|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  373 374 [375] 376 377   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
13.6.2012 12:46:21   
djoisa
eh ni tih problema nemam, ove godine nema morauser posted image

mozda je bolje u pravu tremos bocu da stavis sat, dva?
ili u onu torbu rashladu na onaj ulozak sto hladi, mada je meso bezveze kad se ohladi?
a opet, mozda neces biti na plazi cijeli dan, kad je sunce najjace u sobu na rucak i spavanac
u medjuvremenu voce, kukuruz, sika..

evo i link  http://www.fsa.gov.ba/bs/?p=814


< Poruku je uredio djoisa -- 13.6.2012 12:49:53 >

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9351
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
13.6.2012 13:09:16   
palachinken
Ne znam koliko cete biti na moru, ali za onih 5-6 dana koliko mi ostajemo, može vala i bez mesa, i mi i beba. Svakako ga ne planiram nositi preko granice, a dole možda kupim tacnu batačića za supicu. To cu svakako spremati i odmah mu davati kad pobjegnemo sa zvizdana u sobu. Na plažu ponijeti torbu-frižider zbog voća i vode.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 9352
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
13.6.2012 13:24:16   
animagical
hej dobro ste, ja zaboravila da se ide u sobu na podnevni spavanjacuser posted image mislim,jest mi prvi put da cemo ici s bebom,ali da zaboravim da mi dijete spava po danu...user posted image

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 9353
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
13.6.2012 13:27:24   
djoisa
evo ja lijepim ovu vijest po forumu, mozda ce vas zanimati da pogledate:

Danas u 17:25 sati na prvom programu HTV-a u emisiji 'Hrvatska uživo' Anita Šupe govori o LCHF / Paleo prehrani.
Emisiju možete pogledati i online ovdje: http://htv1.hrt.hr/

ja jedva cekam

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9354
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.6.2012 0:08:10   
sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: animagical

hajd, za po gradu bih se i snasla, ali ne znam sta da radim na moru... za voce cu lako, dodam zitarice i eto,ali mi je povrce skroz problem, a o mesu da ne pricam... da li skuhano povrce s mesom smije stajati jedno sat dva? ima li gdje kakav link o cuvanju hrane....


Ovo i mene zanima. Mi kontamo ostat na moru mjesec i po. Al najvjerovatnije cu joj ujutro dat zitarice i voce, pa nek doji na plazi, a kad dodemo u kuci onda samo ugrijat slanu kasicu(kontam je skuhat ranije pa stavit u frizider).... Ajd nama je bar lako jer dojimo, ko bi mutio formulu po plazi user posted image Ovako se pokrijes peskirom i gotovouser posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9355
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
20.6.2012 8:48:41   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mala14

drage mame ako može mala pomoć...moj sin je napunio 9 mjeseci prije par dana i već mi nestaje ideja šta dati za doručak , večeru...ako imate neki savjet rado ću saslušati..hvala



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 9356
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
20.6.2012 9:07:59   
palachinken

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: mala14

drage mame ako može mala pomoć...moj sin je napunio 9 mjeseci prije par dana i već mi nestaje ideja šta dati za doručak , večeru...ako imate neki savjet rado ću saslušati..hvala



- zobene pahuljice (ili 4-corn) sa grožđicama
- domaći voćni jogurt (obični jogurt sa voćem)
- proso sa mladim sirom
- palenta s pavlakom/sirom ili brokulom
- pšenični griz sa voćem
- pečene jabuke sa komadićem putera i posute cimetom
- kombinacija mladog sira, mljevenog keksa i banane (ili nekog drugog voća)
- integralni hljeb sa nekim mliječnim namazom
- domaći pilav sa umakom od povrća

Ovo su neki primjereni ovim vrućinama, ako mi još šta naumpadne, javim!

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 9357
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
20.6.2012 9:14:42   
Malenaoduvijek
Stp se ovog nosanja hrane po plazi tice prve godine nan je apartman bio dalje alu je stariji bio na ad-u pa sam samo nosila termosku i prah,a kasicu sam mu davala kad dodjemo u apartman,a prossle dvije godine nam je apartman bio na plazi i ka se samo popnem u kucu i uzmem sta treba a rucak sam im dwvala u apartmanu kad krenu na popodnevnu pauzu od plsze

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 9358
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
20.6.2012 10:58:06   
mala14
hvala na prijedlozima, tako nešto i ja dajem otprilike; voće sa žitaricama a odnedavno i palentu i griz sa sirom, pavlakom...samo ja još svom paši nisam smjela dati hljeb kao obrok jer je krupan od rođenja; sa 6 mjeseci je imao 10 kguser posted image kad si ti po�ela davati hljeb? i koliko po obroku? ja sam mu do sada davala po koji komadić jer traži sam i sviđa mu seuser posted image je li daješ isto ovo za ve�eru i za doru�ak?






< Poruku je uredio Hanady RR -- 21.6.2012 11:29:27 >

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 9359
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
20.6.2012 11:32:43   
palachinken
mala14, pa gledam da za večeru dajem nešto lakše probavljivo, recimo izbjegavam puno voća, nego žitarice/mliječni proizvodi. A hljeb smo počeli pa nekad sa 7-8 mjeseci, u komadićima user posted image Kad baš ogladni i nemam kad spremati nešto, udrobim mu hljeba u jogurt i on presretan user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu mala14)
Neposredna veza do poruke: 9360
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
20.6.2012 11:54:40   
animagical
nije hljeb nista kaloricniji od npr zitne kasice 4 korn, ili 8 zitarica nestle ili bilo koje druge...ako beba dobro zvace,slobodno daj hljeb... Ajnur kad je nagodan pojede sredinu od jedne kriske s npr kajmakom.. istog su uzrasta, i moj sin je napunio 9 mjeseci prije neki dan

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 9361
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.6.2012 8:28:56   
mala14
pa baš i ne žvače, ustvari hljeb jedino i žvače ovo ostalo neće koliko god mu krupno ostavim samo proguta, a ima 8 zubića pa i to sad kontam kako ću ga nagovoriti da žvače...user posted image jesu istog uzrasta i to su rođeni isti dan 14.09?samo moj u 00.30 na mamin rođendan user posted image čitala sam ranije ove tvoje postove, i tvoj doji puno i u toku noći? i moj isto...
još sam htjela pitati je li ko davao heljdu i kako ste spremale? ja sam mu do sada ubacivala u ove mesno-povrtne onu baš sitnu kao za supu ali ima i ona kao pilav pa kontam da mu i to uvedem?

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9362
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.6.2012 9:36:46   
drznica
Joj pomagajet...ja ne znam sta djetetu da dajem i kakve kašice da pravim. Do sada smo od vocnih jeli bananu, jabuku, krusku, sa nekim zitaricama. Ili samo first pap. Drugi obrok nam je povrce tj.brokula, mrkva, piletina, karfiol... Meni je dosadilo jedno te isto, a mogu mislit njemu.
Za 8 dana imacemo punih 7 mjeseci. Dajte mi prijedloge sta mogu davati? Kad mogu poceti sa mlijecnim proizvodima, tipa ABC sir i scim da mu dajem? Palentu sam probala onako neslanu skuhala i dodala vocku....ma nece dijete. Kad ide plazma keks? Koliko znam plazam se daje sa mlijekom ali on je jos mali za mlijeko.
Ma zbunjena sam vam totalno.user posted image

_____________________________

Uspjeh je ujutro buditi se pored dva muškarca! Jedan kaže :"Dobro jutro draga", a drugi kaže :" Dobro jutro mama"

(odgovor članu mala14)
Neposredna veza do poruke: 9363
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.6.2012 9:51:38   
zumbulcica

IZVORNA PORUKA: drznica

Joj pomagajet...ja ne znam sta djetetu da dajem i kakve kašice da pravim. Do sada smo od vocnih jeli bananu, jabuku, krusku, sa nekim zitaricama. Ili samo first pap. Drugi obrok nam je povrce tj.brokula, mrkva, piletina, karfiol... Meni je dosadilo jedno te isto, a mogu mislit njemu.
Za 8 dana imacemo punih 7 mjeseci. Dajte mi prijedloge sta mogu davati? Kad mogu poceti sa mlijecnim proizvodima, tipa ABC sir i scim da mu dajem? Palentu sam probala onako neslanu skuhala i dodala vocku....ma nece dijete. Kad ide plazma keks? Koliko znam plazam se daje sa mlijekom ali on je jos mali za mlijeko.
Ma zbunjena sam vam totalno.user posted image


ABC sir sa bebi makaronama,imas u Dm, mozes i sa palentom,bananom.
A plazmu ja nekad dodam u vocnu kasu,jabuka,kruska,marelica i plazma mnjammnjam.

_____________________________

sunce mamino,21.08.2011.

(odgovor članu drznica)
Neposredna veza do poruke: 9364
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.6.2012 9:54:48   
zumbulcica
Hej mamice malo starijih bebauser posted image , kada ste bebama dale tresnje?

_____________________________

sunce mamino,21.08.2011.

(odgovor članu zumbulcica)
Neposredna veza do poruke: 9365
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.6.2012 9:58:07   
zumbulcica

IZVORNA PORUKA: drznica

Joj pomagajet...ja ne znam sta djetetu da dajem i kakve kašice da pravim. Do sada smo od vocnih jeli bananu, jabuku, krusku, sa nekim zitaricama. Ili samo first pap. Drugi obrok nam je povrce tj.brokula, mrkva, piletina, karfiol... Meni je dosadilo jedno te isto, a mogu mislit njemu.
Za 8 dana imacemo punih 7 mjeseci. Dajte mi prijedloge sta mogu davati? Kad mogu poceti sa mlijecnim proizvodima, tipa ABC sir i scim da mu dajem? Palentu sam probala onako neslanu skuhala i dodala vocku....ma nece dijete. Kad ide plazma keks? Koliko znam plazam se daje sa mlijekom ali on je jos mali za mlijeko.
Ma zbunjena sam vam totalno.user posted image


Ne napisak glavnouser posted image , ja sam sa 8mj pocela da dajem sir.Sa 7mj preporucuju ali moja nije bas odmah prihvatila pa sam je malo bila pustila.

_____________________________

sunce mamino,21.08.2011.

(odgovor članu drznica)
Neposredna veza do poruke: 9366
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.6.2012 10:02:15   
djoisa
tresje mogu odmah na pocetku dohrane..

(odgovor članu zumbulcica)
Neposredna veza do poruke: 9367
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.6.2012 10:16:56   
mala14
pa i nama je dugo doručak bio voće sa žitaricama pa kombinuješ različito voće ili različite žitariceuser posted image tek smo sa nekih 8,5 uveli palentu, griz pavlaku sir jer nije htio ranije...ja sam meso uvela tek klrajem sedmog i piletinu nije htio nikako tako da smo morali čekati teletinu krajem 8-og mjeseca...uglavnom i mi vrtimo stalno isto...kad uvedeš još namirnica biće lakše žumance npr

(odgovor članu drznica)
Neposredna veza do poruke: 9368
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.6.2012 10:18:34   
mala14
zumbulčice koje bebi makarone uzimaš?

(odgovor članu zumbulcica)
Neposredna veza do poruke: 9369
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.6.2012 11:07:17   
drznica
Hvala vam, pokusat cu sa sirom malo. Probali smo jogurt i super mu se svidjelo. Onda sam jedan dan dala mu 15 kašikica jogurta i nakon toga dijete se toliko zacrvenilo u licu da me bas prepao. Ne znam da li je od jogurta. Brzo je proslo. Probacu opet malo da vidim reakciju.

Sta mogu sa jogurtom dati? Jel mogu one 3Korn ili se one moraju bas u prokuhanoj vodi praviti?

_____________________________

Uspjeh je ujutro buditi se pored dva muškarca! Jedan kaže :"Dobro jutro draga", a drugi kaže :" Dobro jutro mama"

(odgovor članu mala14)
Neposredna veza do poruke: 9370
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.6.2012 11:16:19   
Gucci
Sa jogurtom mozes praviti palentu, mozes praviti razne vocne jogurte... npr. izgnjecis bananu i dodas u jogurt, po zeli mozes dodati jedan-dva plazma keks ili kasikicu nekih pahuljica... to je super stvarno, i ja bi to mogla jesti user posted image

(odgovor članu drznica)
Neposredna veza do poruke: 9371
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.6.2012 11:24:04   
Daja_sa

IZVORNA PORUKA: drznica

Hvala vam, pokusat cu sa sirom malo. Probali smo jogurt i super mu se svidjelo. Onda sam jedan dan dala mu 15 kašikica jogurta i nakon toga dijete se toliko zacrvenilo u licu da me bas prepao. Ne znam da li je od jogurta. Brzo je proslo. Probacu opet malo da vidim reakciju.

Sta mogu sa jogurtom dati? Jel mogu one 3Korn ili se one moraju bas u prokuhanoj vodi praviti?

Ne vjerujem da je od jogurta...mozda se bebac onako zacrvenio...
Jogurt mozes i sa vocem i sa povrcem...ni moj curetak nije odusevljen purom probala sam sve moguce varijante...njoj se jednostavno gadi takva tekstura kasiceuser posted image .
Obozava jogurt sa vocem...ili slani obrok zna da jede uz jogurt...
3Korn se nece rastopiti u jogurtu...ipak treba u mlakoj vodi pravitiuser posted image

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu drznica)
Neposredna veza do poruke: 9372
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
22.6.2012 16:45:30   
sporty mamaa
zene, ja primjetila da sve sto ima u sebi kravlje mlijeko kod moje L izazove osip oko usta, kao neke crne tockice... prije je jela jogurt normalno, maloprije joj dala malo jogurta i za minut osip. dala joj kasikicu mlijeka obicnog i opet za minut isto. trtebam li otici dr.zbog toga, jednostavno ne znam sta od ostale hrANE treba izbjegavati, jer sve ostalo jede normalno,

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 9373
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
22.6.2012 17:18:03   
Gucci
Jel beba dobije crne ili crvene tackice oko usta? Mojoj maloj se desavalo da dobije crvene tackice oko usta, ali kad bi joj dala neke zitarice iz dm-a koje u sebi sadrze AD, onda sam joj namjrno pokusala dati AD i gdje god bi mlijeko kapnulo njoj bi se zacrvenilo... ja sam mislila da je alergicna na mlijeko i isli smo kod doktora... on nam je rekao da to nije alergija, jer da je alergija dijete bi se osulo po cijelom tijelu, nego kaze da njoj trenutno ne odgovara neki sastojak iz toga...i rekao mi je svako 3 mjeseca da joj probam dati da vidim da li ce se to i dalje pojavljivati, uglavnom on je rekao da bi to trebalo proci...

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 9374
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
22.6.2012 17:49:35   
sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: Gucci

Jel beba dobije crne ili crvene tackice oko usta? Mojoj maloj se desavalo da dobije crvene tackice oko usta, ali kad bi joj dala neke zitarice iz dm-a koje u sebi sadrze AD, onda sam joj namjrno pokusala dati AD i gdje god bi mlijeko kapnulo njoj bi se zacrvenilo... ja sam mislila da je alergicna na mlijeko i isli smo kod doktora... on nam je rekao da to nije alergija, jer da je alergija dijete bi se osulo po cijelom tijelu, nego kaze da njoj trenutno ne odgovara neki sastojak iz toga...i rekao mi je svako 3 mjeseca da joj probam dati da vidim da li ce se to i dalje pojavljivati, uglavnom on je rekao da bi to trebalo proci...

33.525 registrovanih članova
Lokacija:Forum > [Beba] > Uvođenje guste hrane > RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...


Crvene, oko usta, i nekad i do ispod oka. Po tijelu nema nista. Jednostavno minut nakon toga se pojavi to crvenilo. A jeli smo od hippa kasicu good nigh sa grizom i nije bilo reakcije. Neki dan joj ja dala kasicicu zbregova, i odmah se to pojavilo, danas nakon jogurta. A inace jos doji, nisam joj mislila prije godine ni davat kravlje da pije, cisto sam joj probala radi onih kasica koje sadrze mlijeko, a sad ne znam smijem li uopce ikakve mlijecne proizvode??

(odgovor članu Gucci)
Neposredna veza do poruke: 9375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  373 374 [375] 376 377   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  373 374 [375] 376 377   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Vrtić.
Admin

Koji vrtić pohađa vaše dijete?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *