|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Blagi osip po licu
25.7.2009 16:23:48   
mamin_zivot
Je li se moze mazati lice bebe jekogelom??

_____________________________

16.06.2009.-14:55 rodio se nas sin, najljepsa i najveca radost nasa!!!
01.01.2011.-15:45 rodila se princeza mamina.
Druga radost jeste, ali ne i manje vrijedna od prve. :**

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Blagi osip po licu
25.7.2009 19:37:25   
Skvo RR
Mi smo mazali bebi lice i tijelo, sa Jekodermom prvih 15 dana, po savjetu patronazne. Razlog je bila suha koza. Nakon sto smo to sanirali presli smo na Mustelu za tijelo, a lice joj ne mazem kremama.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mamin_zivot)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Blagi osip po licu
16.8.2009 11:30:52   
cija
spominjete Hipp kremu....koju?Ima ih 2-3...ja imam onu u tubi Intensiv Creme Wind&Wetter

_____________________________

Naša bebica Ajlin-Annam je na svijet došla 19.06.2009 u 17.25h

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Blagi osip po licu
18.12.2009 12:39:15   
anidla
evo danas je 6-ti dan kako je Noa dobio osip po licu...prvo se upalio desni obraz, pa onda lijevi i malo po glavi....cistim kamilicom i namazem pavlovicevom jer je presuho tu gdje mu se pojavilo...hrapavo je i upali se jako crvene boje...pedijatar kaze da je to normalno ali mene je opet svejedno strah i zao mi ga je....danas nam je mjesec i 9 dana pa ako je neko imao slicno iskustvo i ako moze savjet,plssss.....
i ako neko zna dobrog dermatologa koji ima iskustva sa bebama, moze i privatno nije mi bitno....


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu cija)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Blagi osip po licu
18.12.2009 12:43:40   
Private
Mozda ce vam zvucati smijesno,ali ja malom po licu mazem onom kremom koja je za slucaj da se guza zacrveni,koja u sebi ima cinka.

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Blagi osip po licu
18.12.2009 12:44:55   
sweet BaBy
anidla  mislim da nema razloga za brigu. Tvoja user posted image se jos uvijek cisti. Moja user posted image je do 45 dana imala tako osipe i ja sam je umivala kamilicom i mazala bademovom. Jos su bile i velike vrucine. I nakon toga je nestalo. Ali ja je mazem samo bademovom.

_____________________________

#A&A# Srece moje.

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Blagi osip po licu
18.12.2009 12:50:37   
anidla
ja nesto ne smijem mazati kremom koja ima cinka jermu je ovo suho na licu, hrapavo i jako crveno...mislim da bi mu moglo proizvesti kontraefekat jer cink isusuje...bar ja mislim da mu to ne bi odgovaralo....
nadam se da je ovo ok, ali kao mamu me je strah ali i zao mi ga je....prestala sam samponirati glavu, kad ga okupamo sapirem ga samo kamilicom....ma joj, prvo mi je user posted image pa sva sam i ja u grcu...
a sta mislite o pavlovicevoj, da li da nastavim da mazem, bar jednom dnevno?
hvala vam drage moje na odgovorima......


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu sweet BaBy)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Blagi osip po licu
18.12.2009 12:52:11   
anidla
i jos nesto, kad si spomenul vrucinu...znaci da je i to moguce mozda smo previse grijali prostoriju,..pored centralnog ja uvijek upalim grijalicu prije svakog presvlacenja i kupanja...soba u kojoj je beba nije na suncanoj strani pa je malo hladnija od dnevne iako meni kao odrasloj osobi je ugodna temp...

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Blagi osip po licu
18.12.2009 12:56:00   
sweet BaBy
Moguce je da je i od vrucine, a djecaci pogotovo ne vole vrucinu i ne treba ih topliti. Mislim da ti je sasvim dovoljno centralno i da grijalica ima samo kontra efekat. Idealna temperatura u prostoriji za bebu je 21 stepen. Moja beba uvijek place, ako joj je vruce i uvijek je samo u bodiju kratkih rukava i tanke hlace i carapice.
a i ja mislim da cink ne bi bio dobar jer isusuje. bademova ili pavloviceva jer su masne.


_____________________________

#A&A# Srece moje.

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Blagi osip po licu
18.12.2009 13:27:19   
ivanas
IZVORNA PORUKA: anidla

evo danas je 6-ti dan kako je Noa dobio osip po licu...prvo se upalio desni obraz, pa onda lijevi i malo po glavi....cistim kamilicom i namazem pavlovicevom jer je presuho tu gdje mu se pojavilo...hrapavo je i upali se jako crvene boje...pedijatar kaze da je to normalno ali mene je opet svejedno strah i zao mi ga je....danas nam je mjesec i 9 dana pa ako je neko imao slicno iskustvo i ako moze savjet,plssss.....
i ako neko zna dobrog dermatologa koji ima iskustva sa bebama, moze i privatno nije mi bitno....



pisala sam ti na bebe 2009 da je i kod mene braco imao problema sa tim osipom po licu. našla sam na internetu negdje da je to normalno kod beba koje su prenesene i cijelo tijelo da se tako zna osuti, isušiti i perutati. HB kod njega je samo lice i tjeme bilo kritično. probavala sam sve i svašta da mu mažem ali nije mu bog zna šta pomoglo. prilikom kupanja ta kožica bi se počela ljuštiti i ja bih sa frotirnom rukavicom samo onaj dio koji je krenuo da spada laganim pokretima uklonila i vremenom to je sve nestalo. u vodu u koju sžga kupam stavim bejbi ulje a poslije kupanja namažem tijelo losionom bejbi a lice zaštitnom vlažnom kremeom. ja sam u početku koristila džonson kozmetiku i suha koža mu je bila strašno po cijelom tijelu. kada sam prešla na Hiip vlažnost koži sam mu vratila i sada je glatka. što se lica još tiče on je znao da se zajapuri pravo i da se sve to upali od vrućine i pregrijanog prostora. tako da smo mi počeli kombinovati spavanje u sobi 19 stepeni a u dnevnom boravku ne iznad 23 stepena i beba nije nervozna i bolje spava mirniji je. pazi da imaš i dovoljno vlage u prostoriji gdje beba bude. zato ne brini se povući će se to samo od sebe jer mu se organizam sam čisti. ja sam mu nekada mazala lice i jekoderm mast lijepo miriše i ima b vitamina. sada kada pogledam slike kada je imao tih problema jeza me kroz tijelo prođe vjeruj mi

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Blagi osip po licu
18.12.2009 13:33:33   
Nedi
Ja sam mazala svojim mlijekom jednu stranu lica a bephantemom drugu i obje se povukle isti dan, mada je ova od bephantena bila vlažnija.
Bilo je grozno crvenilo po obrazima, bradi, čelu i dok sam primjenila sve savjete i došla do onog (mlijeko sam odmah i htjela staviti ali slušala drugeuser posted image ) koji mi je bio prvi na pameti - mlijeko razvuklo se na skoro 7 dana


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu ivanas)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Blagi osip po licu
21.12.2009 7:46:21   
anidla
ipak sam imala jak majcinski instinkt da nesto nije ok....Noa ima infekciju na licu....juce smo bili kod privatnika pedijatra....dobili smo kremu sa antibitoikom i jos jednu...znala sam da ovo nije bio obican osip i ciscenje lica....HB vec od prvog mazanja kremom mu je bolje...bar se crvenilo stisalo....



_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Blagi osip po licu
21.12.2009 7:53:15   
Ex Yu
anidla i meni je to isto rekla i dala mi ove neke nove kremice koje kostaju po 60 KM od cega njemu nista nije proslo ... lice je proslo samo po sebi na kraju je to bio obicni bebi osip al prije mjesec dana mu se pojavili krugici po nogicama i onda mi je dala antibiotik koji su mi pravili u apoteci i ja ga svega premazem stim kad se nesto pojavi bilo na licu tjemenu tjeelu i prodje za par sati on se koristi po potrebi a ne redovito kao druge kreme jer se brzo povuce samo se pprvih par dana koristi redovno pa nemoj pretjerati jer je to ipak antibiotik i nacit ces tako mladu kozu na grubo tretiranje


_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Blagi osip po licu
21.12.2009 10:14:57   
anidla
ma joj, vjeruj mi da je to  bilo strasno za vidjet...i traje dugo....nisam mogla izdrzati da ne odem kod doktora....ne pretjerujemo s kremom...mazemo ujutro i navece ali skroooz tanki sloj...rekao je tako 4 do 6 dana a ako se za 4 dana smiri onda prestajem...onda ide nova krema koja nema u sebi antibiotik...moram, sta cu...nista  mu nije pomoglo...doktor je rekao da smo sanje samo pogorsali mazuci s kremama jako masnim jer su se zacepile lojne i znojne pore i nastanile se bakterije....covjek vidim da je iskusan, stari doktor  koji se pretjerano ne smjeska i nije ljubazan....bilo mi je krivo na moju pedijatricu koja je rekla da je to normalno a nije mu ni dodirnula lice koje je gorilo od vrucine i bilo presuho....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
nadam se boljem, a vec primjecujem da ide HB na bolje....


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Blagi osip po licu
21.12.2009 12:06:42   
Visnja RR
odlicno da si ipak otisla doktoru...sad ce se to sve smiriti hvala Bogu...
zene cesto grijese kad bebama mazu lice svojim mlijekom (pogotovo ljeti) samo stvaraju uslov za razne infekcije...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Blagi osip po licu
22.12.2009 11:36:25   
anidla
zna li iko ista o kremama koje sam dobila?
prva je Belogent koju mi je doktor rekao da mazem 4-6 dana ujutro i navece u tankom sloju ( od nje se puno povuklo)
a druga poslije prve da mazem sa Afloderm isto ujutro i navece skroz tanko a kasnije samo jednom dnevno...

i da mojoj konfuziji dodje kraj, zna li iko dobrog dermatologa privatnika?????????''


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Blagi osip po licu
30.1.2010 11:37:44   
ena23
user posted image

ne znam koliko se vidi ali evo osipa kod mog sina. je li kod vas bilo slicno ovome? znaci sve su male crvene tackice, koza se crveni, ja pokusala puderom namazati i samo pogorsala stvar. nisu gnojne te tackice i lici isto kao da mu je pjesak pod kozom, bas je tvrdo na dodir.
i da, ne cese se po licu, ne svrbi ga znaci. je li kod vase djece ovako? haj postavite slike da to rastabirimo

< Poruku je uredio ena23 -- 30.1.2010 11:38:05 >


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Blagi osip po licu
30.1.2010 11:47:33   
mama Nataša
ena, kod nas se povremeno javlja isti takav osip, nekad od vunenog šala, nekad kad ga diraju prljavim rukama, nekad jer balavi sve u 16, nekad ne skontam od čega...
ja sam isto pokušavala mazati jekodermom i još nekim bebi kremama ali slabog je efekta imalo.
Sad mažem svojim mlijekom i to se pokazalo kao najbolje i najučinkovitije sredstvo za sve osipe.
Da probaš i ti tako???


_____________________________

veliki dječak 16.10.2004.
i mali dječak 16.08.2009.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Blagi osip po licu
30.1.2010 12:13:48   
Anoniman
I kod nas je ena sličan osip.....

user posted image

(odgovor članu mama Nataša)
  Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Blagi osip po licu
30.1.2010 13:38:04   
IvanaTz
Heeej i mi imamo isto, malo se povuce pa se opet pojavi, ja pitala pedijatricu i ona kaze da mazemo pantenolom da kao stalno bude masno (jer ja pretpostavljam da je to od stalnog stavljanja ruke u usta i svega sto mu dodje pod rukuuser posted image pa je oko usta stalno vlazno), medjutim nema mi bas nekog efekta zasad taj pantenol...  Ma kako ce i imati kad ga pojede zacas, oblize sve oko ustauser posted image user posted image user posted image !

_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Blagi osip po licu
30.1.2010 14:07:30   
boogy woogy
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

odlicno da si ipak otisla doktoru...sad ce se to sve smiriti hvala Bogu...
zene cesto grijese kad bebama mazu lice svojim mlijekom (pogotovo ljeti) samo stvaraju uslov za razne infekcije...


Izvini Visnja ali ovo nije istina. Previse krema za bebe nije dobro. Majcino mlijeko sadrzi prirodne antimikrobike i ne moze doci do infekcije.


_____________________________

"Raj na zemlji nalazi se na grudima zene, ledjima konja i na stranicama knjiga" Arapska poslovica

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Blagi osip po licu
30.1.2010 14:09:28   
acudesa
Moj malac je imao veoma osjetljivu kožu i često bi imao ovakav osip, (kao kod enisa_sare) ako bih ga umila i namazale bebi kremom, to bi prošlo za pola sata. I dan danas je veoma osjetljive kože, ako jede i ne umijem ga (znači, ne vidim da se umazao) pojavi se osip, čim ga umijem i malčice namažem-sve nestane.
A, nakon svakog pojedenog paradajza to bi se pojavilo oko usana i opet nestajalo....

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Blagi osip po licu
30.1.2010 15:04:18   
ena23
E nek smo uspredile te osipe user posted image a sad cu probat mazati to mojim mlijekom, kako mama natasha rece. ako to ne pomogne par dana prelazimo na ostale kreme. mada ja hemiji bas- ama bas nikako ne vjerujem i sve kontam to je koza od bebe- kako se ostali organi moraju navici na ovaj vanjski svjet tako i koza, pa je normalno da dodje do raznoraznih osipa i drugih reakcija.

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Blagi osip po licu
30.1.2010 15:19:18   
milenium
IZVORNA PORUKA: boogy woogy

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

odlicno da si ipak otisla doktoru...sad ce se to sve smiriti hvala Bogu...
zene cesto grijese kad bebama mazu lice svojim mlijekom (pogotovo ljeti) samo stvaraju uslov za razne infekcije...


Izvini Visnja ali ovo nije istina. Previse krema za bebe nije dobro. Majcino mlijeko sadrzi prirodne antimikrobike i ne moze doci do infekcije.




ja se slažem s višnjim.moj je mali isto imao osip neki blagi,više je to bilo ko jedna veća točka oko usana.i od mljeka nije prošlo a i kako bi samo se može još više bakterija razmnožit. slažem se da je majčino mlijeko najzdravije ali za pit,ne za mazat po licuuser posted image .ne volim ni ja kemiju,i nikad još dite nisam namazala po licu,čak ni kad idemo vani a vjetar puše.namažem ga mrvicu sa odgovarajućom bebi kremicom kad imadne osip i to je to.

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Blagi osip po licu
30.1.2010 15:23:47   
milenium
IZVORNA PORUKA: ena23

user posted image

ne znam koliko se vidi ali evo osipa kod mog sina. je li kod vas bilo slicno ovome? znaci sve su male crvene tackice, koza se crveni, ja pokusala puderom namazati i samo pogorsala stvar. nisu gnojne te tackice i lici isto kao da mu je pjesak pod kozom, bas je tvrdo na dodir.
i da, ne cese se po licu, ne svrbi ga znaci. je li kod vase djece ovako? haj postavite slike da to rastabirimo


ena tek sam sad vidila sliku,moj user posted image  svaki put ima ovakvo lice kad mu niču zubići,i samo se povuče kad zubić nikne,za par dana.to mu ne mažem ničim.a ova druga slika od snise,te male točkice ,to namažem sa nekom kremom(imamo dermatologa u obitelji pa on uvik propiše odgovarajuće nešto).

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *