|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  375 376 [377] 378 379   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.6.2012 13:50:58   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: animagical

kod nas za bebin rucak,isto sto i za nasuser posted image danasnji meni-domaca pileca supa i teletina s rizom i carskim povrcem, iz one zemljane posude...


masaAllah kod tebe veliki momak jede haman s vama

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9401
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.6.2012 13:58:04   
animagical
user posted image ima, ima!

usput, sta ces bebi za veceru? tanka sam s idejama sasvim

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 9402
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.6.2012 14:00:22   
animagical

IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: animagical

kod nas za bebin rucak,isto sto i za nasuser posted image danasnji meni-domaca pileca supa i teletina s rizom i carskim povrcem, iz one zemljane posude...


masaAllah kod tebe veliki momak jede haman s vama

pa i jede on s nama, samo ja prvo izvadim njemu pa nama posolim supu, a za ovo sto ide u tepsiju u jeda cosak stavim bez zacina i zabiljezim cackalicom njegov diouser posted image neki dan sam mu maksuz ispekla razljevak s tikvicom i zeljem, samo za njega, neslani

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 9403
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.6.2012 14:03:24   
Bebica11
ja kontam jos sacekati s glutenom dok mi pocne fino jesti ovo bezglutensko a i osjetljive je probave pa evo bas "kasnimo" u tom pogledu pa cemo i s glutenom pricekati jos aBd

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9404
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.6.2012 14:04:01   
djoisa
inace je nas rucak njemu vecera..
sinoc je jeo mladi sir pomjesan sa vocnom kasicom, jer je za rucak bila riba, pa ga malo zapalo user posted image

on ima dorucak 8-9, uzinu voce ili jogurt, rucak oko 2, doji u pola 5 i jede s nama oko 5 - pola 6, doji pred spavanje oko 8.



(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9405
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.6.2012 14:46:43   
animagical
Ajnur doruckuje tek u 10-11, pa oda ruca oko 2-3 i vecera oko 6-7, on jednostvano ujutru ako prije dorucka, tj nakon budjenja ne dobije siku pravi belaj...

bebice mi smo uveli gluten sa 6 mjeseci, ono-kad je dojenje bilo najintenzivnije i sad mu je omiljena hrana kifla u kolicina, pola kifle pojede sam, bali i cupka i smaze

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 9406
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.6.2012 14:50:00   
djoisa
jeste ali mi se budimo u 6 user posted image
on nekad odspava do 7 user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9407
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.6.2012 14:52:17   
animagical
oo kod tebe ranoranioc? sigurno rano i ide spavati? Ajnur spava tek u 22h, jedva smo pomakli ono spavanje u 20h, vrucina za setati po danu, samo smo u kuci sjedili

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 9408
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.6.2012 14:58:46   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: animagical

oo kod tebe ranoranioc? sigurno rano i ide spavati? Ajnur spava tek u 22h, jedva smo pomakli ono spavanje u 20h, vrucina za setati po danu, samo smo u kuci sjedili


moja jutros u 5 i 30 ustala izadjemo u 8 i setamo do 10 ujutro kad su sparine a danas smo kasnije pa dodjemo lkuci pajkimo, kupamo se jedemo itd

eh zanima me kako ovo pojede danas slabo je dojila....posto nije uobrocena ne znam koliko ml obroka treba imati po danu, nocu se budi i po 2 puta da doji nekad a 1 obavezno

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9409
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.6.2012 15:07:49   
animagical
onoliko dojenja koliko traziuser posted image mene je vise bunilo koliko cvsrtih obroka treba beba imatiuser posted image

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 9410
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.6.2012 10:14:12   
ellam
IZVORNA PORUKA: animagical

preporucuje se iskljucivo dojenje do navrsenih 6 mjeseci....imas tablice dohrane, ukucaj u trazilicu, pa ces vidjeti koje namirnice... vodi se pravilom da 3 dana nudis istu namirnicu, po mogucnosti ujutru, radi pracenja bebe, da nije alergicna i sl.


animagical znam da je dojenje najbolje, ali ako je malo sta onda? zato pitam... voljela bih najbolje za njega kao i svaka od nas.. pozz


_____________________________

"O, ženo čista, majko plemenita, tvoja materica je mjesto ove počasti, posjećuje te melek, tu započinje stvaranje, pa se boj Stvoritelja i zahvaljuj Mu, ibadet mu čini, da bi tebe i tvoje potomstvo uveo u vječni Džennet!"


(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9411
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.6.2012 10:18:05   
Lady26
Ellam, ti ako mislis da je tvojoj user posted image  malo samo dojenje, slobodno polako pocni davati i drugu hranu...na pocetku po 2-3 kasicice, tek da proba, pa ako prihvati i ne bude reakcije za dan-dva nove namirnice i tako...
Rano je jos da ima cijeli obrok, da zamijeni 1 dojenje, to tek mozda za mjesec dana...


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu ellam)
Neposredna veza do poruke: 9412
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.6.2012 10:19:01   
animagical
pa nista,das djetetu da jedeuser posted image osim voca i mrkve, mozes poceti i sa pahuljicama, prosenim i riznim, stavis u rijetku vocnu kasu da zgusnes malo...proso je bogato zeljezom, imas te pahujice u dm-u, samo obrati paznju da uznes one bez glutena, a ne npr 3korn

(odgovor članu ellam)
Neposredna veza do poruke: 9413
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.6.2012 10:46:52   
Bebica11
mi setale i kad smo dosle kuci N se unervozila pa sam joj dala da doji,, izdojila je obje dojke i bila kenjkava nije htjela zaspati pa sam joj dala vocnu kasicu breskva s rizom i pojela je pola tj 60gr, BAREKALLAH ja prezadovoljnauser posted image prije je bas pravila face na breskvu

animagical ja u zadnje vrijeme osjetim neku promjenu, kao da mi se smanjila produkcija, a sve isto jedem, malo sam umornija i opalo mi je Fe na granicu jedino, il N toliko podoji ili ne znam sta mi se desava, bas se brinem za dojenjeuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9414
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.6.2012 10:52:53   
Skvo RR

IZVORNA PORUKA: ellam

IZVORNA PORUKA: animagical

preporucuje se iskljucivo dojenje do navrsenih 6 mjeseci....imas tablice dohrane, ukucaj u trazilicu, pa ces vidjeti koje namirnice... vodi se pravilom da 3 dana nudis istu namirnicu, po mogucnosti ujutru, radi pracenja bebe, da nije alergicna i sl.


animagical znam da je dojenje najbolje, ali ako je malo sta onda? zato pitam... voljela bih najbolje za njega kao i svaka od nas.. pozz



Slobodno kreni..vecina nas je krenula sa 4 mjeseca sa dohranom...user posted image


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu ellam)
Neposredna veza do poruke: 9415
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.6.2012 11:56:58   
Gucci

IZVORNA PORUKA: Bebica11

mi setale i kad smo dosle kuci N se unervozila pa sam joj dala da doji,, izdojila je obje dojke i bila kenjkava nije htjela zaspati pa sam joj dala vocnu kasicu breskva s rizom i pojela je pola tj 60gr, BAREKALLAH ja prezadovoljnauser posted image prije je bas pravila face na breskvu

animagical ja u zadnje vrijeme osjetim neku promjenu, kao da mi se smanjila produkcija, a sve isto jedem, malo sam umornija i opalo mi je Fe na granicu jedino, il N toliko podoji ili ne znam sta mi se desava, bas se brinem za dojenjeuser posted image


Bebica11, nevjerujem da ti se smanjila produkcija, vjerovatno je doslo do uspostavljanja ravnoteze ponude i potraznjeuser posted image Mene je isto zbunjivalo i mislila sam da mi se smanjila produkcija mlijeka, jer su mi dojke bile dosta "ispuhane" i mehke, medjutim doktor mi je rekao da se ne brinem i da sigurno beba ima dovoljno mlijeka user posted image

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 9416
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.6.2012 22:23:17   
ellam
hvala vam svima

_____________________________

"O, ženo čista, majko plemenita, tvoja materica je mjesto ove počasti, posjećuje te melek, tu započinje stvaranje, pa se boj Stvoritelja i zahvaljuj Mu, ibadet mu čini, da bi tebe i tvoje potomstvo uveo u vječni Džennet!"


(odgovor članu Gucci)
Neposredna veza do poruke: 9417
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.6.2012 22:33:02   
Skvo RR
Danasnji dan
dorucak Vanilino
rucak supa, piletina, karfiol, mrkvica i hljeb,
uzina:solja jogurta sa umiksanom bananom , nektarinom i kasikom plazme
vecera hipp good night baby keks..
i soljica i po vode...

Jos imamo problem sa tekucinom...prazne nam pelene...ne znam kako nije zedan po ovoj vrucini...user posted image ..izbacio je i onu jednu jedinu flasicu mlijeka...tako da stvarno super jede, ali tekucinu jako slabo uzima...sve sam probala od kasikice, preko dudica..jedno vrijeme je pio iz cepa...user posted image ..hoce ponekad direkt iz soljice, ali pola prospe (zabavno mu) pola popije...zbunjoza sam totalna.

< Poruku je uredio Skvo RR -- 27.6.2012 22:35:18 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu ellam)
Neposredna veza do poruke: 9418
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.6.2012 23:18:12   
Selminja

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: animagical

kod nas za bebin rucak,isto sto i za nasuser posted image danasnji meni-domaca pileca supa i teletina s rizom i carskim povrcem, iz one zemljane posude...


masaAllah kod tebe veliki momak jede haman s vama

pa i jede on s nama, samo ja prvo izvadim njemu pa nama posolim supu, a za ovo sto ide u tepsiju u jeda cosak stavim bez zacina i zabiljezim cackalicom njegov diouser posted image neki dan sam mu maksuz ispekla razljevak s tikvicom i zeljem, samo za njega, neslani

A kako ovo praviš?
Inače, kako da još iskoristim tikvicu, rodila mašala user posted image kakav recepAt? Jedemo gluten, bijelo i crveno meso user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9419
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.6.2012 23:23:54   
animagical
tikvicu mozes stavljati u bilo kakvo povrce, meni je npr fina narendana, pa sa fasiranim i lukom, onako na tavu, to voli ponekad.... razljevak sam pravila, ako se dobro sjecam ovako- narendala tikvicu, isjekla zelje, naribala i malo krompiram, sacicu brasna, nalo praska za pecivo i nesto mladog sira i pavlake, pomijesala, istresla u pouljenu tepsijicu i ispekla...bilo je malo rijedje, da ispadne mekano... to sam radila jer je nama bila kljukusa za rucak, pa da ne palim i ringlu kad vec rerna grije kucu,po ovoj vruciniuser posted image

skvo, masallah momak jede pravo dobro! ja sam dans sva pokisla, jeo je na kasiku jednom a dojio pet puta... nece i nece... user posted image

(odgovor članu Selminja)
Neposredna veza do poruke: 9420
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.6.2012 23:34:02   
Skvo RR
Ma jede on super...ali eto brine me ta tekucina...kaki i do tri puta..a piskiti nema sta...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9421
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.6.2012 23:36:57   
animagical
kakv je sa supom? ako vec ne voli sokice i vodu, daj mu dosta pilece supe na kasiku?

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 9422
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.6.2012 23:40:32   
Skvo RR
A hoce i nju sa cvrstom hranom..jos mu blendam..jer je dobio dva zubica ima 10-tak dana...pojeo je on u "cvstom obroku" danas veliku solju pilece supe, piletine, karfiola i mrkve, hljeba...ma ono bas masallah..ali jok da je tecno..nece tecno nikako...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9423
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.6.2012 23:44:10   
animagical
a jogurt?user posted image jel se puno znoji, primjetis li da mu fali tecnost na bilo koji nacin? mozda je jednostavno takav, aj pijem litre i litre,a mm ni casu dnevno i to ako mu je gurnem pod nos i natjeram ga

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 9424
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
28.6.2012 0:09:10   
sporty mamaa
Animagical, i moja doji 5 do 6 puta jos uvijek, ali fino mi pojede sve sto napravim. No ja nisam uvela treci obrok, jer bas kolicinski pojede fino, cijelu zdjelicu. Danas smo rucali grasak s teletinom i krompirom, sutra to isto samo bez krompira, stavit cu rizu i proso. Ja inace kuham za dva dana, pa ostavim u frizider, samo recimo spinat i krompir umiksam poslije...
Kako sam se naljutila na doktoricu neki dan, ja otisla pitat smijemo li i beba i ja piti zeljezo, jer je i moje nisko, a ona ce meni kao nema zeljeza u mlijeku. Sto toliko dojim, da je polako odbijam, ma umalo mi ne rece da nisam normalna sto dojim dijete. Ja ostalauser posted image user posted image Kontam se nemate vi pojma. I tako sam odlucila da maloj uopce necu davati ferum lek, jer na hemoglobin 120, a sve ostale vrijednosti normala, mislim da nema potrebe. Samo dcu pojacati unos hrane bogate zeljezom, proso, junetina, blitva... Ima ko jos neki savjet u cemu ima dota zeljeza?

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  375 376 [377] 378 379   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  375 376 [377] 378 379   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *