|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  349 350 [351] 352 353   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.4.2012 1:18:45   
saritaa
ja curici nisam nista solila do godinu dana,a ona mashallah pravo fino jela, tek poslije dodavala po mrvicu soli.

_____________________________

Ako te jednog dana sustigne bijeda, ti ne govori Stvoritelju o tome kako imas jako veliki problem.Okreni se svojoj bijedi i reci joj da ti imas jako mocnog Stvoritelja.

mamina princeza 25.02.2008.
mamin princ 01.10.2011


(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 8751
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.4.2012 19:08:38   
emma.L
Opet vrištanje i odbijanje kašice user posted image . Danas samo malo krompirića i mrkve skuhano i izblendano sa 30 ml aptamila, bez ulja, bez mesne vodice, bez pahuljica... probala sam, skoro pa slatko bilo user posted image . Ali tješim se da je danas jako nervozan ionako, imali smo popodne 10 minuta vrištanja doslovno da sam se prepala šta mu je. Sutra novi pokušaj ovoga jer mislim da je zaista najblaži mogući okus povrća. Šta mislite? Nisam pametna, da ukinem voće skroz dok povrće ne prihvati? Ili da mu uvijek u jednom terminu dajem voće, a u drugom stalno iznova pokušavam povrće. Za 9 dana nam je pola godine a niti jedan pošten obrok nemamo pa mislim da bi ova druga varijanta bila pametna, da makar jedan obrok uvedemo kao treba? 
Bože mili, jedno odgojila a ovom ne mogu ni kapi u nos staviti normalno - nebo i zemlja su stvarno user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu saritaa)
Neposredna veza do poruke: 8752
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.4.2012 19:11:29   
eko beba
Bože mili, jedno odgojila a ovom ne mogu ni kapi u nos staviti normalno - nebo i zemlja su stvarno .

potpisujem sve do posljednje riječi

_____________________________

Mjesec i Sunce - 23.01. 25.08.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 8753
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.4.2012 22:10:42   
mala_sa
Emma nama je pedijatrica rekla da nema bas puno veze je li beba danas jela i voce i povrce; ili samo jedno od ovo dvoje, jer oboje sadrzi hranjive tvari koje su im potrebne. Tako da bih ja, davala voce ako ga prihvata, a povrce svaki dan nudila u isto vrijeme. Pa kad bude raspolozen prihvatit ce.
I da, moj sin nikad nije htio da prihvati krompir, tako solo sa mrkvom ili bilo kojim dr povrcem. Tek kad sam uvela meso, i jogurte, eh onda je poceo jesti i krompir.

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu eko beba)
Neposredna veza do poruke: 8754
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.4.2012 0:07:38   
animagical
kod nas je s krompirom bio problem u blendanju,ja isto mutava sve miksala stapnim mikserom, a krompir ispadao kao zvaka... tek kada su me zene napomenuleuser posted image pocela sam gnjeciti krompir s onim za pire, i prihvatio je...vise voli sa sirom ali pojede i s mesom koje izblendam... danas sam na malo putera pripremila spinat i tikvicu pa dodala kuhanoj rizi, fino je pojeo...nije realno ni neukusno bilouser posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 8755
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.4.2012 8:19:19   
emma.L
E rižu još nisam probala, mogli bi danas s tikvicama malo za probu.
A nikad ne izblendam do kraja da bude kao Hipp kašice, uvijek ostavim pokoju mrvu da može valjati po jeziku i navikavati se.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 8756
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.4.2012 9:08:12   
buba2011
Imam jedno pitanje, možda je glupo, ali sam stvarno u dilemi. Da li je bolje da prvo bebi dajem kupovni sok od jabuke (naravno za bebe) ili da pravim? Čitala sam u nekom kuvaru preporuku da se daje kupovni, pa sam ostala skroz zbunjena, pošto u istom kuvaru, ali na drugom mjestu piše kako da se pravi domaći, u kom omjeru s vodom i sl.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 8757
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.4.2012 9:18:35   
palachinken
Ili da ne daješ uopšte sok user posted image Ja kupovni ne bih, zbog šećera, svježu jabuku dajem da jede, eh, jedino, ako kuham jabuku ili neko voće, onda dam da pije vodu u kojoj se kuhalo.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu buba2011)
Neposredna veza do poruke: 8758
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.4.2012 9:24:31   
buba2011
I o tome sam razmišljala. Juče je napunila 4 mjeseca i još nismo počeli sa dohranjivanjem, ali mislila sam (prije tog bebi kuvara koji me zbunio) da se počinje sa kašicom od jabuke, a sad stvarno ne znam šta bih. Njena doktorica je mišljenja da ne treba ništa prije 6. mjeseca da joj dajem, ali ja se iskreno ne slažem s tim, a i svi s kojima sam pričala su mi preporučili da požem lagano da joj uvodim drugu hranu. Do sad je samo dojila.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 8759
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.4.2012 9:38:54   
palachinken
bubo,i ja i svi ovdje ce ti savjetovati da ne zuris s dohranom. Moj iskrenu savjet, ako dojis, ne trebas na posao ili u skolu, da s dohranom ne pocinjes prije 6 mjeseci ili tu negdje. Beba ima čitav zivot za isprobavanje okusa, a sto kasnije počnete, probava će joj biti spremnija za nove okuse.
Ti naravno odlucujes, ali pedijatrica zna sta priča.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu buba2011)
Neposredna veza do poruke: 8760
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.4.2012 10:58:33   
bebix

IZVORNA PORUKA: animagical

evo receptic za bebare koje jedu sir i glutenuser posted image

skuha se brokula, mrkva i neka tjestenina bez jaja, ja sam obicne makarone bez jaja...izblenda...doda jedan abc sir...pomijesa...njam njam...ja stavljam otprilike neke kolicine,ali uvijek nekako potrefim da izblendane mase bude jedna avent casa za mlijeko, to je 180ml....mis je danas sve spucao i zalio s pola fildzana jogurtauser posted image fol je u tome da vodu i jogurt hoce jedino iz staklene case ili soljiceuser posted image zato nije htio vodu iz kasike, flasice...uobicajenih sredstavauser posted image

Mi jucer ovo probali njam njam, Animagical hvala na receptu, pojeo je sve mashallah, a nije bas bila mala porcijauser posted image e jedino jogurt nije to je izgleda na mm, on ne voli jogurtuser posted image user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 8761
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.4.2012 13:36:12   
tajra26
drage moje zenice imam jedno pitanje , mojoj bebi je punih 6mjeseci 12.04 i ja sam prije mjesec i po uvela pomalo dohrane nista puno samo tek toliko da osjeti ukus ove hrane (jednom je cak pojeo i citavu kasicu moja mama mu dala kad nisam poludila ) i sve je bilo ok do prije 15 dana kad smo dobili problem zvani tvrda stolica (doktorica nam dala dohranu humana it za djecu sa zatvorom samo izmedju sike po 30-60 ml) imao je stolicu svako drugi dan sad opet nije imao 5 dana (morala sam mu staviti cepic) bas ne znam sta da radim... sta mislite jeli to malo hrane koju je jeo napravilo problem ili sta bi moglo biti. sad mu nikako ne dajem hranu ovu da jede samo caj,siku i hapu... joj bas sam ocajna user posted image user posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu bebix)
Neposredna veza do poruke: 8762
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.4.2012 13:38:42   
felix
tajra . pa moguce od nadohrane GH . st si uvela nebrini dok se stomak na to navikne na novi okus, novu hranu proce mislim da nije strasno a mogla si mu dat kasicu hiip od sljive to je A. uvijek i danas dan proćera sam tako.

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 8763
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.4.2012 13:44:57   
Lady26
Tajra vrlo je moguce ali ne brini, dok se stomacic navikne...
Malo zasladjene kamilice mu daj...ili vocnu kasicu od kruske, sljive i sl...
Sto mu ne dajes hranu? Nemoj to raditi....

< Poruku je uredio Lady26 -- 2.4.2012 13:45:23 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 8764
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.4.2012 13:50:42   
Malenaoduvijek
tajra nemoj da budes ocajna samo polako.

posto nisi davala nista od ovih stvari koje otvaraju probaj mu masirati stomacic i davati komorac caj.
moj stariji sin se mucio sa zatvorom i tvrdom stolicom dugo i ja sam mu nabavila mlijecni secer .njega ima u inostranstvu u dm-u .

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 8765
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.4.2012 13:53:15   
tajra26
davala sam mu i kamilicu zasladjenu i kasicu hipp i sokic (nisam puno) nista mu to ne pomogne a i ja sam bila u cudu...
ja vjerujem i da je do moje hrane jer nikako nemam apetit od poroda sam smrsala skoro 27kg jedem samo supe user posted image
pijem vitamine ali nista mi ne pomaze da dobijem apetit user posted image natjeram se ja i pojedem nekog voca i povrca ali sve to samo da njemu imam mlijeka... user posted image

sta bi mu mogla dati da mu nije tesko za stomacic?

< Poruku je uredio tajra26 -- 2.4.2012 13:54:24 >


_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 8766
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.4.2012 13:56:14   
tajra26

IZVORNA PORUKA: MALA1994

tajra nemoj da budes ocajna samo polako.

posto nisi davala nista od ovih stvari koje otvaraju probaj mu masirati stomacic i davati komorac caj.
moj stariji sin se mucio sa zatvorom i tvrdom stolicom dugo i ja sam mu nabavila mlijecni secer .njega ima u inostranstvu u dm-u .



nema nigdje tog secera kod nas ? user posted image ma sve cu pokusati

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 8767
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.4.2012 13:56:43   
Emica_sa
JoJ tajra zao mi je sto se mucite,nadam se da ce ti neko pomoci,a sto ne mozes da jedes,bas si puno smrsalauser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 8768
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.4.2012 14:14:36   
Anais
taj mlijecni secer je kod nas sirup i zove se Portalac, ali svakako ga nemoj davati bez savjeta sa pedijatrom, ja sam davala curici kada je imala zatvor i tvrdu bolnu stolicu, on dugorocno pomaze ne odmah .... probaj kasice sa sljivom, marelicom, jabukom, recimo one babylove su odlicne, sve ce se to regulisati, cepici su jako invazivni i trebaju biti zadnja opcija, sretno

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 8769
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.4.2012 14:17:38   
ucitelj
draga tajra 26 ja sam imala sl problem
nema stolice od te ad dohrane neka djeca teze podnesu dohranu a sto se tice druge hrane samo naprijed daj mu da jede kasice i svega po malo
kod zatvora mi je pomagalo sljiva ali hippova i nece bas odmah istovariti se sacekaj neke bebe znaju po 7dana da nemaju stolicu ako on jede i dalje nije problem a pokusaj mu i promjeniti adformulu mozda mu je jekak ja sam svom dala sa 7mj bebeimil1 tek tada smo doasli na svoje ako kontas
nadam se da ces razumjeti malo je s brda s dolauser posted image
nemo se sekirat za tvoju hranu samo jedi svasta tj malo ali cesto pokusaj i drzi se mesa i pvrca i voca pusti brze obroke ako mozes ikako


_____________________________

Napokon mama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:)

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 8770
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.4.2012 14:38:55   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: tajra26


IZVORNA PORUKA: MALA1994

tajra nemoj da budes ocajna samo polako.

posto nisi davala nista od ovih stvari koje otvaraju probaj mu masirati stomacic i davati komorac caj.
moj stariji sin se mucio sa zatvorom i tvrdom stolicom dugo i ja sam mu nabavila mlijecni secer .njega ima u inostranstvu u dm-u .



nema nigdje tog secera kod nas ? user posted image ma sve cu pokusati


nema nigdje ja sam svugdje trazila i u cudu me gledali.to nije nikakav sirup,znam ja sta je portalac ovo je vrsta secera i daje se svjeze operisanim kod slijpog crijeava i porodiljama .ovo nije hemija nikakva i moze ga piti svako

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 8771
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.4.2012 15:10:20   
Lavić
Tajra26, slican problem bio kod nas...
Hipp kasica od sljive pomaze.
Sad mu svako jutro izblendam jabuku, i probava se regulisala hB.

_____________________________

Lavić nam je stigao 1. augusta 2011. godine

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 8772
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.4.2012 15:11:02   
emma.L
tajra, ne znam čemu frka ako beba ne plače u trenu kada ima stolicu. Mi od starta rijetko imamo stolicu i da sam mjerila jede li dovoljno po broju stolica, ubila bih se. Nema ništa po 5 dana, a onda se istovari 3 puta u dva dana momački. Pitala sam pedijatricu što mi je činiti i kaže da se 5-6 dana može bez problema čekati, a ako se ništa ne dogodi prvo probati nezaslađenom kamilicom. Zatim zaslađenom ali tako da se šećer treba prokuhati u vodi za čaj, ne naknadno šećeriti. E naš problem je da neće ni naopako čajeve user posted image . Sada stvar riješimo Hipp šljivom koju jako voli (jutros je smazao jednu) ili mu dam svježu krušku. Kad smo se savjetovali sa pedijatricom, prije dohrane ikakve, rekla nam je i po dvije kapi maslinovog ulja da mu možemo dati.
Sok od jabuke, mrkva, krompirić, riža, banana, sve to malo zatvara, dakle ako se toga najeo, moguće da je to to.
Zatim možeš lagano nogice lagano savijati u koljenima i gurati istodobno ili naizmjenično prema pupi dok je beba na leđima da mu potakneš probavu. Nama ovo dokazano pomaže. Čepići, toplomjeri u guzi i sl. neka su ti zadnja opcija.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 8773
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.4.2012 23:17:13   
tajra26
hvala vam puno zenice, lakse mi je kad vidim da nisam jedina... oslusat cu vase savjete i nadam se da ce biti dobro....
beskrajno vam hvala user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 8774
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
3.4.2012 13:40:23   
sweet insanity

IZVORNA PORUKA: palachinken

Ili da ne daješ uopšte sok user posted image Ja kupovni ne bih, zbog šećera, svježu jabuku dajem da jede, eh, jedino, ako kuham jabuku ili neko voće, onda dam da pije vodu u kojoj se kuhalo.

Nemaju svi kupovni sokovi secer ali imaju skoro svi. Primjetila sam da jabuka nema secera. Ali ja ih isto ne dajem ciste. N recimo nece puno same vode a ta koja kap nije dovoljna i onda ja u 100 ml vode dodam jos 20 ml soka i popije. Uglavnom uzimam babylove nesto mitt stillem wasser koji je totalno blag i vec razrijedjen ocito tako da N praktivno pije vodu sa malko soka. Iskreno ni ja ne bih mogla prokuhanu cistu ali eto pedi nam rece nekoliko puta da s emora voda prokuhavati do godine dana.user posted image

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 8775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  349 350 [351] 352 353   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  349 350 [351] 352 353   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *