|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  376 377 [378] 379 380   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
28.6.2012 0:17:24   
animagical
u grozdjicama, skuhaj joj ih i ubaci u voce, ili kao kompot... i u zumancetu!

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 9426
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
28.6.2012 0:21:44   
Daja_sa
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Animagical, i moja doji 5 do 6 puta jos uvijek, ali fino mi pojede sve sto napravim. No ja nisam uvela treci obrok, jer bas kolicinski pojede fino, cijelu zdjelicu. Danas smo rucali grasak s teletinom i krompirom, sutra to isto samo bez krompira, stavit cu rizu i proso. Ja inace kuham za dva dana, pa ostavim u frizider, samo recimo spinat i krompir umiksam poslije...
Kako sam se naljutila na doktoricu neki dan, ja otisla pitat smijemo li i beba i ja piti zeljezo, jer je i moje nisko, a ona ce meni kao nema zeljeza u mlijeku. Sto toliko dojim, da je polako odbijam, ma umalo mi ne rece da nisam normalna sto dojim dijete. Ja ostalauser posted image user posted image Kontam se nemate vi pojma. I tako sam odlucila da maloj uopce necu davati ferum lek, jer na hemoglobin 120, a sve ostale vrijednosti normala, mislim da nema potrebe. Samo dcu pojacati unos hrane bogate zeljezom, proso, junetina, blitva... Ima ko jos neki savjet u cemu ima dota zeljeza?

probaj grozdjice...ja ih obicno skuham sa jabukicom, smiksam i dodam u neke pahuljice ( proso, 3 Korn i sl.)
Nama se apetit napokon vratio kako smo izlijecili upalu grlauser posted image .
Danasnji meni:
Flasica nakon budjenja...nekih 180ml Aptamila
Dorucak: Proso sa nektarinom i kajsijom
Rucak: Spinat sa krompirom, zumancetom, pavlaka i zalila jogurtom...
Uzina: 2 plazmice
Vecera: Jabuka sa Hipp probiotik pahuljicama
Pred spavanjac Aptamil opet nekih 180ml...
U toku dana pije jako puno vode...za moj pojam i previse ali trazi joj organizam jer primjetim da se bas nekako uznervozi i lijepo dodje do mjesta gdje stoji njena voda i "skamuce" kao malo mace...i ja joj dam...user posted image .
Sad je u nekoj fazi da nece guste kasice...vec joj pravim kao kad je tek pocinjala sa dohranom...ali opet sve pripisujem upali grla koju smo tek sanirali...

< Poruku je uredio Daja_sa -- 28.6.2012 0:23:29 >


_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 9427
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.6.2012 7:57:23   
pahuljica_25
Eh mame, pišite šta su jele i šta sada  jedu vaše bebice u 8-mom mjesecu?Ja vrtim jedno te i isto i baš bih voljela malo promjeniti ili ubaciti nešto novo....user posted image
Koju tjesteninu i na koji način dajete bebicama koje još ne žvaću?
Dajte ideja,pleaseeeeuser posted image

< Poruku je uredio pahuljica_25 -- 29.6.2012 7:59:47 >


_____________________________

03.11.2011.maleni princ obogatio naš život.....

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 9428
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.6.2012 8:37:56   
djoisa
jel beba ne zvace ili nema zube? ako je bez zuba a pravi pokrete jezikom i vilicama kao da zvace, mozes ti njemu davati svasta user posted image  mom malenom (10,5mj) tek sad nice zubic, a ja nikad nisam blendala hranu za njega..on "zvace" sve bez zuba.. za tjestenini mozes uzeti bilo koju bez jaja, mozes izblendati ako zelis, ja bi je samo malo prekuhala i izgnjecila vilicom..dajes li mu mljecne proizvode? npr. tjestenina+maslac+pavlakice ili sira eto rucak user posted image

evo jedan slatki receptic za malo starije bebice:
zobena kasa, skuhana s mlijekom + maslac + kasikica rogaca + malo kakaa = zdrava slastica user posted image
umjesto zobene kase moze ici griz ili riza

(odgovor članu pahuljica_25)
Neposredna veza do poruke: 9429
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.6.2012 10:35:03   
Silver
Jutric, pitanje jedno od mame pocetnice u cvrstoj hrani :)

Beba ima 5 mjeseci i 19 dana i danas je 5-ti dan kako jedemo kuhane ispasirane jabukice user posted image

Da li mogu vec probati malo jabuku i mrkvu zajedno??? I kada se jabuka prestaje kuhati i moze se davati svjeza????

_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 9430
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.6.2012 10:37:57   
palachinken
Silver, ma možeš, mi smo radili 3 dana jednu namirnicu.
I mi smo ubrzo počeli svježe voće. Nastruži mu kašikicom svježe jabuke i daj da proba, pa vidi user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 9431
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.6.2012 13:23:32   
Skvo RR
Dorucak keksolino
Rucak grah, krompir, mrkvica, i vodica od graha, hljeb
Uzina: jogurt sa dvije nektarine i kasikom plazme
Vecera: neka goodnight kasa od hippa



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 9432
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.6.2012 13:36:49   
palachinken
Evo i naš jučerašnji meni:
- buđenje: dojenje
- doručak : kajgana sa pavlakom
- užina: pola banane
- ručak: špinat na mlijeku, kuhani oslić i krompir
- užina: 4korn u mlijeku s cimetom
- dojenje
- grickanje rižinog stiropora u šetnji user posted image
- večera: borovnice i maline sa mrvljenom plazmom i medom (mi veliki jedemo med user posted image )
-dojenje pred spavanje

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 9433
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.6.2012 15:35:47   
Daja_sa
Juce smo papali:
Flasica nakon budjenja
Dorucak: Jabuka i kruska sa prosenim pahuljicama
Rucak: Crvena leca sa teletinom, krompiricem i mrkvicom
Uzina: 4 kajsije
Vecera: Hipp good night kasica od griza i cokolade (bili smo vani pa nam je to bila jedna od opcija za veceruuser posted image )
Nakon kupanja i pred spavanje flasica Aptamila...

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 9434
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.6.2012 15:45:50   
pahuljica_25
IZVORNA PORUKA: djoisa

jel beba ne zvace ili nema zube? ako je bez zuba a pravi pokrete jezikom i vilicama kao da zvace, mozes ti njemu davati svasta user posted image  mom malenom (10,5mj) tek sad nice zubic, a ja nikad nisam blendala hranu za njega..on "zvace" sve bez zuba.. za tjestenini mozes uzeti bilo koju bez jaja, mozes izblendati ako zelis, ja bi je samo malo prekuhala i izgnjecila vilicom..dajes li mu mljecne proizvode? npr. tjestenina+maslac+pavlakice ili sira eto rucak user posted image

evo jedan slatki receptic za malo starije bebice:
zobena kasa, skuhana s mlijekom + maslac + kasikica rogaca + malo kakaa = zdrava slastica user posted image
umjesto zobene kase moze ici griz ili riza



Ima 2 zubića u razvojuuser posted image A dajem ja njemu već odavno sir,jogurt,pavlaku...ali nisam tjesteninu.Gdje kupujete tjesteninu bez jaja,je li ima neka oznaka ili moram čitati sastav na  svima redomuser posted image


_____________________________

03.11.2011.maleni princ obogatio naš život.....

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 9435
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.6.2012 15:48:42   
pahuljica_25
IZVORNA PORUKA: palachinken

Evo i naš jučerašnji meni:
- buđenje: dojenje
- doručak : kajgana sa pavlakom
- užina: pola banane
- ručak: špinat na mlijeku, kuhani oslić i krompir
- užina: 4korn u mlijeku s cimetom
- dojenje
- grickanje rižinog stiropora u šetnji user posted image
- večera: borovnice i maline sa mrvljenom plazmom i medom (mi veliki jedemo med user posted image )
-dojenje pred spavanje



Palačinko imam pitanje za tebeuser posted image

Koji oslić kupuješ za bebu,da li zamrnuti ili svjež?Kako ga pripremaš?


_____________________________

03.11.2011.maleni princ obogatio naš život.....

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 9436
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.6.2012 16:07:36   
animagical
ja kupim ledo oslic, smrznuti

nas danasnji meniuser posted image
budjenje-dojenje
dorucak-nestle zitna kasica s medom (dodje med u njoj,nisam ja dodavala) i pravim je sada s mlijekom
nesto kao uzina-hipp duet mango i sir, nekakva teglica od 160gr
opet dojenje, pred spavanjac
rucak- iskuhana teletina s kostima, s vrata, i nesto mrkve i brokule, u pretisu, da mogu da iscopam kad se probudi
mozda ce poslije pojesti jos pola banane ili casu jogurta, obicnog ili nesto slicno,ako bude htio, ja ga ponudim,on nekad hoce nekad ne
doji pred spavanje,a nekada i oko 7 umjesto vecere,ako je nece


danas je dan s malo kuhanja, samo rucak, mama ocito u obavezamauser posted image

(odgovor članu pahuljica_25)
Neposredna veza do poruke: 9437
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.6.2012 18:44:00   
minie
Sve citam i divim se koliko vase bebe pojedu.

Moj R u odnosu na vase bebe bas malo jede. Ujutru kad se probudi obavezno doji, pa onda kad se presvucemo dam mu neko voce, jutros mu izgnjecila pola banane i jednu malu krusku (one sto su inace sitne, rane) i pojeo je toga pola, oko 1 je pojeo pola breskve (same) i za rucak je jeo malo palente sa tikvicom (mozda 5-6 babylove kasikica), a izmedju svega doji. doji jos uvijek po 5-7 puta dnevno i po noci jedno 2 puta iako ima 8,5 mjeseci. Masallah pravo napreduje, mislim da ima vise od 10 kg, anije nimalo debel.

Mi jos uvijek ne smijemo ni mlijeko ni jaje dok nam ne bude alergotest gotov, a kad ce niko ne zna, vec mjesec i po cekamo user posted image

Jos jedno pitanje, kad se smije bebi dati dinja?


_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9438
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.6.2012 23:52:44   
animagical
minie ja se hvalim samo danima kad A dobro jede, a imamo i onih kad za cijeli dan pojede oko 50gr...kako kad ugl..
ako hoces da bebac vise jede kolicinski napravi mu duzu pauzu izmedju dojenja, tj nudi cvrstu hranu dva tri sata nakon podoja, da stigne ogladniti...
za dinju ne znam, mi smo probali lubenicu i voli je,sav se ubrljauser posted image

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 9439
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.6.2012 1:59:14   
sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: minie

Sve citam i divim se koliko vase bebe pojedu.

Moj R u odnosu na vase bebe bas malo jede. Ujutru kad se probudi obavezno doji, pa onda kad se presvucemo dam mu neko voce, jutros mu izgnjecila pola banane i jednu malu krusku (one sto su inace sitne, rane) i pojeo je toga pola, oko 1 je pojeo pola breskve (same) i za rucak je jeo malo palente sa tikvicom (mozda 5-6 babylove kasikica), a izmedju svega doji. doji jos uvijek po 5-7 puta dnevno i po noci jedno 2 puta iako ima 8,5 mjeseci. Masallah pravo napreduje, mislim da ima vise od 10 kg, anije nimalo debel.

Mi jos uvijek ne smijemo ni mlijeko ni jaje dok nam ne bude alergotest gotov, a kad ce niko ne zna, vec mjesec i po cekamo user posted image

Jos jedno pitanje, kad se smije bebi dati dinja?



MInie smijes dati dinju sa 8 i pol mjeseci... Mi imamo samo dva cvrsta obroka, la ja mislim da joj i ne treba vise jer stvarno kolicinski dosta toga pojede. Uglavnom nam je ujutro voce i zitarice, a popodne povrce, meso... Ribu jos nismo probali. Danas uveli zumanjce i da dajem joj lan, kazu da je zdrav za bebin mozak jer ima puno omega 3user posted image user posted image

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 9440
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.6.2012 17:14:52   
*sunce*
Zdravo mamice, u nekoj sam žurbi pa ne mogu da nađem ima li tema o čajevima, pa pitat ću ovdje, nadam se da nije bed :)
Bebi je 3,5 mjeseca, zanima me da li mogu da joj dajem onaj hippov čaj od (kamilice, anisa, komorača, majčine dušice), piše da je od navršenog 4 mjeseca, pa se zato dvoumim. Ili da mu kuham ovu kamilicu koju mi pijemo, filter vrećice.
Davala bih mu čaj isključivo jer je prevruće a neće da pije vodicu :( ah, da i na dojenju smo :)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9441
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.6.2012 17:50:48   
smajli80
Dojenim bebama ne treba davati ni vode ni čaja jer sve što im je potrebno nalazi se u majčinom mlijeku.Ono je isspočetka vodenasto da utali žeđ a poslije masnije za utali glad.

Nemoj davati ni čaj ni vodu jer ćeš samo poremetiti dojenje koje ide po principu ponude i potražnje.Tj koliko podoji toliko se i proizvede.

Ako se bojiš da je beba žedna stavljaj je da češće doji.user posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu *sunce*)
Neposredna veza do poruke: 9442
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.6.2012 17:56:36   
animagical
eto smajli ti je sve rekla kako trebauser posted image

kod nas danas, od dohrane, na meniju:

dorucak-jaje na kajmaku
uzina- vocna kasica banana/jabuka
rucak-batak sa meksickom mjesavinom,ledo
i veceracemo bananu s jogurtom

siskio je danas tri puta i popio jos malu flasicu vode, 125ml

what a dayuser posted image user posted image mama presretna kad bebic jede!

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 9443
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.6.2012 18:48:32   
Arina
drage mamice malo cemo i ovdje da se javimouser posted image

Mi smo vec vejikiiii ,napredujemo za 5 +,dojimo naravnouser posted image ,i polako smo poceli sa isprobavanjem okusa user posted image ,
Isde to nama fino ,probali smo jabukicu,bananicu,mrkvicu i krompiric ....user posted image
E kupila sam da mjesam u sve to pomalo one rizine pahuljice...hipp-ove,one zelene,pa u sve dodamo po malo tek toliko da napravi papicu....e sad pitanjce...pise na kutijici da se potrosi kad se otvori unutra 3-4 semice......jel se vi  drzite toh ili moze i poslije ako je dobro zatvoreno....nekako znam da necemo bar sad potrositi ni pola unutar te 4 sedmice...pa ssad kontam moracu to baciti onda ostatakuser posted image ....jel tako i vi....a kupili smo i proso...a na njima jos gore pise da se mora potrositi unutra 2 sedmice.....a to mi jenemoguce,jer dojimo 5 puta,nebi da sad to forsiram a zao mi i baciti....ima li neko neko rjesenje....pusa svim bebecama i mamicamauser posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9444
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.6.2012 19:03:23   
minie
Probali dinju i nije bas odusevljen, a bila je tako slatka

Danas isto dan sa malo hrane, ali puno dojenja, sve sam trazi da doji i tako je sjadak.


_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu *sunce*)
Neposredna veza do poruke: 9445
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.6.2012 19:04:53   
Arina
i da jos  nesto....sta bi jos mogli sad u ovoj prvoj turi probati...mogu li breskve ,marelice,i moZe li piletina (ja kontala pr kockica filea i neko povrce.pa  onako ko supica,pa da onda kad je gotovo malo dodam rizinih pahuljicaa i da sve smiksam i  to je to..???? ili ne bi sad trebala jos sa piletinom????user posted image

(odgovor članu Arina)
Neposredna veza do poruke: 9446
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.6.2012 19:09:16   
Amam

IZVORNA PORUKA: Arina

i da jos  nesto....sta bi jos mogli sad u ovoj prvoj turi probati...mogu li breskve ,marelice,i moZe li piletina (ja kontala pr kockica filea i neko povrce.pa  onako ko supica,pa da onda kad je gotovo malo dodam rizinih pahuljicaa i da sve smiksam i  to je to..???? ili ne bi sad trebala jos sa piletinom????user posted image



Ja ne bih jos s mesom,tek ste poceli s dohranom,kad se privkne tek onda,oko 7 mj mozes poceti s mesnom vodom.

Sto se tice pahuljica,ja sam se drzala tih uputa user posted image

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu Arina)
Neposredna veza do poruke: 9447
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.6.2012 20:26:21   
pahuljica_25
Jooj i ja se držim tog glupog pravila,sve što ostane od tih pahuljica a prođe mjesec dana  bacam pa kupujem novouser posted image user posted image a ipak mislim da je to samo fol proizvođača,jer u suhom stanju ne bih rekla da će se tako brzo pokvaritiuser posted image

Naš današnji meni:

Doručak; pored dojenja, jedna banana,jedna,nektarina,umiksano sa pola čaše jogurta i kašikom plazme mljevene
Ručak: opet pored silnog dojenjauser posted image , teletina,mrkvica,riža i kašikica abc sira i malo maslinovog ulja,masAllah sve pojeo kao i uvijekuser posted image

Večera: dojenjeuser posted image ,i pola velike hipp kašice od breskve

Popio je i oko 40 ml vode za čitav dan.

Neznam kako je kod vas,ali moj maleni pored svih čvrstih obroka opet stalno doji,dođe mu kao desertuser posted image


_____________________________

03.11.2011.maleni princ obogatio naš život.....

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 9448
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.7.2012 22:23:03   
mala75
pozz i od nas nakon dužeg vremena, babo nam odnio računar pa smo bili aut od foruma.
svašta sam iščitala i vidim da od 7-og može jogurt i pavlaka al me zanima koji procenat masnoće praktikujete, mogu li voćni jogurti oni kupovni (bar za napolje), i probala bih žumance, nismo još al neznam da li kuhano ili pečeno i da li samo ili u kombinaciji sa nečim što smo već probali. eto puno pitanja al da ne lutamouser posted image user posted image . inače nam je 7,5 mjeseci, svašta smo probali i ništa ne odbijamouser posted image user posted image . pusica vama i bebarama

(odgovor članu pahuljica_25)
Neposredna veza do poruke: 9449
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.7.2012 22:37:37   
mala14
naš današnji meni:

buđenje: dojenje
doručak: jabuka, kruška, 3-corn
ručak: teletina, krompir, mrkva, proso
dojenje
užina: malo hljeba s pavlakom, voćni jogurt
večera: hipp good night- nismo bili kući
pred spavanje dojenje

iako nam danas nije uobičajen dan jer Ahmed obično doji još jednom u toku dana ali smo danas dosta spavaliuser posted image
mene zanima kad ste davali bebačima bjelance? mi imamo 9,5 mjeseci, žumance sam uvela u 8-om mj ali još nisam cijelo jaje...

(odgovor članu pahuljica_25)
Neposredna veza do poruke: 9450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  376 377 [378] 379 380   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  376 377 [378] 379 380   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Vrtić.
Admin

Koji vrtić pohađa vaše dijete?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *