|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  171 172 [173] 174 175   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
17.1.2012 20:14:35   
palachinken
vilo, spavamo mi s lukom, a da ima neke fajde, ne znam. Sutra ujutru idemo doktoru da ga pregleda.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 4301
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
17.1.2012 20:17:42   
minie
Hvala drage moje na odgovorima. U posljednja dva mjeseca je u prosjeku svaki 8. dan kakio pa mi sad nekako punouser posted image

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 4302
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
17.1.2012 20:54:23   
Sultaniija
pozz da vas pitam danas mi jedna zena rece da ne bih trebala da koristim dezodorans zato jer dojim imali to ikakve vezeuser posted image

Ove sedmice sam skinula bebi rukavice koje je nosio sve vrijeme i osjekla noktice i on se sada smao dira po licu te se uhvati za uho te za nos te krene po ocima pa me strah da sam sebi oko ne osteti jel rano da skidam rukavice ili da mu ih jos vratim?


_____________________________

29.11.2011. 10:30h mamina ljubav, sreca i cijeli svijet :)

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 4303
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
17.1.2012 21:08:16   
Silver
Drage moje hvala vam puno na lijepim zeljama i sto se brinete za nas...

Sinoc sam izdajala manuelno pumpom...uhh...a danas mi je moja draaagaaa DRZNICA dala elektricnu i odmah mi je lakse bilo...skontali smo opciju da budem u dnevnom boravku gore, a uvece da idem kuci jer nedaju da se hrani beba po noci nego ga hrane na sondu user posted image dusa moja, pocela sam danas plakati kad sam mu vidjela onu sondu u nosicu...

Pa cu ja ostati gore i ici i hraniti ga 5x dnevno i nadam se da ce to biti to, da ce ga sutra ili preko sutra pustiti kuci aBd!

Pitanje: Sad me poslije podoja bole grudi tj bradavice, tako su osjetljive...mozda od pumpica tako bi mi godile hladne obloge na njih...smijem li sta hladno staviti na njih malo?
I sta ste vi osim rivanola stavljale na ranu??? Moze li kantarionovo ulje tj. od kad moze da se stavlja jer me zateze praaavoo...

_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu Sultaniija)
Neposredna veza do poruke: 4304
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
17.1.2012 21:13:36   
Sultaniija
Silver aBd da puste   sutra!

Ja sam na ranu stavljala hidoregen 3% i rivanol zracila sam ranu i stavljala nevenov mehlem on mi je pomogao pravo meni ulja nisu pomogla sad nije kod svakog isto ne znam kolika ti je rana moja vanjska je bila samo 3 konca, neke zene koriste i beonecin puder, meni je samo neven pomogao!


_____________________________

29.11.2011. 10:30h mamina ljubav, sreca i cijeli svijet :)

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 4305
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
17.1.2012 21:14:08   
animagical
silver ja bih na ranu osim rivanola stavila bivacin sprej,meni je valjao! a kantarion samo kad ispadnu konci,da ih ne omeksas pa da ne popuste...a za bradavice neka lanolinska krema, ima iz ona dm-a,avent, purelan...sve su iste...ja ne bih hladno, ono skuplja kanale...puno ih zraci,bar nocu, namazi malo mlijekom i luftiraj... pomazi bebana, aBd da ti brzo dodje kuci..

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 4306
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
17.1.2012 21:18:45   
mala_sa
Sultanijo ja sam svom A mozda 2x stavila rukavice (i to max 15min), samo mu lijepo odsijeci noktice, i pusti ga nek istrazuje user posted image

Silver draga kupi neku linolinsku kremu i mazi bradavice prije i poslije podoja (jedino ces ih tako uspjeti spasiti od pucanja), a bebi linolin ne smeta (smije ga gutati). I sad dok si kuci skini sve sa sisa i samo ih susi na zraku. Za prvu pomoc veceras mozes bradavice namazati labelom, samo prije izdajanja saperi user posted image user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 4307
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
17.1.2012 21:20:15   
animagical
Sultanijo ja sam svom A mozda 2x stavila rukavice (i to max 15min), samo mu lijepo odsijeci noktice, i pusti ga nek istrazuje


isto  ovako i nikad ogreban nije bio! nauce se brzo na svoje rukice...

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 4308
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
17.1.2012 21:20:54   
Silver
tnx na odgovorima..

imam avent-ovu kremu za bradavice i stavljam kad god mogu... a za ranu dole...izgleda nema lijeka dok samo od sebe ne prodje...

_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 4309
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
17.1.2012 21:23:35   
animagical
ne znam kako sjedis na raniuser posted image probaj navece kad istusiras ranu malo luftirati...

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 4310
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
17.1.2012 21:25:04   
zumbulcica
Vece cure.
Sultanija pusti te rucice da disuuser posted image ja ne volim rukavice pa ih ni bebi nisam stavljala.
Silver user posted image

_____________________________

sunce mamino,21.08.2011.

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 4311
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
17.1.2012 21:27:23   
zumbulcica
Kad smo kod rezanja noktiju, to je meni od samog pocetka nocna mora i sad se sto puta preznojim dok sa jedne rucice porezem...pa druga.....uhuser posted image

_____________________________

sunce mamino,21.08.2011.

(odgovor članu zumbulcica)
Neposredna veza do poruke: 4312
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
17.1.2012 21:28:00   
mala_sa
Silver ja sam ranu samo sapirala vodim (uvik nakon pis pis) i dobro bih je osusila papirom. Sjecam se da me je 1 ili 2 dana bas "zuljalo" i da sam jedva sjedala i onda sam navece ugledala 2 koncica da su ispala - od tog momenta mi je bilo punoo lakse. Mozda ce i tebi poceti sad da ispadaju koncici pa te zato bas smeta user posted image
A citala sam na RR da su zenice susile ranu fenom i da im je to jako pomoglo, i sto vise je luftale user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 4313
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
17.1.2012 21:31:11   
Skvo RR

IZVORNA PORUKA: Silver

tnx na odgovorima..

imam avent-ovu kremu za bradavice i stavljam kad god mogu... a za ranu dole...izgleda nema lijeka dok samo od sebe ne prodje...
aj ti sinoc napisa...super sto imas tu kremu, sam trackaj..iako je malo pakovanje..ja sam u jednoj sedmici dvije tube potrosila...nadam se da bebica uskoro izlazi...drzi se.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 4314
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
17.1.2012 21:40:29   
Sultaniija
Ok drage necu vise rukavice stavljatuser posted image user posted image

Silver zaboravih ti reci da sam imala problema sa bradavicama velikih (vristala sam kad me pocinje dojit) i da sam stavljala hladnu oblogu i da sam se dobro osjecala kad mi nesto ohladi i koristila sam neku kremu meni su govorili i da stavim lisku kupusa mada meni to nije pomoglo!


_____________________________

29.11.2011. 10:30h mamina ljubav, sreca i cijeli svijet :)

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 4315
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
17.1.2012 22:10:42   
saritaa

IZVORNA PORUKA: minie

Imam jedno pitanje i hitno mi treba odgovor

R je od jutros kakio 3 puta (znam da nije neobicno) i ono sto vidim u peleni je zlatno zute boje i zrnasto, ali malo rijedje nego obicno, drugi put je isto tako bilo, a treci skroz malo. Dok sam ga nosala primijetila sam da mu krce crijeva. Mislim da je malo prehladio stomacic. Eh sad zanima me kako izgleda kad beba dobije proljev? Malo se cuje kad kaki (nije bas neka eksplozija, ali se cuje) i moguce da je od onog soora, meni su bradavice super, jos samo malkice crvene, ali ne bole, a njemu po ustima nema nista. Malo mu se guza zacrvenila, ali sam mu namazala onom kremom za pelenski osip i vec mu je puno bolje. Pijem i probiotik i jogurt. Nadam se da ce nam ubrzo proci.

minie moj H tako cesto kaki, zapravo uvijek kad kaki ja cujem, bas zvuci kao da ima proljev, mozes ti njemu svakako malo zagrijati stomacic ali ja mislim da je to ok, da nije proljev






_____________________________

Ako te jednog dana sustigne bijeda, ti ne govori Stvoritelju o tome kako imas jako veliki problem.Okreni se svojoj bijedi i reci joj da ti imas jako mocnog Stvoritelja.

mamina princeza 25.02.2008.
mamin princ 01.10.2011


(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 4316
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
17.1.2012 23:00:30   
mimikimi
IZVORNA PORUKA: mala_sa

Mimikimi kako cura danas prihvata siku??? Mi smo se sa tom situacijom borili 20ak dana, i ja sam vise odustala (sad mu je ponudim samo ujutro i to je to)...



vece zenice
kako ste mi veceras
nama danas bio buran dan imali smo goste navazdan pa kasnije otisli malo u hodanje i skrasili se tek oko 9
beban zaspao a ja nekakv film reko da pogledam pa uletila dok su reklame da vidim sta ima

eh malasa dans je sisala samo dva puta ma ne znam ni sama sta da radim ja nudim ona okrece  glavuuser posted image
na to sve pocele me pravo boljeti i to dok sisa pa mi nikako nije ugodno ne znam ni to sta je,kako si ti podnijela to naglo smanjenje dojenja???

vidim silver uspijeva sa izdajanjem svaka cast samo da prodje sve hairli aBd


_____________________________

*mamin zvrk* 13.03.2011

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 4317
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
17.1.2012 23:13:05   
Amam
Vece...
Ja opet imam dernek,mm gleda film i jede kokice a E ga sve vuce za rukav,dijete ludo za kokicama user posted image .

I E je danas 2x dojio,sad mu nudila nece li zaspati me nee,povuce 2 puta i ustade user posted image ,a vec osjetim kako me zateze,dojio danas oko 14-15h user posted image

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu mimikimi)
Neposredna veza do poruke: 4318
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
17.1.2012 23:15:30   
Super Beba
sultanija - u Sanasi se po pravilu ne prisustvuje porodu, ali može na insistiranje roditelja..ja lično to nikom ne bih predložila, mislim da je puno bolje za roditelje da nisu u prostoriji gdje se obavlja sunet..
što se tiče samog suneta, obično pedijatri ne preporučuju sunet do 6.-og mjeseca, već nakon...mada je praksa vani (čitaj EU, SAD) da se obrezivanje obavi odmah po rođenju djeteta...
što se tiče spreja za nos - dozvoljena je nisita jednom dnevno (mi je koristimo) i naravno, uvijek imaš majčino mlijeko...
silver - ti upita za ranu dole...koristi čaj od hrastove kore (ispiranje), posuši ponekad i sa fenom (jer rana mora biti dobro suha), luftaj se što češće možeš (user posted image ) ... možeš koristiti i kantarion...al sve će proći u svoj vakat :) (jes' neka utjeha)...i super za dojenje, što možeš biti gore! Sretno!

helem, to je sve što sam upratila...svega vi napisale za dan :)) i da, super za bebicu11 i bilirubin user posted image !



_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu mimikimi)
Neposredna veza do poruke: 4319
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
17.1.2012 23:18:07   
animagical
uh amam, bas mi je zao, znam da on slabo jedeuser posted image jesi probala ponuditi negdje gdje nije zanimljivo, npr u mraku u sobi? mimikimi, pazi da se  sta ne zacepi...garant vi imate vise iskustva s tim, ali meni je mastitis veliki strah ostavio...

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 4320
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
17.1.2012 23:19:51   
animagical
sultanija - u Sanasi se po pravilu ne prisustvuje porodu, ali može na insistiranje roditelja..ja lično to nikom ne bih predložila, mislim da je puno bolje za roditelje da nisu u prostoriji gdje se obavlja sunet..


al me nasmijauser posted image mi planiramo aBd sunet tri sedmice iza vakcine na koju smo vec trebali otici,ali me strah, kazu pljuskavice po dzuser posted image ne znam dal da cekam jos?

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 4321
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
17.1.2012 23:21:02   
mimikimi
IZVORNA PORUKA: Amam

Vece...
Ja opet imam dernek,mm gleda film i jede kokice a E ga sve vuce za rukav,dijete ludo za kokicama user posted image .

I E je danas 2x dojio,sad mu nudila nece li zaspati me nee,povuce 2 puta i ustade user posted image ,a vec osjetim kako me zateze,dojio danas oko 14-15h user posted image


joj pa daj mu kokica nek dijete jede moja se veceras iisto najela ja pekla kad smo dosli i jedem ja a ona hoce da me lize po ustima osjeti dijete miris i ja fino tanjuric i na njega stavim samo one mekane dijelove kokice bez onih ljuspica ma znas sta najela se ko velika i onda popila haman 250 ml vode mi na kraju sakrivali posudu sa kokicama od nje jer se rasplakala htjela jos user posted image user posted image user posted image


_____________________________

*mamin zvrk* 13.03.2011

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 4322
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
17.1.2012 23:21:07   
taurus
super beba pa jesi li ti živa ženouser posted image
spremate li se za rođendan

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 4323
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
17.1.2012 23:27:05   
taurus
sad vidim da je rimljanka prisutna
rime javi nam se, kako si, kako je Auser posted image

< Poruku je uredio taurus -- 17.1.2012 23:32:17 >

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 4324
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
17.1.2012 23:38:28   
Silver
Hvala vam cure na svakom komentaru, na svakoj rijeci...stvarno ste najbolje...

Neko rece, kako sjedim? user posted image nikako u autu lezim, kuci lezim, hodati mogu, a dojim gore stojeci preko stolaza presvlacenje user posted image Malo mi je stajanje mucno jer je veliki pritisak dole, ali sve se nadam da ovo sve moze ici nabolje i da ce tako i biti aBd.

Neko pomenu hrastovu koru caj? Zvuci zanimljivo, ja bi probala ako stvarno olaksava! Sa koliko pocinju ispadati konci?

_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 4325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  171 172 [173] 174 175   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  171 172 [173] 174 175   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *