|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
8.12.2010 0:28:34   
aida.
Eh ovako ja sam zvala svoju dr, rekla mi je da kosta u nas (Gracanica) 300 KM u gradskoj apoteci, u privatnim apotekama je skuplje dok je najskuplja u jednog ginekologa (350KM)... Njena "ugradnja" je 30KM...
E jos... Rekla mi je da je to za sad jedna od najpozeljnijih tj.najsigurnijih kontracepcija i da, s obzirom da moju dugu i bolnu te jaaako obilnu menstruaciju, Mirena mi je najbolje rjesenje... S tim da u nekih zena menstruacija se skrati na dva dana a u nekih i dalje bude sedam, osam dana ali jaaaako malo, mrljasto, jer Mirena ustvari isusuje matericu pa tako da nema obilnog krvarenja. Nema nezeljenih dejstava gledajuci na krvarenje, tipa da nije zdravo i sl.to su price u narodu... Sasvim je zdravo, dakle krv izlazi ali u manjim kolicinama... Stavlja se u toku menstracije, od treceg do petog dana. Najvise se zene ne odlucuju za nju radi cijene... Ali ja mislim da je bolje dat 300KM nego da mi se "zakaci" kad na to nisam spremna... >Tako da aBd ja cu da je uskoro uzmem i idem na "umetanje" user posted image user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
8.12.2010 0:34:42   
N_N
Ovo sam ranije pisala, ne mogu ctrati


Joj ovo moram napisati......
Mojoj prijateljici, koja je Mirenu stavila prije 3 mj., nedavno ista ispala user posted image user posted image
Doktor u šoku, kaže da se od milion slučajeva to jednom desi.
Ja bih ubila doktora, dati toliku lovu i da ispadne...... user posted image user posted image

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
8.12.2010 0:37:05   
aida.
Da, to sam procitala, uzas... Ubila bih ga ja mislim... To je sigurno do njega, nije ju dobro stavio... Grrrr tacno bih ga ubila user posted image user posted image i ja sam kontala dal ce to moja dr. bas znat dobro stavit user posted image user posted image user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
8.12.2010 0:40:00   
Niina
ma ne nabavna cijena je oko 200km, i mogla bih ja nazvati distributera ali mi ne bi stigla na vrijeme i cijena bas varira, cula sam da je navodno jeftina u istocnom sarajevu..
A da kao kontracepcija je najbolja, i ja isto imam takoooo obilne menstruacije da bih se ponovo rodila kad bih je stavila..a sto se tice tog ispadanja..kriv je dr.


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
8.12.2010 0:45:31   
aida.
Uzevsi u obzir da traje 5 godina a ja u tih pet godina najvjerovatnije da ne zelim drugo dijete, poslije 5 god kako smo planirali da ako Bog da, a ona traje 5 god. 300KM nije mi puno... za sigurnost nije... ako je dr.stavi kako treba user posted image user posted image user posted image ali sigurna sam da hoce, jer to su rijeeeetki slucajevi kad ispadne..
E, da, rekla mi je i dr. da je neredovito krvarenje u prvih 6 mjeseci, svako malo "mrlje" imas user posted image al neka je i svaki dan tako samo nek mi nije ove obilnosti ko sad... uhhh

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
8.12.2010 0:46:54   
aida.
A tolike razlike u cijeni jel imaju veze sa kvalitetom ili je jednostavno zavisno od apoteke user posted image dpbavljaca user posted image hajd da je u cenera al to mi je bas velika razlika u cijenama od 200-300...hmmm

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
8.12.2010 1:05:57   
Niina
ne znam tacno ali negdje oko 200km je njihova nabavna cijena...pa sad marze, kako koja apoteka,od cega zavisi ne znam, jer isti je dobavljac za sve. a mozes je kupiti od 250-350 pa kako naletis.

_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
8.12.2010 1:14:50   
bebbe RR
Evo mene opet na ovoj temi. Već sam pisala, i čini mi se d aopet moram, jer je tako fer - mirenu imam, u januaru će biti, godinu dana. Nemam nikakvih problema. Menstruacija - postoje samo  naznake u vidu par smećkastih flekica. Te su bile češće u prvih par mjeseci. Osjećam se super i sretna sam da sam se odlučila za mirenu. U skladu s mojim iskustvom - preporučujem. Inače, ovdje u Sloveniji mirenu pokriva socijalno tako da je ima večina žena koje poznajem i ja još nisam čula niti za jedno negativno iskustvo, iako vjerujem i da ima i onih žena koje nisu zadovoljne.

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
8.12.2010 1:27:11   
Niina
IZVORNA PORUKA: bebbe RR

Evo mene opet na ovoj temi. Već sam pisala, i čini mi se d aopet moram, jer je tako fer - mirenu imam, u januaru će biti, godinu dana. Nemam nikakvih problema. Menstruacija - postoje samo  naznake u vidu par smećkastih flekica. Te su bile češće u prvih par mjeseci. Osjećam se super i sretna sam da sam se odlučila za mirenu. U skladu s mojim iskustvom - preporučujem. Inače, ovdje u Sloveniji mirenu pokriva socijalno tako da je ima večina žena koje poznajem i ja još nisam čula niti za jedno negativno iskustvo, iako vjerujem i da ima i onih žena koje nisu zadovoljne.


Ne mogu da vjerujem, kakva smo mi drzava...evo pokusavam se prisjetiti spiska pomagala odobrenih...i ja mislim da nema ni jedno kontraceptivno sredstvo...
Kod nas je sve tabu haman...user posted image user posted image user posted image user posted image
I ja se iskreno nadam da ce mi se smanjiti krvarenje...i da cu je dobro podnijeti..jer ipak su to hormoni i zavisi od zene do zene kako ce to podnijeti


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
9.12.2010 16:22:34   
Niina
Evo da kazem , najjeftinija mirena je u apoteci na Shipu 290km

Ugradila sam je danas, aplikacija nije  bolila kao sto sam mislila...ali zato nakon aplikacije imam stalno bolove od kontrakcija matericeuser posted image user posted image user posted image user posted image ...uzas...do kad li ce ovo trajati..ovo nisam racunala


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
9.12.2010 16:24:50   
myb@by
niina moja rodica se baš napatila dok organizam nije prihvatio mirenu. Ne bih da te plašim ali nju je mučila mjesec dan, ali zato je sada prezadovoljna user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
9.12.2010 16:27:32   
Niina
aaaaaa mjesec dana!!!! S ovim bolovima bi pobudalila....nesposobna sam bilo sta da radim..povraca mi se od toga.....  budel ovog intenziteta bilo 10 dana vadim je odmah

_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
9.12.2010 16:29:48   
calahoe

IZVORNA PORUKA: Niina

Evo da kazem , najjeftinija mirena je u apoteci na Shipu 290km

Ugradila sam je danas, aplikacija nije  bolila kao sto sam mislila...ali zato nakon aplikacije imam stalno bolove od kontrakcija matericeuser posted image user posted image user posted image user posted image ...uzas...do kad li ce ovo trajati..ovo nisam racunala




Par dana,ja sam imala 2-3 dana takve neugdonosti nakon ugradnje.
6 mjeseci sam je imala,bukvalno svih 6 mjeseci neki problemi radi nje.
Probojno krvarenje se pojavljivalo pa sigurno 3 mjeseca,dobila sam i par kg u tom periodu,imala sam cesce glavobolje.
Uglavnom sam imala pa skoro sve kontraindikacije mirene,ocito ja nisam dobar materijal za hormonalnu kontracepciju.
Vecina zena je jako zadovoljna ,ja nisam bila te srece nazalost

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
9.12.2010 16:36:56   
myb@by

IZVORNA PORUKA: calahoe


IZVORNA PORUKA: Niina

Evo da kazem , najjeftinija mirena je u apoteci na Shipu 290km

Ugradila sam je danas, aplikacija nije  bolila kao sto sam mislila...ali zato nakon aplikacije imam stalno bolove od kontrakcija matericeuser posted image user posted image user posted image user posted image ...uzas...do kad li ce ovo trajati..ovo nisam racunala




Par dana,ja sam imala 2-3 dana takve neugdonosti nakon ugradnje.
6 mjeseci sam je imala,bukvalno svih 6 mjeseci neki problemi radi nje.
Probojno krvarenje se pojavljivalo pa sigurno 3 mjeseca,dobila sam i par kg u tom periodu,imala sam cesce glavobolje.
Uglavnom sam imala pa skoro sve kontraindikacije mirene,ocito ja nisam dobar materijal za hormonalnu kontracepciju.
Vecina zena je jako zadovoljna ,ja nisam bila te srece nazalost


Rodica se posebno na glavobolje žalila. Niina ne znam da li to ima veze i sa građom žene. Moja rodica je prilično uska u kukovima, porađala se sa oba djeteta po tri dana, pa je mozda i zbog tga imala tolike muke user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu calahoe)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
9.12.2010 16:39:37   
Niina
IZVORNA PORUKA: calahoe


IZVORNA PORUKA: Niina

Evo da kazem , najjeftinija mirena je u apoteci na Shipu 290km

Ugradila sam je danas, aplikacija nije  bolila kao sto sam mislila...ali zato nakon aplikacije imam stalno bolove od kontrakcija matericeuser posted image user posted image user posted image user posted image ...uzas...do kad li ce ovo trajati..ovo nisam racunala




Par dana,ja sam imala 2-3 dana takve neugdonosti nakon ugradnje.
6 mjeseci sam je imala,bukvalno svih 6 mjeseci neki problemi radi nje.
Probojno krvarenje se pojavljivalo pa sigurno 3 mjeseca,dobila sam i par kg u tom periodu,imala sam cesce glavobolje.
Uglavnom sam imala pa skoro sve kontraindikacije mirene,ocito ja nisam dobar materijal za hormonalnu kontracepciju.
Vecina zena je jako zadovoljna ,ja nisam bila te srece nazalost



jaooooouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image valjda i ja necu biti takav peh...a ovo fakat boli...bas kontrakcije...user posted image user posted image user posted image
a visak kilograma bi mi bas trebaouser posted image user posted image user posted image user posted image ....imal kakva da ih smanjuje...


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu calahoe)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
9.12.2010 16:50:09   
calahoe
Nadam se da necesuser posted image
Meni je bila predlozena i implantirana radi habitualnih pobacaja,da bi se maternica ,,odmorila" da bi izbjegli pojavu priraslica i oziljacnog tkiva ,da to nije bio razlog,odnosno da je nisam dozivjela kao neku vrstu ljecenja da bih iznjela trudnocu tesko da bi trpila i 6 mjeseci sve njene pratece pojave.
Mada to sam ja,pehista rođeniuser posted image

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
17.1.2011 0:54:43   
N_N
Nina, kakva je situacija? Je li mirena jošna mjestu user posted image

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu calahoe)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
13.2.2011 0:51:04   
Niina
ma suti, kad sam je ugradila, taj dan sam se raspadala od bolova..jer je materica imala kontrakcije zbog stranog tijela, i prvi mjesec dana tj dok nisam dobila pprvu menstruaciju, redovno me je svaki dan bolio stomak, nekad toliko da sam morala uzeti i neki analgetik. Mjesec ako ne i vise morala sam nositi ulozak, jer mi je stalno pomalo krvalilo...sada eto 2 mjeseca nakon nemam bolova, nema krvarenja, ova druga menstruacija mi je bila puno kraca,manje obilna i bez bolova.
A malo mi je falilo da odem ginekologu i kazem:" Vadite je odavdeeee !'


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
13.2.2011 0:54:40   
N_N
Vidiš kad sam te pitala kakva je situacija? user posted image

Nego, budući da je moj prag boli ravan 0, molim te iskreno, boli li stavljanje spirale i koliko dugo traje?
Sada zvanično, nakon 2 mj., nemaš ama baš nikakvih simptoma?
Ja sam se baš bila nafurala na Mirenu i spremila psihički na te promjene ali eto ona predlaže običnu....

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
13.2.2011 0:57:10   
myb@by
N_N moja rodica kod koje je prag bola baš visok kaže da joj je mirena bila gora od poroda, aporađala se tri dana user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
13.2.2011 1:00:17   
N_N
Nemoj zezati?? user posted image user posted image
Koga god pitam svi kažu ma ne, samo malo neugodno. Ali primjetim da to govore nekako kao da me ne prepadnu jer znaju da sam ja k'o zec. Ja se na vađenje nalaza psihički pripremam po 1 mj. user posted image  Hej, a big mama, 2 poroda user posted image user posted image

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
13.2.2011 1:01:50   
Niina
Jaooo...evo tek sad vidjeh da si me pitala za mirenu ..sorry...nisam vidjelauser posted image user posted image user posted image

U razgovoru sa ginekologom, ona je spomenula jednu recenicu,:'da je jedino mirena spirala pouzdana kod nas˝ svojoj je sestri koja je dr u USA ugradila isto. I ja ti se nisam puno razmisljala. Djeluje kolalno, ispusta nisku razinu hormona koji djeluje samo na sluznicu maternice.
Ugradnju je radila za vrijeme menstrualnog ciklusa jer je tada grlic otvoren, pa nije strasno..tanki su aplikatori, nije sirila grlic..to bi bolilo da se radi. ja sam isto odmah zajaukala, ako se treba siriti ja cu doci iduci mjesec kad bude fino otvoren user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
uzme klijestima glic, i samo se trebas opustiti, ne boli...vise je neka nelagoda ili laaagana bol.


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
13.2.2011 1:02:27   
myb@by
Ja ti samo mogu reći za nju, ali ona ima prilično usku karlicu. Možda to ima i sa tim vezeuser posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
13.2.2011 1:15:13   
N_N
IZVORNA PORUKA: Niina

uzme klijestima glic, i samo se trebas opustiti, ne boli...vise je neka nelagoda ili laaagana bol.




Kao kad se radi kolposkopija ili?
A koliko dugo traje?
Ma u biti ja kontracepciji niti jednoj ne vjerujem 100% user posted image  tako da će pored spirale biti još jedna user posted image  Makar narednih 5,6 god.

Da li neko, na forumu, ima iskustva sa ugradnjom obične spirale?

mya@by, ne znam da li to ima veze sa karlicom user posted image  ko zna...

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Iskustva sa Mirena spiralom
13.2.2011 1:18:56   
Niina
traje vrlo kratko, 1-2min max, uzme glic, uzme aplikator gurne i to je to.

_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *