|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: patronažna sestra
4.11.2011 13:13:57   
palachinken
Kod nas patronazne dolaze dan poslije otpusta iz bolnice, pa onda jednom sedmicno prvi mjesec. Onda ide s 2, 3, 6 mjeseci i s godinu. Kako idu vakcine, tako i one,
s tim da od moje patronazne nije bilo nikakve pomoci. Ona samo izvaga i izmeri bebu i bjezi preko praga. Ako je sta pitam, kaze ne znam, tako da se nisam uopste oslonila na nju. Cak me zadnji put nazvala i pitala jesi li vagala bebu da ja ne dolazim. user posted image
Tacno, prvih 10 dana je meni trebala pomoc jer nisam mogla ustati ni uzeti bebu, ali tu su bile mame i zaova, muz kad dodje s posla, ali patronazna nista.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: patronažna sestra
4.11.2011 13:15:23   
selebriti
IZVORNA PORUKA: palachinken

Kod nas patronazne dolaze dan poslije otpusta iz bolnice, pa onda jednom sedmicno prvi mjesec. Onda ide s 2, 3, 6 mjeseci i s godinu. Kako idu vakcine, tako i one,
s tim da od moje patronazne nije bilo nikakve pomoci. Ona samo izvaga i izmeri bebu i bjezi preko praga. Ako je sta pitam, kaze ne znam, tako da se nisam uopste oslonila na nju. Cak me zadnji put nazvala i pitala jesi li vagala bebu da ja ne dolazim. user posted image
Tacno, prvih 10 dana je meni trebala pomoc jer nisam mogla ustati ni uzeti bebu, ali tu su bile mame i zaova, muz kad dodje s posla, ali patronazna nista.


Isto!

_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: patronažna sestra
4.11.2011 13:20:25   
balasgirl
Ma ja od patornažne nikakve koristi nisam imala, došla mi je jednom i više ne. A nije mi hB ni trebala, mm i ja smo se super organizovali i sve smo sami radili oko bebe. Ona došla dan poslije mog izlaska iz bolnice, pregledala bebu, vidjela da je beba zaražena mrsom, ali nije rekla (kao ni u bolnici što nisu htjeli reći, naravno). Napisala na papirić ukratko šta ttrebamo kupiti  (d3 kapi, bivacin, hipermangan, kapi za grčeve i sl..) i to je bilo to. Ja sam porođena cr-om, bukvalno nisam mogla hodati, ali sam se prisilila i oko bebe radila sve od kupanja, dojenja, ma sve. Niko sa strane nije nam pomagao, niti sam koga zvala (mama, svekrva, ovaj, onaj), samo mm, ja i naš bebson.


_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: patronažna sestra
4.11.2011 13:20:48   
selebriti
.... al najviše mi je trebala stručna pomoć oko bebe, zašto meni nije nadolazilo mlijeko, šta se čini po tom pitanju, itd. ...



_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: patronažna sestra
4.11.2011 13:21:11   
palachinken
Ima divnih patronaznih, pa pogledaju ranu, pa pogledaju dojke, pregledaju bebu, okupaju je, pomognu, nisu sve iste, ali eto mene zapala takva :) Ona prica svoje, ne da se smesti, naucen tekst napamet, a nidje veze sa mojom bebom u tom trenutku. Toliko me iznervirala taj prvi put da bi je rado samarom zavezala da sam imala snage.
Meni je najvise pomogao ovaj forum, i sto se tice dojenja i bilirubina i soora.

< Poruku je uredio palachinken -- 4.11.2011 13:23:47 >


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: patronažna sestra
4.11.2011 13:25:46   
Nedi
Isti raspored dolazenja kao i kod palačinke, a također i nikakve koristi. Ne daj Bože da je češće dolazila tačno bi je otjerala. Izvaga, izmjeri bebu, pita kako rucki, promuzeviri po kuci i preko vrata. Pupak pogleda prilikom skidanja kad vaga bebu i svaki put je moram opominjati da opere ruke prije uzimanja i diranja bebe.U letu baci koji savjet koji kad sam spomenula svojoj dr za glavu se žena uhvatila. 

Bila sam sama samcata sa bebom od 07-18 sati i na raspolaganju nekoliko osoba koje telefonom mogu uvijek konsultovati za nesto ( pedijatricu-kucnu itd). MM je uglavnom donosio gotov ručak iz nekog restorana.
(Plan je bio da angažujem ženu kao pomoć u kući dok je mm na poslu al smo pogrijesili u odabiru jer nas je žena zeznula)

PS. Jednom sam  zvala patronaznu da pitam vezano za pupak ali ona je rekla da nema vremena jer radi do 14sati a ja sam zvala u 13:10. A ambulanta-zgrada je udaljenost 2 min sporog hoda


< Poruku je uredio Nedi -- 4.11.2011 13:30:50 >

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: patronažna sestra
4.11.2011 13:30:57   
Emica_sa
Ne znam stvarno ja sam sve sama,osim kupanja,to sam radila navece sa muzem,ali mi stvarno nije ni trebala pomoc.Drugi put sam se porodila na carski,i sama ostajala sa 2 bebe,jer muzu nisu dali slobodno,sin je imao 15 mjeseci,znaci nije ni on mogao nista sam.Rana me jeste bolila i zatezala,ali sam opet mogla sama,nije nista strasno,ja se stalno cudim,kada nekome bude mama tu po mjesec

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: patronažna sestra
4.11.2011 13:31:31   
lilylily
Patronazna hahaha moram se nasmijati na ovu temu jer je meni dosla kad je moja beba imala dva mjeseca a da ne govorim od neke koristi nista bolje da ni tad nije dosla al mora uzeti podatke od nas al stvarno kome dodje odma to je super jos da izmjeri kilazu ma nemogu vjerovati da kod vas to tako ide sretne su te zene kom dodju tako brzo


(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: patronažna sestra
4.11.2011 13:39:58   
balasgirl
Emica ni ja ne kontam kad tako nekima najke ili svekrve ili neko drugi pomaze oko bebe po mjesec i vise. Ja jednostavno nisam taj tip da mi se pomaze, pogotovo oko bebe sam voljela sve sama,bila sam najsigurnija u srbe. Mojoj zaovi npr svekrva ili mama jos uvijek kupaju dijete od 17 mjeseci, ne smije ona. Ma daaaaaajj.

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu lilylily)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: patronažna sestra
4.11.2011 13:59:16   
selebriti
IZVORNA PORUKA: balasgirl

Emica ni ja ne kontam kad tako nekima najke ili svekrve ili neko drugi pomaze oko bebe po mjesec i vise. Ja jednostavno nisam taj tip da mi se pomaze, pogotovo oko bebe sam voljela sve sama,bila sam najsigurnija u srbe. Mojoj zaovi npr svekrva ili mama jos uvijek kupaju dijete od 17 mjeseci, ne smije ona. Ma daaaaaajj.


Dajte molim vas! user posted image

Nemaju svi sreću naučeni se roditi .... user posted image user posted image user posted image

Sad su sve žene mazlumi koje imaju pomoć oko bebe...

Žene imaju para na bacanje pa plaćaju patronažne da im dolaze po 40 dana...

Eto to je sve onako, ... ćejf im a ne nužda, ...,

Ma dajte, nemojte me za jezik vuć...





_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: patronažna sestra
4.11.2011 14:19:19   
balasgirl
opusti se, smiri malo strasti, ja sam iznijela svoj stav, i nigdje nisam rekla da su mazlumi i sve ostalo što si napisala već da ja ne shvatam za šta im treba TOLIKO pomagati. Također, nisam rekla da sam se rodila naučena, sve što sam trebala naučit naučila sam u velikoj većini sa ovog foruma ili od ljudi čije mišljenje i savjete cijenim i uvažavam. Također u svom postu sam navela da JA nisam taj tip da mi se pomaže, mm i ja smo se borili sa sterilitetom i na kraju uspjeli dobiti naše čedo hB i JA jednostavno nikom nisam dozvoljavala da mi pomaže, uživala sam da nas dvoje radimo oko bebice. Savjetujem ti da ne skačeš na prvu već lijepo da pročitaš. Uostalom, ne zamaraj se nevažnim stvarima. UŽIVAJ!


_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: patronažna sestra
4.11.2011 14:26:37   
Emica_sa
Ja mislim da nema potrebe biti tu mjesec dana,ok mi je 2-3 dana,ali kasnije mislim da nema potrebe,a nema se tu sta puno nauciti,presvuces,okupas,nahranis i to je to.

Ja jednostavno volim svoj mir i sama cu oko bebe,ali kada muz dode kuci,hocu da sam ja ta koja mu stavlja rucak,a ne moja mama,ili neko drugi..

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: patronažna sestra
4.11.2011 14:26:58   
selebriti
IZVORNA PORUKA: balasgirl

opusti se, smiri malo strasti, ja sam iznijela svoj stav, i nigdje nisam rekla da su mazlumi i sve ostalo što si napisala već da ja ne shvatam za šta im treba TOLIKO pomagati. Također, nisam rekla da sam se rodila naučena, sve što sam trebala naučit naučila sam u velikoj većini sa ovog foruma ili od ljudi čije mišljenje i savjete cijenim i uvažavam. Također u svom postu sam navela da JA nisam taj tip da mi se pomaže, mm i ja smo se borili sa sterilitetom i na kraju uspjeli dobiti naše čedo hB i JA jednostavno nikom nisam dozvoljavala da mi pomaže, uživala sam da nas dvoje radimo oko bebice. Savjetujem ti da ne skačeš na prvu već lijepo da pročitaš. Uostalom, ne zamaraj se nevažnim stvarima. UŽIVAJ!



Baš sam se zamorila user posted image user posted image user posted image  ...i nisam napeta uopšte, samo iznosi svoj stav, ... nema problema user posted image

Vama svaka čast što ste se izborili sa sterilitetom user posted image user posted image user posted image  ne znam koliko dugo, ali to je uspjeh itekakav user posted image ... znam još jedan par koji je dobio bebu nakon 10 godina i ta žena je isto tako nakon carskog reza sve sama oko bebe radila, kasnije i druge, ... ali joj je svekrva bila u kući i pomagala oko kuće, a ona i muž oko djece. Sjećam se da se i ona vazda čudila ženama kojima neko pomaže oko bebe.




_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: patronažna sestra
4.11.2011 14:29:47   
teacher75
mislim da sve zavisi kako zena prodje na porodu, neke zene odmah mogu hodati nakon par dana i fino sjediti a ja sam jedva stajala i nisam mogla sjesti vise od mjesec dana, sto znaci da je logicno da mi je neko morao pomagati oko bebe. naravno, niej to bilo po citav dan, ali mi je dobro doslo da je povremeno neko drugi presvuce i opere, jer sam jaukala od bolova kad bih stajala vise od par sekundi. uz to da mi nije bilo mame da mi stisce dojku koju beba nije htjela da doji jer su malo kanali bili zacepljeni (drugu je normalno od pocetka prihvatila) dobila bih mastitis i pitanje bil uspjela dojiti na tu dojku. uz to, imala sam problema prvo sa pupkom bebe koji je otpao tek nakon 21 dana pa mi je patronazna redovno dolazila da mi pomogne oko pupka, mene je bilo strah da ja na sovju ruku ista tu radim. takodjer moram zahvaliti patronaznoj sto mi je pomogla oko rane, jer su konci bili uzasno cvrsti (zato me valjda toliko dugo i boljelo i zatoezalo) pa mi je ona nakon 2-3 sedmice ocistila ranu i skinula neke konce i bilo mi je puno lakse. od mm nisam imala puno pomoci jer je on u tom pocetnom periodu kad sam tek rodila- neke dvije sedmice morao raditi po citav dan, od jutra do mraka. ne znam kako bih ista uspjela sama, okupati se itd...pa  nisam mogla gace sa sebe skinuti jer se nisam mogla sageti

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: patronažna sestra
4.11.2011 14:35:28   
salmy
Zar se neko moze "osloniti" na patronazne??

Meni je u prvih 10 dana bila 4 puta( ko fol sa stelom)user posted image  a vecinom je dolazila kad beba spava.Okupala ga je 2 puta,i to je sve,nije mi cak ni ranu od carskog pogledala,a da ne pricam o dojkama.Ja sam 2 mjeseca izmuzala mlijeko,nikad se nije sjetila da mi pokaze kako cu?

One su samo formalno tuuser posted image
Mama je bila prvih dana sa mnom,i sa muzem mi pomagala(mada sam ja odmah ustala i obavljala sve bez problema)

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: patronažna sestra
4.11.2011 14:51:21   
teacher75
IZVORNA PORUKA: salmy

Zar se neko moze "osloniti" na patronazne??

Meni je u prvih 10 dana bila 4 puta( ko fol sa stelom)user posted image  a vecinom je dolazila kad beba spava.Okupala ga je 2 puta,i to je sve,nije mi cak ni ranu od carskog pogledala,a da ne pricam o dojkama.Ja sam 2 mjeseca izmuzala mlijeko,nikad se nije sjetila da mi pokaze kako cu?

One su samo formalno tuuser posted image
Mama je bila prvih dana sa mnom,i sa muzem mi pomagala(mada sam ja odmah ustala i obavljala sve bez problema)

sve zavisi kakva je patronmazna,meni je moja pomagals oko dojeenja a i eto kao stop sam napisala i oko rane i pupka


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: patronažna sestra
4.11.2011 14:56:01   
rose
IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Ja mislim da nema potrebe biti tu mjesec dana,ok mi je 2-3 dana,ali kasnije mislim da nema potrebe,a nema se tu sta puno nauciti,presvuces,okupas,nahranis i to je to.

Ja jednostavno volim svoj mir i sama cu oko bebe,ali kada muz dode kuci,hocu da sam ja ta koja mu stavlja rucak,a ne moja mama,ili neko drugi..


jos i da mu rucak stavim user posted image  pa moze sam..meni je moja sveki bila 15 dana jer je ona zeljala a meni dobro doslo user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: patronažna sestra
4.11.2011 14:58:11   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: rose

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Ja mislim da nema potrebe biti tu mjesec dana,ok mi je 2-3 dana,ali kasnije mislim da nema potrebe,a nema se tu sta puno nauciti,presvuces,okupas,nahranis i to je to.

Ja jednostavno volim svoj mir i sama cu oko bebe,ali kada muz dode kuci,hocu da sam ja ta koja mu stavlja rucak,a ne moja mama,ili neko drugi..


jos i da mu rucak stavim user posted image  pa moze sam..meni je moja sveki bila 15 dana jer je ona zeljala a meni dobro doslo user posted image



user posted image user posted image dobra si

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: patronažna sestra
4.11.2011 15:21:14   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: salmy

Zar se neko moze "osloniti" na patronazne??

Meni je u prvih 10 dana bila 4 puta( ko fol sa stelom)user posted image  a vecinom je dolazila kad beba spava.Okupala ga je 2 puta,i to je sve,nije mi cak ni ranu od carskog pogledala,a da ne pricam o dojkama.Ja sam 2 mjeseca izmuzala mlijeko,nikad se nije sjetila da mi pokaze kako cu?

One su samo formalno tuuser posted image
Mama je bila prvih dana sa mnom,i sa muzem mi pomagala(mada sam ja odmah ustala i obavljala sve bez problema)

sve zavisi kakva je patronmazna,meni je moja pomagals oko dojeenja a i eto kao stop sam napisala i oko rane i pupka



ja svoju patronaznu mogu samo da nahvalim.moj prvi sin je bio na pedijatriji, ona je dosla meni ,pregledala mi ranu od carskog, da mi nje nije bilo ja bih zavrsila sa temperaturom 40.
zena mi je sanirala dojke, izmuzala mlijeko, zena za svaku pohvalu.kad mi je uka nakon 21 dan izasao iz bolnice ja je zovnula i ona je dosla da ga vidi.

samo pozitivno za sestru Zibu iz centra .ja sam je kasnije zvala i za savjet da je pitam.

a dolazila mi je i drugi put, samo sto mi nije trebala puno pa je ja nisam ni zvala, sve bilo ok.

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: patronažna sestra
4.11.2011 17:29:25   
animagical
ja sam sjela tek 23 dana iza poroda...kad o tome pricate...i svejedno mama  mi je nocila prvu noc, poslije ne znam ni sta bi mi trebala...mm mi je donosio bebu da doji, i presvlacili smo skupa..ja nekako lezeci, na jednom laktu, tako sam se i naucila jednom rukom promijeniti pelenuuser posted image mama je kupala bebana prvu sedmicu cini mi se, poslije sam ja s mm, kadicu stavljali na sred stola u dnevnoj jer se nisam mogla sageti do poda...ma kad hoces i moras onda se snadjes kako tako,jel? patronazna mi nije nista pomogla, dolazila 3 puta, reklamirala sta je vec trebala, preporucivala dohranu a bebu nije nijednom izvagala...i jedom je probudila bebu da vidi pupak iako sam joj fino rekla da je otpao i da je cist skroz... kupanje pokazala i dojenje i mastitis rijesila mi je Azra, i hvala joj...  da sam tad bila one pameti zvala bih Azru prvih par dana pa do mastitisa ne bi ni doslo...rekla mi zena da ne nosim grudnjak za dojilje jer mi smetauser posted image

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: patronažna sestra
4.11.2011 18:09:11   
Selminja
IZVORNA PORUKA: animagical
rekla mi zena da ne nosim grudnjak za dojilje jer mi smetauser posted image

Kako mislis smeto? Nisi valjda zbog njeg dobila mastitis? Jel inace smeta grudnjak user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: patronažna sestra
4.11.2011 18:43:33   
buduca mami
uh ja pitah ovo za patronazne iz najbolje namjere,da prije svega sebi a eto, i drugima koje zanima,pomognem,ono haos ispade....polako zene drage
glavni zakljucak je dakle,zavisi kakve sam srece....tako cu proci i sa tim sestrama,...ako me podesi neka fina,dolazit ce cesto,i bas se pobrinuti oko onog sto mi bude stvaralo probleme,mislim ja ne znam kako cu proci na porodu,koliko cu pokretljiva poslije toga biti,slazem se sa ovima koje su rekle da nam je ta pomoc sa strane najbitnija na pocetku,nekih 7-10 dana poslije vjerujem da cu se moc pridic i sama kupat bebu,pupak i ostalooo,valjda muzic uspije dobit slobodne dane pa da pripomogne...
ja bi bila najsretnija da porod prodje sto bezbolnije,da se ja za dan dva oporavim i da bez ikakvih posljedica mogu sve sama,jer inace se ne volim oslanjat na nekoga,zapovijedat i sl.al eto kako Bog da :))))

_____________________________

medo moj slatki stigao je 11.11.''11. :))

(odgovor članu Selminja)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: patronažna sestra
4.11.2011 18:53:30   
Hanady RR
buduća mami...
kada se porodiš u porodilištu ( kojem god ja jezero ja vojan bivša bolnica) ...babice će javiti domu zdravlja mjesnom o tvom porodu i danu izlaska...
Ako izađeš u ponedeljak očekuj dolazak babice u srijedu prvi...
tako se računaj...danas izaćeš drugi dna iza toga prva posjeta.

babica će ti dati neke osnovne msjernice...koliko ćeš sreće imati sa babicom ne znam ...
ja nisma bila razočarana svojim babicama...al nisma ni pucala od oduševljenja...
u svakom slučaju lijepo je bilo da dođu, d ami vide bebu, d ami kažu pupak je ok, d ami vide ranu predlože kako sebi da olakšam itd.
Po prirodnom porodu one dođu najamnje 3 puta u posjetu... po carkom rezu i više puta meni 5 puta čini mi se...

Ti babicu sve možeš pitati što te zanima...svaka će ti ogovoriti u svom domenu što zna i umije...

ja sam imala pomoć u vidu mame...
ona nije bila moja fizička snaga al mi je bila moralna podrška...
i bila je moja mama...tih 40 dana u sa jednom i drugom bebom moja mama je bila tu...
bilo je trenutaka da 15 dan padam s anogu do umora...znala je reći lezi i spavaj ja ću ih paziti...tih 30 minuta sna znalo mi je značiti više nego iti jedna noć...

Ako želiš da uspiješ u dojenju, d aimaš babicu koja će ti dolaziti svako veče...to dogovori u privatnoj režiji...
Ima divnih babica koje bih i sama preporučila jer su zaista predane i mami i bebi, pomognu oko kupanja, pregledaju bebu, djau novopečenoj majci upute o dojenju ili dohrani...utješe majku, prepoznaju podtporođajnu depresiju, razgovaraju s aostalim ukućanima...
ako želiš nekoga takvog blizu sebe...iz iskustva koje sada imama preporučila bih ti i patronažnu u privatnoj režiji.user posted image

sretnouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu buduca mami)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: patronažna sestra
4.11.2011 19:03:07   
animagical
IZVORNA PORUKA: Selminja

IZVORNA PORUKA: animagical
rekla mi zena da ne nosim grudnjak za dojilje jer mi smetauser posted image

Kako mislis smeto? Nisi valjda zbog njeg dobila mastitis? Jel inace smeta grudnjak user posted image



ma zuljao mi kanale prema pazuhu i nisu se dobro praznili..nije to svima takouser posted image ne brini!

(odgovor članu Selminja)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: patronažna sestra
4.11.2011 19:20:07   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: animagical

IZVORNA PORUKA: Selminja

IZVORNA PORUKA: animagical
rekla mi zena da ne nosim grudnjak za dojilje jer mi smetauser posted image

Kako mislis smeto? Nisi valjda zbog njeg dobila mastitis? Jel inace smeta grudnjak user posted image



ma zuljao mi kanale prema pazuhu i nisu se dobro praznili..nije to svima takouser posted image ne brini!


ja ga isto nisam nosila i mene zuljao, ja nosila obicni pamucni user posted image

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *