|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  529 530 531 [532] 533   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.3.2019 6:49:16   
Irinea
Slobodno vortex tu smo da razmjenjujemo iskustva.

Ja sam pocela prije sest sa oba djeteta i nista im ne fali.

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 13276
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.3.2019 21:25:17   
vortex RR
Zenice moje, sta od povrca i voca zaledite i u kojem obliku (skuhano/peceno ili sirovo)

(odgovor članu Irinea)
Neposredna veza do poruke: 13277
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.3.2019 22:18:32   
ijaa
Ma cčkaj sto duze mozes, i ja sam prije 6 krenula... Anisam ni sa 3 nista davala... Znaci nista ekstremno... Lagano vidis po bebi vazno je da slusas bebu... Ma dobar je D smoki i to sam sa am izbjegavala... A sa D dajem kukuruzni slucajno probao i dodje mi zabava dok set_amo ili slicno... M sam samo sokove cijedila svjeze njemu u trci dam hippov... Zbog M  sam se svadjala sa cijelom porodicom kad joj daju nesto sad sam shvatila da sam luda bila... Ja sa M imam i sad problema niko je nahranit ne moze, a ja to radim s mukama... Nista ta curica ne jede... Zato sam ppravnila dosta sa sobom ne pravim dramu ni oko cega hrana je sastavni dio nasih zivota lagano sve uvoditi ne zuriti izbjegavati gluposti jer ni nama nisu zdrave... Sta ako i pojede nije smak svijeta.. Ako postoj3 potencijalne alergije malo pripaziti na to se osvrnuti i to je to


(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 13278
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
25.3.2019 7:47:02   
Irinea
U principu se dosta toga moze zalediti.ja sam jesenaa posto san imala domace zaledila tikvu jabuku krusku mrkvu sve sirovo oprala i na kockice.temeljac u case zaledis ili kako je visnja napisala u onu posudu za led kao kockice i to je super i tako.mozes lediti i visnje tresnje sljive i zgodno je posebno zimi kada nista nema svjeze.od povrca karfiol brokula moze jos i tako vidjeces po netu ima savjeta korisnih.


(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 13279
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
25.3.2019 19:26:55   
vortex RR
Nemojte se smijati, vjerovatno sam luda, ali me neka tuga uhvatila sto se lagano uvodi dohrana.. znam da je to polako, pomalo, nastavlja i dojiti, sve znam, ali vise nije mala beba.  Odrasta prebrzo... Mislim, naravno, presretna sam sto raste i napreduje, ali... ma pucaju me hormoni. 


(odgovor članu Irinea)
Neposredna veza do poruke: 13280
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.3.2019 10:03:55   
Irinea
Draga vortex to je saavim normalno jer dojenje je posebna veza sa bebom.prebrzo rastu vrijeme leti ko ludo zaista a nama ostanu uspomene slikice i stvarcice da se podsjetimo kako su mali bili.

Zato svaki tren teeba uzivati s njima vec sutra postaju veliki ljudi.

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 13281
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.3.2019 10:57:05   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: vortex RR

Nemojte se smijati, vjerovatno sam luda, ali me neka tuga uhvatila sto se lagano uvodi dohrana.. znam da je to polako, pomalo, nastavlja i dojiti, sve znam, ali vise nije mala beba.  Odrasta prebrzo... Mislim, naravno, presretna sam sto raste i napreduje, ali... ma pucaju me hormoni. 




ne brini, proći će te user posted image user posted image
biće uvijek tvoja beba
evo ova moja klipača od skoro 11 svako jutro utrči u moj krevet da je malo "ubebim" user posted image user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 13282
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.3.2019 11:00:57   
vortex RR
Hvala drage moje, evo sad procitah vase komentare i rasplakah se.... bas navala emocija i hormona. Hvala vam za podrsku. 

Nadam se da ce se bar dati maziti i gnjaviti kad poraste, za sada nam se cini da to nikako ne voli hehe.
Ljubim vas i vase pilice, odmarajte kuci, bas je dan za pod dekicu se ususkati

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 13283
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.3.2019 12:30:51   
Irinea
Jojj da juce kratki rukav danas bunda.uzasna promjena meni je sunce draze.valjda ce brzo.


(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 13284
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.3.2019 11:48:45   
vortex RR
Zenice moje, uzivajte u sunxu i divnom vremenu!

Koje sve cajeve dajete bebama?

(odgovor članu Irinea)
Neposredna veza do poruke: 13285
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.4.2019 9:55:25   
vortex RR


IZVORNA PORUKA: vortex RR

Zenice moje, uzivajte u sunxu i divnom vremenu!

Koje sve cajeve dajete bebama?



Zene moje, dajete li supu od koljenice npr i ako da od koje starosti i u kom obliku- bas kao supu ili time "zacinite" povrce da bude ukusnije? 

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 13286
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.4.2019 10:04:39   
Irinea
Ja supe zaledim i dajem.sa povrcem  ne same .mozes od koljenice pilecu janjecu i zaledi u case i uvijek imas temeljac.jeste li poceli sa dohranom i kako vam.ide

Moja pije vodu i caj jednom sam cijedila sok i povratila ga tako da sam.odustala i draze mi je jede voce svakako.od cajeva dajem.komorac kamilicu i baby dm caj neki bio voli ga.

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 13287
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.4.2019 10:34:18   
vortex RR


IZVORNA PORUKA: Irinea

Ja supe zaledim i dajem.sa povrcem  ne same .mozes od koljenice pilecu janjecu i zaledi u case i uvijek imas temeljac.jeste li poceli sa dohranom i kako vam.ide

Moja pije vodu i caj jednom sam cijedila sok i povratila ga tako da sam.odustala i draze mi je jede voce svakako.od cajeva dajem.komorac kamilicu i baby dm caj neki bio voli ga.



Krenuli smo, do sada tikvica, mrkva, kruska, krompir i danas planiram u krompir dodati tu kocku od koljenice pa vidjeti hoce li. Prvi dan sve samo priba, a treci, cetvrti pojede cijelu porciju. 
Kupila sam dm baby caj, ali sam do sada dala samo kamilicu.
Sokove nikakve nisam davala jos

(odgovor članu Irinea)
Neposredna veza do poruke: 13288
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
5.5.2019 19:46:47   
Irinea
Vortex draga kako ide dohrana. Sada pretpostavljam imas jedan konkretan obrok.

Mi stvarno smo vec dosta probali. Danas i cveklu koju ja nikad ne pravim jer ne volim a ona danas jela ali nije bila sretna haha. Uveli smo jaje ono prvo zumance pa trecina pa pola pa sam s tim vise pobudalila i dam fino djetetu citavo jaje i nije nikakvih problema bilo. I mali je prije godinu jeo jaje. Ostaje mi jos ovo bobicas_to voce ljetos al blizi se godina tako da se nadam i s tim da nece biti problema

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 13289
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
5.5.2019 21:43:11   
vortex RR


IZVORNA PORUKA: Irinea

Vortex draga kako ide dohrana. Sada pretpostavljam imas jedan konkretan obrok.

Mi stvarno smo vec dosta probali. Danas i cveklu koju ja nikad ne pravim jer ne volim a ona danas jela ali nije bila sretna haha. Uveli smo jaje ono prvo zumance pa trecina pa pola pa sam s tim vise pobudalila i dam fino djetetu citavo jaje i nije nikakvih problema bilo. I mali je prije godinu jeo jaje. Ostaje mi jos ovo bobicas_to voce ljetos al blizi se godina tako da se nadam i s tim da nece biti problema




Slabo ima sezonskog sada, pa smo davali samo sto smo dobili domace poput kruskica, jabuka, spinata, krompira i mrkve... i.onu neku rizu kao cokolino iz dm. Ide ok, jedsn do dva obroka dnevno...

(odgovor članu Irinea)
Neposredna veza do poruke: 13290
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
6.5.2019 0:58:59   
vortex RR


IZVORNA PORUKA: vortex RR



IZVORNA PORUKA: Irinea

Vortex draga kako ide dohrana. Sada pretpostavljam imas jedan konkretan obrok.

Mi stvarno smo vec dosta probali. Danas i cveklu koju ja nikad ne pravim jer ne volim a ona danas jela ali nije bila sretna haha. Uveli smo jaje ono prvo zumance pa trecina pa pola pa sam s tim vise pobudalila i dam fino djetetu citavo jaje i nije nikakvih problema bilo. I mali je prije godinu jeo jaje. Ostaje mi jos ovo bobicas_to voce ljetos al blizi se godina tako da se nadam i s tim da nece biti problema




Slabo ima sezonskog sada, pa smo davali samo sto smo dobili domace poput kruskica, jabuka, spinata, krompira i mrkve... i.onu neku rizu kao cokolino iz dm. Ide ok, jedsn do dva obroka dnevno...



Tek sad vidim da mi je samo dio poruke prosao... kako si spremila cveklu? Ja je bas volim i jedva cekam da vidim kako ce mala reagovati..Kod nas obicno prvi put sve s odusevljenjem proba, vec drugi put je upitan hehe
Meni je bas nesto tesko palo kad je trebala poceti da jede cvrstu hranu, sve mi se po glavi motalo naraste mi prebrzo i nije vise moja dojena beba. Sad sa uzivanjem kuham i jos vise uzivam u dojenju i tom vremenu s njom.
Bice bobicas_tog srecom uskoro, taman da probate, a to s jajetom je bas smor, postepeno, pa strepi sta ce biti...

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 13291
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
6.5.2019 7:02:35   
Irinea
Sad ce krenuti sezona i bice veceg izbora. Joj a meni zimus kad je dohrana krenula tek tad nista nije bilo sezona. Cveklu posto ne jedem i ne spremam sam ogulila i skuhala samu. Haj sto sam je skuhala samu nego sam poslije citala da ako je domaca treba skuhati sa korom jer se ocuvaju heanjivi sastojci a ja to nisam uradila. Iduci put Cu tako i pomiješati sa necim tipa mrkve jabuke ili graska pa dati. Mislim da je najbolje s necim dati da beba prihvati.

Nisam grah jos davala grasak buraniju jesam od mesa piletina janjetina junetina naala sam piletinu da nije galofak kao i jaja. I eto to je to. Za gljive ne znam i one kazu sto kasnije da se daju. 

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 13292
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.5.2019 1:02:14   
vortex RR

IZVORNA PORUKA: Irinea

Sad ce krenuti sezona i bice veceg izbora. Joj a meni zimus kad je dohrana krenula tek tad nista nije bilo sezona. Cveklu posto ne jedem i ne spremam sam ogulila i skuhala samu. Haj sto sam je skuhala samu nego sam poslije citala da ako je domaca treba skuhati sa korom jer se ocuvaju heanjivi sastojci a ja to nisam uradila. Iduci put Cu tako i pomiješati sa necim tipa mrkve jabuke ili graska pa dati. Mislim da je najbolje s necim dati da beba prihvati.

Nisam grah jos davala grasak buraniju jesam od mesa piletina janjetina junetina naala sam piletinu da nije galofak kao i jaja. I eto to je to. Za gljive ne znam i one kazu sto kasnije da se daju. 


Sve vise ljudi fura taj princip beba vodja dohrane, sto mi je i strasno i logicno u isto vrijeme a i sve vise cujem da zene zanemaruju tablice vec uvode kad sta imaju jer se tako kao manje alegrije javljaju. Ma hajd znaj. S jedne strane mi je drago da se ljudi koriste novijim informacijama i istrazivanjima, a s druge strane google doktora se jezim. Ispade medicina trivijalnost i bespotrebno smaranje sto definitivno nije..

Meni je sve sto je beba odbijala samo u kombinaciji jela fino, bar za sada...

Kako se osjecas po pitanju povratka na posao?

(odgovor članu Irinea)
Neposredna veza do poruke: 13293
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
9.5.2019 12:40:37   
Irinea
Da da i plan ishrane zavisi od zemlje do zemlje takodjer. Evo recimo u Kanadi tamo imam rodbinu i snaha kaze bebama se od 4 mj uvodi sve bez ikakvog reda jer stav njihovih dr je da se odmah sve uvodi jer je manja mofucnost od alergija tako da je njihova curica odmah jela i bobicas_tobvoce i jaja i tako. A od 3 mj ih opsjedaju na silu i to mi nije jasno ali eto.

Kako mi se povratak na posao blizi za 2 mj osjecaji su pomijesani. Radujem se a istovremeno mi i zao sto ovako leti vrijeme ali sto se mora nije tesko. Sad me u junu more raduje pa Cu onda kad se vratim razmisljati.A ti. Jel te ne zovu ranijeTi onda u novembru se vracas Jel tako

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 13294
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
9.5.2019 12:42:35   
Irinea
Izvinjavam se zbog greski u kucanju jer kucam s moba i nije da ih opsjedaju haha nego posjedaju na silu sa tri mj. Ovaj glupi rjecnik sam formira rijeci. 


(odgovor članu Irinea)
Neposredna veza do poruke: 13295
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.5.2019 12:06:12   
vortex RR


IZVORNA PORUKA: Irinea

Izvinjavam se zbog greski u kucanju jer kucam s moba i nije da ih opsjedaju haha nego posjedaju na silu sa tri mj. Ovaj glupi rjecnik sam formira rijeci. 





Da, nadam se tek u novembru da cu na posao..Gdje vi idete na more? Hotel ili apartman? Jeste vec rezervisali? Kakve su prognoze

(odgovor članu Irinea)
Neposredna veza do poruke: 13296
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.5.2019 17:06:25   
Irinea
Idemo u slano blizu Dubrovnika tamo idemo godinama. Privatni smjestaj i zadovoljna sam. U junu cemo a sto se vremena tice ko zna ove dugorocnr prognoze nisu mjerodavne bice kako bude.

Curi sam pocela gnjeciti dosta stvari umjesto miksanja bice mi na moru lakse i fino ide zvace skontala da to mora zvakati ako misli da se ne udavi haha. Kako vam dohrana ide vortex. Sta ti sada pije. Dilema mi je kod vode ja joj prokuhavam ili flasurana pa ne znam kada da cesmovacu pocnem. Mozda sa godinom

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 13297
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.5.2019 19:44:18   
vortex RR


IZVORNA PORUKA: Irinea

Idemo u slano blizu Dubrovnika tamo idemo godinama. Privatni smjestaj i zadovoljna sam. U junu cemo a sto se vremena tice ko zna ove dugorocnr prognoze nisu mjerodavne bice kako bude.

Curi sam pocela gnjeciti dosta stvari umjesto miksanja bice mi na moru lakse i fino ide zvace skontala da to mora zvakati ako misli da se ne udavi haha. Kako vam dohrana ide vortex. Sta ti sada pije. Dilema mi je kod vode ja joj prokuhavam ili flasurana pa ne znam kada da cesmovacu pocnem. Mozda sa godinom



Super da imate stalno mjesto na kojem vam je dobro i gdje ste navikli... 
I ja ostavim vec malo komadica... ide dohrana super, ali ja tecnost ne dajem osim dojenja nista. A kupila sam i caj za bebe i kamilicu i uvijek ima te prokuhane vode. Kontam nije vruce, pa nije zedna, mada sigurno grijesim... koliko ti das vode? Ja planiram mix kuhane i flasirane, a s godinu lagano i cesmovacu... ne mozemo ih zauvijek pod stakleno zvono...

Danas sam prvi put dala i kupovnu kasicu da proba,  kontam ako nekad ne mogu dojiti ili ostane bez mene u tom trenutku, a nema skuhano da ne odbije hranu jer nikad nije probala... ok je reagovala

(odgovor članu Irinea)
Neposredna veza do poruke: 13298
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.5.2019 19:06:33   
Irinea
Pa ja uvijek ponudim vodu nakon obroka, ne prije niti tokom obroka i popije fino. A za cesmovacu si u pravu moraju naviknuti svakako. 


(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 13299
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.5.2019 19:35:55   
vortex RR


IZVORNA PORUKA: Irinea

Pa ja uvijek ponudim vodu nakon obroka, ne prije niti tokom obroka i popije fino. A za cesmovacu si u pravu moraju naviknuti svakako. 





Ja dam da doji uvijek nakon krute hrane ali malo samo pojede, a kako kazu da je tada najtecnije mlijeko sve sam kontala da joj je to dosta tecnosti. Moram poceti s vodom, pa nek proba pomalo bar

(odgovor članu Irinea)
Neposredna veza do poruke: 13300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  529 530 531 [532] 533   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  529 530 531 [532] 533   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *