|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  347 348 [349] 350 351   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.3.2012 16:04:25   
Daja_sa

IZVORNA PORUKA: eko beba

i sta sve može jesti beba od 7 i po mjeseci ... probali jabuku, bananu, krušku, šljivu, piletinu, rižu, krompir, brokule, tikvice. Šta sve još mogu da mu dam?

Nama je 7 mjeseci...i imamo dva cvrsta obroka...nekad se omakne i treci user posted image
mala_sa ti je nabroja neke namirnice koje mozete da probate...
Uvedi bebacu jogurt...pa kombinuj sa vocem ili purom naprimjer...
Mladi sir mozete da ruckate...
Mi smo probali breskvu i marelicu gotove Hipp kasice pa joj to obicno dajem sa bananom kao vocni obrok...


_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu eko beba)
Neposredna veza do poruke: 8701
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.3.2012 17:39:38   
Skvo RR
dorucak zitna kasica sa jednom bananom, rucak piletina blitva krompir, zatim malo mlijeka, pa hipp vocni duet marelica breskva sa mladim sirom...to smo prvi put probali i sve je ponjopao...flasica za uspavljivanje.


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 8702
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.3.2012 17:49:48   
Daja_sa

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

dorucak zitna kasica sa jednom bananom, rucak piletina blitva krompir, zatim malo mlijeka, pa hipp vocni duet marelica breskva sa mladim sirom...to smo prvi put probali i sve je ponjopao...flasica za uspavljivanje.


Jel ovo u teglici?
Znam da je S obozavala onu sa jogurtom...

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 8703
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.3.2012 18:58:59   
palachinken
Dajo, ja voće miješam sa svježim kravljim sirom. Evo jedan receptić za preukusan obrok:
- 2 kašike svježeg kravljeg sira
- pola banane
- pola kašike mljevenog plazma keksa
Sve izgnječiti viljuškom. Za 7mj starosti

Ili:
- 1 narendana jabuka
- fildzan jogurta
- skuhane žitne pahuljice (5-korn iz dm-a)
Pomiješati i prijatno! Zaa 7mj starosti

Ručak:
- narendati jednu tikvicu, dinstati na malo maslinovog ulja i na luku. Skuhati piletinu. U mesnu vodu dodati rižine pahuljice. Sve pomiješati i izblendati ili isitniti viljuškom. Takodjer za 7mj


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 8704
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.3.2012 19:14:01   
animagical
mi probali svjezi spinatuser posted image izdinstali spinat i tikvicu dok ne nisu skuhali i omeksali, posebno skuhali palentu...pomijesali...izblendali...dodali kasiku pavlake u to...prijatnouser posted image

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 8705
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.3.2012 19:27:44   
palachinken
Eh da, kad smo kod zelenih trava :)
- Skuhati file oslića u malo vode
- Skuhati 1 manji krompir i blitve po želi

Skuhano sjediniti i dodati kašiku pavlake ili jogurta i blendati ili gnječiti viljuškom.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 8706
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.3.2012 19:31:13   
animagical
eh riba nam je iduca u planu, za koji dan, dok malo skonta spinatuser posted image nego,jel iko zna kako ide spinat sa rizom?

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 8707
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.3.2012 20:29:42   
Emilya
IZVORNA PORUKA: animagical

eh riba nam je iduca u planu, za koji dan, dok malo skonta spinatuser posted image nego,jel iko zna kako ide spinat sa rizom?



To je super kombinacija moj malecki voli spinat i rizu,a sam spinat nece...
Jel te interesuje kako se to pravi?


_____________________________

Emilya

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 8708
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.3.2012 21:36:25   
animagical
da, je li se samo skuha ili kako? i je li odmah stavim skupa u jednu serpu? cime zacinis, puter, maslinovo ulje?

(odgovor članu Emilya)
Neposredna veza do poruke: 8709
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.3.2012 21:51:11   
Skvo RR

IZVORNA PORUKA: Daja_sa


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

dorucak zitna kasica sa jednom bananom, rucak piletina blitva krompir, zatim malo mlijeka, pa hipp vocni duet marelica breskva sa mladim sirom...to smo prvi put probali i sve je ponjopao...flasica za uspavljivanje.


Jel ovo u teglici?
Znam da je S obozavala onu sa jogurtom...

Jeste...probali smo xy teglica (kasica) i ni jednu nece...voli dijete home made..user posted image ..a ja sam trazila da bar hoce jednu..da mogu vanka nositi..zeznut je vani..kako nece sok, mlijeko...pa moram mu imati just in case nesto dati.user posted image


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 8710
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.3.2012 21:54:28   
Skvo RR
Mi jos nismo jeli spinat...jedemo blitvu...spinat cu jos malo sacekati..prvo da fino uvedem mladi sir i jogurt...a pravit cu ga kao i Umi sto sam pravila...malo ga iskuham na vodi..onda procijedim...pa preprzim na maslinovom, dodam malo pavlake da ukuha...i onda krompiric skuhani u to...i na to sve piletinu..ili kasnije ribicu.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 8711
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.3.2012 21:55:40   
Skvo RR
A kombinaciju spinat riza, nisam nikada pravila...user posted image , valjda ga i mi ne jedemo tako, pa nisam ni mislila o tome...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 8712
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.3.2012 21:58:08   
Daja_sa
IZVORNA PORUKA: palachinken

Dajo, ja voće miješam sa svježim kravljim sirom. Evo jedan receptić za preukusan obrok:
- 2 kašike svježeg kravljeg sira
- pola banane
- pola kašike mljevenog plazma keksa
Sve izgnječiti viljuškom. Za 7mj starosti

Ili:
- 1 narendana jabuka
- fildzan jogurta
- skuhane žitne pahuljice (5-korn iz dm-a)
Pomiješati i prijatno! Zaa 7mj starosti

Ručak:
- narendati jednu tikvicu, dinstati na malo maslinovog ulja i na luku. Skuhati piletinu. U mesnu vodu dodati rižine pahuljice. Sve pomiješati i izblendati ili isitniti viljuškom. Takodjer za 7mj



Hvala na receptima user posted image ...bumo pravile ovih dana.
Ja se sjecam da je moja S uvijek ruckala domaci mladi sir...moja baka joj pravila...e sad baka nema kravu i interesuje me koji ste sir davale bebama?
Mi u kuci jedemo Dukatov svjezi sir ili onaj Zagrebacki...user posted image

Nismo ni mi jos spinat probali...nikako da nadjem lijepi svjezi...brate ovi po pijacama i granapima imaju ogromne listove...i bas mi izgledaju plasticno i vjestacki...
Ja sam S pravila tzv. cuspajz...skuham spinat, procjedim,isjeckam i proprzim na maslinovom i dodam pavlaku...Kasnije sam dodavala i zumace i bude jos ljepsi okus...i nekako je spinat uvijek jela sa ribom i krompiromuser posted image



< Poruku je uredio Daja_sa -- 30.3.2012 22:07:27 >


_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 8713
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.3.2012 22:14:24   
animagical
ma kontam neku na brzinu varijantu, nemam ja kad svaki pu kuhati krompir i ribu, piletinu i sl, imam fax...user posted image
pa nekad kad je nervozan imam par petominutnih varijanti, zacas skuham i ostavim njega i hranu nani... npr za slucaj zurbe nekad pravim tikvicu s palentom, to je brzo...danas sam tu varijantu obogatila spinatom...ili od vocnih, izmiksam sir i bananu, ili krusku i griz... od ovih koje se duze kuhaju on jako voli mrkvu, karfiol i piletinu, to mu je jedan od favorita...

recite mi, koju kolicinu vase bebe pojedu po obroku? nama je mjera avent casa, od 180 ml ali ja napunim do vrha pa to bude 200gr sigurno... nekada ne pojede bas sve, a nekada imam osjecaj da bi pojeo jos da je bilo...a strah me da mu dam vise, a obicno u serpi ostane viska...nesto mislim da je previse?

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 8714
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.3.2012 22:16:05   
Skvo RR

IZVORNA PORUKA: animagical

ma kontam neku na brzinu varijantu, nemam ja kad svaki pu kuhati krompir i ribu, piletinu i sl, imam fax...user posted image
pa nekad kad je nervozan imam par petominutnih varijanti, zacas skuham i ostavim njega i hranu nani... npr za slucaj zurbe nekad pravim tikvicu s palentom, to je brzo...danas sam tu varijantu obogatila spinatom...ili od vocnih, izmiksam sir i bananu, ili krusku i griz... od ovih koje se duze kuhaju on jako voli mrkvu, karfiol i piletinu, to mu je jedan od favorita...

recite mi, koju kolicinu vase bebe pojedu po obroku? nama je mjera avent casa, od 180 ml ali ja napunim do vrha pa to bude 200gr sigurno... nekada ne pojede bas sve, a nekada imam osjecaj da bi pojeo jos da je bilo...a strah me da mu dam vise, a obicno u serpi ostane viska...nesto mislim da je previse?

Evo ovu mozes skuhati i zalediti kod nane...da nana ima...ne moras svaki dan kuhati.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 8715
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.3.2012 22:17:36   
Skvo RR
Pojede..recimo slanu kasu duboki tanjir. Nisam mjerila koliko je tu ml.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 8716
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.3.2012 22:19:26   
Skvo RR
Sada sam istresla iz aventove caseuser posted image ...pojede malo vise.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 8717
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.3.2012 22:20:49   
animagical

IZVORNA PORUKA: Skvo RR


IZVORNA PORUKA: animagical

ma kontam neku na brzinu varijantu, nemam ja kad svaki pu kuhati krompir i ribu, piletinu i sl, imam fax...user posted image
pa nekad kad je nervozan imam par petominutnih varijanti, zacas skuham i ostavim njega i hranu nani... npr za slucaj zurbe nekad pravim tikvicu s palentom, to je brzo...danas sam tu varijantu obogatila spinatom...ili od vocnih, izmiksam sir i bananu, ili krusku i griz... od ovih koje se duze kuhaju on jako voli mrkvu, karfiol i piletinu, to mu je jedan od favorita...

recite mi, koju kolicinu vase bebe pojedu po obroku? nama je mjera avent casa, od 180 ml ali ja napunim do vrha pa to bude 200gr sigurno... nekada ne pojede bas sve, a nekada imam osjecaj da bi pojeo jos da je bilo...a strah me da mu dam vise, a obicno u serpi ostane viska...nesto mislim da je previse?

Evo ovu mozes skuhati i zalediti kod nane...da nana ima...ne moras svaki dan kuhati.

vjerujes da se toga uopste nisam sjetilauser posted image user posted image a zaledila sam teleci temeljac s komadicima mesa pa u one sterilne casice iz apoteke, pa to ubacim u neko povrce par puta sedmicno...piletinu kuhanu nisam jer se ona brze skuha... da li mogu zalediti izblendano? a nana da podgrije u mikrovalnoj, u kojoj i odledi?

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 8718
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.3.2012 22:23:57   
Skvo RR
Pa naravno...sve smiksas i zaledis...hahaah...zar nisi gledala onu reklamu na top shopu..kada ona sprema kasice bebi za sedmicu...user posted image ..ja sam u kuci..pa mogu svaki dan kuhati...tj. dokuhavati povrce uvijek imam smrznute porcije mesa i vodice...ali da radim radila bi tako..pa jednostavnije je...Kada sam pocela raditi sa navrsenih godinu dana sa Umom..njoj sam zamrzavala ruckice..naravno sve isto, samo neblendano...kako je tebi mali bebi ti sve izblendaj i zaledi.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 8719
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.3.2012 22:25:37   
Skvo RR
Sve mozes zalediti , cak i blansiranu blitvu...naravno pazi samo , a to vjerovatno znas...krompir kuhani se ne ledi.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 8720
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.3.2012 22:28:58   
animagical
ja sam ocigledno neprakticna zena,samo sebi otezavamuser posted image nista sutra kuham vecu kolicinu rucka, pa cu ono sto bude viska zalediti...prekosutra cu nesto drugo kuhati pa opet par porcija zalediti...i tako da imam kad nemam vremena za kuhanjeuser posted image ma hvala puno, dodjem ti kolac i kafu, u najmanju rukuuser posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 8721
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.3.2012 22:29:49   
Skvo RR
hahaa..moze kafa sa bebacima...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 8722
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.3.2012 22:31:31   
animagical
mozeuser posted image da vidim tog super puzacauser posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 8723
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.3.2012 22:55:33   
Daja_sa
ja sam pocela raditi kad je S imala 4 mjeseca...kad je doslo vrijeme cvrste hrane nadjoh se u belaju koji sam jako brzo rijesila...
ja sam za citavu sedmicu pravila njen rucak...npr. iskuham piletinu, podijelim u 7 casica vodicu i meso...a teta koja je cuvala je kuhala povrce, proso,puru itd itd zavisno sta se to jutro dogovorimo da ce da jedeuser posted image . Odlicno je funkcionisalo...Ja ujutro kad krenem na posao izvadim casicu da se odledi, teta skuha "zdogovoreno" povrce i ostalo ...smiksa i eto ga...obrok gotov
ja i sad znam napraviti isto...pa kad zapne...ili sam u skripcu sa vremenom zacas bude gotovo

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 8724
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
31.3.2012 1:02:34   
eko beba
Sto se tice broja obroka treba da ima 2 cvrsta, ujutro voce, popodne povrce i meso.

Računa li se 20 grama čvrste hrane kao jedan obrok ... user posted image user posted image ... to je najviše što moj bebač pojede kao jedan obrok ... a drugi povrće ... malo manje od 20 grama user posted image ... i eto tako već mjesec i po ... baš je dobar za održavanje ... nije kup ... doduše ja osijedila za ovih mjesec i po ...

_____________________________

Mjesec i Sunce - 23.01. 25.08.

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 8725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  347 348 [349] 350 351   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  347 348 [349] 350 351   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Vrtić.
Admin

Koji vrtić pohađa vaše dijete?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *