|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  374 375 [376] 377 378   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
22.6.2012 19:56:53   
Gucci

IZVORNA PORUKA: sporty mamaa


IZVORNA PORUKA: Gucci

Jel beba dobije crne ili crvene tackice oko usta? Mojoj maloj se desavalo da dobije crvene tackice oko usta, ali kad bi joj dala neke zitarice iz dm-a koje u sebi sadrze AD, onda sam joj namjrno pokusala dati AD i gdje god bi mlijeko kapnulo njoj bi se zacrvenilo... ja sam mislila da je alergicna na mlijeko i isli smo kod doktora... on nam je rekao da to nije alergija, jer da je alergija dijete bi se osulo po cijelom tijelu, nego kaze da njoj trenutno ne odgovara neki sastojak iz toga...i rekao mi je svako 3 mjeseca da joj probam dati da vidim da li ce se to i dalje pojavljivati, uglavnom on je rekao da bi to trebalo proci...

33.525 registrovanih članova
Lokacija:Forum > [Beba] > Uvođenje guste hrane > RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...


Crvene, oko usta, i nekad i do ispod oka. Po tijelu nema nista. Jednostavno minut nakon toga se pojavi to crvenilo. A jeli smo od hippa kasicu good nigh sa grizom i nije bilo reakcije. Neki dan joj ja dala kasicicu zbregova, i odmah se to pojavilo, danas nakon jogurta. A inace jos doji, nisam joj mislila prije godine ni davat kravlje da pije, cisto sam joj probala radi onih kasica koje sadrze mlijeko, a sad ne znam smijem li uopce ikakve mlijecne proizvode??


eh mojom maloj se bas od te kasice good night pojavilo crvenilo, pojavljivalo se od jos nekih zitarica, kasnije sam vidjela da u tim zitaricama ima mlijeka... ne znam, jedino da bebi probas dati jogurt ili neki drugi mlijecni proizvod od drugog proizvodjaca... meni je doktor uglavnom rekao da to sigurno nije nikakva alergija i da nije nista opasno, prolazno je... i ja malu dojim vec 9 mjeseci a kad joj dajem zitarice onda joj pravim sa AD ali sa oznakom HA, to je za dijecu sa alergijama i od toga joj nema crvenila..

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 9376
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
22.6.2012 23:45:02   
animagical

IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

zene, ja primjetila da sve sto ima u sebi kravlje mlijeko kod moje L izazove osip oko usta, kao neke crne tockice... prije je jela jogurt normalno, maloprije joj dala malo jogurta i za minut osip. dala joj kasikicu mlijeka obicnog i opet za minut isto. trtebam li otici dr.zbog toga, jednostavno ne znam sta od ostale hrANE treba izbjegavati, jer sve ostalo jede normalno,



ako mislis da joj smeta kravlje, ne mora ga jesti/piti...te alergije u skoro sve djece,ako se i pojave, nestaju do 3. godine i poslije djeca nemaju problema s kravljim mlijekom... hocu da kazem,ne brini, ako i smeta presrast ce to vrlo vjerovatnouser posted image

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 9377
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
25.6.2012 10:36:20   
ellam
pozdrav drage mame,

moja beba ima 5 mjeseci. od rodjenja cijelo vrijeme samo je dojio, hvala Bogu. u zadnje vrijeme primjecujem da mu je malo mog mlijeka, dosta manje ga ima, A. stalno doji itd... ... nisam sigurna sta da mu uvedem kao dodatno? par dana smo bili odsutni od kuce pa smo mu kupili hipp kasice jabuku, sljivu, mrkvu... probali smo s par kasikica u razmacima naravno i ok je prihvatio. muka kad nema vise... sad smo kuci i voljela bih mu pocet kuhat. koji su vasi savjeti sta i kako za tako malu bebu? od srca zahvalna user posted image


_____________________________

"O, ženo čista, majko plemenita, tvoja materica je mjesto ove počasti, posjećuje te melek, tu započinje stvaranje, pa se boj Stvoritelja i zahvaljuj Mu, ibadet mu čini, da bi tebe i tvoje potomstvo uveo u vječni Džennet!"


(odgovor članu Gucci)
Neposredna veza do poruke: 9378
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
25.6.2012 17:03:29   
Gucci
Bebi vec od 4 mjeseca moze poceti uvoditi kasice ali naravno u razmacima, i to samo jedan obrok dnevno... ovdje u njemackoj pedijatri predlazu da se za pocetak dohrane pocne prvo sa npr. mrkvom, tikvicom, repom... i da se daje 3 sedmice samo npr. mrkva kao jedan obrok i to poslije podne, pa kad prodju te 3 sedmice onda uzmes drugo povrce npr. tikvicu i dajes bebi opet 3 sedmice samo tikvicu... nakon toga onda mozes davati bebi ostalo povrce i voce u razmaci od 3 dana... u bosni znam da je sve drugacije, da se pocinje prvo sa vocnim kasicama i da se ne rade bas razmaci od 3 sedmice. Nadam se da ce javiti neka mama iz bosne da ti bolje objasni...
A sto se tice kuhanja, to nije tesko... povrce iskuhas i izgnjecis ili izblendas, razrijedis sa onom vodom u kojoj se kuhalo, dodas malo maslinovog ili obicnog ulja i eto gauser posted image

Sto se tice mlijeka nemoj misliti da ga nemas dovoljno... ti imas dovoljno za svoju bebu sigurno... ako su ti dojke mehke i ako ne osjetis da ti ono nadolazi mlijeko kao prije to znaci samo da se uspostavila ponuda i potraznja izmedju tebe i bebeuser posted image
Vjeruj da sam i ja jedno vrijeme mislila da nemam dovoljno mlijeka, cak sam davala bebi flasicu i sreca pa je ona nikad nije ni htijela... onda mi je doktor rekao da se ne brinem i da beba ima sasvim dovoljno mlijeka, da nema ne bi napredovala finouser posted image

(odgovor članu ellam)
Neposredna veza do poruke: 9379
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
25.6.2012 17:09:50   
animagical
preporucuje se iskljucivo dojenje do navrsenih 6 mjeseci....imas tablice dohrane, ukucaj u trazilicu, pa ces vidjeti koje namirnice... vodi se pravilom da 3 dana nudis istu namirnicu, po mogucnosti ujutru, radi pracenja bebe, da nije alergicna i sl.

(odgovor članu Gucci)
Neposredna veza do poruke: 9380
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
25.6.2012 17:11:21   
animagical
gucci kako Boga ti tri sedmice razmak? onda bi beba u mjesec i po probala dvije stvari, a ima masa stvari koje beba do godinu dana smije i treba uvesti u prehranu...nisu potrebne 3 sedmice da se privikne an jednu namirnicu

ja u pocetku nisam stavljala ulje,mislim da ne treba

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9381
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
25.6.2012 18:15:03   
Anica1
Beba 7 mjeseci i 10 dana, smijem li joj dati mladi sir i koji vi dajete? Dala sam jogurt, pa onda mislim pavlaku probati, onako kasikicu sa kasicom.

_____________________________

18.11.2011. - nasa sreca

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9382
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.6.2012 9:49:41   
ferguson
neznam gdje da pitam, imali smo nekih problema sa stolicom, pa mi je doktorica rekla da bebacu dajem formulu sa manje laktoze, uzeli smo Lactanu...posto ima 6,5 mjeseci, uzeli smo broj 2. na njoj stoji da dijete poslije 6 mjeseci ima 2-3 obroka....da li to znaci da je ova formula toliko jaka da je dovoljno da je jede samo 2-3 puta dnevno ili se podrazumijeva da dijete ima 1-2 obrok cvrste hrane pa su zato napisali 2-3 obroka, mada mi je ovo drugo malo vjerovatno user posted image

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 9383
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.6.2012 10:07:14   
animagical
podrazumijeva se da ima i ostalu hranu, cini mi se da djeca do godinu trebaju imati bar pet obroka, a ta 2-3 se valjda misli na mlijeko samo? opet,najbolje da gledas bebu, i hranis kad djeluje gladna

(odgovor članu ferguson)
Neposredna veza do poruke: 9384
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.6.2012 10:42:43   
ferguson
hvala na odgovoru, trebalo mi je drugo mišljenje, ionako nisam sigurna kakva je ovo hrana da li je samo za neke probleme kao sto mi imamo trenutno, ili se moze koristiti kao npr. hipp,tj na duze staze

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9385
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.6.2012 11:47:22   
Gucci

IZVORNA PORUKA: animagical

gucci kako Boga ti tri sedmice razmak? onda bi beba u mjesec i po probala dvije stvari, a ima masa stvari koje beba do godinu dana smije i treba uvesti u prehranu...nisu potrebne 3 sedmice da se privikne an jednu namirnicu

ja u pocetku nisam stavljala ulje,mislim da ne treba


Vjeruj mi animagical da sam se i ja iznenadila i ostala zatecena kad mi je doktor rekao ovo sto sam ja napisala gore... prije toga sam citala ovdje po forumu o pocetku dohrane, sta se daje i kako... nakon toga smo otisli na redovnu kontorlu i tako sam ga pitala kad mogu poceti sa dohranom i sta da dajem, on mi je rekao sve ovako... zvala sam i babicu, hajd reko da pitam nju, posto je ona ruskinja i ima dosta slicnosti sa nekim stvarima kao sto to u bosni babice rade, ona mi je ponovila isto sto mi je i doktor rekao.
Poslije sam se raspitivala malo sa drugaricama koje zive u norveskoj, holandiji, svedskoj... i ustanovila sam da je sve apsolutno razlicito, svaka zemlja ima svoju neku tablicu dohrane, u svakoj zemlji ide sve drugacije...
Ja sam svojoj bebi davala 3 sedmice samo mrkvu, poslije sam presla na tikvicu i davala sam 10 dana samo tikvicu, a onda sam pocela ostalo povrce i voce da dajem u razmaku od 3 dana... ulje se stavlja radi bolje probave, stave se samo dvije-tri kapljice.

Najvise od svega me iznenadio neki navodno dobar i ugledan pedijatar iz sarajeva (ne znam mu ime) koji je rekao jednoj mojoj drugarici da ovi pedijatri na zapadu sve nesto razvlace sa dohranom i da bebi od 5 mjeseci slobodno daje grah, zumance, i razno ostalo povrce i voce, samo eto da joj nedaje prije godinu dana citrusno voce i jagode, a sve ostalo moze u razmaku od 3 dana... e ja to kad sam cula za glavu sam se uhvatila i pitala se ko je ovdje luduser posted image user posted image user posted image i naravno ona ga je poslusala i sve to davala bebi...

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9386
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.6.2012 11:54:05   
animagical

IZVORNA PORUKA: ferguson

hvala na odgovoru, trebalo mi je drugo mišljenje, ionako nisam sigurna kakva je ovo hrana da li je samo za neke probleme kao sto mi imamo trenutno, ili se moze koristiti kao npr. hipp,tj na duze staze


ja ne znam,ali sam ti nasla ovu temu pa pitaj tu

http://www.ringeraja.ba/forum/m_89025/mpage_12/key_/tm.htm

(odgovor članu ferguson)
Neposredna veza do poruke: 9387
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.6.2012 12:23:19   
ferguson
ok, hvala na pomoci user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9388
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.6.2012 12:34:34   
Bebica11
imal ko kakvu dobru tablicu dohrane, ima ih mali milion ne znam po kojoj da se ravnamuser posted image da bebi ponudim jos koju namirnicu

i niko ne odg Anici gore, i mene zanimaju mlijecni proizvodi, kad kako koji i sl

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu ferguson)
Neposredna veza do poruke: 9389
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.6.2012 12:44:06   
djoisa
ja sam u pocetku isla po ovoj tablici http://www.bebe-i-mi.com/djeca/38-djeca/376-dohrana.html

kasnije sam se slabije pridrzavala tablice, mljecne proizvode sam dala sa 8 mjeseci, domaci mladi sir, jogurt, pavlaka i sl, sa 8 mjeseci zumance, sa 9,50mj i bjelance..

a sada otima od nas i ne mogu vise pratiti tablicu..user posted image

jedino mu ne dajem nikakve slatkise i secer, ima 10,5mj, sol izbjegavam, ali ako povremeno nesto posoljeno pojede smatram to ok, ja inace ne presoljavam hranu, vegetu sam izbacila..

bebice11 kako malena sada jede?

< Poruku je uredio djoisa -- 26.6.2012 12:46:12 >

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 9390
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.6.2012 13:28:04   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: djoisa


bebice11 kako malena sada jede?


sad hB ne izbacuje jezikom, zadnjih 10tak dana je meljala po ustima, nije izbacivala al gutala teze, valjda dok nije skontala sta treba s njomuser posted image

a evo danas rekordnih 100gr vocne kasice Barekallahuser posted image tj onu malu teglicu, ostavila sam malo pri dnu strah me bilo svih 120gr dati da ne povratiuser posted image jer me iznenadilo a to je dobar znak da sad zna gutati Elhuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 9391
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.6.2012 13:32:13   
animagical
nece povratiti slobodno joj daji koliko hoce,dok ne odbije kasiku,tada joj je dosta, a naravno da zna gutati,sta si ti mislila, narasla ti cura! nego, smijes joj dati sitne komadice npr banane da se sama hrani, usput vjezba pincetni hvat i zabavi se...mi jedemo domaci sir,kajmak, jaja, a kad nemam domace moze i meggle svjezi sir, pavlaka 22%, vazno je samo da bebi ne dajes posne/light proizvode, to je za njih nedovoljno masno
A je prije to koristio da se igra i brlja,a sad sam pojede pola bananeuser posted image

ja imam periodicnu nejelicu, zadnja dva dana nije jeo skoro nista osim sike, evo danas hoce hBuser posted image

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 9392
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.6.2012 13:38:55   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: animagical

nece povratiti slobodno joj daji koliko hoce,dok ne odbije kasiku,tada joj je dosta, a naravno da zna gutati,sta si ti mislila, narasla ti cura! nego, smijes joj dati sitne komadice npr banane da se sama hrani, usput vjezba pincetni hvat i zabavi se...mi jedemo domaci sir,kajmak, jaja, a kad nemam domace moze i meggle svjezi sir, pavlaka 22%, vazno je samo da bebi ne dajes posne/light proizvode, to je za njih nedovoljno masno
A je prije to koristio da se igra i brlja,a sad sam pojede pola bananeuser posted image

ja imam periodicnu nejelicu, zadnja dva dana nije jeo skoro nista osim sike, evo danas hoce hBuser posted image


i njoj je sika glavna

joj ja se sve bojim komadice dati, gnjecim i blendam, neki dan je i brokulice par kasikica rucala, krompir jos nece,mrkvu malo i eto ovo voce ide bolje hB iii tikvica naravno

jel mogu domaci sir uvesti s nekih 7,5mj? obradovacu sveki jer je navalilauser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9393
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.6.2012 13:40:39   
Bebica11
i imam blitve domace a ne znam kako joj spremiti, jel moze ono izdinstat, kap dvije maslinovog i izblendati, jedino mi to naumpadauser posted image

ps. ovdje pise blitva unutar 2 sata od branja, a moju mama ubrala ocistila oprala i ja je zaledila, sigurno im vise od 2h od zamrzavanjauser posted image

< Poruku je uredio Bebica11 -- 26.6.2012 13:43:06 >


_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 9394
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.6.2012 13:44:50   
djoisa
ma slobodno, ako je domaci jos bolje, ai sveki se se obradovati..
mozes ga posmjesati sa vocem ili vocnom kasicom, nama je to slatkis user posted image

a sir naravno dobro ide i u slanoj kombinaciji..
i slobodno joj daji dok otvara usta, kad okrene glavu ili odguruje kasiku onda je dosta..

ja ne bih davala bebi da sama jede dok ne poncne "zvakati" praviti pokrete jezikom i vilicama kao da zvace.. to je s nekih 8-9 mjeseci..to naravno zavisi od djeteta..ja sam probavala ranije ali nije to to..sada vec sa 10,5mj to drugacije izgleda

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 9395
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.6.2012 13:46:12   
animagical
krompir je jako ruzan bez pavlake, ne bih ga ni ja...i nemoj krompir blendati nego gnjeci onim za pire, izblendan je ko zvakauser posted image smijes domaci sir, kajmak, jogurt, pomjesaj s bananom i nekim zitaricama, preukusno...blitvu mozes regularno kuhati, s npr rizom ili krompirom, posto vi idete polako s dohranom da joj dinstano ne padne tesko? mozes takodjer probati, od povrca-karfiol, luk, tikvice, grasak, mrkvu, rizu, pa kombinuj kako ti se svidja, a od voca tresnje, breskve, kajsije, kruske, jabuke, avokado... ja joj ne bih ogranicavala kolicinu hrane, neka jede dok zijeva na kasiku,znaci da moze

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 9396
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.6.2012 13:47:25   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: djoisa

ma slobodno, ako je domaci jos bolje, ai sveki se se obradovati..
mozes ga posmjesati sa vocem ili vocnom kasicom, nama je to slatkis user posted image

a sir naravno dobro ide i u slanoj kombinaciji..
i slobodno joj daji dok otvara usta, kad okrene glavu ili odguruje kasiku onda je dosta..

ja ne bih davala bebi da sama jede dok ne poncne "zvakati" praviti pokrete jezikom i vilicama kao da zvace.. to je s nekih 8-9 mjeseci..to naravno zavisi od djeteta..ja sam probavala ranije ali nije to to..sada vec sa 10,5mj to drugacije izgleda


uh to ce joj biti za mustulukauser posted image

ma sveki to pravi-domaci sir, kajmak, maslo.... a mala ako bude na mamu uzivace u mlijecnim proizvodima a babo joj odrastao na tome a sad se fura nesto izbirauser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 9397
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.6.2012 13:47:45   
animagical
dobro, nisu sve bebe iste, mi smo probali gluten sa 6 mjeseci vec sa 7 je jeo mrve hljeba s pavlakom,onako bez miksanja...voli da zvace, kifle su nam hit u setnjama, posebno buter kifla iz aspekauser posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9398
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.6.2012 13:49:37   
animagical
kod nas za bebin rucak,isto sto i za nasuser posted image danasnji meni-domaca pileca supa i teletina s rizom i carskim povrcem, iz one zemljane posude...

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9399
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.6.2012 13:50:44   
djoisa
user posted image  za domace mlijecne proizvode..

animagical ima li bujruma user posted image ?

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  374 375 [376] 377 378   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  374 375 [376] 377 378   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Vrtić.
Admin

Koji vrtić pohađa vaše dijete?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *