|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  225 226 [227] 228 229   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: problemi sa dojenjem...
20.10.2013 21:48:28   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: amra_sa

Moje mišljenje, iskustvo i razgovor sa doktorima mi je razjasnio neke stvari oko dojenja, tako da ne lupam napamet.
Slažem se da svi potiču dojenje itd. iz više razloga i to je ok. Ali pojedinih pravila se ne treba slijepo držati, pa ni dojenja.
Šta ako supruga zaista nema dovoljnu količinu mlijeka ? Dijete plače non stop, jel treba čekati da nadođe mlijeko i pustiti dijete da reve ?

Pročitala sam ja i slažem se da bebe uvijek ne plaču samo zbog toga što su gladne, a uostalom nisam ni rekla , ni naglasila, da plaču samo zbog toga što su gladne.


supruga ima mlijekauser posted image

''''Dok je bila sestra patronazna kod nas izlazili su mlazevi iz dojki i mali se lako uhvatio za dojku, ali obziorm da je bio sit nije hteo da klopa.''''user posted image



a ovom ćaletu mogu pomoći i ove teme
http://www.ringeraja.ba/forum/m_215346/mpage_2/tm.htm
http://www.ringeraja.ba/forum/m_137760/mpage_1/key_/tm.htm#137760


I Lejla Kauser posted image


< Poruku je uredio Hanady RR -- 20.10.2013 21:49:40 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 5651
   RE: problemi sa dojenjem...
20.10.2013 21:55:21   
amra_sa
Ok, te mlazeve sam propustila user posted image , ali svejedno opet nije pravilo da sve majke imaju dovoljnu količinu mlijeka za svoje dijete. user posted image

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 5652
   RE: problemi sa dojenjem...
20.10.2013 22:02:57   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: amra_sa

Moje mišljenje, iskustvo i razgovor sa doktorima mi je razjasnio neke stvari oko dojenja, tako da ne lupam napamet.
Slažem se da svi potiču dojenje itd. iz više razloga i to je ok. Ali pojedinih pravila se ne treba slijepo držati, pa ni dojenja.
Šta ako supruga zaista nema dovoljnu količinu mlijeka ? Dijete plače non stop, jel treba čekati da nadođe mlijeko i pustiti dijete da reve ?

Pročitala sam ja i slažem se da bebe uvijek ne plaču samo zbog toga što su gladne, a uostalom nisam ni rekla , ni naglasila, da plaču samo zbog toga što su gladne.


Znaš amra, postotak žena koje iz realnih razloga ne mogu dojiti je tako malen, i ne mogu dojiti iz tako očitih, i reči ću, teških medicinskih razloga da se može slobodno reći da svaka zdrava žena može dojiti svoje dijete.

Ne lupam ni ja bezveze, ja sam prošla više obuke o dojenju od većine naših ljekara.

Uvesti formulu bilo kad, a naročito na samom početku je pogrešno. Jednostavno, to nije put kojim se rješava problem.

Da, kod nekih majki "kasni" famozno nadolaženje mlijeka, no kolostruma i prelaznog mlijeka ima sasvim dovoljno dok se ne desi to famozno buknuće.
Da, neke bebe plaču više, traže više kontakta, traže da gotovo stalno budu na dojci, čak i odbijaju dojku od silnog nemira i nervoze, no to se i dalje ne rješava jednostavnim natankavanjem formulom. Jeste to jednostavan postupak ali je pogrešan. To vam je kao kad smo mi nasekirani zbog nečeg i pojedemo šampitu da se smirimo. Nit smo riješili problem, niti će olakšanje potrajati, a štetni šećeri i višak kalorija su definitivno tu.

Znači, kod zdrave majke i zdravog novorođenčeta uvesti formulu bez medicinske potrebe je jednostavno greška. Velika greška.

A naš ćale se nije ni žalio da dijete plače, već se pitao postupaju li on i supruga ispravno, i imao je neke nedoumice o ponašanju djeteta. Tako da je ova naša interna rasprava otišla sa primarne teme.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 5653
   RE: problemi sa dojenjem...
20.10.2013 22:16:52   
prviputcale
Neko je pitao- nije imao zuticu i bio je najveci u porodikistu u tom trenutku 4,3 kg. Hvala svima na odgovorima. Nadam se da cemo uskoro naci ritam koji bebcetu odgovara. Licno sve ovo sto sam procitao i cuo govori u prilog ne koriscenju dohrane tako da smo oboje na tom stavu. Pa dokle izdrzimo.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 5654
   RE: problemi sa dojenjem...
20.10.2013 22:25:05   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: prviputcale

Neko je pitao- nije imao zuticu i bio je najveci u porodikistu u tom trenutku 4,3 kg. Hvala svima na odgovorima. Nadam se da cemo uskoro naci ritam koji bebcetu odgovara. Licno sve ovo sto sam procitao i cuo govori u prilog ne koriscenju dohrane tako da smo oboje na tom stavu. Pa dokle izdrzimo.

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu prviputcale)
Neposredna veza do poruke: 5655
   RE: problemi sa dojenjem...
20.10.2013 22:31:00   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: prviputcale

Neko je pitao- nije imao zuticu i bio je najveci u porodikistu u tom trenutku 4,3 kg. Hvala svima na odgovorima. Nadam se da cemo uskoro naci ritam koji bebcetu odgovara. Licno sve ovo sto sam procitao i cuo govori u prilog ne koriscenju dohrane tako da smo oboje na tom stavu. Pa dokle izdrzimo.


Ćale, ne očekujte ritam uskoro user posted image Manje ćete se razočarati, ili će te se više obradovati.



_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu prviputcale)
Neposredna veza do poruke: 5656
   RE: problemi sa dojenjem...
23.10.2013 11:32:57   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: Lulu_08

Imam mnogo mješanih osjećaja. Možda naše dojenje neće još prestati, ali odjednom od jučer imam dojam da mu se bliži kraj, a ja još nisam spremna user posted image .

Naime, zbog posla sam prije 2 sedmice odlučila da ukinemo noćno dojenje, te je L. od tada u spavaćoj sa tajom, i već neko vrijeme spava bez buđenja što je ranije bilo nepojmljivo.

I dalje doji u toku dana, vikendom nešto više i češće, i to ukidanje noćnog dojenja ranije nije uticalo na ostalo dojenje i mlijeko.

Kada jučer po prvi put u ovih 15,5mj za vrijeme podoja (4x u posljepodnevnim satima) nije niti jednom došlo do otpuštanja mlijeka za vrijeme dojenja user posted image . Mala je bila baš ljuta i prebacivala se na drugu stranu da proba dojiti, i tražila "cisa cisa" međutim nikako nije nadolazilo, ostale su nekako "prazne" user posted image user posted image .

Kako i zašto meni baš nije jasno...



_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 5657
   RE: problemi sa dojenjem...
23.10.2013 12:00:49   
Lejla Ka
Lulu, kako je bilo poslije?

Da li ti se uspostavio ciklus?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 5658
   RE: problemi sa dojenjem...
23.10.2013 12:40:14   
Lulu_08
Ovo je friško, samo sam citirala post sa teme o prirodnom postepenom prestanku dojenja.

Tako da se ovo gore baš trenutno dešava...

A ja nisam još za prestajanje user posted image

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 5659
   RE: problemi sa dojenjem...
23.10.2013 12:43:37   
Lulu_08
Znači do jučer iako nije dojila po noći u toku radnog vremena bi nadolazilo mlijeko, po dolasku kući ona bi dojila i uvijek bi bilo 1 ili 2 otpuštanja za vrijeme podoja. Jučer niti jednom a 4x je dojila i baš je bila ljuta zbog toga.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 5660
   RE: problemi sa dojenjem...
23.10.2013 13:08:56   
Lejla Ka
Lulu, nemoguće je da dojke jednog trenutka samo prestnu proizvoditi, ono kao rez i gotovo.

Jesi li se ti šta nasekirala ovih dana? Možda očekuješ da dobiješ menstruaciju?

Pokušaj se maksimalno opustiti, napraviti mirnu atmosferu oko vas, možda se istuširati vrućom vodom prije podoja. Nastavi nuditi dojenje.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 5661
   RE: problemi sa dojenjem...
23.10.2013 19:11:29   
Sandrich
Evo i nas opet ovdje,doduse zvanicno ne jos al da se informisemo :) Dakle,imam sina kojem je 20,5mj, dojio je 15mj. a za nekih mjesec ipo dolazi nam jos jedna bebica.,.Sina sam dojila cijelo vrijeme preko silikonskih bradavica,i ovaj put idem na carski rez pa me zanima moze li se masiranjem dojki ili nekom drugo metodom doprinijeti da mlijeko prije krene? jer zeljela bih u bolnici sto prije uspostaviti dojenje nadam se ovaj put bez bradavica..svaki savjet ili iskustvo je dobrodoslo :)

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 5662
   RE: problemi sa dojenjem...
23.10.2013 19:13:24   
Sandrich
IZVORNA PORUKA: Lulu_08

Znači do jučer iako nije dojila po noći u toku radnog vremena bi nadolazilo mlijeko, po dolasku kući ona bi dojila i uvijek bi bilo 1 ili 2 otpuštanja za vrijeme podoja. Jučer niti jednom a 4x je dojila i baš je bila ljuta zbog toga.



hej moj sin je isto tako dojio samo par puta dnevno,pa onda jednom dnevno i onda sam odlucila da prestanem i vjeruj da nikada mi vise nije mlijeko krenulo,niti sam imala uplae ama bas nista sto me ono bas iznenadilo

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 5663
   RE: problemi sa dojenjem...
23.10.2013 21:19:08   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Lulu, nemoguće je da dojke jednog trenutka samo prestnu proizvoditi, ono kao rez i gotovo.

Jesi li se ti šta nasekirala ovih dana? Možda očekuješ da dobiješ menstruaciju?

Pokušaj se maksimalno opustiti, napraviti mirnu atmosferu oko vas, možda se istuširati vrućom vodom prije podoja. Nastavi nuditi dojenje.


Ma nisam vjeruj, sve isto, i ja primjetim da dok doji ona i dalje guta itd, ali od prije 2 dana (i danas je bilo isto) uopste ne dodje do onog skroz punog stanja dojki, kao niti do osjecaja otpustanja mlijeka dok doji, vec eto osjetim da vuce i guta i to je to. Ne znam kako tako odjednom da to prestane?

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 5664
   RE: problemi sa dojenjem...
23.10.2013 23:02:39   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Lulu_08


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Lulu, nemoguće je da dojke jednog trenutka samo prestnu proizvoditi, ono kao rez i gotovo.

Jesi li se ti šta nasekirala ovih dana? Možda očekuješ da dobiješ menstruaciju?

Pokušaj se maksimalno opustiti, napraviti mirnu atmosferu oko vas, možda se istuširati vrućom vodom prije podoja. Nastavi nuditi dojenje.


Ma nisam vjeruj, sve isto, i ja primjetim da dok doji ona i dalje guta itd, ali od prije 2 dana (i danas je bilo isto) uopste ne dodje do onog skroz punog stanja dojki, kao niti do osjecaja otpustanja mlijeka dok doji, vec eto osjetim da vuce i guta i to je to. Ne znam kako tako odjednom da to prestane?


Ih ti mene zabrinula user posted image

Ja skontala ti vidiš da dijete sisa ali nikako ne primjetiš da guta. Ma bježi.
Sasvim je normalno da u nekom trenutku dojenačkog stažam naročito u periodu kad kruta dohrana preuzme primat i razmaci između podoja jako porastu prestane ono što vi mame zovete "punjenje" i prestane osjećanje otpuštanja mlijeka. U toj fazi dojenja dojke se i ne pune kao prije već se glavnina proizvodnje zapravo odvija upravo dok dijete doji.
Lulu sve je OK, ništa ne brini.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 5665
   RE: problemi sa dojenjem...
23.10.2013 23:06:51   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Sandrich

Evo i nas opet ovdje,doduse zvanicno ne jos al da se informisemo :) Dakle,imam sina kojem je 20,5mj, dojio je 15mj. a za nekih mjesec ipo dolazi nam jos jedna bebica.,.Sina sam dojila cijelo vrijeme preko silikonskih bradavica,i ovaj put idem na carski rez pa me zanima moze li se masiranjem dojki ili nekom drugo metodom doprinijeti da mlijeko prije krene? jer zeljela bih u bolnici sto prije uspostaviti dojenje nadam se ovaj put bez bradavica..svaki savjet ili iskustvo je dobrodoslo :)


Pa glavno ti je da bebu što prije nakon buđenja dobiješ na podoj, ali pravi ne na par sekundi, da je što češće pustiš da sisa koliko god dugo hoće, pri čemu se ti udobno namjestiš i podupreš jastucima, a lijepo zamoliš osobblje da ti u tome pomogne. I slobodno odmah kreni bez silikonskih nastavaka, ti sad već imaš iskustva sa postavljanjem, a tvoja beba ne zna kako izgleda to što treba da doji, samo zna da sisa, i naučit će sisati šta god da joj ponudiš.

Šta god te još interesira pitaj. Meni je nakon prvog CR mlijeko nadošlo 7 dan, a nakon drugog oko 12 sati od poroda. S tim da sam prvi put bebu na dojke stavila više od 24 sata nakon poroda, a drugi put nakon oko 4 sata po porodu.
Gdje ćeš se porađati?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 5666
   RE: problemi sa dojenjem...
24.10.2013 7:27:14   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: Lulu_08


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Lulu, nemoguće je da dojke jednog trenutka samo prestnu proizvoditi, ono kao rez i gotovo.

Jesi li se ti šta nasekirala ovih dana? Možda očekuješ da dobiješ menstruaciju?

Pokušaj se maksimalno opustiti, napraviti mirnu atmosferu oko vas, možda se istuširati vrućom vodom prije podoja. Nastavi nuditi dojenje.


Ma nisam vjeruj, sve isto, i ja primjetim da dok doji ona i dalje guta itd, ali od prije 2 dana (i danas je bilo isto) uopste ne dodje do onog skroz punog stanja dojki, kao niti do osjecaja otpustanja mlijeka dok doji, vec eto osjetim da vuce i guta i to je to. Ne znam kako tako odjednom da to prestane?


Ih ti mene zabrinula user posted image

Ja skontala ti vidiš da dijete sisa ali nikako ne primjetiš da guta. Ma bježi.
Sasvim je normalno da u nekom trenutku dojenačkog stažam naročito u periodu kad kruta dohrana preuzme primat i razmaci između podoja jako porastu prestane ono što vi mame zovete "punjenje" i prestane osjećanje otpuštanja mlijeka. U toj fazi dojenja dojke se i ne pune kao prije već se glavnina proizvodnje zapravo odvija upravo dok dijete doji.
Lulu sve je OK, ništa ne brini.


Uh jupi, koje rasterećenje, ja sam se bila prepala da se bliži kraj našem dojenju, a nisam još za to, a mislim da nije ni ona.

user posted image


Hvala!! user posted image

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 5667
   RE: problemi sa dojenjem...
24.10.2013 7:33:59   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: Sandrich

Evo i nas opet ovdje,doduse zvanicno ne jos al da se informisemo :) Dakle,imam sina kojem je 20,5mj, dojio je 15mj. a za nekih mjesec ipo dolazi nam jos jedna bebica.,.Sina sam dojila cijelo vrijeme preko silikonskih bradavica,i ovaj put idem na carski rez pa me zanima moze li se masiranjem dojki ili nekom drugo metodom doprinijeti da mlijeko prije krene? jer zeljela bih u bolnici sto prije uspostaviti dojenje nadam se ovaj put bez bradavica..svaki savjet ili iskustvo je dobrodoslo :)


Pa glavno ti je da bebu što prije nakon buđenja dobiješ na podoj, ali pravi ne na par sekundi, da je što češće pustiš da sisa koliko god dugo hoće, pri čemu se ti udobno namjestiš i podupreš jastucima, a lijepo zamoliš osobblje da ti u tome pomogne. I slobodno odmah kreni bez silikonskih nastavaka, ti sad već imaš iskustva sa postavljanjem, a tvoja beba ne zna kako izgleda to što treba da doji, samo zna da sisa, i naučit će sisati šta god da joj ponudiš.

Šta god te još interesira pitaj. Meni je nakon prvog CR mlijeko nadošlo 7 dan, a nakon drugog oko 12 sati od poroda. S tim da sam prvi put bebu na dojke stavila više od 24 sata nakon poroda, a drugi put nakon oko 4 sata po porodu.
Gdje ćeš se porađati?


Sandrich, meni je nakon 1og CR nadošlo mlijeko 3ći dan, te je bilo problema zbog lijeve uvučene dojke, nepravilnog dojenja, začepljenja pa potom i velikih ragada, upotrebe silikonske pa poslje bez nje, prestanak dojenja iz te dojke već oko 7og mjeseca (iz druge dojila do 12 punih mj.).

Međutim iskustvo i čisto ta neka sigurnost zbog iskustva čine svoje. Nakon drugog cr sam bebu tražila da je vidim odmah nakon 2h, nisam je dojila ali je ležala na prsima mi, u večernjim satima sam je podojila (cca 7h nakon CR) a sutradan je već nadošlo mlijeko, tj. nepunih 24h nakon CR. Nikada nije došlo do ragada niti bilo kakvih problema.

Jedan prijedlog, odnosno ono što je meni pomoglo:

1. Unjela sam u bolnicu pamučni grudnjak za dojenje i tufere u neseseru, koje sam nosila od početka, samo skidala prije vizite kako ne bi bilo "problema" sa osobljem. Tako nije došlo do iritacije bradavica zbog curenja mlijeka na spavaćicu (pa se skori i grebe).

2. Koristila sam AVENTove školjke kod kuće u prvih mjesec dana. U njih se mlijeko punilo, zbog ventilacije na gornjoj strani školjke su se bradavice luftirale, a mlijeko koje se nakupljalo u dnu školjke je svojim dejstvom liječilo iritacije (mala je grizla od 3će sedmice jer su joj već počeli bili zubići da se guraju).

Nadam se da će ti biti od koristi bar ako ništa da te utješim da iskustvo olakšava dosta toga.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 5668
   RE: problemi sa dojenjem...
24.10.2013 8:57:37   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: Lulu_08


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: Sandrich

Evo i nas opet ovdje,doduse zvanicno ne jos al da se informisemo :) Dakle,imam sina kojem je 20,5mj, dojio je 15mj. a za nekih mjesec ipo dolazi nam jos jedna bebica.,.Sina sam dojila cijelo vrijeme preko silikonskih bradavica,i ovaj put idem na carski rez pa me zanima moze li se masiranjem dojki ili nekom drugo metodom doprinijeti da mlijeko prije krene? jer zeljela bih u bolnici sto prije uspostaviti dojenje nadam se ovaj put bez bradavica..svaki savjet ili iskustvo je dobrodoslo :)


Pa glavno ti je da bebu što prije nakon buđenja dobiješ na podoj, ali pravi ne na par sekundi, da je što češće pustiš da sisa koliko god dugo hoće, pri čemu se ti udobno namjestiš i podupreš jastucima, a lijepo zamoliš osobblje da ti u tome pomogne. I slobodno odmah kreni bez silikonskih nastavaka, ti sad već imaš iskustva sa postavljanjem, a tvoja beba ne zna kako izgleda to što treba da doji, samo zna da sisa, i naučit će sisati šta god da joj ponudiš.

Šta god te još interesira pitaj. Meni je nakon prvog CR mlijeko nadošlo 7 dan, a nakon drugog oko 12 sati od poroda. S tim da sam prvi put bebu na dojke stavila više od 24 sata nakon poroda, a drugi put nakon oko 4 sata po porodu.
Gdje ćeš se porađati?


Sandrich, meni je nakon 1og CR nadošlo mlijeko 3ći dan, te je bilo problema zbog lijeve uvučene dojke, nepravilnog dojenja, začepljenja pa potom i velikih ragada, upotrebe silikonske pa poslje bez nje, prestanak dojenja iz te dojke već oko 7og mjeseca (iz druge dojila do 12 punih mj.).

Međutim iskustvo i čisto ta neka sigurnost zbog iskustva čine svoje. Nakon drugog cr sam bebu tražila da je vidim odmah nakon 2h, nisam je dojila ali je ležala na prsima mi, u večernjim satima sam je podojila (cca 7h nakon CR) a sutradan je već nadošlo mlijeko, tj. nepunih 24h nakon CR. Nikada nije došlo do ragada niti bilo kakvih problema.

Jedan prijedlog, odnosno ono što je meni pomoglo:

1. Unjela sam u bolnicu pamučni grudnjak za dojenje i tufere u neseseru, koje sam nosila od početka, samo skidala prije vizite kako ne bi bilo "problema" sa osobljem. Tako nije došlo do iritacije bradavica zbog curenja mlijeka na spavaćicu (pa se skori i grebe).

2. Koristila sam AVENTove školjke kod kuće u prvih mjesec dana. U njih se mlijeko punilo, zbog ventilacije na gornjoj strani školjke su se bradavice luftirale, a mlijeko koje se nakupljalo u dnu školjke je svojim dejstvom liječilo iritacije (mala je grizla od 3će sedmice jer su joj već počeli bili zubići da se guraju).

Nadam se da će ti biti od koristi bar ako ništa da te utješim da iskustvo olakšava dosta toga.


Inače ja imam te aventove školjke koje su praktično nove ostale a inače koštaju cca 28km, pa ako si zainteresovana mogu ti ih polovno prodati user posted image malo reklame user posted image (inače sam ih mislila staviti na PIK)

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 5669
   RE: problemi sa dojenjem...
24.10.2013 10:38:52   
Sandrich
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: Sandrich

Evo i nas opet ovdje,doduse zvanicno ne jos al da se informisemo :) Dakle,imam sina kojem je 20,5mj, dojio je 15mj. a za nekih mjesec ipo dolazi nam jos jedna bebica.,.Sina sam dojila cijelo vrijeme preko silikonskih bradavica,i ovaj put idem na carski rez pa me zanima moze li se masiranjem dojki ili nekom drugo metodom doprinijeti da mlijeko prije krene? jer zeljela bih u bolnici sto prije uspostaviti dojenje nadam se ovaj put bez bradavica..svaki savjet ili iskustvo je dobrodoslo :)


Pa glavno ti je da bebu što prije nakon buđenja dobiješ na podoj, ali pravi ne na par sekundi, da je što češće pustiš da sisa koliko god dugo hoće, pri čemu se ti udobno namjestiš i podupreš jastucima, a lijepo zamoliš osobblje da ti u tome pomogne. I slobodno odmah kreni bez silikonskih nastavaka, ti sad već imaš iskustva sa postavljanjem, a tvoja beba ne zna kako izgleda to što treba da doji, samo zna da sisa, i naučit će sisati šta god da joj ponudiš.

Šta god te još interesira pitaj. Meni je nakon prvog CR mlijeko nadošlo 7 dan, a nakon drugog oko 12 sati od poroda. S tim da sam prvi put bebu na dojke stavila više od 24 sata nakon poroda, a drugi put nakon oko 4 sata po porodu.
Gdje ćeš se porađati?


Porodit cu se u Tuzli u bolnici...eh sad..problem je sto prosli put kad sam se porodila u 11.10 ujutru tek su me navece prebacili sa intenzivne a s obzirom da sam se onesvjestila tu noc kada su me pokusali dici i ujutru opet  bebu su mi tek sutradan nekad donijeli i nije bio samnom cijelo vrijeme...ali kao sto kazete sad sam iskusnija i znam sta me ceka pa cu se boriti i truditi da budem sto bolje kako bi mi bebu sto prije donijeli....JEDVA CEKAM PONOVO DA DOJIM user posted image  Hvala puno Lejla,ako gdje zapne javljam se user posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 5670
   RE: problemi sa dojenjem...
24.10.2013 10:43:26   
Sandrich
user posted image
IZVORNA PORUKA: Lulu_08


IZVORNA PORUKA: Lulu_08


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: Sandrich

Evo i nas opet ovdje,doduse zvanicno ne jos al da se informisemo :) Dakle,imam sina kojem je 20,5mj, dojio je 15mj. a za nekih mjesec ipo dolazi nam jos jedna bebica.,.Sina sam dojila cijelo vrijeme preko silikonskih bradavica,i ovaj put idem na carski rez pa me zanima moze li se masiranjem dojki ili nekom drugo metodom doprinijeti da mlijeko prije krene? jer zeljela bih u bolnici sto prije uspostaviti dojenje nadam se ovaj put bez bradavica..svaki savjet ili iskustvo je dobrodoslo :)


Pa glavno ti je da bebu što prije nakon buđenja dobiješ na podoj, ali pravi ne na par sekundi, da je što češće pustiš da sisa koliko god dugo hoće, pri čemu se ti udobno namjestiš i podupreš jastucima, a lijepo zamoliš osobblje da ti u tome pomogne. I slobodno odmah kreni bez silikonskih nastavaka, ti sad već imaš iskustva sa postavljanjem, a tvoja beba ne zna kako izgleda to što treba da doji, samo zna da sisa, i naučit će sisati šta god da joj ponudiš.

Šta god te još interesira pitaj. Meni je nakon prvog CR mlijeko nadošlo 7 dan, a nakon drugog oko 12 sati od poroda. S tim da sam prvi put bebu na dojke stavila više od 24 sata nakon poroda, a drugi put nakon oko 4 sata po porodu.
Gdje ćeš se porađati?


Sandrich, meni je nakon 1og CR nadošlo mlijeko 3ći dan, te je bilo problema zbog lijeve uvučene dojke, nepravilnog dojenja, začepljenja pa potom i velikih ragada, upotrebe silikonske pa poslje bez nje, prestanak dojenja iz te dojke već oko 7og mjeseca (iz druge dojila do 12 punih mj.).

Međutim iskustvo i čisto ta neka sigurnost zbog iskustva čine svoje. Nakon drugog cr sam bebu tražila da je vidim odmah nakon 2h, nisam je dojila ali je ležala na prsima mi, u večernjim satima sam je podojila (cca 7h nakon CR) a sutradan je već nadošlo mlijeko, tj. nepunih 24h nakon CR. Nikada nije došlo do ragada niti bilo kakvih problema.

Jedan prijedlog, odnosno ono što je meni pomoglo:

1. Unjela sam u bolnicu pamučni grudnjak za dojenje i tufere u neseseru, koje sam nosila od početka, samo skidala prije vizite kako ne bi bilo "problema" sa osobljem. Tako nije došlo do iritacije bradavica zbog curenja mlijeka na spavaćicu (pa se skori i grebe).

2. Koristila sam AVENTove školjke kod kuće u prvih mjesec dana. U njih se mlijeko punilo, zbog ventilacije na gornjoj strani školjke su se bradavice luftirale, a mlijeko koje se nakupljalo u dnu školjke je svojim dejstvom liječilo iritacije (mala je grizla od 3će sedmice jer su joj već počeli bili zubići da se guraju).

Nadam se da će ti biti od koristi bar ako ništa da te utješim da iskustvo olakšava dosta toga.


Inače ja imam te aventove školjke koje su praktično nove ostale a inače koštaju cca 28km, pa ako si zainteresovana mogu ti ih polovno prodati user posted image malo reklame user posted image (inače sam ih mislila staviti na PIK)


Hvala ti draga na savjetima a i na ponudi,imam i ja nesto al sam zaboravila sta kad sam se ja porodila davne 2012g user posted image  ako zatreba racunam na tebe user posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 5671
   RE: problemi sa dojenjem...
28.10.2013 10:39:44   
tinchita
Jutro drage moje..
.Ja sam od jučer u panici pa vas molim za savjet(Lejla Ka, opet ja user posted image ). Naime, mom dječaku je 40 dana. Dosada smo isključivo dojili. Za mjesec dana dobio je 800 g i narastao 5 cm. Dojila sam ga na zahtjev otp. svako sat po danu i 2-3h noću, s tim da su ti dnevni podoji ponekad bili "pravi podoji" a ponekad bi samo malo povukao i zaspao. Međutim, od jučer mi se čini kao da mu fali mlijeka. Nervozan je, dojki, pa ispušta dojku, ljuti se i sl. Pokušavala sam i izdojiti mlijeko (ručno) uvijek bude mlijeka, no opet mi se čini manje nego prije.
Jutros sam dobila menstruaciju, pa ima li to možda veze s količinom mlijeka. Bojim se da bebač gladan. Osim toga, ima i produženu žuticu i baš ne bi smio biti gladan. A izbjegla bih AD ako je ikako moguće.. Hellp!

_____________________________

V 31.12.2009.
A 19.9.2013.

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 5672
   RE: problemi sa dojenjem...
28.10.2013 11:02:10   
Lejla Ka
Skok sa 6 sedmica + uspostava ciklusa. Tnchita nije ništa strašno, znači neka se mama opusti, a beba je nervozna zato što prelazi iz onih "famoznih" 40 dana u (kako ono u narodu kažu) zainsanjenu fazu user posted image

Nije gladan, samo je trenutno nrvozan da bi dojio kvalitetno. Daj podoj, pa kad krene nervoza pronosajte se malo, ljuljuškajte, probajte da podrigne. Onda opet dati da doji, možeš pokušati ponuditi i drugu dojku, da jači pritisak odobrovolji bebu.

Nemoj da te produžena žutica opterećuje. Tvoja beba uz produženu žuticu dobiva idealno, znači žutica mu ne smeta, a gladan nije sigurno.

Nema razloga nikakvog da se razmišlja o AD-u, i to će sve biti stabilnije i smirenije za par dana.

< Poruku je uredio Lejla Ka -- 28.10.2013 11:03:26 >


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu tinchita)
Neposredna veza do poruke: 5673
   RE: problemi sa dojenjem...
28.10.2013 13:28:15   
tinchita
Lejla Ka hvala puno user posted image

_____________________________

V 31.12.2009.
A 19.9.2013.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 5674
   RE: problemi sa dojenjem...
29.10.2013 10:18:11   
Lulu_08
Lejla samo da javim da je sa dojenjem sve OK, čak imam opet strujanje itd, izgleda je bio neki trenutak samo u vremenu koji je prepao mamu hehehe...

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu tinchita)
Neposredna veza do poruke: 5675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  225 226 [227] 228 229   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  225 226 [227] 228 229   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *