|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
9.10.2010 23:47:22   
hanabanana
TEkst je prenesen sa drugog foruma, ali vrlo poučan:



Dakle, ponukana citiranom rečenicom a iščitavajući dosta tekstova o poroda u zadnje vrijeme osjećam obvezu da sve buduće porodilje upoznam sa mogućim posljedicama rađanja uz drip i za majku i za dijete.

Mislim da 90% žena kada razmišlja o porodu razmišlja na sličan način kao iz citata (donedavno sam i ja sama tako razmišljala) i da pojma nema koliko to može biti štetno i za nju i za dijete.


Da nebih pretrpavala temu dugim tekstovima ja ću kopirati samo ukratko pobrojane moguće komplikacije koje izaziva drip a za sve koje zanima više o ovoj temi staviti ću linkove na tekstove.


Najvaznije o dripu/oxytocinu:

moguce komplikacije za mamu:
hiperstimulacija maternice koja vodi produljenim kontrakcijama koje mogu uzrokovati:
-prijevremeno odvajanje posteljice (abruptio placenta)
-rupturu uterusa koja rezultira hitnim carskim ili smrcu
-nedostatak kisika za bebu
-prebrzi porod i izgon koji rezultira puknucima medjice ili cerviksa
-hematomima
-trauma za novorodjence
intoksikacija vodom jer je oxytocin anti-diuretik sto vodi do poremecaja u otkucajima srca, hipotenziji, mucnicama i povracanju, oticanju i teskocama u dojenju

komplikacije za bebu:
-prejake kontrakcije uzrokoju nedostatak kisika za fetus koji vodi usporavnju otkucaja srca (drip pojačava hipoksiju u izgonu, jer gotovo nema razmaka između dva truda, dok kod prirodnog izgona u tim pauzama dijete dobiva kisik)
-novorodjenacka zutica
-smanjena sposobnost zgrusnjavanja krvi

************************************

Nus pojave prepisane sa uputstva proizvodjača umjetnog oksitocina
Side effects include:
Hypotension (low blood pressure)
Water intoxication
Hypertonic uterus
Uterine rupture
Uterine inversion
Stillbirth
Tachycardia
Heart abnormalities
Nausea
Vomiting
Diarrhoea
Because it acts on the smooth muscles asthma could be a problem
This is taken from the packaging of Syntocinon which has been recently updated.
Severe water intoxication with convulsions and coma has occurred, associated with a slow oxytocin infusion over a 24-hour period. Maternal death due to oxytocin-induced water intoxication has been reported.

********************************************

Umjetni oksitocin se dobiva iz ekstrakta zlijezde hipofize razlicitih sisavaca, te se kombinira sa octenom kiselinom radi prilagodjavanja pH i 5% kloretonom koji se koristi kao konzervans (ne zvuci puno bolje od svinjske spreme).
Zanimljivo: 1978. FDA povukla je svoje odobrenje za koristenje umjetnog oksitocina za neobaveznu indukciju poroda!!! Lijek nikada nije bio odobren za ubrzavanje poroda.

Pitocin is a synthetic oxytocin (the natural hormone that induces labor) made from pituitary extracts from various mammals, combined with acetic acid for pH adjustment and .5 percent chloretone, which acts as a preservative. Artificial oxytocin, or Pitocin, was successfully synthesized in 1953, and two years later it was available to physicians for the inducing and augmenting of labor. In 1978, the FDA advisory committee removed its approval of Pitocin for the elective induction of labor. (The drug has never been approved by the FDA for the use of augmenting labor.)
http://www.mothering.com/articles/pregnancy_birth/birth_preparation/inducing.html




(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
9.10.2010 23:51:58   
veeseelaa
u biti sa dripom odnosno indukcijom il bez bolovi su isti samo drugačije raspoređeni

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
9.10.2010 23:55:37   
Anoniman
hanabanana hvala na tekstu ja sam imala ovih nekoliko simptoma a i beba istouser posted image user posted image user posted image
jos su kod mene bile stalne glavobolje i vrela i bolna stopala sto su isto nus pojave ''vitaminskog'' porodauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 78
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
9.10.2010 23:58:22   
Hanady RR
Mojoj sestri je doktor uradio indukovani porod prije 4 mjeseca.
ja sam rpvo dijete prirodno rodila bez ičega i ponovo bih rodila.
A moja seka se porađala od ujutro o 5 do poslijepodne do 18 i na kraju završila na hitnom carskom rezuuser posted image
ja sam odmah ujutro znala neće to tako lako ići kako je doktor zamislio...ali on je išao na godišnji odmor pa je pozvao da legne u bolnicu. Nisma se puno mješala...a sad mi je krivo što nisma...isplatili su i nju i bebu.user posted image

nikome nebih preporučila indrukavani porod. Pogotovo te vaginalete koje stavljju...strašno, pa onda gel, pa drip...i završiš na CR. Bolje odmah ići na CR nego ovo dozvoliti.

< Poruku je uredio Hanady RR -- 10.10.2010 0:04:18 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
10.10.2010 0:03:14   
veeseelaa
ali on je išao na godišnji odmor pa je pozvao da legne u bolnicu.


ovo mene nervira kod dr, ovako je i meni moj dr predlagao, pazi majke ti budale
Nisam vesla sisala da se poradjam kad dr hoće i kad njemu paše
Strašno me ovo nervira kod naših dr al kad si prvorotka valjda neznaš pa nasjedneš, ja sam svom rekla da ne kontam ovakav prijedlog i da to ne želim i zašto bi to uopće radila kad je samnom i sa bebom sve ok
Koji su to džukciuser posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
10.10.2010 0:06:07   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ali on je išao na godišnji odmor pa je pozvao da legne u bolnicu.


ovo mene nervira kod dr, ovako je i meni moj dr predlagao, pazi majke ti budale
Nisam vesla sisala da se poradjam kad dr hoće i kad njemu paše
Strašno me ovo nervira kod naših dr al kad si prvorotka valjda neznaš pa nasjedneš, ja sam svom rekla da ne kontam ovakav prijedlog i da to ne želim i zašto bi to uopće radila kad je samnom i sa bebom sve ok
Koji su to džukciuser posted image


i ja bih čekala...
ni ja nisma otišla svome doktoru kad mi je rekao da idem u dražvnu bolnicu u petak ujutro...ja skontam bliži se termin i odem na posao...radila regilarno u petak a u subotu odme na porod i bio je lagan svakome bih takav poželjela.
No eto...ona je svome doktoru vjerovala i priznat je stručnjak ali zaista pogriješio je što je sve to ''požurivao''


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
10.10.2010 0:12:10   
zeze
Nisam osjetila prirodne bolove, otisla sam u bolnicu  jer sam krvarila. Inekciju su mi dali oko 10h, oko 11h poceli su pravi bolovi, bolilo me uzasno i bez prestanka. Onda mi je babica dala inekciju protiv bolova, smanjili su. Vodenjak su mi pukli oko 13h, opet inekcija, bolovi, u 15h sam bila na stolu, prikljucili su mi drip. Od bolova sam se pocela gubiti, sjecam se samo da me dr,drzala za glavu i govorila pogledaj me dok me babica polijevala vodom, u 15 i 45h je dosla moja princeza, a ja je nisam vidjela dok me nisu premjestili u sobu, bila bez bez svjesti. I sad me sve boli i tresem se kad pomislim na porod. user posted image

_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
18.1.2011 13:15:25   
Rimljankaa
Evo iscitala sam sve ove stranice o induktivnom pordu... I ja ne znam sta da radim?!

Cijela trudnoca mi je uredna,bez ijedne komplikacije. Malo me strah poroda,sto je normalno,moj doktor mi je predlagao da me pordi na Carski rez,kako bi mi ucinio uslugu,da zaspim i da se sve zavrsi. To bi uradili kao kad je on dezurni. Ja sam odbila i rekla da cu cekati prirodno.

Jucer sam bila na kontroli,na drugom ginekoloskom pregledu,na oba sam jedna prst otvorena. CTG mi je uredu,pritisak uredu. Ja se super osjecam,a mislim i beba. Mice se,supstena je u pordjajni kanal,ali nece da krene.

Sutra sam opet narucena na CTG i ginekoloski pregled,dakle treci ginekoloski pregled. Doktor mi je rekao da ako se ne porodim prirodno do nedjelje,u nedjelju je on dezurni,pa kaze onda cemo te i porditi. Ja pitam kako to? Kaze on meni,pa malo cemo to gelom i poroditi te,jer si zrela za porod,sve je spremno.

Danas mi je termin. Inace da napomenem,imam neredovne cikluse. Nikad tacno ne znam kad cu dobiti,ali obicno bude na svakih 30 dana. Tako da kontam da mi mozda ni ovaj termin koji je odredjen nije uredu. Zadnji menzes mi je bio 11.4.2010.

Sad ne znam sta da radim?! Uzasno se sikiram,i mozda zbog ove sve opterecenosti beba i nece da krene. Ne znam da li da pristanem na tu indukciju?
Ja bi najvise voljela da to ide prirodno smao do sebe..

Da mi je pukao vodenjak,ili da samdobila bolove,a neotvaram se onda uredu. Ali nekako mi se ne ide na pord,bez ikakvih bolova,da legnem na sto da mi oni to isprovociraju i porode me.. Cemu zurba?!

Sve sam nekako uvjerenija da bi odbila to za nedjelju,a molim Boga da samo krene do tad. A ne znam sta da radim ako nekrene,bojim se da nesto ne nastetim bebi.

Samo da napomenem zadnji UZ koji sam radila bebina starost je odgovarala 37 sedmici,a ja sma bila 39 sedmica.




_____________________________

23.01.2011. u 9.45h mama je rodila svoju principesu,svoj najsjajniji dukat,svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
11.01.2016. u 00.20h mama je rodila svoju drugu principesu, svoj drugi najsjajniji dukat, svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
Ja sam najbogat

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
18.1.2011 13:19:23   
koka i po
ako je beba u redu,plodna voda takodje a nisi puno odmakla od termina moj ti je savjet NE::::::

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
18.1.2011 13:20:43   
DM
Finorazgovaraj sa doktorom o ovome-kaži mu da akonema nekih problema da bi ti voljela da čekaš da porod krene prirodno!
ako je plodna voda OK, nije zamućena i ima je dovoljno, ako je postoljica OK, onda nema potrebe da te požuruje!
I meni je dan uoči drugog poroda doc govorio da ima idealan nalaz za porod(6 cm bilaotvorena, ali bez trudova), ali ja nisam popustila! Sve što su oni uradili je bilo da u mi pred sami porod(max otvorena) probili vodenjak...i svakom bi poželila takav porod......a pročitaj kao mi je bilo na prvom-uz indukciju! NE HVALA- ako ne mora!


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
18.1.2011 13:21:38   
DM
Zaboravila sam-želim ti sretno i da sve najbolje prođe, kako god da te porode ups. kako god da se porodišuser posted image

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
18.1.2011 13:23:33   
veeseelaa
Sutra sam opet narucena na CTG i ginekoloski pregled,dakle treci ginekoloski pregled. Doktor mi je rekao da ako se ne porodim prirodno do nedjelje,u nedjelju je on dezurni,pa kaze onda cemo te i porditi. Ja pitam kako to? Kaze on meni,pa malo cemo to gelom i poroditi te,jer si zrela za porod,sve je spremno.

Danas mi je termin.


draga ne bi da pametujem al taj tvoj dr je bezobrazan! čuj on je u smjeni pa ti dodji??? halo ja ne bi, sve dok je sve ok s tobom i bebom nemaš razloga za zabrinutost
ja sam prenijela takodje i nisam pristala na njhove nebulozne prijedloge, rodila sma prirodno, bez komplikacija

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
18.1.2011 13:26:15   
Skvo RR
Normalno je da si zabrinuta. I ja bi bila. Ali najpametnije je da vidis sa doktorom. Nekada oni imaju "svoje" razloge predlaganja poticanja poroda.
Evo ti moj primjer...Meni u 39 sedmici pocela plodova voda curkati...2-3 prsta otvorena (dva me doktora gledala, pa razlicito napisalauser posted image )..uglavnom ostala jedan citav dan i noc na "cuvanju trudnoce" i kao ujutro ce me poroditi...do ujutro 4 prsta otvorena...međutim voda curka li curka...na kraju doktor dolazi...vodite je...dosli smo u salu, ukljucili su mi indukciju oko odprilike pola sata...(malo sam zaboravilauser posted image ). Uglavnom od prvih bolova do porodjaja 10-tak minuta...Ne znam sta bi ti rekla...glasa nisam pustila na porodu.....ali sam se derala na sivanju.user posted image  Beba bila plava...smrzla se...radi oticanja plodove vode...zao mi je bio...user posted image  Hiljadu puta sam pomislila da su me dan ranije porodili.user posted image
 
Zato mila opusteno.


< Poruku je uredio Skvo RR -- 18.1.2011 13:29:15 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
18.1.2011 13:27:54   
Rimljankaa
Hvala vam! Pitacu ga za plodnu vodu,ali on mene sad samo ginekoloski glda. 10.1. me pregledao zadnji put UZ i ne vise.

CTG je uredu,da se beba pati pokazao bi da nesto nije ok. Ja se isto dobro osjecam.I ja se bojim d ase ne zamuti plodna voda. A mislim d ane bi trebalo,pa tek mi je danas termin. A do nedjelje je 5 dana ,ni to nije puno.


Samo mi nije janso ponasanje ovakvih doktora. Cijela trudnoca uredu,i sad pijem apaurine i sikiram se.
Ja jesma zrela za pord,i beba je,i on hoce da me porodi nazor..a nije vazno sto cu ja pretrpjeti jake bolove-ko biva prezivjecu ih... Bitno je da me on porodi i da sam u njegovoj smjeni...A meni to iskreno nije vazno,ali je malo nezgodno da mu to kazem

_____________________________

23.01.2011. u 9.45h mama je rodila svoju principesu,svoj najsjajniji dukat,svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
11.01.2016. u 00.20h mama je rodila svoju drugu principesu, svoj drugi najsjajniji dukat, svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
Ja sam najbogat

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
18.1.2011 13:29:35   
DM
meni to iskreno nije vazno,ali je malo nezgodno da mu to kazem

Ma i meni je bilo nezgodno, ali uz smješak ga pitaš šta on misli bi li bilo u redu čekati da krene prirodno...i sl.


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
18.1.2011 13:33:26   
Rimljankaa
Skvo,kod tebe s evec nesto desavalo i bio je razlog. Ali kod mene nema nikakvih desavanja.

Da mi pukne vodenjak,da mi otice plodna voda,ili da sma dobila bolove,a ne otvaram se,bez pola rijeci pristala bi na inducirani pord.

Glupo mi je da bez ikakvih bolova,bez ikakvih naznaka,samo zato sto sma u terminu,legnem na sto da me poradjaju...

Negdje se i slazem sa Veselom. Trazicu da mi da jasne razloge zasto inducirani porod. I kako se pregleda stanje plodne vode? Je li UZ?

Ne znam da li sam upravu,ali da se beba pati i da joj nije dobro to bi pokazao i CTG. Ja je osjetim mice se...Malo slabije nego recimo u osmom mjesecu,ali se svakako mice...

Kad mi je jucer sestra radila CTG,kaze ovo je skroz nisko..ja sam je pitala sta to znaci,kaze ona..znaci jos malo ako BOg da...



_____________________________

23.01.2011. u 9.45h mama je rodila svoju principesu,svoj najsjajniji dukat,svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
11.01.2016. u 00.20h mama je rodila svoju drugu principesu, svoj drugi najsjajniji dukat, svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
Ja sam najbogat

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
18.1.2011 13:35:24   
koka i po
uz duzno postovanje prema doktoru.....ja mislim da on hoce "mustuluk"

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
18.1.2011 13:35:40   
Emica_sa
Ne znam u ovakvim situacijama covjek ne moze biti pametan,ali kao prvo imas priliku da te porodi doktor koji ti je vodio trudnocu,i ja bi sada potpisala da mogu tako jer barem meni bi to puno znacilo.Ja sam svoju prvu bebu prenijela i gledali su mi plodnu vodu u petak bila je uedu,da bi za dva dana bila totalno zamucena,beba se ukakila,i 5 puta pupcana vrpca oko vrata.Ja sam pricala sa mnogim doktorima i svi su se slozili da se to desilo zato sto je prenesena trudnoca i da je to jako zeznuto i za par sati se situacija drasticno mijenja,tako da ja licno sada nebi dopustila vise od 5 dana da prenesen ,jer beba je zrela definitivno...I da napomenem isto sam imala tudnocu za pozeliti nikada nisam imala bolova,niti sam lezala,tlak idealan i sve idealno,i zato su me pustili da prenesem,tako da to nije nikakvo mijerilo...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
18.1.2011 13:36:31   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Rimljankaa

Skvo,kod tebe s evec nesto desavalo i bio je razlog. Ali kod mene nema nikakvih desavanja.

Da mi pukne vodenjak,da mi otice plodna voda,ili da sma dobila bolove,a ne otvaram se,bez pola rijeci pristala bi na inducirani pord.

Glupo mi je da bez ikakvih bolova,bez ikakvih naznaka,samo zato sto sma u terminu,legnem na sto da me poradjaju...

Negdje se i slazem sa Veselom. Trazicu da mi da jasne razloge zasto inducirani porod. I kako se pregleda stanje plodne vode? Je li UZ?

Ne znam da li sam upravu,ali da se beba pati i da joj nije dobro to bi pokazao i CTG. Ja je osjetim mice se...Malo slabije nego recimo u osmom mjesecu,ali se svakako mice...

Kad mi je jucer sestra radila CTG,kaze ovo je skroz nisko..ja sam je pitala sta to znaci,kaze ona..znaci jos malo ako BOg da...




On bi trebao da pregleda plodovu vodu i posteljicu, ovo dvoje sa CTG-om je jedino validno.

< Poruku je uredio Skvo RR -- 18.1.2011 13:37:05 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
18.1.2011 13:37:35   
Emica_sa
IZVORNA PORUKA: koka i po

uz duzno postovanje prema doktoru.....ja mislim da on hoce "mustuluk"


Svaki doktor hoce mustuluk barem 90% njih,ali te niko ne moze prisiliti da das,to je tvoja dobra volja

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
18.1.2011 13:38:11   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Ne znam u ovakvim situacijama covjek ne moze biti pametan,ali kao prvo imas priliku da te porodi doktor koji ti je vodio trudnocu,i ja bi sada potpisala da mogu tako jer barem meni bi to puno znacilo.Ja sam svoju prvu bebu prenijela i gledali su mi plodnu vodu u petak bila je uedu,da bi za dva dana bila totalno zamucena,beba se ukakila,i 5 puta pupcana vrpca oko vrata.Ja sam pricala sa mnogim doktorima i svi su se slozili da se to desilo zato sto je prenesena trudnoca i da je to jako zeznuto i za par sati se situacija drasticno mijenja,tako da ja licno sada nebi dopustila vise od 5 dana da prenesen ,jer beba je zrela definitivno...I da napomenem isto sam imala tudnocu za pozeliti nikada nisam imala bolova,niti sam lezala,tlak idealan i sve idealno,i zato su me pustili da prenesem,tako da to nije nikakvo mijerilo...



Ja nisam htjela "crnjaciti" rimljanku, ali slicno ovome se desilo mojoj rodici. user posted image user posted image user posted image  To su sve negativni primjeri, ali ih ima.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
18.1.2011 13:42:52   
Emica_sa
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Ne znam u ovakvim situacijama covjek ne moze biti pametan,ali kao prvo imas priliku da te porodi doktor koji ti je vodio trudnocu,i ja bi sada potpisala da mogu tako jer barem meni bi to puno znacilo.Ja sam svoju prvu bebu prenijela i gledali su mi plodnu vodu u petak bila je uedu,da bi za dva dana bila totalno zamucena,beba se ukakila,i 5 puta pupcana vrpca oko vrata.Ja sam pricala sa mnogim doktorima i svi su se slozili da se to desilo zato sto je prenesena trudnoca i da je to jako zeznuto i za par sati se situacija drasticno mijenja,tako da ja licno sada nebi dopustila vise od 5 dana da prenesen ,jer beba je zrela definitivno...I da napomenem isto sam imala tudnocu za pozeliti nikada nisam imala bolova,niti sam lezala,tlak idealan i sve idealno,i zato su me pustili da prenesem,tako da to nije nikakvo mijerilo...



Ja nisam htjela "crnjaciti" rimljanku, ali slicno ovome se desilo mojoj rodici. user posted image user posted image user posted image  To su sve negativni primjeri, ali ih ima.user posted image



Ja cak uopce nebi protumacila doktorov prijedlog da me porodi kao hoce para i bezobrazluk  nego kao brigu za mene i za bebu prije svega,jer stvano imam iskustva sa doktorima i vecinu ih boli briga

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
18.1.2011 13:43:21   
koka i po
e ovako...
mene su porodili dan poslije termina ...
nisam imala bolove,nije pukao vodenjak i sa bebom je bilo sve u redu.
nemogu kriviti mog doktora jer sam JA zahtjevala da me on porodi(a bolje da nisam) a s obzirom da sam imala tesku trudnocu i on se sa mnom slozio
o detaljima na porodu necu da pricam jer nije ni mjesto ni vrijeme.
rimljanka....poslusaj svoj instinkt...moj odgovor je i dalje NE.....

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
18.1.2011 13:59:11   
Srculence
Draga moja ja bih ti savjetovala da sačekaš prirodno.Sama si napisala čemu žurba ako je sve ok.Ja ne bih dozvolila dr. da mi on odlučuje klad će me poroditi,mislim ako porod do tada sam ne krene.Imaš pravo da odlučiš,reci mu fino da ćeš čekati prirodno i da ne želiš indukovani porod ukoliko on zaista ne bude potreban.Zašto da se bojiš te nedjelje? Imaj svoj stav i tačka.Sigurno si pročitala i postove iznad...ja sam također imala indukovani porod i napatila se ko Isus i na kraju završila na CR.Ne bih sad da te plašim i da ti pametujem,svaki je porod različit.Razmisli i odluči.Bez opterečenja lijepo čekaj da bebi sam krene.Želim ti puuuno puuno sreće i da ako Bog da sve prođe u najboljem reduuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Blaženstvo se nalazi u ukusu, a ne u stvarima, i čovjek je sretan kad dobije ono što voli, a ne kad dobije ono što drugi smatraju da treba voljeti.

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
18.1.2011 14:00:28   
Srculence
IZVORNA PORUKA: koka i po

uz duzno postovanje prema doktoru.....ja mislim da on hoce "mustuluk"

i meni se čini...potpisujem koku.


_____________________________

Blaženstvo se nalazi u ukusu, a ne u stvarima, i čovjek je sretan kad dobije ono što voli, a ne kad dobije ono što drugi smatraju da treba voljeti.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *