja koja su me dovela u tesku anemiju. Mom ginekologu ta moja krvarenja nisu bila nikakav problem pa sam jutros otisla maksuz da mu ocitam nalaze. I onda genijalac zakljucuje 'da sigurno imam obilna krvarenja' user posted image user posted image .. Ali hajde, nisam ni ja ostala duzna ali on je takav tip da ga ti moras navesti na neke ideje a  to nikako nije ok. Jos prije sam ga pitala za oralnu kontracepciju, radi skracenja ciklusa, i probala sam dvije vrste. Prvi je 'navedene firme' i to najnoviji i najhvaljeniji ali nikako mi nije odgovarao pa sam morala prestati (da ne detaljisem). Onda sam odabrala sasvim drugu vrstu (cak sam birala da je od drugog proizvodjaca) ali opet sam bila lose i simptomi su se pojacavali pa sam morala prestati. Sljedece o cemu sam razmisljala je Mirena jer sam kontala da ona djeluje lokalno (bas kako je i tvoj ginekolog rekao) ali ovaj moj mi jutros kaze da ako ne prihvatam dobro oralne kontraceptive onda mi ni Mirena nece odgovarati i da ne bacam dzaba pare. Propisao mi je Ergometrin tablete pa cu ih piti i vidjecu hoce li biti bolja situacija..
E zbog svega navedenog bi ja najvise voljela da mogu reci da koristim Mirenu i da nemam nikakvih nuspojava i da uzivam :)) Ali ovako user posted image user posted image

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
16.1.2010 0:24:19   
dana3
Zao mi je zbog te tvoje anemije, jer mi zene bas se tesko oporavljamo, ja jos nisam ali ide na bolje.Nadam se da ce tablete pomoci.


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
18.1.2010 11:47:15   
bebbe RR
Ovdje mirenu pokriva socijalno, tako da mi je svejedna njena cijena. Ako ne bude valjala, izvadicu je. I meni je jedan doktor rekao da nije dobra za zene koje ne podnose oralnu kontracepciju. Moj dr se je tomu nasmijao... Vidjkecemo...

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
18.1.2010 11:52:49   
škorpija
d_k hajde molim te barem na pp mi napiši šta ti to nije odgovaralo kod kontrac. pilula i koje si koristila, ja sma prije trudnoće koristile pilule i super su mi bile, razmišljam i sad ponovo da ih koristim. spirala mi je zadnja opcija

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
18.1.2010 12:21:34   
D_K
poslano.. ako imas jos pitanja samo naprijed :)
Dzana

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *