|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dojenje u trudnoci
4.3.2009 13:46:34   
sanelicaaa
Nisam naletila na temu...
Nego sta vi mislite o ovome? Ima li ko iskustva?
Naime, mom malenom ce uskoro 8 mj., on jos doji, a ja prije 2 dana saznala da sam opet trudna ca. 8 sedmica.  Dr. mi je rekla da odmah prestanem dojiti, al ja ziva ne znam sta bi i kako bi?!
Dal da prestanem ili?

< Poruku je uredio Amrino RR -- 4.3.2009 23:07:46 >


_____________________________

DENIJAL, 10.07.2008
DIN, 04.10.2009

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Dojenje u trudnoci
4.3.2009 13:47:41   
idana_85
Ja sam cula, doduse od jedne stare zene, da se u tom slucaju mora prestati jer se valjda beba koja doji moze zatrovati. Ne znam cime, pretpostavljam hormonima...

< Poruku je uredio Amrino RR -- 4.3.2009 23:08:31 >


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu sanelicaaa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Dojenje u trudnoci
4.3.2009 13:56:56   
jupajdi
Kao prvo čestitam na novoj trudnoći. user posted image user posted image user posted image
I ja sam čula da je kao mlijeko otrovno kada je majka trudna, ali ništa od toga nije tačno.
Imaš puno, jako puno žena koje doje po dvoje, pa čak i po troje djece. Ima na forumu Rode puno govora o tome.
Sve je do žene, ja mislim, ako je žena sposobna i može, ako joj time nije ugrožen plod i njegova prehrana....
možda može i da nastavi da doji.
Iskreno, ja ne bih dojila, jer bih non-stop razmišljala dali dijete u stomaku ima dovoljno...user posted image
Ali, eto pročitaj i razmisli.
U svakom slučaju SRETNO!!!!

< Poruku je uredio Amrino RR -- 4.3.2009 23:08:52 >

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Dojenje u trudnoci
4.3.2009 15:36:08   
Crvena
Ja sam negdje procitala da se prilikom dojenja oslobadja hormon oksitocin, koji dovodi do laganih kontrakcija maternice.
Pa, bi to bio jedan od razloga zasto prestati dojiti. mada je najbolje da se posavjetujes sa svojim doktorom.
Cestitke na trudnoci i da sve prodje ok.

< Poruku je uredio Amrino RR -- 4.3.2009 23:09:14 >


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Dojenje u trudnoci
4.3.2009 16:11:47   
tweety
IZVORNA PORUKA: Crvena

Ja sam negdje procitala da se prilikom dojenja oslobadja hormon oksitocin, koji dovodi do laganih kontrakcija maternice.



To je isto kao poslije poroda,znate ono kad kažu kad beba doji materica se brže vraća na svoje mjesto.

Herko moja od srca ti čestitam!user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Amrino RR -- 4.3.2009 23:09:27 >


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Dojenje u trudnoci
4.3.2009 16:46:54   
almai
i ja bih nastojala da sto prije prestanem sa dojenjem.
Mora se malo tijelo odmoriti i pripremiti ponovo na porod.
Predpostavljam da jos nisi htjela novu trudnocu ili?
Jos jedan dokaz da dojenje nije zastitauser posted image
U svakom slucaju SRETNO!!!


< Poruku je uredio Amrino RR -- 4.3.2009 23:09:41 >


_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Dojenje u trudnoci
4.3.2009 16:58:27   
hanabanana
Osim što ti je doktorica rekla da prestanes s dojenjem, da li je rekla i razlog zbog kojeg to predlaže??
Ja znam žene koje su dojile oba dijeteta, jedno od dvije godine i drugo tek rodjeno.

< Poruku je uredio Amrino RR -- 4.3.2009 23:10:02 >

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Dojenje u trudnoci
4.3.2009 17:28:20   
MELLI
Meni se desila ista situacija.Hanna je imala 9 mjeseci kada sam ja ponovo ,neplanirano, ostala  trudna.U to vrijeme gotovo sam je samo dojila,i bilo mi je nemoguće povući crtu i reći nema više sike.Posavjetovala sam se sa ginekologom koji mi je rekao da dojenje ne može štetiti ni jednom djetetu,ali iscrpljuje majku.
Sama znaš koliko trudnoća može "iscijediti" ženu,pa onda uz to dodaj i malog sisavca,i u stvari tu,po njenim riječima leži problem.Pojačaj ishranu,unos vitamina,minerala... i ja mislim da ne bi trebao biti problem dojiti i uživati u trudnoći.Ja sam dojila do 4-og mjeseca i nisam prestala zato što sam ja tako odlučila,nego je ona sama prestala dojiti,da li zbog promjene ukusa mlijeka pod uticajem hormona ili ko zna čega, ali eto nije više htjela ni pomirisati dojku,samo bi se jadna stresla i okrenula glavu.
Evo ih oboje živi,ni jedno nisam otrovalauser posted image
To je samo tvoja odluka i trebaće ti puno hrabrosti i sreće da uspiješ, šta god da izabereš.Mislim da se priroda pobrinula o svemu,da je to toliko opasno, mislim da bi mlijeko samo "presušilo"  i da bi se ,lupam,na taj način djeca zaštitila od "trovanja"ovo je samo moje mišljenje!
Želim ti puno uspjeha,teško je prestati dojiti,meni se i danas plače kada se sjetim moje mrvice.Ja sam pokušala poslije poroda da je vratim da i ona doji,ali nije išlouser posted image user posted image user posted image
Sretno i čestitam ti na trudnoćiuser posted image

< Poruku je uredio Amrino RR -- 4.3.2009 23:10:14 >

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Dojenje u trudnoci
4.3.2009 18:10:43   
Romali
Sanelice draga, oči mi ispadoše od čuđenjauser posted image user posted image user posted image
Prvo, neka vam je sa srećom, čestitamuser posted image user posted image

Drugo, pročitala sam mali milion priča, posebno na Rodi gdje mame doje tokom cijele trudnoće i onda još nastave dojiti oboje

< Poruku je uredio Amrino RR -- 4.3.2009 23:10:31 >


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Dojenje u trudnoci
4.3.2009 23:00:23   
Amrino
saneliceee!!!! Pa cestitam!!! user posted image user posted image user posted image
Zelim ti od srca sve najbolje!!!

Sto se dojenja tice- dojenje u trudnoci i dojenje dvoje ili vise djece istovremeno (tzv. tandemsko dojenje) je najnormalnija stvar na svijetu!
To o otrovnom mlijeku i opasnostima...su ciste gluposti! To ti spada u onu kategoriju...preskakanja konopca i dizanju "ruka" u trudnoci ...brkatih baba i tarot karti...
To sto ti je doktorica predlozila da prestanes dojiti meni nije nista zacudo s obzirom da sam vrlo dobro upoznate s tim koliko nase zdr. radnike zanima doje nje i koliko su upoznati s tim...
Odluka je na tebi...
Po mom misljenju- ako se brines za sebe- redovno se hranis i sl. to ti ne bi trebalo predstavljati problem....mozda cak i olaksanje...Dvije bebe kod maminog srca...pa ima li sta ljepse?
Moje licno misljenje je da je dolazak druge bebe najveci "sok" za prvo dijete...sve ce mu se poremetiti...jos ako mu na silu uzmes i siku...Ne znam, mislim da, ako se meni nekada slicno desi, da cu se potruditi da dojim oboje.
Neko rece da te trudnoca iscrpi...mene vala nije...pa dobro zadnji mjesec...ali ovo prije toga mi je bilo super.
Mnoge zene doje po dvoje djece...Prije je to bilo normalno...kada su zene radjale po desetero...znale su dojiti i po 15 godina u cugu...user posted image .
Kao sto ti je jupajdi predlozila- pogledaj na dr. forumima koji imaju dosta tekstova o tome- mislim da ce ti mnogo pomoci i biti uveliko inspirativni...
Sretno! user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Amrino RR -- 4.3.2009 23:10:44 >


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Dojenje u trudnoci
4.3.2009 23:06:33   
Amrino
Zašto bi žena htjela nastaviti s dojenjem, iako je trudna?
U tzv. nerazvijenim zemljama nije čudno vidjeti trudnu ženu koja doji. Ali u našem, ”razvijenom dijelu svijeta”, oko toga kruži više ”rekla-kazala” priča no činjenica. Dojenje je specijalno vrijeme, specijalna blizina s djetetom i nekim ženama je nezamislivo prestati s dojenjem prije nego je dijete za to spremno. Žena može nastaviti njegovati ovu vezu sa svojim djetetom i istovremeno osigurati dobro stanje djeteta u trbuhu. Uz malo edukacije, i liječnika i majki, dojenje u trudnoći je, gotovo uvijek, bez ikakvih posljedica.
Osjećaji
Kada žena koja doji zatrudni, jedan od većih problema mogu biti – osjećaji. Nastaviti s dojenjem starijega djeteta kroz trudnoću i nakon rođenja bebe nije nešto što većina žena planira. A i u mnogim se društvima ova pojava smatra neprihvatljivom ili neuobičajenom. Mama može osjećati pritisak okoline da počne s odvikavanjem ali isto tako može osjećati pritisak i da nastavi s dojenjem. Važni čimbenici pri sortiranju svih ovih osjećaja su: starost djeteta koje doji, zdravstveni problemi u trudnoći, odnos oca prema nastavku dojenja, osjeća li majka ikakvu nelagodu ili čak bol pri dojenju i prijašnja iskustva u dojenju. Velik broj djece sam prestaje dojiti ako mama zatrudni. Jedan od razloga su promjene u ukusu i količini mlijeka a koje nastupaju najčešće u drugom tromjesečju. Slijedeći razlog je bol u bradavicama zbog hormonalnih promjena i zbog kojih žene same mogu htjeti prestati s dojenjem. Treći razlog je spremnost djeteta da prestane dojiti, što nema nikakve veze s trudnoćom.
Briga za nerođeno dijete
Majka koja se dobro hrani ne bi trebala imati problema s proizvodnjom hranjivih tvari za bebu u trbuhu i mlijeka za dijete koje doji, ako je to dijete starije od godine dana. Važno je da majka dobiva dovoljno na težini, jede dobru hranu i uzima dodatke vitamina i minerala ako je to potrebno. Ne postoji niti jedna jedina medicinska studija koja je istražila posljedice dojenja u trudnoći na nerođeno dijete u razvijenom svijetu. Iako se tijekom dojenja mogu osjećati kontrakcije maternice, one se ipak smatraju normalnim dijelom trudnoće. Do tih istih kontrakcija dolazi tijekom seksualne aktivnosti koju većina parova ima tijekom čitave trudnoće. Velik broj liječnika preporuča da se prestane s dojenjem kako bi se bilo na sigurnoj strani. Međutim, istina je da, ako je trudnoća uredna i majka zdrava, dojenje tijekom trudnoće je isključivo odluka majke. Hormoni trudnoće mogu se naći, u malim količinama, u majčinome mlijeku ali nisu opasni za dijete koje doji.
Situacije u kojima bi se trebalo prestati s dojenjem su slijedeće:
  • krvarenja ili bolovi u maternici,
  • povijest ranih trudova i prijevremenoga poroda,
  • problemi s dobivanjem na težini tijekom trudnoće.
Fizičke promjene u trudnoći
Istina je da se problem bolnih bradavica javlja kod mnogih žena koje doje u trudnoći. Isto tako je istina da se proizvodnja mlijeka može jako smanjiti. Međutim, postoje majke koje nikada takvo što ne osjete. Dojenje po sebi ne crpi fizičku energiju ali trudnoća da. Nekim majkama je veći problem od dojenja to što imaju energičnog jednogodišnjaka kojeg, ponekad, treba nositi. A to je već problem koji bi se javio i bez dojenja u trudnoći. Bol u bradavicama je često prvi znak trudnoće i uzrokovan je hormonalnim promjenama. Zbog toga uobičajeni savjeti što raditi u slučaju bolnih bradavica neće pomoći. Da bi bol bila podnošljivija preporučamo vam korištenje tehnike disanja s tečajeva za porod, mijenjanje položaja pri dojenju. Zamolite dijete da doji nježnije ali mu i objasnite da ono nije krivo za bol; preporučamo vam ručno izdajanje kako biste izazvali refleks otpuštanja mlijeka prije nego dijete krene dojiti. Neke majke mogu osjetiti emocionalnu nelagodu pri dojenju u trudnoći. Može vam pomoći razmišljanje o nečemu drugome. Na primjer: čitanje knjige, slušanje glazbe ili gledanje televizije. Tijekom zadnjih mjeseci trudnoće, proizvodit će se više kolostruma a i zbog hormona trudnoće smanjiti će se količina mlijeka koju mama proizvodi. Nemojte se bojati da će starije dijete popiti sav kolostrum. Koliko god ono dojilo, kolostrum će svejedno biti spreman za vašu novu bebu odmah nakon poroda. U slučaju da je starije dijete mlađe od godine dana, morate paziti da ono i dalje dobiva dovoljno na težini u ovim zadnjim mjesecima vaše trudnoće. Ako bude potrebno, trebate mu dati nadomjestak. Iako neka djeca prestanu dojiti tijekom mamine trudnoće, svejedno mogu pokazati novi interes za dojenje nakon rođenja brata ili sestre. Ako mama tada ne želi dojiti starije dijete, može izdojiti mlijeko i ponuditi mu ga u šalici.
I na kraju…
Kao i pri donošenju svih ostalih odluka s kojima se suočavamo kao roditelji, moramo se potruditi da pronađemo onu varijantu koja odgovara nama, moramo dobro pretresti naše srce i dušu da bi znali kako želimo odgajati našu djecu i ne smijemo podleći pritiscima onoga što se smatra normom u društvu. Nemojte prestati dojiti zato što je društvu prihvatljivije da vidi ženu u minimalnom bikiniju nego trudnicu koja doji. Ne postoji niti jedan znanstveni dokaz da bi dojenje u trudnoći moglo štetiti vama, vašem djetetu ili vašoj bebi u trbuhu. Još jednom ću vam ponoviti: ako je trudnoća uredna i majka zdrava, dojenje tijekom trudnoće je isključivo vaša odluka.

< Poruku je uredio Amrino RR -- 4.3.2009 23:08:13 >


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Dojenje u trudnoci
4.3.2009 23:11:49   
mamyca
Sanela jos jednom,cestitam.user posted image user posted image user posted image
Moja kolegica kad je zatrudnila imala je sina od 10 mjeseci,i isto su joj doktori rekli da odmah prestane da doji,jer kao crpi snagu bebe u pupiuser posted image ,medjutim ona je nastavila,i sve je bilo ok.Ne brini draga moja,evo Amrino je nasla divan tekst koji ti sve govori.Sretno.user posted image


_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Dojenje u trudnoci
4.3.2009 23:14:43   
Anoniman
poslije ovog predivnog teksta koji je Amrino postala, samo mogu dodati: Sanelice ne posustaj, nista se ne brini, bice sve u redu aBd user posted image
ti si bas sretna, u to budi sigurna user posted image

(odgovor članu Amrino)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Dojenje u trudnoci
5.3.2009 12:09:59   
sanelicaaa
user posted image Hvala Vam puno na odgovorima i savjetima. I ja sam vec citala dosta o ovome na rodi i dr. forumima, al eto htjela sam i od vas cuti misljenje i vidjeti da li je neko sa rr bio u slicnoj situaciji. Ja se osjecam dobro, spremno, nemam nikakvih tegoba osim jutarnjih mucnina sto sam imala i sa prvom bebom u prvom tromjesecju. Mislim da nema razloga da prestanem dojiti svog malca, ako se ovako osjecam. Neka ga, nek doji. Osjecaj je predivan, jedna bebara u pupi druga na siki user posted image user posted image user posted image
Bas me ovaj text sto je Amrino postirala jako ohrabrio

Thx, zenice moje user posted image

< Poruku je uredio sanelicaaa -- 5.3.2009 12:11:26 >


_____________________________

DENIJAL, 10.07.2008
DIN, 04.10.2009


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Dojenje u trudnoci
5.3.2009 15:41:14   
boogy woogy
Sanelice CESTITAM i imas moju podrskuuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sanelicaaa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Dojenje u trudnoci
25.4.2009 19:09:52   
Amrino
Sad sam tek vidjela da je jupajdi davno otvorila ovakvu temu...ali eto lakse mi je da prebacim ova tri posta nego obrnuto. Onu temu brisem (izvini jupajdi) user posted image user posted image user posted image .

IZVORNA PORUKA: jupajdi

Iz samog naslova možete vidjeti šta me interesuje.
Naime, maločas pročitah na Rodi članak jedne žene o njenom porodu http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=124&Tekst2ID=145&Show=2571. I nešto me zaprepastilo. Ona je dojila malog i na sam dan kada će roditi. I vjerovatno nastavila u tandemu poslije dojiti. Onda sam pogledala forum i nije ona jedina. Ima ih dosta. I tema otvorenih po tom pitanju. Kao da je to sve OK. http://www.roda.hr/forum/viewforum.php?f=51&sid=8ee7ccae6a495e3e400d1871122d8a75
Stvarno nisam znala da to može, a ja bih, iskreno, prekinula dojenje ako bih saznala da sam trudna. I sama sa dojila malog dvije godine, a da sam ostala u drugom stanju prestala bih. A sada vidim da to "ne može škoditi". Valjda sam vjerovanja naših starih da to mlijeko ne valja. Da me neko pogrešno ne shvati ne osuđujem nipošto one koje to rade, ali stvarno sam se iznenadila.
Otvorila sam ovu temu da vidim šta Vi kažete i kakvo je vaše mišljenje. Čisto me interesuje.
Pozdrav svima.


IZVORNA PORUKA: jaca27

i sama sam prije par meseci citala, bas cini mi se na rodi da je moguce dojenje u trudnoci, da mlijeko ne postaje " otrovno" kako sam slušala da žene pricaju....

kazu jednostavno da se sastav mlijeka mijenja valjda i da to nekoj djeci ne pase pa ga zato povracaju ,sta li. ne znam, licno poznajem zenu koja je dojila u trudnoci, neki nas dr. joj je rekao da zaista nema problema u tome da nastavi....posto sam ja zagovornik dugog dojenja, naravno ukoliko je majka u mogucnosti, ovo mi sve zvuci super (kad bi se desila trudnoca dok prva beba jos doji  )


IZVORNA PORUKA: triplemama

Nisam ni ja do skora znala pa sam prekinula dojiti stariju cerkicu zato sto sam bila trudna sa njenih 6 mj. Sada imamo malo bebe od 3 mj. i i dojila bi ga do kraja iaako bi bila trudna, ali mislim da je troje dovoljno. Mislim da je to super iskustvo dojiti bebu i malo vece dijete



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Dojenje u trudnoci
24.7.2009 13:59:33   
Amrino
Eh drage moje...Evo mene sa informacijama iz prve ruke user posted image user posted image user posted image .
Kao sto neke od vas vec znaju- opet sam hB trudna.
Moj Hamzuljak jos uvijek doji kao i do sada...tj. X puta dnevno.
Za sada je sve po starom osim sto sam primjetila da su mi bradavice malo osjetljivije pa ponekad, kada tek pocne dojiti, malo zaboli.
Nisam primjetila da se kolicina mlijeka smanjila a nema nikakvih znakova da se bilo sta promjenilo.
Mozda je za te neke promjene jos uvijek rano...ne znam...ali eto ja cu pisati kako je nama pa mozda tako olaksam i pomognem nekim buducim trunicama- dojiljama...

P.S kada sam nedavno citala ovu temu nisam ni sanjala da ce se upravo to desiti i meni user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Dojenje u trudnoci
24.7.2009 14:24:44   
MELLI
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Bravo Amrino i čestitam ti na trudnoćiuser posted image user posted image
Već sam spominjala, da sam ,takođe, dojila do 4-tog mjeseca trudnoće,isto kao što ti reče, bez ikakvih promjena u ritmu dojenja.Mlijeko mi se počelo smanjivati tek kada je beba prestala da doji,ali nikada se nije u potpunosti povuklo.Cijelu trudnoću imala sam mlijeka u grudima i novo dojenje, nove bebe počelo je bez ikakvih problema.
Što se bolnih bradavica tiče,sjećam se da su i mene boljele prva dva-tri mjeseca trudnoće.
Moja beba prestala je samoinicijativno dojiti u 4-tom mjesecu,user posted image Nadam se da ćeš ti uživati puno duže i preći poslije na tandemsko dojenje.Sretnouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Želim ti lijepu trudnoću i što manje user posted image user posted image user posted image ( pametnjakjovića) u blizini a vjeruj da će ih biti punouser posted image


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Dojenje u trudnoci
24.7.2009 14:45:53   
Amrino
Hvala MELLI- user posted image user posted image user posted image
a pametnjakovica vec ima vjeruj mi user posted image user posted image user posted image mada se trudim da ih totalno ignore user posted image .

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Dojenje u trudnoci
24.7.2009 14:49:02   
lejlaze
Amrino cestitam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Dojenje u trudnoci
24.7.2009 15:02:34   
nanika
Amrino RR cestitke i od mene i da narednihuser posted image  mjeseci prodje u najboljem reduuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Dojenje u trudnoci
24.7.2009 17:51:54   
new mama
Amrino cestitke i od mene i i zelim ti da bude lijepa trudnoca i da sve dobro prodjeuser posted image user posted image user posted image user posted image
Uzivaj milauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Dojenje u trudnoci
13.8.2009 23:40:05   
ivanak
Meni je ginekolog rekao da dojenje u trdnoći ne smije biti, jer mi žene u trudnoći puštamo neki hormon, što šteti djetetu

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Dojenje u trudnoci
14.8.2009 16:31:02   
Amrino
IZVORNA PORUKA: ivanak

Meni je ginekolog rekao da dojenje u trdnoći ne smije biti, jer mi žene u trudnoći puštamo neki hormon, što šteti djetetu


Da, to je i meni rekla doktorica na kontroli- ali nisam ni ocekivala nista drugo. Nasi doktori su generalno jako neupuceni oko dojenja...malo njih uopste zna ista o dojenju...a dojenje u trudnoci i tandemsko dojenje je tek za njih visa matematika.
UNICEF, WHO (svjetska zdravstvena organizacija) LLLI...svi oni podrzavaju dojenje u trudnoci i tandemsko dojenje i mnogo vise vjerujem njima nego ovim nasim. Ne postoji nikakva studija i nikakav dokaz da dojenje u trudnoci steti bilo kome i to je odluka koju majka sama mora donjeti. Ja sam odlucila da dojim a doktori neka se ogradjuju- imaju pravo na to.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Dojenje u trudnoci
14.8.2009 21:40:26   
Anoniman
Moja mama je dojila seku dok je bila trudna sa mnom user posted image  Seki bila 4 mj. kad sam ja začeta. Meni se čini da je sa sekom sve ok user posted image user posted image user posted image user posted image  A kasnije, kad sam se ja rodila, jedno vrijeme nas je obje dojila user posted image

(odgovor članu Amrino)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *