|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
8.10.2010 20:53:28   
škorpija
lejna zaboravićeš, vjeruj mi, imala sam sličan porod kao ti, a sad kontam, ma je li tos tvarno toliko boljelo, ili se meni tako činilouser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu lejna_)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
8.10.2010 21:01:28   
Srculence
Ja sam se brate  sa dripom napatila ko Isususer posted image Nedaj Bože nikome takvih bolovauser posted image .Porađala sam se 3 dana i pošto se nisam otvarala prvo su mi neku inekciju dali pa onda kad ni to nije upalilo priključili mi infuziju...Ma bolovi fuj...za neizdržati...i na kraju opet završila na carskomuser posted image .Hvala Bogu da je sve prošlo...kad se sjetim....sva se naježim....
Jedno veliko NE ako nije potrebno...a ako doktori smatraju da je potrebno..šta se može....šuti i trpi...izdržo je Mujo i goreuser posted image user posted image user posted image user posted image .


_____________________________

Blaženstvo se nalazi u ukusu, a ne u stvarima, i čovjek je sretan kad dobije ono što voli, a ne kad dobije ono što drugi smatraju da treba voljeti.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
8.10.2010 21:02:44   
shejla
indukovani ili ne, kroz te bolove se MORA proci user posted image

Meni su dali infuziju da ubrzaju otvaranje (jer mi je pukao vodenjak)...poslije sat i po uzasnih bolova, bez pauza, izaslo je moje sunce user posted image  (to je super, kad vidim ostale koliko im je trajalo)
Odmah sam rekla mami: kako si ti samo uspjela poslije mene roditi i mog brata? Ne bih vise....ni za sta!
Sada mi, kao i tebi skorpija, u sjecanju uopce nema bolova...bas nekako imam lijepa sjecanja na cijelu trudnocu i porod user posted image  

a Teacherko, kakva je to infuzija za ublazavanje bolova...gdje to daju?

< Poruku je uredio shejla -- 8.10.2010 21:04:29 >


_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
8.10.2010 21:11:58   
škorpija
ma to su tičerku slagaliuser posted image , znaju da ona ne bi pristala

meni su prvo dali injekciju za opuštanje mišića (i to mi je sestra rekla da je da smanji bolove), a nakon toga drip u infuziji, s obzirom da sma drip dobila u 22,30 a pordila se u 1,40 smatram da je to ekstra brzo, a nisam se previše napatila i iamla sam snage da tiskam, d anisam spavala od bolova 12 i više sati, ko zna šta bi na kraju bilo.
uglavnom, jedva čekam drugu bebicu akobogda user posted image  (jednog dana)

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
8.10.2010 21:14:42   
shejla
IZVORNA PORUKA: škorpija

ma to su tičerku slagaliuser posted image , znaju da ona ne bi pristala

meni su prvo dali injekciju za opuštanje mišića (i to mi je sestra rekla da je da smanji bolove), a nakon toga drip u infuziji, s obzirom da sma drip dobila u 22,30 a pordila se u 1,40 smatram da je to ekstra brzo, a nisam se previše napatila i iamla sam snage da tiskam, d anisam spavala od bolova 12 i više sati, ko zna šta bi na kraju bilo.
uglavnom, jedva čekam drugu bebicu akobogda user posted image  (jednog dana)


user posted image user posted image user posted image  bice da je to

Ako Bog da....bice user posted image

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
8.10.2010 21:51:11   
Srculence
Baš sad htjedoh napisati"Infuzija za ublažaanje bolova ali u limburguuser posted image user posted image user posted image "Tako su i mene kontali smaslati ali ja sam odmah rekla "to je dripuser posted image user posted image user posted image ne pravite me budalom"...i dr je na kraju rekao da jeste...hehheheh

_____________________________

Blaženstvo se nalazi u ukusu, a ne u stvarima, i čovjek je sretan kad dobije ono što voli, a ne kad dobije ono što drugi smatraju da treba voljeti.

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
8.10.2010 22:23:14   
malena_t
Meni su drip uključili u pola deset ujutro, kad sam imala jedva primjetne bolove. Prenijela 10 dana, imala visoko prsnuce vodenjaka, a nisam se otvarala.
Rodila sam u 14,45, a prave jake bolove imala sam jedno sat vremena. S obzirom na to da je kratko trajalo bilo je vrlo podnošljivo.
 

_____________________________

21.03.2009. rodio se majkin sin

(odgovor članu Srculence)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
8.10.2010 22:26:58   
nikita
meni se cini da sam ja najbolje prosla , kad sam dosla bila 4-5 prstiju otvorena, ukljuci li mi tu infuziju kako oni kazu  (drip)  i za sat rodila , ma savrsenoo

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu malena_t)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
8.10.2010 22:32:47   
Anoniman
sa infuzijom u kojoj su vitaminiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image vristala sam od 12,00-16,30user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ako ponovo budem trudna i vidim da mi prilaze s ''vitaminima'' sve cu ih pobitiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
moji trudovi su bili 0 sta su ''vitaminski''

(odgovor članu nikita)
  Neposredna veza do poruke: 59
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
9.10.2010 13:29:39   
lejna_
IZVORNA PORUKA: noa

sa infuzijom u kojoj su vitaminiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image vristala sam od 12,00-16,30user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ako ponovo budem trudna i vidim da mi prilaze s ''vitaminima'' sve cu ih pobitiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
moji trudovi su bili 0 sta su ''vitaminski''



user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
9.10.2010 13:44:16   
lejna_
Mah, .. Škorpijo, .. zaboravljam ja polako, sada kada me ni rana ne boli, .. ali kad mi na um padne sva se stresem, ...
Neku je večer bila emisija o ženama poslije poroda, .. te se javila jedan gospođa koje je rekla kako joj je nakon idkukovanog poroda trebalo 10 godina da se oporavi i rodi drugo dijete. user posted image user posted image

(odgovor članu lejna_)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
9.10.2010 13:52:07   
vjestica
imala sam i ja težak porod, i mislila sma da nikad neću zaboraviti i da će mi biti trauma za cijeli život
ali evo sad 3mjeseca nakon poroda ja već zaboravila bolove user posted image
dali su i meni drip, kažu sad će više boliti, ali će brže ići
bolilo je jednako
meni su morali dati jer je ranije puko vodenjak, a jako sporo sam se otvarala, a imala jake bolove
da sam išla prirodno, ko zna kad bih se porodila

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu lejna_)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
9.10.2010 14:57:33   
Mona Mohamed
Nisam imala tezak porod..Islo je dosta brzo..
No citajuci ove postove, upadam u dilemu..Prije nego cu krenuti u porodajnu salu, medicinska sestra me je bockala u desnu ruku..Dala mi je nesto..user posted image
Je li to drip o kojem piset
e..

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
9.10.2010 15:01:32   
Nadja08
Dva poroda su iza mene. Jedan inducirani zbog pucanja vodenjaka, drugi ne. Iz iskustva mogu reci da je inducirani ravan paklu, a prirodni raju. Kod prirodnog se čak ne može govoriti ni o neizdrzljivim bolovima. Mi smo "napravljene" da radjamo, prirodnim putem. Ako već induciraju porod, onda bi trebalo dati i nešto protiv bolova, a toga kod nas bas i nema. Ako možete izbjeći indukciju, uradite to!

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
9.10.2010 22:05:09   
lejna_
IZVORNA PORUKA: Nadja08

Dva poroda su iza mene. Jedan inducirani zbog pucanja vodenjaka, drugi ne. Iz iskustva mogu reci da je inducirani ravan paklu, a prirodni raju. Kod prirodnog se čak ne može govoriti ni o neizdrzljivim bolovima. Mi smo "napravljene" da radjamo, prirodnim putem. Ako već induciraju porod, onda bi trebalo dati i nešto protiv bolova, a toga kod nas bas i nema. Ako možete izbjeći indukciju, uradite to!


user posted image

(odgovor članu Nadja08)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
9.10.2010 22:35:53   
Anoniman
meni nisu nista davaliuser posted image a cula sam za taj drip,i inducirani porod da je uza bolanuser posted image

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 66
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
9.10.2010 22:44:56   
myb@by
i meni su inducirali porod zbog pucanja vodenjaka. Vodenjak pukao a ja se ne otvaram. Ja bi iskreno i sljedeci put pristala na indukciju, jer sam se porodila za nepuna tri sata. Sad kad citam ove zene sto kazu da je prirodni porod raj za indukciju presretna sam jer mene iskreno indukcija nije napatila, sto znaci da ce aBd moj sljedeci porod biti jos laksi user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
9.10.2010 22:47:41   
bebbe RR
Pa, moj prvi porod je bio induciran i dramatičan, ali, nekako sam mišljenja da doktori, u većini slučajeva, ipak znaju šta rade. Ako procijene da je potrebno inducirati porodjaj, valjda imaju p'ravo... Ne znam... Ja se ne bih time opterećivala da sam trudnica. Lijepo je svašta znati, ali ne valja na sebe stavljati breme stvari na koje u datom trenutku možemo malo uticati...

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
9.10.2010 22:53:11   
veeseelaa
ne mislim da indukovani porod boli više nego prirodni pa to nema nikakve veze, indukcijom se samo izazove porod a ne neki veći bolovi, takve bolove bi dobili i bez indukcije
Inače nisam za indukovani porod jer za sve ima vrijeme i vakat izuzev u opravdanim situacijama kad je beba ili mama ugrožena
Ja sam prenijela 6 dana trudnoći i predlagali su mi indukciju, odbila sam jer je sve bilo ok i samnom i sa bebom :-) rodila sam prirodno bez ikakve intervencije iako je bebica bila krupna 4350 a i bila sam prvorotka
Znače NE indukovanom porodu izuzev u opravdanim slučajevima, čisto jer ne kontam poentu izuzev da je dr u toj smjeni pa jedino njemu paše user posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 9.10.2010 22:55:07 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
9.10.2010 22:57:07   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa
rodila sam prirodno bez ikakve intervencije iako je bebica bila krupna 4350 a i bila sam prvorotka


Malo OT, ali moram - Svaka čast.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
9.10.2010 23:19:08   
veeseelaa
hvala, jako sam bila mobilna trudnica, radila sam do zadnjeg dana, zdravo sam se hranila i mislim da je to razlog brzog poroda bez intervencije a i same krupnoće bebe
Svim budućim mamama bi preporučila da ne pristaju na indukciju izuzev u opravdanim razlozima a ovo prešla termin pa kao trebalo bi neeeee nipošto
JEr od kuda da dr tačno zna čas začeća???? i zašto bi uopće trebalo ako je sa mamom i bebom sve ok? doktorska posla user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
9.10.2010 23:27:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ne mislim da indukovani porod boli više nego prirodni pa to nema nikakve veze, indukcijom se samo izazove porod a ne neki veći bolovi, takve bolove bi dobili i bez indukcije
Inače nisam za indukovani porod jer za sve ima vrijeme i vakat izuzev u opravdanim situacijama kad je beba ili mama ugrožena
Ja sam prenijela 6 dana trudnoći i predlagali su mi indukciju, odbila sam jer je sve bilo ok i samnom i sa bebom :-) rodila sam prirodno bez ikakve intervencije iako je bebica bila krupna 4350 a i bila sam prvorotka
Znače NE indukovanom porodu izuzev u opravdanim slučajevima, čisto jer ne kontam poentu izuzev da je dr u toj smjeni pa jedino njemu paše user posted image





oprosti nema se tu sta misliti kad onaj tko je prosao znauser posted image ja sam imala ''svoje'' trudove i one podpomognute i ja znam sta,kako i koliko boliuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 72
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
9.10.2010 23:29:16   
veeseelaa
al medicinski je dokazano da je to sve isto user posted image
od kuda znaš kakvi bi bolovi bili da nije bilo indukcijeuser posted image , možda ti je  porod sam po sebi bio težakuser posted image user posted image
jednostavno nije svaki porod istiuser posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 9.10.2010 23:30:22 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
9.10.2010 23:37:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

al medicinski je dokazano da je to sve isto user posted image
od kuda znaš kakvi bi bolovi bili da nije bilo indukcijeuser posted image , možda ti je  porod sam po sebi bio težakuser posted image user posted image
jednostavno nije svaki porod istiuser posted image




ako je to medicinski dokazano zasto nekim zenama kad im ukljuce drip kazu sad ce malo jace boliti al brze ce iciuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 74
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
9.10.2010 23:40:19   
veeseelaa
pa kako sam ja shvatila drip ubrzava porast kontrakcija, koje idu jedna za drugom dok bez dripa između kontrakcija imaš kratke pauze i čini se da je lakše jer imas par sekundi il minuta za predah user posted image
možda griješim user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *