|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  62 63 [64] 65 66   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
4.12.2013 16:00:40   
Lalali
Nema nikakvih, ne kaslje, nosic joj malkice skroz curi, dobro jede. Samo sto joj sad nije pomogao ni paracetamol ni tusiranje ni senf i krompir

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 1576
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
4.12.2013 16:15:50   
Lalali
A sad jo je samo tjeme vrelo, temperatura idalje 38,7. Celo, obrazi, ruke i noge normalne toplote

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 1577
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
4.12.2013 16:38:59   
sretna_mama
Nama je tako bilo sad u petak, subotu i nedjelju i 5ml paracetamola u kombinaciji sa 5ml dalsya svaka 3 sata naizmjenicno je extra pomoglo..

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 1578
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
4.12.2013 16:51:10   
Irisica
Ne znam da li je neka od vas do sada to probala ali ja sam za ovu tehniku skidanja prvi put cula....prijateljicin mali skoro bio pravo bolestan i 10 dana je imo problema sa temperaturom...pedijatrica joj rekla da izmedju sirupa i cepica kada ne smije nista davati a temperatura ipak ne spada da na nogice stavlja senf...malo razmuti senf sa hladnom vodom aliskroz malo vode i da namoci carapice i na noge...kaze ona das je pomagalo...

Da znate da ostaju fleke posle od toga koje se ne mogu oprati pa koristite kakve stare carapice...vrijedi probati zlu ne trebalo

(odgovor članu sretna_mama)
Neposredna veza do poruke: 1579
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
30.1.2014 13:12:21   
mala87
da li se cepici voltaren smiju stavljati bebi od godinju i 7 mj............
od juce se borimo sa temperaturom sa cepicima lupocet (paracetamol), temp opadne malo posle i opet skace, vec jutros je imala 39,6 i ne znam smijem li joj staviti voltaren........



_____________________________

“Nikad nećete dobiti želju, a da pritom niste dobili i moć da je ispunite. Ipak, možda ćete za njeno ostvarenje morati raditi.”

(odgovor članu Irisica)
Neposredna veza do poruke: 1580
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
30.1.2014 13:40:17   
maza85
ja sam svom malenom stavljala trecinu voltaren cepica jer ni njemu nista drugo osim to nije uspjelo skinuti temperaturu,,

(odgovor članu mala87)
Neposredna veza do poruke: 1581
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
30.1.2014 13:44:54   
maza85
ali oni od 12.5 mg trecinu tog sam stavljala,nista drugo mu i dan danas ne pomaze osim tih cepica inace ja ludim kad je temperatura u pitanju bas sam panicar i tusiram ga stavljam obloge masiram ali cepic je jedini koji mu pomogne u roku od najdalje pola sata ,inace je moj djecak bucko pa ima i toga da se teze skida temperatura

(odgovor članu maza85)
Neposredna veza do poruke: 1582
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
30.1.2014 13:54:54   
SREĆNA
Najbolje ti je nazvat pedijatra i pitati.

Nama su dali u hitnoj voltaren čepić 1/3 ili 1/4 beba imala 8 mj.jer ni nama nije pomagao lupocet ni panadol baby, ništa.Tuširala, stavljala obloge od senfa, od kabaš sapuna, krompira, aman nema šta nisam probala, na kraju u hitnu i tamo nam pedijatrica dala čepić, on ide po kilaži djeteta, vidi na uputstvu.

(odgovor članu maza85)
Neposredna veza do poruke: 1583
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
30.1.2014 14:00:44   
semira01
moja bebe ima vec dva dana temp oko 37,5 i 38,3 danas joj je cetri mjeseca ja joj dajem paracetamol ali nam se vraca svakih 6,7 sati pocela je da bali prije mjesec dana pa razmisljam da li je moguce da su zubici molim vas pomozite mi smijem li ista drugo osim paracetamola da dajem user posted image

(odgovor članu maza85)
Neposredna veza do poruke: 1584
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
30.1.2014 14:01:07   
maza85
jeste sve zavisi koliko beba ima kg moj je bio bas bucko ali sam ja stavljala samo trecinu bilo me nesto strah kad sam rekla doktorici da stavljam samo toliko ona mi kaze da je on veliki za svoje kg i da smijem i citav,eto ja nisam ali njemu je i trecina cepica pomogla i to u kratkom roku ,najbolje da se posavjetujes sa pedijatrom,,srecno i da brzo ozdravi ako Bog da

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 1585
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
30.1.2014 14:06:20   
maza85

IZVORNA PORUKA: semira01

moja bebe ima vec dva dana temp oko 37,5 i 38,3 danas joj je cetri mjeseca ja joj dajem paracetamol ali nam se vraca svakih 6,7 sati pocela je da bali prije mjesec dana pa razmisljam da li je moguce da su zubici molim vas pomozite mi smijem li ista drugo osim paracetamola da dajem user posted image

mozda je to mala prehlada,ne znam jeli rano za zubice ,ja nisam smjela davati nista osim paracetamol sirupa dok je tako mala beba,to je obicno kad se malo prehladi i trajalo mu je po dva tri dana,mozda da ga odvedes dr dobila bi neki sirup za upale i to bi se brze umirilo,,

(odgovor članu semira01)
Neposredna veza do poruke: 1586
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
30.1.2014 14:08:24   
semira01
ona super jede i pije tecnost ima i super stolicu znaci to je sve u redu ali me brine glavica joj je vruca a rukice i noge hladne i ona je mamina buckauser posted image

(odgovor članu maza85)
Neposredna veza do poruke: 1587
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
30.1.2014 14:14:03   
maza85
ako jede i pije nemoj se puno ni sikiriki mila,mozda je to samo mala prehlada,bar kod mog djecaka je tako bilo,kad ga zauzme temperatura drzi ga najvise tri dana i popusti,i on je vazda imao dobar apetit ,a i daj joj sto vise tecnosti to je dobro za temperaturu sve osim mlijeka

(odgovor članu semira01)
Neposredna veza do poruke: 1588
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
30.1.2014 14:18:55   
semira01
hvala ti draga na savjetimauser posted image idemo se malo istusirati pa cemo vidjeti sta ce bitiuser posted image

(odgovor članu maza85)
Neposredna veza do poruke: 1589
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
30.1.2014 14:23:39   
maza85

IZVORNA PORUKA: semira01

hvala ti draga na savjetimauser posted image idemo se malo istusirati pa cemo vidjeti sta ce bitiuser posted image

hajde mila sretno i javi kako je bebica

(odgovor članu semira01)
Neposredna veza do poruke: 1590
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
30.1.2014 14:30:09   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: semira01

ona super jede i pije tecnost ima i super stolicu znaci to je sve u redu ali me brine glavica joj je vruca a rukice i noge hladne i ona je mamina buckauser posted image


I kod moje kćerke kad bi imala temp. su uvijek noge i ruke hladne, a glavica pretopla. Nije rano za zubiće, mi smo ih dobili sa nepunih 4,5 mjeseca...
Međutim ako se temp. do večeras ne smiri, ipak odvedi je nek je pogleda dr. ipak stručno mišljenje je važnije.
Sretno da ture nema više.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu semira01)
Neposredna veza do poruke: 1591
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
30.1.2014 14:30:56   
Visnja RR
sve je to ok... moguce da su zubici...ja bih je svakako sutra ujutro odvela njenom pedijatru ako bude i cjelu noc...

ako su nonice hladne masiraj ih..... kad se toplina spusti u none onda mozes staviti neku oblogu...ja sam mazala tabane senfon.... namazem unutrasnji dio carapice senfom i onda navucem joj carapu....ali samo ako toplota siđe u nonice....

sve je to još mala temperaturica hB

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu maza85)
Neposredna veza do poruke: 1592
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
30.1.2014 14:31:27   
palachinken
IZVORNA PORUKA: semira01

ona super jede i pije tecnost ima i super stolicu znaci to je sve u redu ali me brine glavica joj je vruca a rukice i noge hladne i ona je mamina buckauser posted image

Ovako, te rukice i nogice masiraj malo grublje ili peškirom, da se ugriju, pa možeš stavljati i oblgoe na tabane (ali samo kad su topli). Nama je kaladont i senf pomagao. Mlake vode, pa da se brčka, poslije toga je normalno obučeš. Inače, bez pretopljavanja, da ta tura ima gdje izaći.

A druga stvar, ako je to beba ispod 6mj ja bih ipak otišla doktoru. Vjerovatno je viroza, ali oni su mali i kod njih to brzo eskalira.

< Poruku je uredio palachinken -- 30.1.2014 14:32:08 >


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu semira01)
Neposredna veza do poruke: 1593
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
30.1.2014 14:31:43   
Visnja RR
BR bila si brža za mrvu user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 1594
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
30.1.2014 14:33:38   
Visnja RR
Evo i tekst o skidanju temperature

KLIK

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 1595
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
30.1.2014 14:38:56   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Evo i tekst o skidanju temperature

KLIK


ovaj tekst mi je punoo pomogao , i uvjeka sma RR zahvalna za njega user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 1596
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
30.1.2014 15:36:57   
semira01
hvala puno za tekst sada mi je puno lakseuser posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 1597
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
1.2.2014 13:43:28   
semira01
evo nemamo temperaturu od juce isli smo doktoru ali sam jutros primjetila osip po vratu ledima i stomaku pa sam pravo zabrinutauser posted image zna li neko o cemu se radiuser posted image

(odgovor članu semira01)
Neposredna veza do poruke: 1598
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
1.2.2014 13:58:58   
animagical

IZVORNA PORUKA: semira01

evo nemamo temperaturu od juce isli smo doktoru ali sam jutros primjetila osip po vratu ledima i stomaku pa sam pravo zabrinutauser posted image zna li neko o cemu se radiuser posted image

http://www.plivazdravlje.hr/bolest-clanak/bolest/76/trodnevna-groznica.html

(odgovor članu semira01)
Neposredna veza do poruke: 1599
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
1.2.2014 14:19:23   
maza85
semira 01 drago mi je da je bebce bolje a za osip ja se s tim nisam susretala evo link od animagical mozda ti pomogne user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 1600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  62 63 [64] 65 66   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  62 63 [64] 65 66   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *