|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
18.1.2011 14:28:53   
amiboj
Rimljanka, kao prvo cu ti reci da se smiris i ne sekiras. Najgore je da se sada toliko nerviras, a posebno da pijes apaurine. Ja sam rodila 7 dana poslije termina, a taj dan kada su pocele kontrakcije sam bila na pregledu i totalno zatvorena. Nikakvih naznaka, mislila sam da se necu poroditi jos mjesec. Uglavnom, sporo sam se jako otvarala i dobila indukciju i probili mi vodenjak....i sada kada vratim film, drago mi je sto se to desilo jer iza toga je sve brzo bilo gotovo, a prije toga sati i sati bolova bez otvaranja.
Dugo je do nedjelje, sve ce to krenuti do tada samo od sebe....tako da no sikiriki.

(odgovor članu Srculence)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
18.1.2011 14:30:44   
Rimljankaa
Moj doktor je za svaki moj pregled bio pocascen! I ja sam kriva za to! radila sma to,jer sam mislila da tako treba...

Zato mi je on i predlagao Carski rez,kao on bi mi sredio komisiju i on bi me pordio. Ja sam odbila.

I sigurno da ocekuje mustuluk...

Znam da su moguce komplikacije,ali ipak mislim da su smanjenje ako se stanje prati. Ako bilo sta pokaze da je potreban induktivni pord ja cu pristati.
Ali ako je stanje ako do sad,dakle sasvim uredno odbicu ga i cekati prirodno da krene...
Ako Bog da nadam se da ce bolovi krenuti do nedjelje...

Dakle stanje plodne vode i posteljice se odredjuje CTG-om???

CTG mi je jucer bio uredan,da nije rekao bi mi on..Ovo ne valja i zbog toga i toga trebamo te prije porditi.

Kako neko pomenu osjecaj,meni moj govri da trebam sacekati da krene prirodno...

Sutra cemo se opet vidjeti,pa cu pricati s njim... Vidjecu sta ce reci...




_____________________________

23.01.2011. u 9.45h mama je rodila svoju principesu,svoj najsjajniji dukat,svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
11.01.2016. u 00.20h mama je rodila svoju drugu principesu, svoj drugi najsjajniji dukat, svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
Ja sam najbogat

(odgovor članu Srculence)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
18.1.2011 14:42:06   
sheri
Rimljanka, hajde ti saf fino legi, uzmi neku najvecu mogucu cokoladu i svu je slisti, malo se opusti i cekaj da beba krene sama. vjeruj svom osjecaju, i bice to sve aBd dobro!
sretnouser posted image


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
18.1.2011 14:44:19   
Rimljankaa
IZVORNA PORUKA: sheri

Rimljanka, hajde ti saf fino legi, uzmi neku najvecu mogucu cokoladu i svu je slisti, malo se opusti i cekaj da beba krene sama. vjeruj svom osjecaju, i bice to sve aBd dobro!
sretnouser posted image



A ja kontala prozore da perem,ne bi li sta ubrzala.. Evo i ananas jedem,kazu dobar je i on


_____________________________

23.01.2011. u 9.45h mama je rodila svoju principesu,svoj najsjajniji dukat,svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
11.01.2016. u 00.20h mama je rodila svoju drugu principesu, svoj drugi najsjajniji dukat, svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
Ja sam najbogat

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 104
   [Obrisana poruka]
18.1.2011 14:44:50   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Rimljankaa)
  Neposredna veza do poruke: 105
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
18.1.2011 14:57:39   
Emica_sa
Kvalitet plodne vode se ne gleda Ctgom nego amnioskopijom i kada se termin prede trebalo bi je raditi svaki 2 dan po pravilu.Na ctg se ne moze viditi kvalitet plodne vode

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
18.1.2011 15:00:28   
sheri
IZVORNA PORUKA: Rimljankaa

IZVORNA PORUKA: sheri

Rimljanka, hajde ti saf fino legi, uzmi neku najvecu mogucu cokoladu i svu je slisti, malo se opusti i cekaj da beba krene sama. vjeruj svom osjecaju, i bice to sve aBd dobro!
sretnouser posted image



A ja kontala prozore da perem,ne bi li sta ubrzala.. Evo i ananas jedem,kazu dobar je i on


hahahhaah, tipicno za nas zene! pa eto ,. ti skontaj sta ti je sladje prozori ili cokoladauser posted image user posted image user posted image , bitno je da se opustis


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
18.1.2011 15:28:36   
mamabb
Sad nakon što sam okusila indukciju moj odgovor je - ni pod razno, osim, naravno, da je to jedini način.
Bila sam nestrpljiva kao i ti i sama tražila inducirani,već sam bila u bolnici a zbog uslova (bila je zima a nije bilo grjanja, nije bilo tople vode itd.,nisam se imala gdje okupati) nisam imala živaca čekati  da to samo krene.
Sporo je išlo i sa indukcijom, nekako sam se otvorila ali mi se grlić jedva istanjio. Masaže za grlić su bile mnogo bolne.
Nije mi cilj da te preplašim, nego kod mene je bilo tako, a ja sam bila ohrabrena ženom kojoj je isto induciran prod, gel joj stavili u 12h žena u 17 držala bebu u rukama, ja kontala da će i kod mene tako ali nije,trajalo je 19,5 sati.
Sretno draga moja, kako god da bude i da se što prije završi!

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
18.1.2011 15:42:46   
Nadja08
samo polako. nigdje se ne zuri, ako je sve u redu. beba zna kad treba. i da je deset dana nakon termina, ako je sve ok, nema razloga za zurbu. ja bih isto uzivala jos malo, jela hurme ;) i slicno i razmisljala kako cu sve lijepo predisati kad krene i kako ce sve super proci. sretno!

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
18.1.2011 15:43:04   
Rimljankaa
Hvala mamabb... Znam da nije cilj preplasiti me,svakako je lijepo procitati i cuti svacije iskustvo...
Ja nisam nestrpljiva,negomoj doktor... Meni se nigdje ne zuri. jedino mi je binto da je beba uredu i da nema komplikacija po mene...

Jedino ne zelim inducirani pord ako nemoram. A nije mi ni jedan razlog dao zasto bi izazivali porod,osim sto sma zrela za radjanje...

Jeste da ce mi termin proci 5 dana,ali kako vidim nekim prodje i vise.. Prosto cu traziti da idem na redovne kontrole i da se prati stanje.. Ako budem morala i budu opravdani razlozi necu se buniti.---


Sheri,ja pojela rum plocice.. Pojela zdjelu ananasa i evo oprala prozore u dnevnoj...

Cekam muza s posla pa da navalim na njega...

Do cilja su sva sredstva opravdana user posted image


_____________________________

23.01.2011. u 9.45h mama je rodila svoju principesu,svoj najsjajniji dukat,svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
11.01.2016. u 00.20h mama je rodila svoju drugu principesu, svoj drugi najsjajniji dukat, svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
Ja sam najbogat

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
18.1.2011 17:38:44   
N_N
U vezi sa temom......
Odgovor je NE!
Prvi porod indukovan, užas užasa!! (13,5h užasnih bolova).
Drugi porod prirodno - ne može se razlika ni opisati! (u 6 pukao vodenjak, rodila u 8:45 - bez bolova!). Nakon drugog poroda rodila bih još 10 user posted image  ali samo i isključivo bez indukcije user posted image

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
27.1.2011 21:58:36   
AzraD
ja nisam za to da se uvodi indukcija ako samo nije krenulo... osim ako je bas potrebno... meni je pukao vodenjak i bila sam tri prsta otvorena i tad mi prikljuce indukciju i porodim se za tren, ma ljepota... opet bih tako samo da samo krene i onda da oni malo to ukljuce i za sat sve gotovo :)))

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
28.1.2011 12:39:05   
sandy82
Nezgodno je ako curi voda. Razvijaju se bakterije. Meni je procurila voda i odmah su me poslali u rađaonu. Ni mrvice otvorena,samo se stomak svakih 5 minuta stezao. Možda mi je prije toga curila i danima, nisam primjetila. Nakon noći i čitavog dana urade carski. Beba je zbog te vode što je curila morala da pije antibiotik nekoliko dana.

(odgovor članu AzraD)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
17.2.2011 13:46:27   
lepao
Ja sam protiv ako majka nije bas bas presla termin kao recimo da je prenijla najvise sto smije..onoliko koliko nece njoj i bebi stetiti.
Ja sam bila 38 sedmica samo 2 prsta otvorena a na GAKU me silom zadrzali bez potrebe posto zene znaju biti toliko otvorene i preko mjesec dana. Niti te ko pita dali zelis ostati ma bas nista...to je meni cak i za tuzenje.
Ja sam zato na kraju rodila na carski iako sam se otvorila posto kao beba nije htjela da se spusti...ja mislim da je razlog to sto je bilo rano bebi da izadje? Cula sam da u vojnoj bolici ne orimaju dok zena nije 6-7 prstiju otvorena i imas pravo otici kuci po torbu. Meni cak gore ni to nisu dali..kao zatvor!!
Moja beba se rodila sa 2400 i bila je premalena da doji tako da sam pored operacije imala i dodatnih problema.
Iskreno iz mog iskustva ja ne predlazem indukciju..mislim da je bolje da sve ide prirodno i svojim tokom.

(odgovor članu amiboj)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
17.2.2011 14:24:12   
babina beba
U vojnoj sve zavisi od doktora. Mene je Beciragic porodio 4 dana prije termina, navodno zbog boje plodne vode. Bila 2 prsta otvorena, indukciju mi dao i 12 sati bolova, na kraju beba na vakum izasla. Nikad vise, cekati prirodni ili carski!

< Poruku je uredio babina beba -- 17.2.2011 14:26:10 >

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
19.2.2011 22:35:56   
lepao
Nikad vise zvog vakuma ili???

IZVORNA PORUKA: babina beba

U vojnoj sve zavisi od doktora. Mene je Beciragic porodio 4 dana prije termina, navodno zbog boje plodne vode. Bila 2 prsta otvorena, indukciju mi dao i 12 sati bolova, na kraju beba na vakum izasla. Nikad vise, cekati prirodni ili carski!

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
19.2.2011 23:15:05   
Simran
Ja sam bolove trpila od 4 ujutro do 8 navečer jer su bili normalni i redovni svakako izdržljivi.Kada sam došla na gradinu bila sam otvorena 7 cm polako došetala do lifta,gore sjedila na stolici dok su sestre prIpremale kreveT i popunjavale formulare ma sve za 5... Oko 8 i 20 došao je doktor i probio mi vodenjak i pitao me znam li šta je indukcija i želim li je jer ću se brže otvoriti do kraja tj.za sat-dva,a prirodno bi moglo biti do 4h ujutro i ja sam pristala...Pet minuta nakon uključivanja indukcije ja sam se savijala od bolova i mogu reći da su u jednom trenutku bili neizdrživi,a kako sam hodala,krv je lila iz mene. Od pola 9 do 10 ne znam kako sam izdržala,ali sam u 10 se popela na porođajni stol,a u 10 i 20 moj bebi je bio na rukama...
I zato kažem prirodno ako je ikako moguće jer ipak je to puno lakše,ustvari bolovi su postepeni i tijelo se polako privikava na njega,a sa indukcijom je sve brzo i neočekivano,neko bi rekao "nazor"

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
19.2.2011 23:24:54   
Amrino
Poslije dva poroda prirodna- NE, NE I NE indukovani...Drugi porod sam dosla u bolnicu sa osmjehom 7 prstiju otvorena...super podnosila bolove...i ni sama ne znam kako su me na frku skinuli i probusili vodenjak- zamalo nisam crkla od bolova momentalno. Znaci- do kraja prirodno jer sta god doktori kazu veze oni nemaju jer se nisu nikada poradjali...samo gledaju kako je njima lakse user posted image user posted image user posted image .

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Simran)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
19.2.2011 23:41:17   
taurus
ja mislim da se bez indukcije nikad ne bih ni porodila
kod prvog poroda sam imala blage bolove cijeli dan, bila sam kod kuće i na kraju kad sam otišla u bolnicu otvorena 3 cm i dok mi dr. nije probila vodenjak i uključila indukciju ništa se nije ni promijenilo
nakon toga sam dobila jače bolove, ali ne mogu reći nepodnošljive, jer sam ih mogla predisati i poslije 45 min bila sam otvorena 10 cm

kod drugogo poroda na dan D sam imala nepravilne i blage bolove i naveče odem na pregled, dr. me zadrži u bolnici, probije vodenjak i odmah uključi indukciju, nakon sat vremena sam se porodila i opet nisam imala bolove koje nisam mogla predisati, a razlog što je drugi porod duže trajao je jer je beba držala ruku uz glavu pa su infuziju podesili da kapa skroz polako, da vide da li će beba povući ruku ili ću morati na sekciju, tek kad je beba povukla ruku pojačali su mi indukciju i porod je počeo

tako da se meni oba puta bolovi nisu pojačali i nisu se počeli javljati u pravilnim intervalima dok nisam dobila indukciju


< Poruku je uredio taurus -- 19.2.2011 23:42:41 >

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
22.3.2011 14:09:09   
Ben*
Pozdrav drage...
Valjda će se naći neko sa sličnim iskustvom. Naime, sutra mi je termin poroda, već 2 sedmice sam otvorena 2-3 cm (tako doktorica kaže), beba je nisko, kaže sve je spremno za porod, ali ja nemam nikakvih ama baš nikakvih bolova, a ona mi predlaže da dođem u četvrtak i da me porodi. Ja sam nešto neodlučna, nekako bi da to krene samo, kontam ako je beba spremna i izaći će...
Eto, čekam vaša iskustva, i da napomenem, radi se o UKC Tuzla.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
22.3.2011 14:14:06   
milenium
IZVORNA PORUKA: Ben*

Pozdrav drage...
Valjda će se naći neko sa sličnim iskustvom. Naime, sutra mi je termin poroda, već 2 sedmice sam otvorena 2-3 cm (tako doktorica kaže), beba je nisko, kaže sve je spremno za porod, ali ja nemam nikakvih ama baš nikakvih bolova, a ona mi predlaže da dođem u četvrtak i da me porodi. Ja sam nešto neodlučna, nekako bi da to krene samo, kontam ako je beba spremna i izaći će...
Eto, čekam vaša iskustva, i da napomenem, radi se o UKC Tuzla.



a da pogledaš temu''kako potaknuti porod''user posted image user posted image user posted image tu ti ima dosta dobrih savjeta

(odgovor članu Ben*)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
22.3.2011 14:15:23   
zeze
IZVORNA PORUKA: Ben*

Pozdrav drage...
Valjda će se naći neko sa sličnim iskustvom. Naime, sutra mi je termin poroda, već 2 sedmice sam otvorena 2-3 cm (tako doktorica kaže), beba je nisko, kaže sve je spremno za porod, ali ja nemam nikakvih ama baš nikakvih bolova, a ona mi predlaže da dođem u četvrtak i da me porodi. Ja sam nešto neodlučna, nekako bi da to krene samo, kontam ako je beba spremna i izaći će...
Eto, čekam vaša iskustva, i da napomenem, radi se o UKC Tuzla.



Ja sam bila otvorena isto 2cm, nisam imala bolove i indukovali su mi porod. Sad se kajem sto nisam cekala prirodno. Iskreno moj ti je savjet da sacekas jos par dana da krene bebsi sama.
Sretno user posted image


_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu Ben*)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
22.3.2011 14:42:32   
Kivac
Da li ti kontrolisu plodnu vodu? Ako voda nije zamucena i ako je CTG bebe uredan onda je bolje da sacekas da trudovi krenu sami. Ukoliko doktorica navede objektivne razloge (da je voda mutan/zelena, da posteljica ubrzano stari i sl), ja bih je onda poslusala. U svakom slucaju, pokusaj sto vise saznati i donijeti odluku.

Sretno!


_____________________________

Nora - Jan 13, 2009
Jan - Apr 14, 2011

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
22.3.2011 15:37:14   
Ben*
IZVORNA PORUKA: zeze




Ja sam bila otvorena isto 2cm, nisam imala bolove i indukovali su mi porod. Sad se kajem sto nisam cekala prirodno. Iskreno moj ti je savjet da sacekas jos par dana da krene bebsi sama.
Sretno user posted image



zeze i nakon kolko si se porodila,mislim poslije indukcije? ma i ja bih sačekala, ali eto valjda doktorici u cilju da me ona porodi.

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: indukovani porod?DA ili NE?
22.3.2011 15:43:44   
Ben*
IZVORNA PORUKA: Kivac

Da li ti kontrolisu plodnu vodu? Ako voda nije zamucena i ako je CTG bebe uredan onda je bolje da sacekas da trudovi krenu sami. Ukoliko doktorica navede objektivne razloge (da je voda mutan/zelena, da posteljica ubrzano stari i sl), ja bih je onda poslusala. U svakom slucaju, pokusaj sto vise saznati i donijeti odluku.

Sretno!



Kaže vode je dovoljno, posteljica zrela, beba nisko, sve spremno... Pa vidjećemo šta će biti do četvrtka. Hvala vam u svakom slučaju user posted image

(odgovor članu Kivac)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Da li uporedjujete razvoj svoje djece sa djecom prijatelja/komsija?
Nanica Sarajevo

Da li uporedjujete razvoj svoje djece sa djecom prijatelja/komsija/poznanika? Pomislim nekada da sam losa osoba sto to radim (narocito kada vidim da je moje dijete naprednije od nekog drugog djeteta iste dobi).

Cesto (35%)

Ponekad (32%)

Rijetko (15%)

Nikada (17%)


Broj svih glasova: 99

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *