|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kako povećati količinu mlijeka
24.10.2008 12:03:34   
bezelye
E svasta, vidi ove matematike user posted image

Hajde upraticemo to. Hvala Romali! Ti mi uvijek odgovoris user posted image

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: kako povećati količinu mlijeka
24.10.2008 12:11:03   
mamabb
Žene ja ne znam da li pomaže kod svakog, još nisam dojilja pa da sam probala(a biću aBd), samo znam da je moja snaha pila sok od jabuke za povećanje količine mlijeka. ''Cuja tekina'' je dojila do godine, tako nešto, e sad je li to pomoglo ja ne znam - ništa ne košta probati.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: kako povećati količinu mlijeka
24.10.2008 12:30:21   
boogy woogy
Jedini pravi nacin da povecas kolicinu mlijeka je da dojis bebu sto vise. Stalno je stavljaj na grudi, po 10 puta na dan! Mozes i pumpicom stimulisati dojke da proizvode vise mlijeka...nemoj se iznenaditi ako skoro nista ili jako malo ispumpas jer pumpica nije beba (to je hladni mehanicki postupak). Bitno je nekad "u prazno" pumpati da informacija dodje do mozga da se pocne mlijeko proizvoditi. Hrani se zdravo. Jedi sve sto pozelis u razumnim kolicinama i spavaj i odmaraj se sto vise!
Sretnouser posted image

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: kako povećati količinu mlijeka
24.10.2008 12:36:10   
medavi
ja sam jela hurme i pila dosta vodeuser posted image
jesam jela dosta supe i corbe
ma opet to je individualno...
probaj ovo s hurmama mislim da ima veze
a jedna moja kona je pila kozije mlijekouser posted image
kaze to je br.1



_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: kako povećati količinu mlijeka
24.10.2008 22:13:01   
mišur
Meni se zadnjih 10-ak dana prilično smanjila količina mlijeka..
Ili se to meni čini..
Grudi su stalno mekane, i znam da to nije znak da nema mlijeka, ali desilo se par puta kad Luka papa pred spavanje da poručka obje sike, i počne plakati...
Ja u početku nisam skontala šta se dešava, jer svaki put kad bih pritisnula siku, mlijeko bi štrcnulo van. Međutim, jednom sam ga ostavila u krevetiću da se sam uspava, i otišla da se izmuzem da mu dam to mlijeko iz flašice. Nisam uspjela ni 10ml da izmuzem... I šokirala sam se...Ni u jednoj ni u drugoj siki ništa...Ni kapi...
I napravila sam mu AD mlijeko, a on je popio 100ml u cugu...
Sinoć mi se desili da se probudio u toku noći i dala sam mu siku..Osjetila sam da me jako boli, kao da u prazno vuče, i vidjela sam da povuče 5-6 puta prije nego što proguta mlijeko. Mislila sam da će brzo nadoći, ali ništa...On je tako vukao par minuta, pustio siku i plač... Ja se opet probam izmusti i ništa..I šta ću, opet mu napravim AD, 120ml, i on sve popije..
Imali smo još ovakvih situacija u zadnje vrijeme..
Luka sada ima skoro 7 mjeseci i siki 3-4 puta u toku dana i 1-2 u toku noći. Takođe da dohranjujem čvrstom hranom..
Ja pijem jako dosta tečnosti, čajeva...Nisam još probala čaj za dojilje, ali ću ga sutra kupiti


(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: kako povećati količinu mlijeka
25.10.2008 11:34:02   
mivica
IZVORNA PORUKA: boogy woogy

Jedini pravi nacin da povecas kolicinu mlijeka je da dojis bebu sto vise. Stalno je stavljaj na grudi, po 10 puta na dan.


I ja se slazem s ovim, ja nazalost vise ne dojim, ali znam da sam pila svu mogucu tecnost od mlijeka, vode, sokova, kompota, cajeva itd,... ali nista user posted image Navodno je sasvim dovoljno poslije jednog podoja popiti casu bilo koje tekucine!!! Sretno svim uspjesnim dojiljama user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: kako povećati količinu mlijeka
25.10.2008 12:26:52   
boogy woogy

Ja pijem jako dosta tečnosti, čajeva...Nisam još probala čaj za dojilje, ali ću ga sutra kupiti


Dokaz da unos hrane i tecnosti nema veze sa laktacijom su zene koje doje i poste. Naravno, vazno je sto se sadrzaja tice jesti kvalitetnu hranu radi zdravlja majke. Takodjer, pretjerana konzumacija tecnosti/vode je dokazano da CAK DOVODI DO SMANJENJA PROIZVODNJE MLIJEKA! Umjerenost je kljuc! Majka dojilja treba piti vode ili drugih tecnosti da zadovolji svoju zed.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: kako povećati količinu mlijeka
26.10.2008 15:56:08   
idana_85
Ja sam skontala da meni samo treba odmor i da ne smijem biti nervozna. Ako odspavam bar 15 min. kad se probudim mlijeka ima. Nocu ne jedem,samo se napijem kompota ili soka,posto budem zedna,a mlijeka imam u izobilju.Danju jedem,pijem,ubijam se i nestane. Znaci nije do hrane.

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: kako povećati količinu mlijeka
26.10.2008 18:46:19   
dami
eto nas da se nadovežemo na ovu temu.Dojim 8 mjeseci a voljela bih barem do godine dana, nekako mi se čini da imam malo mlijeka.Cicu dobiva cca 4× tokom dana i noći mada nisam sigurna da dobije mlijeka koliko bi trebala (kao da mi ostane gladna).Napominjem da pijem čaj za dojilje, postoji li još neka caka da povećam količinu mlijeka.


< Poruku je uredio dami -- 26.10.2008 18:47:43 >

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: kako povećati količinu mlijeka
26.10.2008 20:37:51   
boogy woogy
Dami, sto dojis samo 4x unutar 24 sata? To je premalo. Povecaj broj podoja na 7-8 pa ce se i kolicina mlijeka povecati. Moj bebac ima punih 10 mj. i doji 8-10 puta dnevno! On jede i ostalu hranu. Ja mu dajem da doji kad god on zatrazi, kad ga uspavljujem, kad se probudi, kad padne i udarise....itd. Ne doji on dugo, par minuta i hajmo dalje.user posted image

(odgovor članu dami)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: kako povećati količinu mlijeka
26.10.2008 22:17:49   
dami
probala sam i tako pa mi se nekako čini da imam još manje mlijeka, ja joj dajem cicu ujutro, pa popodne ,navečer 1× ili 2× po noći kako taži,mislila sam da je to dovoljno, mozda bih stvarno trebala pojačati. probam pa da vidimo .HVALA .

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: kako povećati količinu mlijeka
26.10.2008 22:22:11   
jasmina_mm
IZVORNA PORUKA: boogy woogy

Dami, sto dojis samo 4x unutar 24 sata? To je premalo. Povecaj broj podoja na 7-8 pa ce se i kolicina mlijeka povecati. Moj bebac ima punih 10 mj. i doji 8-10 puta dnevno! On jede i ostalu hranu. Ja mu dajem da doji kad god on zatrazi, kad ga uspavljujem, kad se probudi, kad padne i udarise....itd. Ne doji on dugo, par minuta i hajmo dalje.user posted image


boogy woogy slicna je situacija i kod mene, ustvari ista samo sto je mom sinu 12 mjeseci. Probala sam reducirati nocne obroke, ali ne ide nista ne moze ga umiriti ko mamina sika... HB pa ne moram na posao, ne znam sta bih da moram...

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: kako povećati količinu mlijeka
26.10.2008 22:28:05   
boogy woogy
Bila sam nedavno na sluzbenom putu sa njim i radila od 8-18. Mlijeko nisam mogla izmusti pa nije dojio cijeli dan. Nosila sam pumpicu sa sobom i za vrijeme pauza pumpala u prazno da stimulisem dojke, a kad bi se vratila u hotel on nije silazio sa sisauser posted image Navecer je spavao sa mnom i dojio svaki sat i pol!! Ja sike na izvolite i spavanjeuser posted image user posted image

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: kako povećati količinu mlijeka
27.10.2008 10:38:20   
Amrino
Potpisala bih sve ovo sto je boogy woogy rekla- povecajte broj podoja i povecat ce se kolicina mlijeke i jako bitna stvar- izbacite cuclu (dudu, pipu). Beba zadovoljava svoju urodjenu potrebu za sisanjem na cuci umjesto da stimulise dojke i na taj nacin "stvara" vise mlijeka.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: kako povećati količinu mlijeka
27.10.2008 12:54:21   
dami
kako je mala počela sve jesti mžda sam zaista prenaglo smanjila dojenje, dobro dođu ovakvi savjeti pa da se čovjek malo zamisli, ja sam joj znala dati recimo cicu oko 6 onda doručak pa malo kasnije voće,tu bi ona zaspala pa kad se probudi(nakon 2-3 sata)dobila bi cicu ,odmah nakon toga ručak ,lagani međuobrok pa tek navečer opet cicu,vjerojatno sam nesvjesno previše smanjila obroke podoja pa se tako i mlijeko prilagodilo- ispravljamo grešku .Napominjem da dudu varalicu ne koristimo.user posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: kako povećati količinu mlijeka
27.10.2008 15:09:50   
Aminad
IZVORNA PORUKA: boogy woogy

Dami, sto dojis samo 4x unutar 24 sata? To je premalo. Povecaj broj podoja na 7-8 pa ce se i kolicina mlijeka povecati. Moj bebac ima punih 10 mj. i doji 8-10 puta dnevno! On jede i ostalu hranu. Ja mu dajem da doji kad god on zatrazi, kad ga uspavljujem, kad se probudi, kad padne i udarise....itd. Ne doji on dugo, par minuta i hajmo dalje.user posted image



I kod nas je isto ovako pa ja uopšte i ne razmišljam ima li mlijeka ili nema, on nešto vuče i nikad ne provjeravam, nekad kad se igramo na podu dopuže, zavuče se ispod majce, ja mu dam, on povuče 2-3 puta i otpuže dalje. Kad bi me neko pitao koliko on puta doji u 24h nemam pojma user posted image , kad god stigne!
Tokom noći jedan dio spava u krevetiću a onda uz mene i ne znam koliko puta tokom noći doji, više i ne brojim.

Samo češće dojiti to je osnovno a ostalo (hrana, tečnost, odmor) u svakom slučaju mogu pomoći.


user posted image sad sam se sjetila da sam i ja imala takvih problema s Imranom i da su mi rakli da pijem bozu. MM je kupovao svaki dan bozu kod Ilijazovića, ja je nisam volila ali sam pila i nije bila mi pomoglo.

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: kako povećati količinu mlijeka
27.10.2008 15:20:57   
proud mom
drage moje, neko od vas je spomenuo "spavanje"... i ja sam skontala da je ključ za "proizvodnju mlijeka" da majka bude naspavana i odmorna... gotovo pa je skoro nebitno šta jedem i koliko tečnosti uzimam ali kad sam izmorena i nenaspavana mlijeka jedva da ima...

suštinski gledano, mislim da je to jedan od ključnih faktora, a osim toga treba i da se kvalitetno hranimo a i unosimo tečnosti onoliko koliko osjećamo potrebu za istim a ne da se "prepijamo" pa sve to fino ispiškimo negdje usput i mlijeka opet nema...


_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: kako povećati količinu mlijeka
27.10.2008 19:50:11   
Amrino
ljuč za "proizvodnju mlijeka" da majka bude naspavana i odmorna...


Da je ovo kljuc- je ne bi trebala imati mlijeka nikako jer sam hronicno nenaspavana vec 12 mjeseci (10 kako sam rodila a 2 mjeseca kako sam umjesto da spavam ustajala po 20 puta do wc-a ) user posted image user posted image user posted image .
Sve mlade majke su hronicno nenaspavane i umorne- i to zaista ne utice na proizvodnju mlijeka.
Ne znam kako neko uopste moze znati i "izmjeriti" koliko danas ima mlijeka a koliko je imao npr. juce?! user posted image To mi bas nije jasno. Ja dojim vec 10 mjeseci i NIKADA nisam niti razmisljala o tome koliko mlijeka imam...Samo se opustis i dojis bebu kad god zatrazi i to je to.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: kako povećati količinu mlijeka
27.10.2008 20:06:49   
Anoniman
ali ja sam stvarno primjetila svaku noć koju se fino naspavam cijeli taj dan se moja mala guši u mlijeku, a u suprotnom, znam ja da ona ima dovoljno, ali je zaista manje mlijeka!

(odgovor članu Amrino)
  Neposredna veza do poruke: 44
   RE: kako povećati količinu mlijeka
27.10.2008 21:11:15   
boogy woogy
Eh da vam razjasnim ovu nedoumicu oko "spavanja/odmora i proizvodnje mlijeka". Nije san ko' san presudan za proizvodnju mlijeka. Hormon oksitocin koji je zaduzen za "odpustanje" mlijeka moze biti blokiran stresom/nervozom/strahom i mada IMA mlijeka (ono je tu) ono se ne moze odpustiti iz grudi dok se majka ne opusti. Dakle, kad ste naspavane onda ste opustene i mlijeko lakse "tece" iz sisauser posted image user posted image
Eto, nadam se da je prof. boogy woogy bila jasnauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: kako povećati količinu mlijeka
27.10.2008 21:17:02   
boogy woogy
Jos samo da se nadovezem.....zasto je tako lako ubjediti majku da nema mlijeka (cega su itekako svjesni proizvodjaci AD mlijeka i djecje hrane, koji svjesno podkopavaju dojenje i raspiruju sumnju u dojenje) - majci je najveci strah da joj je beba gladna, cim se majka uznervozi, pocne sumnjati, kad je pod stresom i pritiskom okoline bombardovana pitanjima tipa "da li imas mlijeka?" "mlijeko ti nije kvalitetno" i slicne gluposti.....onda vremenom taj stres utice upravo na gore navedeni hormon i odpustanje mlijeka. Tipican scenario slijedi: majka poseze za flasicom, jednom, dvaput....uskoro beba ima dohranu od 150ml AD mlijeka ili vise dnevno. Svaka flasica vise je mlijeka u dojkama manje!!!

Poruka dana: RELAX, JUST DO IT......i mlijeka ce biti uvijek!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: kako povećati količinu mlijeka
27.10.2008 23:28:37   
proud mom
IZVORNA PORUKA: boogy woogy

Eh da vam razjasnim ovu nedoumicu oko "spavanja/odmora i proizvodnje mlijeka". Nije san ko' san presudan za proizvodnju mlijeka. Hormon oksitocin koji je zaduzen za "odpustanje" mlijeka moze biti blokiran stresom/nervozom/strahom i mada IMA mlijeka (ono je tu) ono se ne moze odpustiti iz grudi dok se majka ne opusti. Dakle, kad ste naspavane onda ste opustene i mlijeko lakse "tece" iz sisauser posted image user posted image
Eto, nadam se da je prof. boogy woogy bila jasnauser posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: kako povećati količinu mlijeka
28.10.2008 11:18:29   
Amrino
To prof. boogy woogy!!! user posted image user posted image user posted image

Negdje sam procitala da je jedini recept za uspjesno dojenje- samopouzdanje! Tj. kada majka vjeruje da je dojenje lako kada to prihvati kao najnormalniju stvar i kada ne razmislja o tome ima li mlijeka i jeli to dovoljno- nece ni imati nikakvih problma.
Tako da potpisujem:

Poruka dana: RELAX, JUST DO IT......i mlijeka ce biti uvijek!


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: kako povećati količinu mlijeka
28.10.2008 11:35:37   
Anoniman
hvala na objašnjenju profesore.user posted image
Ima smisla, ja sam sebi to objašnjavala tako da sam predpostavljala da je moj organizam odmorniji i samim time i aktivniji i sposobniji da producira veću količinu mlijeka. Nešto najbolje mi je kad moja beba iznenada pusti siku, a mlijeko počne da pršti u mlazu, to mi je tako super kad vidim!
A to samopouzdanje mi je jako pomoglo u početku... jer znate kakve su bebe, non-stop je bila na siki kad se rodila, od jutra do večeri, da bi moja majka, ne iz loše namjere, već iz brige rekla: pa možda nema dovoljno da se najede pa traži, a stvarno je tako izgledalo... čim je spustim ona počne zijevati ustima, hvatati sve ustima od  dekice do prstiju i grčevito sisati... Ali ja sam znala da ima, pa neće to biti potoci za tek rođenu bebu, već onoliko koliko njoj treba, a još više joj treba kao njena  jedina utjeha i radost u tom novom hladnom svijetu. Ja sam tada rekla: da nema ne bi imala šta povratiti... a ona je jednostavno kao moja mala prirodna pumpica navlačila mlijeko i radila to tako slatko i uvježbano od prvog trenutka kada ju je prihvatila kao da je devet mjeseci samo to vježbala i kako je totalno svjesna da je to za to...

(odgovor članu Amrino)
  Neposredna veza do poruke: 49
   RE: kako povećati količinu mlijeka
28.10.2008 11:46:43   
Amrino
Shee...user posted image user posted image user posted image ...user posted image user posted image user posted image ...tako divno napisano...majcinska ljubav jednostavno frca iz tvog posta!

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *