|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ostavljanje bebe koja doji
10.10.2008 22:42:42   
boogy woogy
Bebe i cajevi je mit/obicaj koji prati ljude jos od vremena drevnih egipcana. Nepostoje naucni dokazi koji potvrdjuju ili negiraju ovu praksu. Jedno je sigurno, ova tema uopste nije dovoljno ispitana i dobro treba poznavati porijeklo caja, za nas same a kamoli bebe, jer je bilo slucajeva gdje su velike kolicine olova, arsenika i drugih otrovnih supstanci bile pronadjene u caju!

http://parenting.ivillage.com/newborn/nhealth/0,,3qkb,00.html
http://www.abc.net.au/queensland/federation/stories/s326583.htm

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Ostavljanje bebe koja doji
11.10.2008 11:10:01   
Amrino
Super Amra k da je sve proslo kako treba!  user posted image

Sto se caja tice- cak i da je skroz "ispravan" i "provjeren" on je bebama koje doje apsolutno nepotreban.
Caj neka pije mama jer ce i na taj nacin doci do bebe (sve sto iz njega treba do nje na dodje) a na ta nacin nece "saprati" sve one zasttne funkcije majcinog mlijeka.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Ostavljanje bebe koja doji
11.10.2008 20:35:51   
mivica
Zene, samo da znate da po zakonu, u slucaju da morate poceti raditi prije bebine navrsene 1 godine, imate pravo do 2 sata u toku radnog dana placenog odsustva radi dojenja bebe. user posted image  

_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Ostavljanje bebe koja doji
19.10.2008 9:30:52   
rozi
Vidim da vecina ima problema sa ispumpavanjem mlieka. Meni je islo dobro prva 2 -3 mjeseca, a sada nacijedim 20 -30 i nece vise . Neki dan dok sam to radila mali je ogladnio i ja sam ga stavila da jede, a na drugoj nastavila isoumpavati da se mlijeko ne pokvari.  Sokirala sam se kako je mlijeko odjednom krenulo. Zacas sam iscijedila 100 ml. Doduse to se ne moze izvesti sa cilindricnim izdajalicama,ako imate one sa ruckicama pokusajte.

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Ostavljanje bebe koja doji
7.11.2008 19:06:14   
sanja.sa
u ponedjeljak cu prvi put morati da ostavim svoju bebu na otprilike 6 sati.
s obzirom da je dojim, potrudit cu se da izmuzem svoga mljeka da ima da papa dok sam ja odsutna.
e sada pitanje koliko bi mlijeka ja trebala da ostavim?
s obzirom da na sikama nemamo oznake za mililitreuser posted image ja nemam pojma koliko moja beba pojede u toku dana. misila sam da je to otprilike koliko se preporucuje AD mlijeka, i sinoc sam gledala u marketu svako AD mlijeko je drugacije i kolicine za njegov uzrast se krecu od 600ml pa do 1l. sada sam sam se zainteresovala, je li postoji neka "formula" da znamo koliko bi beba otprilike trebala da pojede majcinog mlijeka u toku dana?

_____________________________

Mark - mamin zivot
29.08.2008.

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Ostavljanje bebe koja doji
7.11.2008 20:17:32   
ziki
Prvo da napomenem da ja bas i nisam ekspert, ovo ti prepisujem iz novina: tvoja beba je u trecem mjesecu pa kazu novine  da bebi treba 6 obroka a da je kloicina mlijeka po obroku 120-130 ml. Beba od 8 i 9 mj ima obroke 2x250ml + obroci cvrste hrane.Tarik ima 5.5 mj a ima nekih 9 obroka, ako sam dobro izbrojala i on skljucivo doji i to na zahtjev.Nadam se da sam ti bar malo priblizila kolicine a da ce se javit mama koja ima iskustva sa bocicama. 

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu sanja.sa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Ostavljanje bebe koja doji
7.11.2008 22:09:43   
boogy woogy
Nasla sam odgovor koji je laktacijski savjetnik dao jednoj zeni u slicnoj situaciji:

http://www.breastfeeding.com/forums/showthread.php?p=545082

Savjetujem ti da prosurfas po ovom site-u jer ima i drugih korisnih linkova na istu temu.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Ostavljanje bebe koja doji
12.11.2008 12:59:09   
sanja.sa
hvala vam za odgovoreuser posted image
ja sam ispumpala 400ml, bila sam odsuna 4 i po sata, beba je u tom periodu pojela 250ml. niko sretniji nije bio od njega kada sam se vratila, ostatak dana je proveo na sikamauser posted image

_____________________________

Mark - mamin zivot
29.08.2008.

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 33
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *