|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
[Anketa]

Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?


DA
  75% (244)
NE
  24% (79)


Ukupno glasova: 323


(Posljednji glas : 27.5.2015 23:59:43)
(Glasanje traje do: -- )
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
15.4.2009 15:08:24   
remzy
IZVORNA PORUKA: juni

DA- majcinske grudi su divne!


potpisujem!!!!!!!!user posted image user posted image


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
15.4.2009 15:12:13   
remzy
IZVORNA PORUKA: remzy

IZVORNA PORUKA: juni

DA- majcinske grudi su divne!


potpisujem!!!!!!!!user posted image user posted image


a sto se tice dojenja na javnom mjestu ,pa ja sam ZA ,jer sta cu ako beba nece nista nego siku!!!
ja kad trebam bebu da podojim, a napolju sam,prvo vidim ima li mozda kakvo zabaceno mjesto gdje nema nikoga,a ako to nije izvodivo onda bebu podojim ,ali je prekrijem maramom ,jer je UVIJEK nosim sa sobom ,tako da se i nevidi sta radim!!!!!user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
15.4.2009 15:13:56   
anitaMO
Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa u svakom slučaju.



_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
15.4.2009 15:22:13   
lejlaze



a sto se tice dojenja na javnom mjestu ,pa ja sam ZA ,jer sta cu ako beba nece nista nego siku!!!
ja kad trebam bebu da podojim, a napolju sam,prvo vidim ima li mozda kakvo zabaceno mjesto gdje nema nikoga,a ako to nije izvodivo onda bebu podojim ,ali je prekrijem maramom ,jer je UVIJEK nosim sa sobom ,tako da se i nevidi sta radim!!!!!user posted image user posted image user posted image




isto tako.


_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
15.4.2009 15:22:21   
mala mu
ja sam za definitivno ali bi bila dosta diskretna onako prekriti bebicu i grudi nekom maramom ili pelenom

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
15.4.2009 15:46:33   
belmac
još jedna mama ZA. svo troje djece sam dojila na javnim mjestima i nije mi bio problem. naravno nikada to nije ličilo na cigančice koje puste da im bebci vise na sikama, a one se ničega ne ustručavaju. uvijek sam mogla nači adekvatno mjesto i način da nahranim svoju bebaru i da ona bude zadovoljna. 

(odgovor članu mala mu)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
26.4.2009 23:13:46   
Anoniman
Svakako DA, ne obazirem se na svijet, kod nas je svijet malo čudan i sve drugačije im je smiješno...
Samo dojite drage mame

(odgovor članu belmac)
  Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
4.5.2009 18:16:01   
Vildanina
Definitivno ZA !!! Neki dan sam svoju bebicu izvadila iz kolica u Vilsonovom, sjela na klupu i podojila !!! Obzirom da grudi majke koja dojim vidim kao djecije flasice -  ne vidim cemu polemika !user posted image

(odgovor članu belmac)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
4.5.2009 18:20:06   
mariva
DA. samo treba nastojat da to bude disktetno

(odgovor članu Vildanina)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
4.5.2009 20:18:55   
Anoniman
Meni više smeta što ljudi bulje ko da je to neko čudo koje nikad nisu vidjeli. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mariva)
  Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
4.5.2009 22:03:52   
aazra
Za ovih sest i po mjeseci dojila sam na svim mogucim i nemogucim mjestima - najvise po kaficima, restoranima..malo manje na otvorenom jer je bila zima.
Grudnjak za dojilje i niko nista ne vidi a beba zadovoljnauser posted image user posted image

_____________________________








(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
4.5.2009 22:59:08   
Snjeguljica
Naravno da sam ZA. Pa neću valjda pustiti da mi dijete gladuje zato što će se neki primitivci čuditi?! A i nikad ne treba reći da si za ili protiv i osuđivati nečije postupke dok se ne nađeš u istoj ili sličnoj situaciji.

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
23.5.2009 17:22:09   
Crazy little thing
Prije poroda sam mislila kako to baš i neće ići, ko stid me i to. A sad mi je čisto svejedno. Pogotovo zato što imamo problema s dojenjem (još uvijek dodajemo AD), i stavljam je na prsa kad god, ja bih nju podojila kad god ona zaplače. Uostalom, kad jako počne plakati (kad je presvlačim, ili kad je imala grčeve) samo mljeko krene, pa mi je prirodno da je podojim, neću da propada a beba plače. Ovo ljeto planiram na more, i naravno da ćemo papati na plaži. A inače kad negdje idemo idemo uglavnom s autom i ja bih se radije u auto ako imam priliku, zbog udobnosti, jer beba voli oduljiti. Ali sve u svemu, jedno veliko ZA. Mislim da se to mora ako ćete isključivo dojiti bebu i živjeti nekakav normalan život. pa neću biti stalno zatvorena u kući. a nekad malena traži česće siku..user posted image

_____________________________

Malena, 31.03.2009.

you don't make up for your sins in church. You do it in the streets.

(odgovor članu Snjeguljica)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
23.5.2009 17:28:25   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: mariva

DA. samo treba nastojat da to bude disktetno


Naravno da necu svoje dijete pustiti da gladuje, ali ne moram se ni otkriti toliko da svi sve vide.....

Tako da potpisujem ovaj post!


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu mariva)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
23.5.2009 17:35:39   
S.mama
Potpisujem Mya...
Mislim da je dojenje ja javnom mjestu u redu,ali i to da se sika ne vidi bas previse...
ja svoje nisam dojila,ali sestra svoju curicu doji i kad sam bila kod nje,ona bas pred djeverom izvali grudi i doji malu...Opomenula sam je..za mene je to bilo preruzno,bar svaka majka treba da makar malo pokrije,da se ne vidi cjelina...

_____________________________

05.07.2007(volimo te)
22.07.2010(cekamo te aBd)

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
23.5.2009 23:07:33   
emma.L
Ja sam definitivno za to, jer je tada majka upravo to- majka svojoj bebi, ne nekakav sexualni objekt ili što ti ja znam.
Isto tako mislim da nije teško imati i pelenu i pokriti se, čisto jer ne mora svima u restoranu, recimo, biti ugodno uz jelo gledati nečije grudi. A kući sam dojila uvijek u Eminoj sobi, ali to je bilo radi nas dvije, radi te neke intimne atmosfere i smirenosti. Ipak, svatko je mogao ući ako je htio, ja s tim nisam imala problem.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu S.mama)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
23.5.2009 23:09:35   
emma.L
Eh, da, zaboravih reći- moja kolegica je zamoljena da iziđe iz restorana iako se okrenula prema zidu i pokrila. Po meni je to diskriminacija. Ako nešto nećeš dozvoliti, onda ili napravi prostoriju ili stavi natpis, a ne ženu prekinuti u dojenju i izbaciti je user posted image user posted image user posted image  (odmah bih se svađala kad pomislim na to, uhhh).

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
23.5.2009 23:22:51   
Ummuisa
IZVORNA PORUKA: Mya_81


Naravno da necu svoje dijete pustiti da gladuje, ali ne moram se ni otkriti toliko da svi sve vide.....





user posted image

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
23.5.2009 23:37:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: emma.L

Eh, da, zaboravih reći- moja kolegica je zamoljena da iziđe iz restorana iako se okrenula prema zidu i pokrila. Po meni je to diskriminacija. Ako nešto nećeš dozvoliti, onda ili napravi prostoriju ili stavi natpis, a ne ženu prekinuti u dojenju i izbaciti je user posted image user posted image user posted image  (odmah bih se svađala kad pomislim na to, uhhh).


jao ne mogu da vjerujem, fuj ma ja bi zapalila i njeg i njegov lokal. i ovo da čujem user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu emma.L)
  Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
26.5.2009 13:55:06   
bebbe RR
Sjecam se sada kada sam trudna citala odgovore na ovoj temi i razmisljala kako ja NIKADA necu dojiti u javnosti, jer i inace imam velike grudi koje privlace paznju ljudi, od cega meni zna biti neugodno... U to vrijeme sam bila u Damasku i imala prijateljicu, Italijanku Francescu, koja je svoje dijete posvuda dojila, a meni je bilo neprijatno. Iako, imala sam priliku vidjeti kako i potpuno pokrivene zene normalno doje u javnosti, jer je to, barem sto se Sirije tice, prihvaceno kao normalna stvar... No, da skratim: Moja Ema ima sest mjeseci, i ja je dojim kada god i gdje god hoce i pred kim god se nadjemo. Malo pokrijem siku pamucnom pelenom i to samo zato da ne bulje u nas i - radim najprirodniju stvar na svijetu! Ponekad ne mogu da vjerujem koliko smo i MM i ja promijenili odnos prema tome! Danas smo se vracale s vakcine, a Ema je plakala u autu. Zaustavila sam se na prvom parkiralistu i nasikila je. Ima li ista normalnije?!
I, da - tada, trudna, glasala sam na ovoj anketi za NE!


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
26.5.2009 14:05:09   
tea lana
IZVORNA PORUKA: tweety

IZVORNA PORUKA: Aminad
Ja lično(ovo posebo ističem jer to ne znači da imam nešto protiv onih koje hrane svoju djecu na javnim mjestima) ne bih mogla sjesti na klupu u parku i koliko god se pokrivala mahramom, peškirom isl. bilo bi mi neugodno a i beba to osjeti pa ni njoj ne bi bilo prijatno. U auto sam ih hranila par puta ako duže putujemo ili su zbog nečeg uznemireni ali tu opet imam makar malo privatnosti, stavim roletnice na prozore i o.k. Nije me stid što dojim svoje dijete ali se ne bih osjećala ugodno.
Dakle nemam ništa protiv toga, kada bih i vidjela neku majku kako doji svoje dijete na javnom mjestu, bila bi mi draga činjenica da beba doji a kad, gdje i kako neka odluči njena mama.
Kad smo već kod teme "dojenje pred ocem" ni  ja nikad nisam dojila djecu pred njim, moj mi otac nije stranac ali postoji jedna lijepa pozitivna doza stida koju osjećam prema njemu  (a i prema majci u nekim drugim stvarima) ali ako imam priliku otići u drugu sobu, a uvijek imam, zašto da to ne učinim i u jednoj lijepoj tihoj atmosferi nahranim bebu.
Nije majčinstvo jedino u tome da svima na svakom koraku pokazujemo kako mi dojimo, pričamo, kritikujemo one koji ne doje, kritikujemo one koji su rano počeli s dohranom, meni je najvažnije da ga dojim a ostale ću obaveze uskladiti prema tome.
Nikako ne razumijem pojedine forumašice koje stalno napadaju svakog ko ne dijeli njihovo mišljenje. Mene je zabolila rečenica, i još neke slične ovoj,: 
ne razumijem te pa zar volis vise da ti beba place. zar ti nije zao (Lulu nemoj se ljutiti navodim samo kao primjer)
pa zar se nije moglo naći nekoliko riječi ohrabrenja ako već želite nekog ohrabriti da to radi, mene je zabolilo to "zar ti nije žao" isto kao da ona ne voli svoje dijete i da ga pati na svakom koraku, i na kraju kako vi znate da njena beba plače. Ako je pitanje dojenje na javnom mjestu da ili ne? valjda i oni koji to ne praktikuju imaju pravo da kažu svoje mišljenje a da odmah ne dobiju hrpu kritika, ali ovdje očito nije tako. Ponekd zaista ima jako "grubih" komentara. 
Sad je red da i ja dobijem hrpu kritika, ali nema veze, samo navaliteuser posted image


U potpunosti se slazem sa tobom Amina.Ni ja se ne bih mogla osjecati ugodno da dojim negdje u javnosti.Mislim da dosta zena kaze kako bih dojile u javnosti,ali je skroz druga stvar to isto uraditi.Jedno su rijeci a drugo djela.Nemoj te me pogresno shvatiti jer nemam nista protiv majki koje doje svoju djecu u javnosti.Jednostavno nisam ta osoba koja bih mogla tako dojiti.


100%se slazem sa ova dva posta

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
26.5.2009 14:10:49   
Anoniman
dojenje-da, bilo gdje bilo kada... naravno na diskretan način.

(odgovor članu tea lana)
  Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
26.5.2009 14:13:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bebbe

Sjecam se sada kada sam trudna citala odgovore na ovoj temi i razmisljala kako ja NIKADA necu dojiti u javnosti, jer i inace imam velike grudi koje privlace paznju ljudi, od cega meni zna biti neugodno... U to vrijeme sam bila u Damasku i imala prijateljicu, Italijanku Francescu, koja je svoje dijete posvuda dojila, a meni je bilo neprijatno. Iako, imala sam priliku vidjeti kako i potpuno pokrivene zene normalno doje u javnosti, jer je to, barem sto se Sirije tice, prihvaceno kao normalna stvar... No, da skratim: Moja Ema ima sest mjeseci, i ja je dojim kada god i gdje god hoce i pred kim god se nadjemo. Malo pokrijem siku pamucnom pelenom i to samo zato da ne bulje u nas i - radim najprirodniju stvar na svijetu! Ponekad ne mogu da vjerujem koliko smo i MM i ja promijenili odnos prema tome! Danas smo se vracale s vakcine, a Ema je plakala u autu. Zaustavila sam se na prvom parkiralistu i nasikila je. Ima li ista normalnije?!
I, da - tada, trudna, glasala sam na ovoj anketi za NE!


sad pročitah tvoj post koji je kao da sam ga ja pisala...user posted image

(odgovor članu bebbe RR)
  Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
26.5.2009 14:14:16   
ns.mery
definitivno da jer ja mislim da su zenske grudi upravo i stvorene zbog tih stvari  Da nisu bile bi kao i kod muskaraca 
JOS JEDNOM DA 

_____________________________

NASA PRINCEZICA SE RODILA 22.06.09

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
26.5.2009 14:18:55   
Anoniman
ne bih da dijelim kritike, svako ima svoj nacin zivljenja, a sto se tice mene, samim tim sto sam odabrala dojenje kao jedini nacin(za sada) prehrane dijeteta mislim da uopce nemam izbora nego da dojim kad dijete bude gladno, znaci bilo gdje, naravno da praktikujem da je nahranim pa da onda setamo samo zato sto mi je mrsko da trazim klupu, mada ce biti i toga, malo je sve to napocetku mozda cudno i to sto ljudi bulje ali bogami kad moja beba zaplace nema druge nego da lijepo rucki, a to za kafane da izbacuju dojilje uzas, pa to je za strijeljanje, majka i beba su svete po meni

pozdravcekkk


(odgovor članu bebbe RR)
  Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *