|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  377 378 [379] 380 381   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.7.2012 22:44:53   
mala14
mala75, ja dajem A punomasnu pavlaku i jogurt, dajem i kupovni voćni jogurt dukatino marelica-mrkva i to nam se praaavo sviđauser posted image ali možeš napraviti i "domaći"- voće + jogurt...žumance sam prvo dala kuhano u 8-om mj i to prvo 1/3 pa sačekala par dana a onda 1/2 pa cijelo, u početku mu se nije svidjelo ali sada baš voli kombinaciju špinata i žumanceta...

(odgovor članu mala75)
Neposredna veza do poruke: 9451
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.7.2012 23:06:19   
mala75
hvalaaaaaauser posted image user posted image , probaćemo sutra neku kombinaciju s jogurtom, nadam se da će u se svidjeti

(odgovor članu mala14)
Neposredna veza do poruke: 9452
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.7.2012 0:08:40   
sporty mamaa
dajete li vi bebama ikako cokolino, keksolino?? Ja to planiram uvesti kao treci obrok, nekako mi najjednostavnije napraviti. I kupujete li kasice babylove, ja cesto uzmem one bas velike teglice i moze mi bit dva dana, jer ih pravim sa zitaricama...

(odgovor članu pahuljica_25)
Neposredna veza do poruke: 9453
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.7.2012 8:06:20   
djoisa
IZVORNA PORUKA: mala75

pozz i od nas nakon dužeg vremena, babo nam odnio računar pa smo bili aut od foruma.
svašta sam iščitala i vidim da od 7-og može jogurt i pavlaka al me zanima koji procenat masnoće praktikujete, mogu li voćni jogurti oni kupovni (bar za napolje), i probala bih žumance, nismo još al neznam da li kuhano ili pečeno i da li samo ili u kombinaciji sa nečim što smo već probali. eto puno pitanja al da ne lutamouser posted image user posted image . inače nam je 7,5 mjeseci, svašta smo probali i ništa ne odbijamouser posted image user posted image . pusica vama i bebarama


sto masnije to bolje..nikako light/posne proizvode

(odgovor članu mala75)
Neposredna veza do poruke: 9454
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.7.2012 10:19:16   
animagical

IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

dajete li vi bebama ikako cokolino, keksolino?? Ja to planiram uvesti kao treci obrok, nekako mi najjednostavnije napraviti. I kupujete li kasice babylove, ja cesto uzmem one bas velike teglice i moze mi bit dva dana, jer ih pravim sa zitaricama...


ja ne ali dam one nestle zitne, 8 zitarica i kakao npr

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 9455
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.7.2012 10:41:05   
djoisa
i jos da dodam, ja u svaki obrok stavim ili komadic maslaca ili kasikicu dvije maslinovog ulja - djevicanskog..

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9456
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.7.2012 10:54:36   
animagical

IZVORNA PORUKA: djoisa

i jos da dodam, ja u svaki obrok stavim ili komadic maslaca ili kasikicu dvije maslinovog ulja - djevicanskog..

je li mislis na mesne i povrtne ili i na voce?

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 9457
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.7.2012 11:22:36   
djoisa
voce jede samo, eventualno bananu s jogurtom..maslinovo uglavnom u mesne obroke ili povrce..ako je nesto s mlijekom obavezno dodam malo maslaca, i kupujem domace mlijeko..maslac mi ide i u slano i u slatko..dobro nekad i zaboravm dodati user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9458
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.7.2012 12:40:40   
haidy
Pozdrav mame!
Imam jedno pitanje. Do sad sam bebi uvijek kuhala voce i u to ubacivala po kasiku hipp pahuljica. sad joj dajem sirovo voce, samo umiksano, pa da li dalje mogu ubacivati pahuljice u to iako nije skuhano? Ili ih moram praviti sa prokuhanom vodom. Ja ih inace ubacujem zbog gustoce. Malo sam ovo zakomlikovala, sorryuser posted image

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu mala14)
Neposredna veza do poruke: 9459
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.7.2012 12:42:33   
Bebica11
zenice ja jutros doruckovala i N pocela mljackati usnicama i dala sam joj par mrvica hljeba zao mi je bilo, i pravo zijeva na hljebuser posted image bosanka pravauser posted image

ja stavim u povrce maslinovog kasikicu dvije a cim odem sveki to ce biti krajem ove sedmice kad N bude imala 7,5 mj aBd dacu joj kajmak i mladi sir

koliko smijem kajmaka da ne "preceram" posto ja to volim pa da joj ne dam previseuser posted image user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 9460
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.7.2012 12:42:46   
Lady26
Haidy user posted image
Slobodno dodaj, bez problema, posto miksas fino ce se ujednaciti smjesa...
Ljubi djevojcice user posted image
Ps promijeni potpis, srecica davno stigla user posted image user posted image

< Poruku je uredio Lady26 -- 2.7.2012 12:43:29 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 9461
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.7.2012 12:44:59   
drznica
Ja vas citam i citam, a nikako da se pronadjem user posted image
Juce sam siznula jer nisam znala sta za rucak djetetu da dam i fino mu zadrobila supe koju sam pravila nama na pilecoj vodi. Dijete jednostavno nece iskuhanu pilecu vodu sa povrcem...neslano ruzno priznajem...Nece ni piletinu sa povrcem...sve ja pšravila miksala i na kraju mu dala nase supe koja je naravno slana. Pojeo desetak kasika.
Za dorucak je lahko...uvijek neka vocka sa zitaricama ili first pap sa plazmom-to bas voli. Ali rucak belaj. Ako slabo ruca onda uvece mu dam HIPP teglicu za laku noc. Jos uvijek nece da pije vodu, ali zato moze cjedjenog soka koliko god dam hahahah
Danas sam htjela da mu dam malo pavlakse, samo ne znam scimuser posted image Nama pravim tjesteninu ali je sa jajima,jel to nesmijemo?
Jedu li ista djeca od 7.mjeseca,a da nije povrce? user posted image

_____________________________

Uspjeh je ujutro buditi se pored dva muškarca! Jedan kaže :"Dobro jutro draga", a drugi kaže :" Dobro jutro mama"

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 9462
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.7.2012 12:52:17   
haidy

IZVORNA PORUKA: Lady26

Haidy user posted image
Slobodno dodaj, bez problema, posto miksas fino ce se ujednaciti smjesa...
Ljubi djevojcice user posted image
Ps promijeni potpis, srecica davno stigla user posted image user posted image


Hvalauser posted image
Joj otkad se nisam ovdje javljala, zaboravila i koji mi je natpisuser posted image

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 9463
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.7.2012 13:04:08   
Bebica11
kad ste pocele davati dinju-lubenicu?? posto N ima ec kazu da je dinja za to dobrauser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 9464
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.7.2012 13:13:16   
palachinken
Bebice, mislim da je M sa nekih 7-8 mjeseci glabao dinju, onako mu dala čitav režanj i on zaronio u njega user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 9465
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.7.2012 13:29:46   
pauza
evo me sa pitanjem poslije duuugo duuuugo vremena:-)
posto tek pocinjem sa uvodjenjem cvrste hrane, interesuje me pored voca i povrca kakave su to zitarice, pahuljice i mlijecne kase sto se daju bebama i gdje se to kupi? (znam za obicnu rizu sto se skuha i pomjesa sa nekim povrcem, ali i ostalom pojma nemam)... mozda je glupo ovo pitanje, ali do skoro sam davala samo mlijeko, pa ostalo jos ne znam....
i npr. kad skuham i ispasiram krompir, moja beba to nece ni da lizne, bljutavo joj (a i meni je iskreno).... mogu li to nekako prilagoditi tj. poboljsati ukus? probala sam pomjesati sa mrkvom, ali nece....
hvala vam

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 9466
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.7.2012 13:33:31   
drznica
pauzo,dobro nam dosla :)
Ja sam maku pocela prvo davati onaj FIRST PAP to imas u DM-u...a malo poslije poceli smo mjesati voce sa BABY RICE,a kad smo narasli sa #KORN zitaricama. Sve te kutije hrane imas u DM-u, HIPP, Baby love...
Ni Mak nece krompir tako sam, samo sa povrcem,a voce je na pocetku volio sa ovom baby rice...pa i tikvica moze isto tako. Pocetak je tezak...a nije mi ni sad lako. Dok ne špocnu jesti ko mi.


_____________________________

Uspjeh je ujutro buditi se pored dva muškarca! Jedan kaže :"Dobro jutro draga", a drugi kaže :" Dobro jutro mama"

(odgovor članu pauza)
Neposredna veza do poruke: 9467
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.7.2012 14:06:37   
pauza
ja sam bas zabrinuta, sve se bojim dijete mi je gladno, a ja ne znam sta da joj dam ni kako da spremim.... sad idemo na more na duzi period pa bi da to ponesem, milsim te pahuljice i to, ali jadna ne znam ni sta ni kako.... da moze samo mlijeko i voce bilo bi super, jer sve bebe to vole:-)))))

(odgovor članu drznica)
Neposredna veza do poruke: 9468
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.7.2012 15:13:15   
mala75
jel rano za teleću koljenicu sa 7,5 mjeseci????? juče pričam sa nekom tetom u parku, slučajno se srele, njenoj maloj 8 mjeseci pa ona kaže napravi teleći temeljac s koljenicom doda malo mrkve i peršuna i sve iskuha u pretisu, poslije "ogulja" meso, sve izblenda i kaže sipa u onaj kalup za mafine, malo zaledi, povadi u kesicu i poslije samo vadi iz zamrzivača pa skuha grašak, krompir, tikvicu i sl. pomiješa s tim temeljcem i ručak gotov. ovo je jako praktično samo neznam koliko smije stojati u zamrzivaču i može li izazvati stomačne problemčićeuser posted image user posted image . eto nije zgoreg probatiuser posted image user posted image

(odgovor članu pauza)
Neposredna veza do poruke: 9469
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.7.2012 22:11:56   
mala14
pauzo samo polako i strpljivo, skoro nijedna beba nije htjela jesti sve to na početku tako nemoj da te to obeshrabri...ni moj A nešto ne voli posebno krompir ali naići će već neka kombinacija koja će se bebici svidjeti...u početku su to kašika, dvije poslije ide bolje...a i kasnije bude perioda kad neće i ono što voli...probaj jedan dan pa ako neće sačekaj par dana pa ponovo u međuvremenu daj voće ili ove žitarice i sve će to aBd doći na svoje...user posted image

(odgovor članu pauza)
Neposredna veza do poruke: 9470
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.7.2012 22:16:38   
mala14
mala 75 nije rano slobodno daj koljenicu ona je još i najukusnija od svega bez soli-bar meniuser posted image
smiješ zalediti temeljac a mislim da može i do mjesec dana da stoji ali ti ćeš to vjerovatno ranije potrošiti...i ja zaledim ali ne veliku količinu pa brzo potrošim...i puno je ukusnije sve što se u tome skuha...user posted image

(odgovor članu mala75)
Neposredna veza do poruke: 9471
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.7.2012 22:27:22   
mala14
mamice starijih beba dajte ideje za tjesteninu, s čim pravite? jel miksate ili gnječite? jel pravite s mesom ili povrćem?

(odgovor članu pauza)
Neposredna veza do poruke: 9472
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.7.2012 22:44:27   
Amam
IZVORNA PORUKA: mala14

mamice starijih beba dajte ideje za tjesteninu, s čim pravite? jel miksate ili gnječite? jel pravite s mesom ili povrćem?


Ja tjesteninu nisam nikad miksala niti gnjecila,uvijek sam uzimala onu sitnu,i odmah sam davala onu obicnu,u obliku zvjezdica ili slova.
u pocetku sam ju kuhala na mesnoj vodi,a poslije u to jos dodam i povrce,poslije moze ABC sir,zdneka ili svjezi sir s

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu mala14)
Neposredna veza do poruke: 9473
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.7.2012 22:47:07   
Amam
IZVORNA PORUKA: mala75

jel rano za teleću koljenicu sa 7,5 mjeseci????? juče pričam sa nekom tetom u parku, slučajno se srele, njenoj maloj 8 mjeseci pa ona kaže napravi teleći temeljac s koljenicom doda malo mrkve i peršuna i sve iskuha u pretisu, poslije "ogulja" meso, sve izblenda i kaže sipa u onaj kalup za mafine, malo zaledi, povadi u kesicu i poslije samo vadi iz zamrzivača pa skuha grašak, krompir, tikvicu i sl. pomiješa s tim temeljcem i ručak gotov. ovo je jako praktično samo neznam koliko smije stojati u zamrzivaču i može li izazvati stomačne problemčićeuser posted image user posted image . eto nije zgoreg probatiuser posted image user posted image


Po meni je rano,ali opet ne znam,kad ste poceli s dohranom i sta beba jede sve.Ja svom teletinu nisam uvela do nekih 8-9 mj.

Zalediti mozes hranu,ako ti tako odgovara,ja sam npr zaledjavala u plasticnim casama,nisam petljala s kalupima.

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu mala75)
Neposredna veza do poruke: 9474
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.7.2012 22:47:40   
pahuljica_25
Ja sam jučer bebi prvi put pravila tjesteninu. Skuhala sam je,dodala skuhanu mrkvici,brokulu i karfiol,kašikicu maslinovog ulja,malo abc sira i jogurta i sve to izblendala...i bilo je baš mljac....bebi sve pojeouser posted image

_____________________________

03.11.2011.maleni princ obogatio naš život.....

(odgovor članu mala14)
Neposredna veza do poruke: 9475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  377 378 [379] 380 381   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  377 378 [379] 380 381   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Vrtić.
Admin

Koji vrtić pohađa vaše dijete?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *