|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: fizioloska zutica kod beba
7.9.2009 10:24:06   
Suzana
IZVORNA PORUKA: Junior

mojoj bebbici 7 dana i ima malo povisen bilirubin...pedijatar kaze denevna svjetlost-ne direktno na sunce, dojenje i slatka voda...on spava fino, budi se redovno da doji...ali, nikako jos da prevagne, da se taj bilirubin vise smanji...kontrola u pon...pa cemo vidjeti...


Kod mog Maka je produžena žutica trajala i 3 mjeseca, samo smo dojili i izlagali se suncu.
Kakav je to Dr koji preporučuje bebici vodu sa šećerom... user posted image user posted image



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Junior)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: fizioloska zutica kod beba
7.9.2009 11:31:59   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Suzana


Kakav je to Dr koji preporučuje bebici vodu sa šećerom... user posted image user posted image




Normalan. TO je ubiti glukoza koju i oni daju djeci koja moraju biti bolnički tretirana radi fiziološke žutice.

Junior bitno je da dijete doji, i da piški. KOliko ima popišanih pelena u toku dana??
Nakon 6 dana vrijednosti bilirubina su u opadanju.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: fizioloska zutica kod beba
7.9.2009 11:38:18   
tweety
Baš kao što je hanabanana napisala,normalan.I ja sam svom sinu davala isto i stavljala ga na dnevnu svjetlost jer je bolje i to nego tzv. "sunčanje"


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: fizioloska zutica kod beba
7.9.2009 11:43:20   
Suzana
Sorry cure, nisam to znala. user posted image user posted image user posted image
Moj Mak je imao baš produženu žuticu i Dr nam nije nikada spomenula vodu sa šećerom. Da li je normalna ili nenormalna, nisam psihijatar. user posted image
A imajući u vidu da je šećer štetan i nama samima, zapitala sam se ko preporučuje malim bebama.
Uglavnom, produžena žutica će proći, samo bebi redovno kontrolišite bilirubin.



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: fizioloska zutica kod beba
7.9.2009 12:08:31   
Amrino
Ja- koliko znam- dojenim bebama ne treba nista pa ni ta zasladjena voda (po preporukama WHO i UNICEF- a) . Vjerujem da oni tako tretiraju djecu u bolnicama ali isto tako vjerujem da je taj secer stetniji novorodjenacke zutice...koja kod dojene djece traje duze i koja je , s obzirom koliko je cesta, skoro pa normalna pojava.

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: fizioloska zutica kod beba
7.9.2009 12:12:27   
hanabanana
Ovako, bojim se da ovdje brkamo dva pojma:
fiziološku žuticu i produženu fiziološku žuticu.
To da ova prva nije opasna, to su priče za malu djecu, o da i te kako zna biti opasna, toliko da djeci treba promijeniti cjelokupnu krv. Tako da se ne zavaravamo time.

Spram opasnosti koje vrebaju od netretirane fiziološke žutice, par doza glukoze je mala maca.

A što se tiče preporuka WHO i UNICEF-a možda im je bolje da se malo bave gladnom djece Afrike a prestanu davati SAMO preporuke.

< Poruku je uredio hanabanana -- 7.9.2009 12:25:32 >

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: fizioloska zutica kod beba
7.9.2009 12:25:50   
hanabanana
Jutros sam gledala reportažu o stopi smrtnosti djece Afrike radi tako trivijalnih stvari da me i sada huja fata.


< Poruku je uredio hanabanana -- 7.9.2009 12:27:56 >

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Fizioloska žutica kod beba
30.4.2010 0:15:45   
Hanady RR
prenos postova sa teme ''žutilo kod bebe''
IZVORNA PORUKA: Asmir

ipak beba ima žutilo  jučer mi nije htjela žena reć dok ne dodjem kući, evo sad je kod doktora, vadili su krv, ne znam koliko je normala tog bilirubina, a koliko je opasno, reče mi da su joj rekli da ima povišen bilirubin i 230 a sad ne znam čega nije mi rekla, nadam se neće bit u bolnici,

btw: jel ko od vas imo kakvih iskustava sa ovim, znal iko i išta o tome, kako se liječi, koliko dugo se liječi, postojil kakva opasnost, ja se sav tresem, jedva kucam ovu poruku... molim vas da mi odgovorite, uglavnom sinoć je beba bila budna 2 sata, nije plakala nego samo razgledala, i mahala rukicama i nogicama, i kaže mi supruga da je i jutros budna od pola osam pa evo i sad je.... pomagajte

IZVORNA PORUKA: hanabanana

90 % djece ima povećan bilirubin, nema potreba za zabrinutost. Bitno je dijete sunčate ( svako presvlaćanje, dvije minute jedna strana, dvije druga ), da jede i da piša. Ako dijete spava, mora se buditi ( naročito bebe do dvije sedmice ). Prvi znak za uzbunu je ako bebu ne možete razbuditi, znači da bilirubin raste.



IZVORNA PORUKA: nikka

Nemoje se bojati toliko to nije skoro nikakva bolest,možda i nećete trebati u bolnicu,evo sad je sunčano vrijeme raspremite ga u krevetiću i pod prozor (zatvoren) sunčajte ga što više,pitajte patronažnu da li smijete dati glukozu jer znam pouzdano da to daju kod žutila,
Mi smo bili u bolnici zbog toga,sin je primljen sa 30' a otpušten sa 18' qmol/ bilirubuna.Sretno i čuvajte nerve za gore stvari.


IZVORNA PORUKA: triplemama

Moje svo troje je imalo bilirubin. Melika čak i veći od 230.
Najvažnije je buditi dijete da doji, ako treba i umivati i buditi. Najvažnije je da puno jede, a može piti i zaslađenu vodu. Beba se mora sunčati samo pazite da mu nabude prevruće. Gledajte da spava pored prozora da bi sunce ulazilo kroz staklo. Evo moj Emir se sunča u novembru na zatvorenom balkonu.
http://picasaweb.google.hr/triplemama22/MIIII/photo#51''00'204'4'3310'4

Skinite bebu što više možete.
Potrudite se što više hraniti bebu i sunčati je jer ako se nepotrudite beba zna završiti u bolnici. Ali se ipak nemojte brinuti jer gotovo svako dijete to ima neko više neko manje. 
Javi se ako te još nešto bude interesovalo. Biće to sve super nosikiriki


IZVORNA PORUKA: Emina*

Nemas razloga da se sekiras kao sto su ti rekle i ostale cure.....
Suncanje, mada je nama pedijatrica rekla kroz otvoren prozor, ali ne kad je jako sunce...
Kod nas je maleni isto imao povisen bilirubin, i to bas povisen oko 480 mmol/L, primili su ga na Kosevo, i za tri dana je izasao...  Tamo su ga suncali, to jest bio je na fototerapiji....
Kod vase bebe i nije tako strasno, tako da se ne sekiras.....

Vazno je da cesto jede, i piski, to provjeravajte, jer se bilirubin izbacuje mokracom......

Kakva mu je sada boja mokrace??


IZVORNA PORUKA: Asmir

Zadržani su u bolnici, vadili su krv u medikomu u Zenici, i tu je pokazalo da je bilirubin 230, pa su otišli u bolnicu i opet vadili krv, radili taj test, bilirubin je bio 240, sad je već na prvoj fototerapiji, barem mislim, jer žena kaže da su ga odnjeli u inkubator, budili smo ga i i jeo je stvarno redovno, čito sam na netu, neki doktor kaže da se pojačava i kad doji, al da to prodje u 2 sedmici, valjda se jetra malo bolje razvije i može se boriti s tim bilirubinom, uglavnom, sad mi je najveća briga što je u bolnici,  žao mi, poželio sam ga puno....

Hvala na pomoći, triplemama vidjeo sam te slike jučer i baš sam i tu vidjeo, tako da kad sam jučer stigo kući, odma je išao na sunčanje, i sinoć je bio budan više nego inače, preko 2 sata, s tim da smo ga morali umit da se razbudi, i jutros isto je bio dugo budan preko 3 sata.... Valjda će brzo kući,


IZVORNA PORUKA: triplemama

Ta foto terapija je puno jača nego obično sunčanje tako da to još brže ide u bolnici nego kod kuće. Samo pazite da mu oči budu pokrivene prilikom fototerapije. Sve će to brzo proći. Želim da ti se tvoj bebač brzo vrati kući i da uživaš sa njim

IZVORNA PORUKA: Ines

Nista se ne brinie,nas sin kad se rodo imao je bili rubin 350 a nakon dva dana 400,to nam je prvo dijete i kad nismo ja i muz poludjeli,lezao je u inkubatoru 2 sedmice i hvala bogu spalo sve ,to nije nista strasno kod vase bebe,kod nase je bilo malo opasnije a i rodio se 2 sedmice ranije,prema tome nista ne brinite


IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: Asmir

neki doktor kaže da se pojačava i kad doji, al da to prodje u 2 sedmici, valjda se jetra malo bolje razvije i može se boriti s tim bilirubinom,


Dobro ti je rekao ljekar. To se zove produžena dojenačka žutica. Nama nisu dali vakcinu zato što je bio na granici normale, ali smo je danas primili. Kod dojene djece to se  zna produžiti do dva mjeseca. Ali dok god dijete sisa i ima ' upišanih pelena dnevno, nema mjesta zabrinutosti.




IZVORNA PORUKA: hanabanana

Mjerili su joj aparatičom prislonjenim na glavu i na prsa. Ali pazi, ovo se radi o bebi staroj već mjesec dana. Gornja granica je 13, nama je bilo toliko, a  znam da je bilo beba kojima je bila do 22. Te bebe ne šalju na sunćanje jer se radi o produženoj novorodjenačkoj žutici, nego je samo treba nastaviti redovno hraniti i sunčati.
Mi smo nakon 15 dana išli na kontrolu, danas je 9, uredno je dobila vakcinu i sve je ok.


IZVORNA PORUKA: nikka

Nas su otpustili sa 18'qmol/l i sve bebe su otpuštali otprilike sa oko 180,bili smo 7dana u bolnici,dojili smo svaka 3sata.

IZVORNA PORUKA: Asmir

ja ja, to 13 je druga neka mjetna jedinica, jer ne vjerujem da je tolika razlika, mojoj su rekli ako bude ispod 200 da ne mora ostajat u bolnici, kad se ne kužim u te mjerne jedinice, ovo 230 nm ili džul/mol, ma ne znam, a to kod tebe 13 neam pojma, čuo sam nešto da je ispod 170 normala, ne znam ubi me

IZVORNA PORUKA: Gigana

Postoji direktni i indirektni bilirubin.  Bitno je da je direktni bilirubin u granici, a ovaj bilirubin o kojem ti govoris je indirektni bilirubin koji ima tako velike vrijednosti.  Nas sin je imao produzenu zuticu sve do 3,5 mjeseca.  Vodili smo ga na pretrage, sto puta su mu vadili krv i boli ga, ali mu nikakvu terapiju nisu dali, jer je uredno jeo, mokrio i kakio, napredovao, tako da su nam samo savjetovali da ga suncamo sto vise i da ga dojim sto vise.  Bilirubin se najvise izbacuje kroz stolicu (oko 90%), a ostalo otpada na mokracu.  Ako su mu stolice zute, nema potrebe da brinete, sve ce to samo proci.  Da li ti je zena rodina na carski rez?  Ako jeste, i to ima veze, jer je veci postotak beba sa produzenom zuticom kod majki koje su se porodile carskim rezom.  Moj sin je pri otpustu iz bolnice imao IB 193, nakon dva mjeseca je pao na 77, a prije mjesec dana mu je bio 7.  Gornja granica je oko 13 (ponegdje na nalazima stoji i 11).  Ne sekirajte se, sve ce biti u redu.  Uzivajte u bebici i ponasajte se normalno, bez panike.

IZVORNA PORUKA: Amrino RR

IZVORNA PORUKA: Asmir

samo da vas pitam šta vi mislite o tome da ja izvedem ženu i dijete iz bolnice, bez da ih oni otpuštaju, spao je bilrubin na 190, i kaže mi žena bebač nije više u inkubatoru, sad je u krevetiću, vesel je, budan, nije biše bezvoljan kao što je bio, pa me interesuje, možel se šta desit ako ja tražim da ih puste i da onda to liječimo kod kuće, na suncu, svjetlosti, čaj, voda i limun, kako bilo, preko vikenda i onako patronaža dolazi u ponedjeljak, pa će znat jel se popravilo il pogoršalo, interesuje me šta bi vi uradile ??? hvala

btw: u bolnici mi sinoć kaže sestra što radi, da ga Bogdom niste ni donosili u bolnicu, al et



Ja mislim da im je u svakom slucaju bolje kuci...Samo neka ona njega doji (bez limuna!!! Citrusi se NE SMIJU davati u prvoj godini zivota!!!) nema potrebe ni za cajevima niti za vodom...sve ce se to ako Bog da regulisati za koji dan. Moj Hamza nije imao zuticu ali doktorica mi je u porodilistu rekla da to ima 90 % beba i da je najbolja terapija iskljucivo dojenje i sucanje...a sad hvala Bogu sunca koliko hoces...Cestitam na sinu u svakom slucaju- neka mu dragi Allah podari prelijep zivot i mnogo srece i nafake...

IZVORNA PORUKA: makana

mi smo kuburili sa žuticom tri mjeseca, almedina se nije rodila s njom i uredno smo otpuštene iz bolnice, patronažna je dolazila i sve je bilo ok, otišli na prvu kontrolu sa mjesec dana kada je trebala dobiti vakcinu i tu trka frka, pa dijete vam ima žuticu, uputnica, auto, koševo bolnica, vađenje krvi, čekaonice, pregledi, uh kad se sjetim, elem, kažu nam povišen bilirubin, objasne da je to uglavnom zbog donjenja tzv dojenačka žutica, da se sunčamo i da nipošto ne prekidamo dojenje
bilo je pravo tegobno moram priznati, te kontrole, pa opet ni makac, žutica pa žutica, uprkos sunčanju, najviše smo vremena provele ispod prozora (rodila se u novembru), sreća pa je bilo pravo lijepih sunčanih dana, ali eto trebalo je proći tri mjeseca i bezbroj mjerenja aparatićem da bi konačno dr rekla da može dobiti vakcinu
elem, savjet je da čovjek treba biti strpljiv i da se neke stvari mogu odužiti i ako se čovjek pridržava svega
samo ne treba brinuti i gubiti strpljenje
sretno

IZVORNA PORUKA: kana

meni je receno limun i suncanje.Tako je i bilo.Evo ga...masalaa



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mamina_plinceza)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Fizioloska žutica kod beba
5.5.2010 12:10:57   
Mamica24
Drage mame molim vas za savjet. Meni je ovo prva bebica tako da se gubim polahko..

Beba se rodila sa 4100 g. Treći dan je požutio i težina je pala na 3680 g. Na Jezeru je ležao tri dana zbog

dječije žutice, da bi nakon toga na kontroli koja je bila posle 5 dana njegova težina bila 4000 g. Eh ja sam ga

dojila i uz dojenje davala dohranu neke 2 sedmice. Međutim kako je mlijeka bilo dovoljno ja sam mu ukinula

dohranu. I juče ŠOK... otišli smo na vakcinu koja se primi posle mjesec dana i vaga je

pokazala  4250 g. Doktorica me pravo napala kaže da se beba trebala udebljati bar do 4800 g. Ja u plač.

Bogami tako je fino dojio svako 2-3 sata. Fino mi podrigne pa čak i povrati.. Ne znam gdje sam pogriješila.

Vratila sam mu dohranu od juče opet posle dojenja dam mu još 80-90 ml Bebelac 1 dohrane!!!!!!!!!!

Ne bi ja ni ukinula dohranu da mi patronažna nije savjetovala da što više forsiram dojenje a da polahko

dohranu izbacim...  Moja beba hvala Bogu super izgleda, bucmast, veseo, par puta dnevno ima stolicu žutu..

al eto težina ne valja user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Gdje sam pogriješila!!!!!! :-(((((((((((((((

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Fizioloska žutica kod beba
5.5.2010 12:39:00   
Hanady RR
ja nebih rekla da si ti negdje pogriješila.

vjerujem da je žutica imala veze sa svim tim potmjenama težine mada kada uzmemo u obzir da je beba od  3680kg došla do 4250kg to nije mali prirast. uvijek može biti bolji naravno ali nije to malo. pedijatri mjere prirast od porođejne težine pa kažu da najmanje 20g dnevno treba dobiti. ipak ja nebih paničila na tvome mjestu. Kažeš da beba doji svako 3 sata, ima dovoljno mokrih pelena i redovitu žutu stolicu. ja ih ti savjetovala da bebu češće dojiš...on možda spava ali moraš znati da bebe za fiziološkom žuticom koje je imaju i koje su je u blizu imale vole da pavaju. ja bih bebu razbuđivala malo da češće doji.
neka si uzela dohranu ali opet budi pažljiva ako je napredovao imalo bez dohrane onda ti to možeš nastaviti dojiti.

kaži mi kako noću dojite...od kada do kada ti spava ...koliko noćnih podoja imate?



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Fizioloska žutica kod beba
5.5.2010 13:04:57   
Mamica24
tako je i dr rekla da se uzima rodjena težina.

Noću ustajemo 2-3 puta kako kad. Probudi me svojim stenjanjem i "čudnim zvucima"  i naravno grčenjem. Onda ja njega fino podojim i on zaspi tako dojeći. Ja ga podignem da podrigne pa nekad i ne podrigne al opet malo povrati. često ujutro ima problema sa stolicom puno se napinje dok kaki čak i kad ima smao vjetrove puno se napinje i stenje i zacrveni se ko paprika.

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Fizioloska žutica kod beba
5.5.2010 13:08:30   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Mamica24

tako je i dr rekla da se uzima rodjena težina.

Noću ustajemo 2-3 puta kako kad. Probudi me svojim stenjanjem i "čudnim zvucima"  i naravno grčenjem. Onda ja njega fino podojim i on zaspi tako dojeći. Ja ga podignem da podrigne pa nekad i ne podrigne al opet malo povrati. često ujutro ima problema sa stolicom puno se napinje dok kaki čak i kad ima smao vjetrove puno se napinje i stenje i zacrveni se ko paprika.

ja ti savjetujem da ga češće na dojku stavljaš...napravi program na 2 sata. i nedaj mu da brzo zaspe na siki..ako zaspe na narednoj podoju daj mu opet istu siku jer opet napominjem on mora siku da isprazni...posljednje mlijeko je najmasnije i najsitije.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Fizioloska žutica kod beba
5.5.2010 13:14:45   
Mamica24
evo šta mi se sad dešava. on se probudi i fino otvori oči i ja ga stavim da doji on povuče 3-4 puta i spavanac. i ja ga vratim na kauč i on se eno proteže galami stenje i vo čekam da se opet fino probudi da doji.



_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Fizioloska žutica kod beba
5.5.2010 13:15:38   
Private
Mamica24 moras bebu cesce buditi,ja sam znala mob.naviti i dojenje svaka 2 h je bilo jedno mjesec i po.Ja sam bila sa malim u bolnici umjesto 3 dana,pet.Forsiraju dojenje svaka 2h jer bebe koje imaju zuticu su same po sebi uspavane tako da moras bebu navici da doji pa makar da je razbudis,stipni je za nogicu,uho samo je razbuduj.Jer moj malac je roden u 37 sedmici,tezina 2740+ta djecija zutica,sada sa 8 mj.ima sigurno 10 kg.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Fizioloska žutica kod beba
5.5.2010 13:18:25   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Mamica24

evo šta mi se sad dešava. on se probudi i fino otvori oči i ja ga stavim da doji on povuče 3-4 puta i spavanac. i ja ga vratim na kauč i on se eno proteže galami stenje i vo čekam da se opet fino probudi da doji.




dok doji nedaj mu da spava....
malo ga pucneš po guzi, malo mu diraj nosić nemoj da spava...kratno je na dojci da bi se najeo fino. Povući će ti se mlijeko. beba kad je veća dojku isprazni na 3 mnite ko moje smrda recimo...ona moju napuhanu dojku spraši sa 5 minuta ...splahne sika začas je prazna.
Tvoj bebac je još malen i po kilaži nije baš jaka beba koja se može najesti za 4-5 minuta.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Fizioloska žutica kod beba
5.5.2010 13:18:28   
Mamica24
baš su muke. mojoj bebi se to žutilo brzo povuklo, malo se kvarco na jezeru i pao je bilirubin. Mada su mu okice još uvijek žućkaste. Ebo se opet budi odoh ga gnjaviti dok ne zaplače baš da se razbudi..
odoh ga podojiti pa opet dati i dohrane.

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu Private)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Fizioloska žutica kod beba
5.5.2010 13:19:31   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Mamica24

baš su muke. mojoj bebi se to žutilo brzo povuklo, malo se kvarco na jezeru i pao je bilirubin. Mada su mu okice još uvijek žućkaste. Ebo se opet budi odoh ga gnjaviti dok ne zaplače baš da se razbudi..
odoh ga podojiti pa opet dati i dohrane.

javi nam koliko dugo je dojio i koliko dohrane je pojeo nakon toga?


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Fizioloska žutica kod beba
5.5.2010 13:55:24   
Mamica24
evo dojio je nekih 8-10 minuta i onda je počeo da kenjka skoro da plače i da pljuje bradavicu. onda je opet sam vrati u usta i automatski zaplače. ja stisnemj sisu mlijeko ide. sad ću mu napraviti 90 ml dohrane

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Fizioloska žutica kod beba
5.5.2010 13:57:01   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Mamica24

evo dojio je nekih 8-10 minuta i onda je počeo da kenjka skoro da plače i da pljuje bradavicu. onda je opet sam vrati u usta i automatski zaplače. ja stisnemj sisu mlijeko ide. sad ću mu napraviti 90 ml dohrane

on je iz te sike izvukao što je mogao daj mu prvo ponudi i drugu neka jede i nju 8-10 minuta pa onda mu ponudi nadohranu.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Fizioloska žutica kod beba
5.5.2010 14:02:10   
koka i po
Ja sam svojoj djeci za žuticu davala čaj od šipka.Mladji je u početku imao 295 bilirubin.Čaj od šipka i što češće dojenje.Beba koja ima žuticu stalno spava jer je ona uspavljuje.Doji na dva sata i no sikiriki.Biti će sve ok.

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Fizioloska žutica kod beba
5.5.2010 14:07:49   
Mamica24
evo pojeo je 50 skoro izgleda da neće više

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Fizioloska žutica kod beba
5.5.2010 14:09:38   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Mamica24

evo pojeo je 50 skoro izgleda da neće više

ok ...za dva sata opet ga podoji. pa javi...da pratimo. mislim da će sve biti Ok sa malo većim forsiranjem dojenja. sretno mila.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Fizioloska žutica kod beba
5.5.2010 14:17:29   
Aki Sa
Moj sin je isto imao produzenu fiziolosku sa bilirubinom 300 do 3 mjeseca, uz to je imao i refluks zeludca pa sve sto pojede obavezno pola bljucne.
Dojenje pod obavezno na svaki sat smo se dojili, bljucali, razbudjivali i tako u krug dok nije napunio 4 mjeseca. Svaki mejsec je napredovao po kilogram bez ikakve dohrane
Sretno i uporno


_____________________________

Mali princ Kian stigao 01.09.09
Veliki princ Nur 19.09.04

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Fizioloska žutica kod beba
5.5.2010 14:28:16   
Mamica24
Hoću draga moja puno ti hvala na ovoj podršci...  

juče kad sam bila kod pedijatra kaže meni doktorica koliko često ga dojite pa reko svako 2-3 sata. Kaže ona da on vjerovatno malo pojede čim tako često traži da jede. 
A ja sinoć maksuz uzmem izdajalicu baš da vidim koliko izađe iz jedne. Iz lijeve izdojim 50 ml i još bi moglo al je već slabiji tok mlijeka. I stavim i flašicu i dam bebi. Jedva je htio da pojede. Il mu ne odgovara što se već bilo ohladilo il je nešto drugo u pitanju. Evo sad je on fino zaspao pa vidjet ćemo kasnije kako će biti. jutros je pojeo 80 ml dohrane. Evo sad 50. izgleda zavisi sve koliko izdoji mlijeka.  

E pa stvarno reko ne zna čovjek više šta da radi.



_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Fizioloska žutica kod beba
5.5.2010 14:34:20   
nikita
mamice bas mi je zao sto se to dogada, steta prestat ako imas mlijeka, moj je u pocetku nije htio siku i mlijeko slabo nadolazilo i kasnije kad je prihvatio mlijeko nece pa nece, a da pravo kazem i ja sam pokleknula i davala mu ad mlijeko svaki put nakon podoja, a i podrske imala nisama bila u strasnoj depresiji...hocu da ti kazem hB imas mlijeka, bori se , sigurno cete uspjeti..

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *