|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  499 500 [501] 502 503   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.11.2015 9:17:17   
NEAS

IZVORNA PORUKA: bejbibi

http://www.coolinarika.com/recept/krumpir-i-luk-zapeceni-sa-sirom/

Evo ti recept user posted image prwdobro je meni ...moja A je sve to probala pa sam zato dala ..nisam puno ni zacinila



sinoc pravila, super je mmm user posted image maloj nisam dala jer sam stavila ljute paprike malo user posted image

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 12501
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.11.2015 20:16:55   
bejbibi
Gdje ste zene ...da prijavimo da smo uveli i patlidzan ,jogurt,pavlaka user posted image ...danas je doruckovala terhanu,ruckila povrce i file pileci,vecerala vocnu hapivu sa jogurtom :) i naravno sikila svako malo user posted image ja sam se bas pozitivno iznenadila user posted image ja kod mame u sa dosla pa joj valjda pase njena hrana user posted image

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu NEAS)
Neposredna veza do poruke: 12502
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.11.2015 18:12:16   
Vanja88
Bravo, bas je lijepo cuti kad bebe jedu fino :)
Imam u planu da napisem listu ideja za rucak bebama, neke za pocetnike i malo starije bebe, sta mislite? Znam po sebi da brzo nestane ideja i sve se vrti u krug i uvijek je interesantno cuti od drugih mama.....

Evo nama od juce rasporeda:
Dorucak: 200g mjesanog voca,sa ovsenim pahuljicama i malo grickao palacinke
Rucak: Solo slatki krompir cca 200g. Nista vise nije htio
Vecera: Grasak,Mrkva,kuruz obareno s malo putera i slatki jogurtic od vanilije...
u medjuvremenu grickao smoki,pio hipp caj za bebe i pojeo 420ml mlijeka..

Danas
Dorucak: Jabuka,suha sljiva i borovnice sa integralnim pahuljicama i supena kasika slanog vrhnja
Pojeo 3-4 smokija i pio vode i pred spavanje 210ml mlijeka..
kad ustane ima makarone sa mljevenom junetinom i mrkvom,brokolijem u sos paradazu.
*** Smoki je od kuruznog brasna, bez glutena,soli i bilo kakvih zacina*** Nije Nas smoki mada je i taj jeo da iskljucimo alergiju na kikiriki.


_____________________________


2010: Andjeo 1 ..6w3d
2011: Andjeo 2 .. 8w0d
2013: Andjeo 3...12w4d
8.12.2014 u 10:57 rodio se ZIVOT.. NIKOLA<3
6.7.2015 Biohem. 5w5d

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 12503
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.11.2015 20:56:02   
NEAS
Vanne superuser posted image
kako ste spremile patlidžane???

Vanja, slažem se user posted image i jedva čekam ideje, ti ih baš puno imaš, maštoviti su ti obroci, naši su crno-bijelo još uvijek hehehe al trudimo se i mi user posted image


(odgovor članu Vanja88)
Neposredna veza do poruke: 12504
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.11.2015 21:54:49   
bejbibi
Vanja slazem se ..super ti je ideja..ovo i jesttema o hraniuser posted image a tebi su jrlovnici super :)

Neas ,patlidzan je mama skuhala zajedno sa tikbicom,mrkvom,krompirom,filetima,crvenim lukom sve to u blender i znas kako je fino ruckila ,pojela sigurno 200 ml sto odavnoooo nije :) meni bas drago ...i za beceru pojela 80 ml vocne hapice hipp,kupovne...
E danas je vec slabije jela ,al dobro

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu NEAS)
Neposredna veza do poruke: 12505
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.11.2015 22:20:10   
NEAS

IZVORNA PORUKA: bejbibi

Vanja slazem se ..super ti je ideja..ovo i jesttema o hraniuser posted image a tebi su jrlovnici super :)

Neas ,patlidzan je mama skuhala zajedno sa tikbicom,mrkvom,krompirom,filetima,crvenim lukom sve to u blender i znas kako je fino ruckila ,pojela sigurno 200 ml sto odavnoooo nije :) meni bas drago ...i za beceru pojela 80 ml vocne hapice hipp,kupovne...
E danas je vec slabije jela ,al dobro



super, da možemo i mi probati :)

a moja danas pojela Frutek teglicu jabuka i visnja i haos nam napravila od stolice, bas je tecna i bas sam se zabrinula...no no vise teglice user posted image

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 12506
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.11.2015 22:50:58   
janeway
Pozdrav. Evo da se i ja javim na ovu temu. Moj B ima 11 mjeseci i bas fino jede masAllah.
Kad ste vi uvele bjelanjak odnosno cijelo jaje? Sve me nesto strah jer alergija na bjelanjak je jedna od najopasnijih.

(odgovor članu NEAS)
Neposredna veza do poruke: 12507
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.11.2015 23:05:30   
NEAS
Čuj mene Vanne hahahhauser posted image mislila sam bejbibi,a ti si to skontala user posted image

A bjelanjak ne prije rođendana user posted image

(odgovor članu janeway)
Neposredna veza do poruke: 12508
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.11.2015 3:58:26   
Vanja88
Vazi

Ja cu napisati sta sam JA licno davala od prve hrane pa cu ici ka starijoj djeci...
4+mj:
Voce
-Jabuka
-Breskva
-Kruska
-banana
Povrce
-Slatki krompir (batat)
-Zute i zelene mahune
-mrkva
-Zelene tikvice
-Grasak

--------------

6+, 8+ Ideje za obroke starijih bebica
Vocne ideje:
Ja sam sa 5,5-6mj sve ostalo uvela, znaci kajsije,suhe sljive,jagode,borovnice,maline,mango,sljive,suhe grozdjice,grozdje,kivi itd
-Jabuka,mango,kivi
-Jabuka,sljiva,grozdjice
-Jabuka,jagoda
-Jabuka,banana
-Jabuka,malina
-Banana,grozdje,sljiva
-banana,mandarina,narandza
-Vocna salatica: banana,mango,papaja,ananas (Mnogo vitamina C za zimske dane)
- Banana sa kokosovim mlijekom malo mlijeka sipati dok pasirate...Povremeni dezert!
-Jabuka,jagoda,malina
-Banana,mango i jogurt
-kruska,banana,kivi
-breskva,banana,kajsija
-Jabuka i slatki kuruz
-Kruska,zelene mahune i mango
-mango,jabuka,mrkva
- grasak,kruska,brokola
-kruska,slatki krompir,sljiva
-jabuka,kruska i cimet
-banana,sumsko voce,cvekla
-jagoda,sljiva i heljdine zitarice
-banana kinova i riza
-jabuka,tikvica,mrkva i suha sljiva sa ovsenim pahuljama

Povrtni Obroci:
-Riza,kuruz
-Grasak,mrkva
-Brokula,krompir i sir - Malo izrendati radi ukusa,malo dodati i rize po zelji
-Mjesano povrce, pasulj,mrkva,karfijol,grasak
-Slatki krompir,bundeva
-Solo bundeva ili slatki krompir sa slanim vrhnjem...

Ideje:
-krompir,mrkva,junetina,riza...
-Meso po zelji, mrkva,jabuka
-Piletina/curetina povrce...npr grasak,pasulj,karfijol
-i sve ostalo sto jedete i vi, do kraja mog posta beba je vec napunila 1god i kad nama nesto kuvam i on jede.
Ja sam uvela jaje,hljeb i alergene sa 6mj. Jogurt,pavlaku,kajmak jedemo uveliko od 7mj.




_____________________________


2010: Andjeo 1 ..6w3d
2011: Andjeo 2 .. 8w0d
2013: Andjeo 3...12w4d
8.12.2014 u 10:57 rodio se ZIVOT.. NIKOLA<3
6.7.2015 Biohem. 5w5d

(odgovor članu NEAS)
Neposredna veza do poruke: 12509
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.11.2015 10:10:06   
Vanne
Hocu i ja da pisem sta bebe jedu user posted image neas dozvala si me user posted image
Iako smo mi malo prerasli temu jedemo slicno jako...

Nas jucerasnji meni
Dorucak: tarhana sa piletinom,mrkvom,lukom,persunom,karfiolom i brokolijem,zadrobljeno hljebom...
Rucak: piletina sa rizom,mrkvom,celerom...desert jedna mandarina i koji zalogajcic tamne cokolade...
Uzina: jabuka sa cejlonskim cimetom i jedan plazma keks...nije htjela da jede jabuku a ja je tjerala,pa se naljutila i bacila mi keks u lice,odbila je i njega,ja ga pojela user posted image pojela sam i jabuku user posted image a ona je dojila,namjerno je odbijala kako bi dojila user posted image
Vecera: pomijesani obicni i heljdini makaroni sa maslinovim uljem i pavlakom...

Danasnji meni:
Dorucak:isti kao juce (moram se pohvaliti da su svi sastojci domaci,iz nase baste user posted image )
Rucak:teletina sa prasom,krompirom i amaranthom+maslinovo ulje i malo soka od limuna...ovo sve izblendam...za desert cu joj dati monte
Uzina:mandarina i plazma keks
Vecera:hljeb namazan maslacem i domacim dzemom od 10 vrsta voca...

Vezano za te teglice...ne znam zasto bacate novac na to...frutekove su pune secera,procitajte sastav...mm je stalno kupovao teglice na pocetku dohrane iako sam se ja protivila..ono jest dobro imati teglicu ako se ide vani pa da beba ima brzi obrok,ali mi nije jasno zasto kupuju mame recimo kasicu od banane,zar nije bolje i jeftinije kupiti jednu bananu pa izgnjeciti djetetu...uglavnom ja kad idem negdje izblendam voca,stavim cimeta,i u teglicu,imam domaci obrok za dijete i znam da je zdravije 300 puta od kupovne teglice...sad ona moze zvakati pa uglavnom ponesem mandarinu vani,ako njih nemam imam domace jabuke i kruske pa nih izblendam i ponesem...ona vani jede sve....

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu Vanja88)
Neposredna veza do poruke: 12510
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.11.2015 15:10:28   
Vanja88
Ja sam skoro vodila n u savjetovliste da bi me sestra napala da beba dl 12mj treba da jede hranu iz teglica pa s 12mj lagano da prelazi na sve sto i mi..jer kaze u tim teglicama ima sve dovoljno sto njim treba tacno u toj jednoj teglici...ja i sad imam punu jednu ostavu teglica nek stoje, jer desi se kao neki dan da on nece ono sto mu ja nudim,moram improvizirati a na nemam cim.... skuvala jedan rucak a on hoce drugi! Jedna teglica banane od 150g je 50centi a jedna banana kad se izvaze $1.50 znas i sama da to uvozvno voce nije jeftino bilo to tu ili ovdje...
Pitala davno drugaricu jel dala jagode prije god dana kaze ona sve sto je ma teglicama 6mj ja sam davala, znaci tako je hranila djecu...

_____________________________


2010: Andjeo 1 ..6w3d
2011: Andjeo 2 .. 8w0d
2013: Andjeo 3...12w4d
8.12.2014 u 10:57 rodio se ZIVOT.. NIKOLA<3
6.7.2015 Biohem. 5w5d

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 12511
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.11.2015 15:35:29   
Vanne
Ja ipak smatram da je prirodno zdravije od teglica...to su sve marketinski trikovi,bas oni nemaju dogovor sa hipp-om i ostalim proizvodjacima djecije hrane...secr ne preporucuju prije navrsene godine dana..cemu onda secer u djecijim sokicima i kasicama? Ne podupirem teglice nikako,da to bude jedini izvor djecije hrane - nikako....
Sta stave oni unutra pa mogu po godinu dana da stoje teglice na policama? Hemija i hemija....
Vidis kako se razlikuju podneblja...vas uce tako,a meni moja dr govori da kuham domace djetetu...da kasice kupovne nisu zdrave...kod vas je dohrana od 4 mj a kod nas od 6 mj...

< Poruku je uredio Vanne -- 17.11.2015 15:37:44 >


_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu Vanja88)
Neposredna veza do poruke: 12512
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.11.2015 18:19:16   
Vanja88
Zavisi od djeteta,,,ako je beba dojena savjet je onda da dojis do 6mj i tek onda da dajes dohranu jer ipak beba preko tvog mlijeka dobija razlicite ukuse sta si ti jela itd a ako je na ad kao koj N onda s 4mj da se navikne....a i udvostrucio je porodjajnu kilazu sa 4mj tako da na to sve pedijatar gleda i po tome ssvjetuje... Malo zena znam da doje,jos manje da kuavaju... ja sam davala u pocetku dok nije ama bas sve probao i onda kad jeste ja sam pocela,sta i nama to i njemu ne zaprzim nego odvojim pa blendam, savjeti ovdje su katastrofa...meni rekose s 12mj da izbacim mu i dudu i flasicu i da ga prepustam da sam jede, da ne blendam hranu ...ja sam stala i gledam u zenu, cuj to?? Samo nek ona brblja mi znamo sta je najbolje, ni prohodao i tek tako da ga odjednom odvojim od svega?! Meni su savjetovali da mu dajem kupovne formule tj gotove...do 6mj. jer su sterilne a ja kao ne nzm vodu prokuhati ma joj....bolesna nacija ja sam to hiljadu puta rekla

_____________________________


2010: Andjeo 1 ..6w3d
2011: Andjeo 2 .. 8w0d
2013: Andjeo 3...12w4d
8.12.2014 u 10:57 rodio se ZIVOT.. NIKOLA<3
6.7.2015 Biohem. 5w5d

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 12513
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.11.2015 21:29:58   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: Vanne

Ja ipak smatram da je prirodno zdravije od teglica...to su sve marketinski trikovi,bas oni nemaju dogovor sa hipp-om i ostalim proizvodjacima djecije hrane...secr ne preporucuju prije navrsene godine dana..cemu onda secer u djecijim sokicima i kasicama? Ne podupirem teglice nikako,da to bude jedini izvor djecije hrane - nikako....
Sta stave oni unutra pa mogu po godinu dana da stoje teglice na policama? Hemija i hemija....
Vidis kako se razlikuju podneblja...vas uce tako,a meni moja dr govori da kuham domace djetetu...da kasice kupovne nisu zdrave...kod vas je dohrana od 4 mj a kod nas od 6 mj...


Potpis ko kucauser posted image
i ja smatram da je ono kupovno fuj..davala sam al rijetko ..nekad kad bas nece domacu pa kontam hoce novo sta pa da isproba.al nikad nije pojela celiku teglicu citavu.. Mozda sam za ovo 3,5 mj otkad jede cvrstu hranu dala tri tegkice ..
Ali...po americi ,kanadi je to sasvim normalno jer ljudi tamo zive od hotoce hrane al to je zato jer je prirodna hrana tj proizvodi jaaako skupi aove gotove jako jeftine( bas kako Vanja napisa) al ne znaci dabje ta gotova hrana zdrava,baprotiv..kod nas hB ljudi sami jos uvijek uzgajaju,pogotovo po manjim gradovima pa uvijek mozes svjeze voce i povrce naci,nwprskano itd...

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 12514
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.11.2015 21:31:19   
bejbibi
Moja cura jela grah danas user posted image i voce ujutru :)

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 12515
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.11.2015 21:52:08   
janeway
B danas probao grašak. Faca mu je bila user posted image ali je pojeo mali gurman,,on bi drvo pojeo koliko voli da jedeuser posted image .

Doručak: banana i jabuka
Ručak:grašak,mrkva,proso,luk,puter
Večera: rizine pahuljice hipp sa vodom

Jučer nam je zagorio ručak: riža,mrkva,piletina. Sreća kupila juče kasicu ako zatreba,samo se nisam nadala da će zatrebati tako brzo. I ja uvijek kuham,ali ovo je primjer kako kasica može dobro doći,jer mali bi poludio dok mu skuham nesto drugo. Ne moze nimalo gladan.

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 12516
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.11.2015 22:45:14   
Vanne
Ja sam uvijek imala kupovnu kasicu u rezervi,za slucaj kao kod janeway,neka se nadje...sve donedavno,krecili smo,nisam imala vremena da joj skuham rucak i posegnem za teglicom,medjutim nije joj se svidjelo,otvorim jos jednu,nije htjela...
Ja ne znam kako je kad dijete navaljuje da jede jer uvijek ja ganjam S da jede,nikad ona mene user posted image da znate da vam zavidim...
Ja sam skontala koja se hrana njoj svidja,a koja ne,pa se uvijek drzim tih nekih okvira,ne ekslerimentisem vise,zahvalim Bogu za svaku kasikicu koju pojede jer je stvarno grozna kad je hrana upitanju...user posted image

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu janeway)
Neposredna veza do poruke: 12517
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
18.11.2015 2:48:31   
NEAS
Vanja,hvala na trudu,super idejeuser posted image


Mi smo imali sličan meni kao bi Janeway user posted image
Doručak kuhana jabuka i banana, (jedva pojela pristojnu kolicinu)
Ručak,grašak,mrkva, piletine,luk i krompir
Večera Humanine pahuljice s vodom

A te teglice...ja sam isto protiv,al neka ih u rezervi uvijek...do sad smo ukupno otvorili 3,a pojeli jednu kad sve sastavisuser posted image
Al nas problem trenutno je taj što moja mala neće nikakvo voće,osim banane,čak ni kombinacije s bananom ne dolaze u obziruser posted image
Mislim nismo mi ni uveli nešto posebno od voća,samo ono što smo domaće imali i ja kontam djetetu dojadilouser posted image i reko hajde koji dan neka egzotična teglica s nečim što nije probala i stolica otišla u helacuser posted image
Al uspjeli smo regulisati...

U suštini ja sam uvijek za domaće,samo saljecem ljude za domaće piliće,teletinu,povrće ovo-ono user posted image i dajem para i para za to i neka,nije mi žao ni sec...Al teglice će i dalje biti u pričuvi,ako zatreba user posted image

Eto napisa se i ja i gluha doba,ninamo se ninamo,zubici rastu,pa je spavanje na minimumu user posted image

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 12518
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.11.2015 17:05:22   
NEAS
Stranica: <<   < Prethodna stranica  497 498 499 500 [501]
Idi na:

zenice...nesto smo se usutile :)
sta bebace jedu???
nas dorucak danas:palenta sa jogurtom i domacim sirom
uzina: jabukica
rucak: teletina sa malo rize, bunde, mrkvicom i crvenim i bijelim lukom
i vecera ce vjerovatno biti neke pahuljice :)


(odgovor članu NEAS)
Neposredna veza do poruke: 12519
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.11.2015 18:26:40   
janeway
Doručak: jabuka sa palentom
Ručak: proso,blitva,žumanjak,puter. To je ručak pun željeza,a za bolju apsorpciju sok od jabuke ili ko je uveo od limuna,jos bolje. I kad se jede nesto bogato željezom ne piti mlijeko/dojiti sat vremena nakon jela jer kalcij ometa apsorpciju željeza.
Večera: hljeb sa puterom i krem supa od tikve.

Sto je ovaj forum zamro?

(odgovor članu NEAS)
Neposredna veza do poruke: 12520
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.11.2015 18:57:52   
Vanja88
janeway moze recept te krem supe?

_____________________________


2010: Andjeo 1 ..6w3d
2011: Andjeo 2 .. 8w0d
2013: Andjeo 3...12w4d
8.12.2014 u 10:57 rodio se ZIVOT.. NIKOLA<3
6.7.2015 Biohem. 5w5d

(odgovor članu janeway)
Neposredna veza do poruke: 12521
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.11.2015 22:00:10   
bejbibi
Vecer zene ...

Mi smo danas uveli spinat ..neki dan govedje meso...piletinu citavu ,curi se svidja :) jede malo bolje hB :)

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Vanja88)
Neposredna veza do poruke: 12522
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
22.11.2015 0:09:47   
janeway
Vanja,ništa posebno. Skuham tikve sa malim krompirom,dodam malo peršuna i kockicu puteva i izgledam stapnim mikserom. To je lagana večerica.

(odgovor članu Vanja88)
Neposredna veza do poruke: 12523
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
22.11.2015 8:45:35   
NEAS
Bejbibi super sto hoce da jede user posted image moja prvih par zalogaja pojede u miru, ostalo skace, cupka u stolici i nekad se sjeti da okrene glavu i otvori ustauser posted image
Mi nismo nista novo uvodili dugooo...neko ima neku ideju???

Vanja, ja pravim slicno kao Janeway, samo sto jos dodam mrkvu i bijeli luk...tikve proizvoljno, jedno 2 krompira, 2 vece mrkve, bijelog luka po zelji, to skuhas, odljes ako imas viska vode, stavis puter i zacine (maloj ne stavljam zacine) i izblendas user posted image ...ovo je kolicina nama za rucak, da ne bi bilo zabune heheheheh

(odgovor članu janeway)
Neposredna veza do poruke: 12524
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
25.11.2015 19:21:03   
bejbibi
Vecer zenice ,kako ste,jedu li bebice ..da prijavimo da smo mi uvele i vocne jogurteuser posted image smaze samo tako masala :)
Danas jela krem juhu od brokulia i karfiola ,i vocni jogurt od ananasa :) i to dobro da je pijela obzirom da samo doji :/

Ps. I smoki smo uveliuser posted image

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu NEAS)
Neposredna veza do poruke: 12525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  499 500 [501] 502 503   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  499 500 [501] 502 503   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *