|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
9.6.2008 22:32:49   
idana_85
Nelice, bez brige, kao sto sam ti vec rekla ima jos vremena do cetvrtka, svasta se moze desiti. Ako je beba dobro i ti ne brini. 

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
10.6.2008 11:37:53   
Nemirna
Već sam negdje pisala... Mene je indukcija napatila. Mada su za to više krivi doktori ali ja nikad više ne bih dozvolila da me tako porađaju. Trudovi su bili rijetki, doktor i babica su skoro sjeli na mene da "istisnu" dijete. Sječena sam, takođe popucala cik-cak.. užas. neću se ponavljat.

Samo sam htjela i ovdje dat isvoje mišljenje jer vidim da je većini žena indukcija ok.


_____________________________

I sine drž' se žena! One su ti kao sol... Može i bez njih al' je bljutavo
---------------------
Martin, 17.05.2005
Nora, 18.06.2008

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
30.6.2008 19:13:53   
mamina princeza
Mada sam cijelo vrijeme govorila nema sanse da idem na indukciju - ipak eto izglea ce to biti nacin na koji cu se poroditi.
Nadam se da ce sve biti uredu da se necemo ni ja ni bebica napatiti. Doktori misle da je tako najbolje jwr jw bebica krupnija, a termin mi je - a malo me zeza i puls.

(odgovor članu Nemirna)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
30.6.2008 21:15:23   
nikka
IZVORNA PORUKA: Nemirna
.. Mene je indukcija napatila. Mada su za to više krivi doktori ali ja nikad više ne bih dozvolila da me tako porađaju. Trudovi su bili rijetki, doktor i babica su skoro sjeli na mene da "istisnu" dijete. Sječena sam, takođe popucala cik-cak.. užas. neću se ponavljat.


Potpisujem,to nikako nebih preporučila nikome  jer je to nasilan porod nije prirodan,ako nešto nije uredu po meni je bolja opcija carski rez.

(odgovor članu Nemirna)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
30.6.2008 21:43:42   
Emina*
Nikad je ne bih preporucila, ma ni neprijatelju.....
Prije bih, ja mislim na carski....
Meni kad su indukovali porod, uhhhh....
Jos drip pogresno stavljen....
Bila sam na dripu 12 sati.....
Nikad vise indukcija....... 


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
25.7.2008 8:50:28   
mamsi
Ja sam isto imala indukovani porod i grozno je bilo,ne želim nikome takav a ni sjećati se ne želim.Voljela bih da nije do indukcije došlo,ali nisam mogla birati.Što Eminica reče,radije carski

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
25.7.2008 8:55:49   
lida
Moja sreća pa sam prirodno rađala oba puta.

Ko god je imao indukovani porod nije dobro prošao,zato glasam za NE


_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
30.7.2008 14:39:32   
essy
evo i mene,danas punih 42 sedmice a ništa me ne boli.u dilemi sam da li da idem u bolnicu,jer se isto bojim indukcije,željela bih da sve bude prirodno,a ono mačak se udomaćio i neće pa neće!čitam vaša iskustva,i opet sam na vazi,nadam se da će ubrzo doći taj sat,da ne kažem dan kad će beba krenuti i da će sve proći u redu aBda.

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
30.7.2008 22:57:22   
mišur
I meni je porođaj bio indukovan...
Pošto sam bila prešla termin 9 dana, ostavili su me u bolnici i zakazali indukciju,ako porođaj ne krene sam. Međutim, krenulo je samo, ali je jako sporo i duuuugo trajalo...Imala sam bolove na svakih 7 minuta punih 12 sati, a onda su mi priključili indukciju, i do poroda sam čekala još 9 sati.
Ja sam sječena, i to prilično(to mi je kasnije rekla druga dr kad sam bila na kontroli), a bebicu su bukvalno izgurali vani.
Sve u svemu, nije mi ostalo u lijepom sjećanju i voljela bih da je sve išlo prirodnim tokom.
A neko je gore pomenuo da ipak dr ne mogu znati kad je bebici vrijeme da izađe vani, i mislim da to i ne treba siliti. Bebica će izaći kad je njoj vrijeme,a ne kad je dr odredio termin...

(odgovor članu essy)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
5.2.2010 10:11:04   
Skvo RR
Prebacivanje postova

IZVORNA PORUKA: Crazy little thing

Pokušavala sam pronaći temu o induciranom porodu, ali nisam naišla na ništa, pa se unaprijed ispričavam ako ponavljam temu.

Dakle, ovako. Termin mi je inače 27.03., međutim, zbog hidronefroze koja mi je zahvatila desni bubreg (drugi stupanj, prelazi na treći) urolog mi je rekao da će se ići na inducirani porod, a ginekolog, da u svakom slučaju neću preći termin i da će se inducirati porod kad beba bude spremna, a u bolnicu idem 10.03.

Budući da mi je prva trudnoća, ja mislim da beba sama od sebe neće krenuti prije termina, a pošto idem u bolnicu desetog mislim da će oniu to inducirati prije. I sad me zanima kako ide ta indukcija prije termina. Da li je to isto ono što se radi kad se znatno pređe termin? Dakle, drip da se počnem otvarat i da mi izazove trudove? Ili se ide odmah na carski? Da li se smijem naprezati uopće ako postoje bolovi u bubregu? Ja bih najradije da sve ide prirodno, ali sad je tako ispalo. Srećom, bebara mi je skroz ok. user posted image

Dakle, molim vas sve što znate o induciranom porodu da podjelite. Hvala puno.


IZVORNA PORUKA: enisa_sara

Ja sam imala induciran porod jer se baba spustila u kanal a ja nisam imala trudove niti bilo kakve bolove. Znači sa osmijehom otišla na porod (ne boli ništa). Nakon što me dr. pregledao saopštio mi je da će mi "provocirati" porod i poslao me u salu. Slijedi klistiranje a zatim odlazak u salu. Tamo su mi uključili infuziju i sve je jako sporo išlo.... U salu sam ušla u 10:30 a izašla u 00:15 (jako sam se sporo otvarala). Prave kontrakcije su krenule tek negdje oko 16:30 a svoju princezu sam rodila u 21:50... Znači sve je trajalo (od bolova do poroda) nekih 5 h. Za napone koje spominješ a koji su vezani za problem sa bubrezima, ne znam.

Sve što sam napisala, naravno ne znači da će i tebe zadesiti, sve je individualno al eto ja tako prođoh.... Nadam se da će ovaj put ići prirodno....
Držim ti fige i želim ti punooooo sreće!


IZVORNA PORUKA: enna

Ehh draga moja evo da te malo ohrabrim heheheh-Meni je pukao vodenjak u 37 sedmici i morala sam na porod.Ovdje nema klistiranja tako da nemam pojima sta bi ti rekla za klistiranje a porod mi je bio indukovan.Drip su mi upalili oko 9.30 jake bolove sam dobila oko 13.00 a moja princezica je rodena u 15.45 rodila sam prirodnim putem za tvoj problem neznam najbolje je da se posavjetujes sa svojim doktorom dali bi bilo problema ako budes radala prirodno.Beba je rodena sa 3300 gr. ali je poslije 4 pocela tesko da dise pa je morala 7 dana provesti u inkubatoru ali hvala Bogu i to je iza nas bez posljedica.Ako ti treba neki savjet pitaj ne brnini nista pusica i sretno!!!



IZVORNA PORUKA: Crazy little thing

Ma nekako me strah pošto za mene indukcija nije prirodna pa se bojim da će to bit prevelik šok za bebu. Iako ja mislim da je preko 3000 grama sve nekako ok, i da ne mora u inkubator, ali ipak ne znam. Koliko mi god govore, lakše mi je rodit kad je manja, mene strah da joj ipak ne bude sve razvijeno, nekako kao da će mi je prepast kad je izvuku tako ranije..


IZVORNA PORUKA: tweety

Meni su oba puta inducirali porod probijanjem vodenjaka.Oba puta sam prešla preko termina.Nema te čega biti strah,opusti se i uživaj,vrijedno je vjeruj mi.



IZVORNA PORUKA: enna

noaa i ja nisam klistirana tj. ovdje se to uopste ne radi a nista ne urade jednostavno ako obavis nuzdu i malu i veliku nisi ni prva ni posljednja user posted image  opusti se i uzivaj!!!!
Crazy litlle thing kao sto ti je i tweety rekla opusti se i uzivaj ni ja nisam imala bolove niti sam bila otvorena pa opet sam isla indukcijom i rodena je beba ziva i zdrava a to sto je imala respiratorne probleme poslije 4 sata porodo moze se desiti svakome ovdje u Italiji su do 1970 godine djeca umirala od tih respiratornih problema ali sada ne sada je sve drugacije nemoj misliti na probleme opusti se i uzivaj ipak su oni doktori a ne mi pusa!!!


IZVORNA PORUKA: dinciii

i ja sam imala inducirani porod a dobila sam i klistiranje i to 2 puta jer sam se sporo otvarala (34sata) ja sam lose prosla jer sam na kraju ipak morala na carski.al to nemora nista znaciti,kao sto enisa_sara kaze individualna stvar.svaka zena je drugacije na svoj nacin prosla.neko teze neko lakse...nemoj se bojati,nego se raduj bebici jer ces poslije sve zaboraviti user posted image ..klistiranje je samo neugodan osjecaj nista drugo...nemoras se toga bojati...sretno....


IZVORNA PORUKA: Lorna

I moj je porod bio provociran, jer sam prenijela trudnocu 11 dana. Nista strasno, nemoj da se plasis, najbitnije je da i ti i beba budete dobro.
eh sad, posto imas problema s bubrezima, mozda ce tovj dr da predlozi carski rez. Poznajem zenu koja je upravo zbog napada bubrega morala imati carski rez. 
Ali ni carski rez nije bauk. Zleim ti srecu da sve sto bolje i brze prodje! SRETNO!


IZVORNA PORUKA: bebbe

Moj prvi porod je bio induciran, a drugi carski rez. I sve je proslo, hvala Bogu, OK. Ne sekiraj se. Moje je misljenje da ce ti najvjerovatnije predloziti carski, radi bubrega, a vidjeces da to uopste nije strasno, da je sada oporavak mnogo brzi i da sve ide bez problema. Beba od 37 sedmica je sasvim razvijena, i od 37. sedmice pa nadalje i na kilazi dobija vrlo malo ili nimalo. Tako da ni to nije razlog za brigu. Tri kile je sasvim solidan bebac. Moja Ema se je rodila sa 2,5, a sada su joj 3 mjeseca i stigla je djecu koja su i po kilu teza rodjena. Opusti se, uzivaj i sretno. 






_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
5.2.2010 10:32:11   
bumbalu
kod mene su oba poroda morala biti indukovana zbog visokog pritiska,s tim da je razlika velika,prvi porod je indukovan sa balonom i gelom i trajalo je 12 sati,nakraju beba se nije htjela spustit,aposto je pritisak bio previsok morala sam na hitan carski rez,drugi porod je indukovan samo sa balonom jer nisu smjeli koristit gel radi reza na maternici,kao to bi bilo pre3vise i opetbi zavrsilo carskim,znaci samo balon koji su stavilioko 9 sati,u 12.30 probili su vodenjak i tad su poceli bolovi koji su bili odmah intenzivni i nije bilo ni sekunde pauze izmedu kontrakcije,medutim otvarala sam se brzo i nakon 11minuta tiskanja dosla je moja bebica na svijet u 16.26,tako da niko nije isti i svaki porod nije isti,ugl tebi sretno

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
5.2.2010 10:37:49   
dady

IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Jedno veeeeliko PROTIV.
Ja bih to odmah zakonom zabranila osim ako nije u pitanju bebin ili majkin zivot ali tada se obicno radi carski tako da...
Samo kada pomislim koliko se malih beba rodi prije nego sto budu spremne za ovaj svijet- dodje mi da placem.
Svaka zena je prica za sebe, svaka zena ima svoj ciklus koji  je poseban...i niti jedan doktor i niti jedan digitron ne mogu da izracunaju termin radjanja novog zivota. Pa cudo radjanja je nepredvidivo kao i sve u prirodi- zbog toga i jeste cudo- tako da je notorna glupost pricati o terminima i prelasku termina...i jos donositi nonsensne zakljucke...kao beba moze biti u opasnosti jer je presla termin...mislim...Doktor kao bolje zna kada beba treba da se rodi od same bebe?
Zapitajte se samo kako je dok. izracunao termin...Da li vas je pitao o trajanju ciklusa, redovitosti menstruacije, sexualnim odnosima...koliko puta ste se u kojem periodu sexali, koliko puta dnevno...? Ili je samo pitao termin zadnje menstruacije sabrao sa 7 i to je to?
Nije ni cudo sto se zene napate, sto popucaju...sto bebe poslije budu nervozne pa stalno placu (jos se to objasnjava glupostima kao beba ljuta, ima takvu narav...)
Nikada nemojte zaboraviti koliko je vazan i samo jedan dan u materici. Ma u stvari- ponekad je presudno i par sati.
Ne treba se igrati sa takvim stvarima.




Potpisujem!!!

Ja sam imala 100% prirodan porod,bez i jedne tablete,injekcije bilo čega 5 dan prije termina i sve super prošlo!!! I ja sam protiv!

_____________________________

DAWUD 20.06.2009.
Mrvica je postala mrvetina!!!
:)))))))))

ZEJD 07.11.2012.
Nova Mrvica :)))

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
5.2.2010 10:38:51   
dana3
Evo me u klub istih-ja sma rodila u 35+1 sedmici i porod je bio indukovan jer je vodenjak pukao a od otvranja i poroda nista:Da li sam za to-NISAM, ali kad covjek nema izbora, najvazniji je ishod-zdravi i beba i ti.
Nemoj se puno oko toga opetrecavati nego budi smirena koliko god mozes tako da opet umanjis stres sto je vise moguce.
Zelim ti lagahan porod i da sve prodje u najboljem redu

< Poruku je uredio dana3 -- 5.2.2010 10:39:38 >


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu bumbalu)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
5.2.2010 10:44:55   
veeseelaa
PROTIV izuzev u slučajevima kad je u pitanju život majke ili bebe
A da me dr naruči jer njemu tada odgovara van pameti mi je svake

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
5.2.2010 10:50:26   
tweety
Oba puta prenijela,sina 12 dana,kćerku 16 dana.Inducirana probijanjem vodenjaka,jer je grlić bio spreman,a CTG bio neuredan.Za to sam ZA,ako je potrebno,što da ne.

< Poruku je uredio tweety -- 5.2.2010 10:52:49 >


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
5.2.2010 10:55:08   
lilix
indukovani porod; kad sam ušla u 9 mjesec probijen vodenjak i uključen drip, jer sam stalno krvarila po malo pa mi je dr. rekla da ne smije da čeka više; znači kad se mora ja sam za, ali kad neko ide na indukovani samo zato da bi ga neki doktor porodio- protiv toga sam

_____________________________

08.02.2007.
23.04.2010.
mama rodila svoje kolačiće

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
10.5.2010 23:51:32   
Skvo RR
 
PRENOS POSTOVA


IZVORNA PORUKA: Sulty

Drage moje,
Meni je termin za cetiri dana. Danas sam bila na pregledu i doktorica mi je rekla da mi je grlic maternice potpuno zreo (nije mi rekla koliko sam otvorena, samo da sam se kao otvorila) i ona predlaze da ako se ne desi prirodno do nedjelje (sto bi bilo samo dva prenesena dana) da mi inducira porod gelom.
Ja evo sada iscitavam sve po pitanju te indukcije gelom i ne svidja mi se bas ovo sto citam, pa vec razmisljam da to odbijem (ukoliko naravno moja bebica i ja budemo u redu - u petak nam je sljedeci pregled).
Da li iko ima iskustvo sa ovim gelom i mozete li mi reci kako ste prosle s njim?


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Ne znam koji je razlog za indukciju,nema veze sto ti je grlic sazrio ako je CTG uredu i plodna voda nemoj inducirati


IZVORNA PORUKA: sarayka

Ja ga primila (gel mislimuser posted image ) nakon 10 dana kasnjenja termina i nista, bacila 75 km user posted image


IZVORNA PORUKA: maja78 RR

ako nemas nekih zdravstvenih problema ja bih odbila
meni su provocirali gelom, pa nakon 10 sati dodali i indukciju (infuziju)
samo stavljanje gela ne boli, aostalo je kao i porod, ali sve je to na divlje, i uredu je kad ima potrebe (ja prebacila 8 dana, bila zelena plodna voda), ali kad je sve ok ne treba dirati vec pustiti prirodno


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu lilix)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
10.5.2010 23:55:47   
teacher75
slazem se sa majom78. ne zove se djaba prirodni porod. treba pustiti da sve ide prirodnim tokom, kako je odredila majka priroda a sve ostalo upotrijebiti samo za nedajboze. ja sam sve vrijeme molila boga da mi porod ide prirodnim tokom i da mi ne induciraju porod ninakakav nacin. cak sam za vrijeme poroda kad su mi ukljucili infuziju da mi malo olaksaju bolove sva isprepadana upitala: sta je to, sta mi to dajete?!! plaseci se da mi ne dadnu drip, nisam to nikako zeljela...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
11.5.2010 5:20:05   
rubin
jedno ogromno PROTIV!
nema tog prirodnog bola koji boli vise od bola izazvanog indukcijom koji nazalost u velikom broju slucajeva ne funkcionise etc...
za one koje su pristale na indukciju "zbog opasnosti od infekcije" ili one koje su pristale jer su "bebini otkucaji srca poceli opadati", evo nekoliko redaka ispod...ovakvih i drugih slucajeva je nazalost mnogo.
da bogdo svi znamo vise o bilo kojoj intervenciji prije nego je nekome preporucimo ili je sami prihvatimo imali bi manje horor porodjajnih prica. zagovornici bi trebali uzeti u obzir da su u dripu, izmedju ostalog, i vjestacki proizvedeni hormoni koji automatski dospiju i u bebin krvotok, a o cijem posljedicama cemo ako bog da nesto znati za nekih dvadesetak godina (pogotovo majke koje znaju da nose curice i da one imaju sicusne materice koje su upravo primile dozu pitocina od koje se velika materica njihove mame kontrahira da boli, znate vec kako............) user posted image

Side Effects and Risks
Like any medical procedure, induction has side effects and risks. Some of them are described here.

Oxytocin can make labor contractions very strong and lower the baby's heart rate. Throughout an induction, medical staff carefully monitor the baby's heart rate. Adjusting the dosage of the drug can decrease the strength of the contractions and reduce the effect on the baby's heart.
Women who have inductions and their babies are at increased risk of infection.
The baby may have problems with the umbilical cord. For example, the cord may slip into the vagina before the baby does. This is more likely to occur if the baby is breech (feet or bottom first, instead of head first). Also, the cord may be compressed, decreasing the baby's oxygen supply. These problems can be serious for the baby.
Sometimes treatment doesn't work, and the woman has to have a cesarean delivery.
Uterine rupture is a rare complication of induction. A rupture is a tear in the uterus. This can cause serious bleeding. Women who have previously had a cesarean section are at increased risk of uterine rupture;
c-sections leave a scar in the uterus.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
11.5.2010 14:25:14   
mama2009
apliciran mi je GEL, ali ako Bogda drugo dijete   ne bi s gelom. Ako je ok CTG odustani od gela bolovi (Bogu dusu, Bog je nece) ma ge PROTIV     kratko i jasno

kod mene je posteljica bila prezrela, protok oslabljen pa sam morala


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu rubin)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
11.5.2010 17:43:47   
aazra
Nisam imala iskustvo s gelom ali moja cimerka iz sobe jeste...Naime dali su joj gel navece jer je vec bila otvorena..
Ja nisam bila nimalo otvorena ali sam u toku noci dobila bolove i porodila se prirodno.

Njoj gel nije nista djelovao pa su je nakon svega porodili carskim, ali je sve hvala bogu dobro proslo...samo se ona napatila bez razloga...Ja to nikom ne bih preporucila a ako ona ikad bude na ovom forumu (jer nismo ostale u kontaktu) ovim putem je pozdravljamuser posted image

< Poruku je uredio aazra -- 11.5.2010 17:44:22 >


_____________________________








(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
13.5.2010 19:07:47   
nerkica
bila sam na indukovanom porodu,vodenjak puko ,
sporo otvaranje,12 sati dripa i patnje(nedaj boze nikome)
i na kraju carski rez,ja maksimalno otvorena a beba se nespusta


_____________________________

rodila se mala Nedzolina 19.12.2009
prvi zubic dobili 5.6.2010 sa 5 mjeseci i 17 dana

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
13.5.2010 19:13:33   
dinciii
Meni dali prvo gel i posto nije djelovao,dali mi neku tabletu i onda su poceli bolovi koji su bili nepodnosljivi,nakon 34 sata bolova na kraju ipak na carski kao sto je i kod tebe nerkica,beba se nije mogla spustiti jer je bila krupna a ja haman uska user posted image

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu nerkica)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
8.10.2010 20:37:04   
lejna_
Već dugo hoću da nađem ovakvu neku temu na forumu, ali opd bebice nisam stizala.
Prošao je porod hvala Bogu, .. ali još je svježe, ... tako da mogu reći da se uopšte ne zaboravlja, nego ostavlja veeeeliku traumu. Barem je meni tako. Indukovani porod, mislim, NIKAD VIŠE. Baš kao što je neko napisao, .. Bogu dušu, a Bog je neće.
Ja sam prokrvalila ujutro, a bolovi su krenuli nekad naveče. Nisu bili jaki. Prenesena je trudnoća upitanju, tako da sam se zaputila u porodilište. Naravno, nisam otvrena. Odmah su me hospitalizirali, .. nekad kasnije mi dali tableticu, rekli mi da mirujem i da čekam jače bolove. E kad su krenuli, ... to je pakao!!!!
Kanije su me još nečim bocali i na kraju na infuzija.
Sve ukupno je trajalo 10, 30h. Rekli su mi da je to divno, da sam savršeno odreagovala na lijekove, divno se otvorila, za prvorotku jako mali rez imala, ... ali te sate ne bih poželjela ni najgorem dušmanu. Trauma za čitav život.
Zato, ... NE!

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
8.10.2010 20:44:51   
lejna_
Samo još da dodam da znam slučajeve gdje se žene ne otvaraju, ne reaguju na lijekove, .. te se pate po tri dana u tim istim bolovima.

(odgovor članu lejna_)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *