|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: patronažna sestra
4.11.2011 19:25:36   
animagical
ja nosim potkosulje s onim odvojenim dijelovima za grudi, isto pamucne a kao malo pridrzavaju...

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: patronažna sestra
4.11.2011 19:31:39   
teacher75
meni nisu nikad smetali, cak sam stavljala silikonske skoljke jer sam imala puno mlijeka a kasnije one dm-ove kao ulozke za grudi

< Poruku je uredio teacher75 -- 4.11.2011 19:45:08 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: patronažna sestra
4.11.2011 19:44:19   
buduca mami

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

buduća mami...
kada se porodiš u porodilištu ( kojem god ja jezero ja vojan bivša bolnica) ...babice će javiti domu zdravlja mjesnom o tvom porodu i danu izlaska...
Ako izađeš u ponedeljak očekuj dolazak babice u srijedu prvi...
tako se računaj...danas izaćeš drugi dna iza toga prva posjeta.

babica će ti dati neke osnovne msjernice...koliko ćeš sreće imati sa babicom ne znam ...
ja nisma bila razočarana svojim babicama...al nisma ni pucala od oduševljenja...
u svakom slučaju lijepo je bilo da dođu, d ami vide bebu, d ami kažu pupak je ok, d ami vide ranu predlože kako sebi da olakšam itd.
Po prirodnom porodu one dođu najamnje 3 puta u posjetu... po carkom rezu i više puta meni 5 puta čini mi se...

Ti babicu sve možeš pitati što te zanima...svaka će ti ogovoriti u svom domenu što zna i umije...

ja sam imala pomoć u vidu mame...
ona nije bila moja fizička snaga al mi je bila moralna podrška...
i bila je moja mama...tih 40 dana u sa jednom i drugom bebom moja mama je bila tu...
bilo je trenutaka da 15 dan padam s anogu do umora...znala je reći lezi i spavaj ja ću ih paziti...tih 30 minuta sna znalo mi je značiti više nego iti jedna noć...

Ako želiš da uspiješ u dojenju, d aimaš babicu koja će ti dolaziti svako veče...to dogovori u privatnoj režiji...
Ima divnih babica koje bih i sama preporučila jer su zaista predane i mami i bebi, pomognu oko kupanja, pregledaju bebu, djau novopečenoj majci upute o dojenju ili dohrani...utješe majku, prepoznaju podtporođajnu depresiju, razgovaraju s aostalim ukućanima...
ako želiš nekoga takvog blizu sebe...iz iskustva koje sada imama preporučila bih ti i patronažnu u privatnoj režiji.user posted image

sretnouser posted image

hanady hvala na iscrpnom odgovoru :) ma dobro je znati da ce mi neko doci i objasniti sve,prije svega oko pupka,sta i kako,sveki ce biti tu,samo nije ona strucna za to a ja necu moci odmah sve preuzeti!!! ja sam iz tz a ti u sarajevu pa mi vjerovatno i ne mozes preporucit nekoga ovdje,...nije ni bitno,hvala u svakom slucaju,aBd da sve prodje sa sto manje muke pa da ja i sama mogu oko svoje bebice sve to obavljat :)

_____________________________

medo moj slatki stigao je 11.11.''11. :))

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: patronažna sestra
5.11.2011 15:22:14   
Gift
Buduca mami ja sam imala srecu da nadem jako dobru patronaznu, po preporuci pedijatrice..nije bas jeftina al zahvalna sam joj do neba da nije nje bilo nisam sigurna da bi tako brzo uspostavili dojenje, a o mastitisu i rani od epiz. da i ne pricam, zena je dosla u pravi cas..
sto se tice patronaznih iz ambulante, koje dolaze ''po sluzbenoj duznosti'', meni je prvi dan dosla i nije zena losa al iskreno meni je trebalo puuuno vise...

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
AMAR mamina ljubav stigla 25.10.2011.g

(odgovor članu buduca mami)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: patronažna sestra
12.1.2012 13:44:12   
La Alma
Ja sam morala zvati privatno patronaznu isti dab po izlasku iz porodilista jer sam imala pravo problema sa dojenjem (jos u bolnici dok sam bila imala sam problema, ali znate vec kakve su tamo babice - samo kazu bice to uredu). I zena mi je pravo pomogla, okupala bebu, pokazala mi kako cu je dojiti lezeci dok ne budem mogla sjediti i pokazala mi kako da se masiram... da nije bilo nje, mozda ne bih i dan danas dojila malu.

A ova iz doma zdravlja mi je dosla samo 2x i nije mi puno pomogla - osim sto mi je dala dobar savjet za ciscenje pupka hidrogenom


_____________________________

Pile moje malo 18.4.2012.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: patronažna sestra
27.1.2012 23:19:55   
dica_maja
Kod nas i nema patronazne sestre...
Nije nikoga briga hoces li dojiti, da li imas problema s tretiranjem pupka, previjanje i higijena bebe... i nije nista cudno kada neka mlada mama kada dodje kuci ne zna kako da se ponasa prema svojoj bebici...
Nemam ni sa Ze Kantonalnom bolnicom lijepo iskustvo... Niko mi nije od sestara koje su zaduzene nije pomogao oko dojenja... prvi dan nisam ni problala jer sam se bojala da nesmijem nakon carskog... drugi dan sam sama probala i kada nije islo sestru sam pitala i ona me nalijepila kao da joj oci vadim...

Nikakav pregled,ni savjet, niti bilo sta po izlasku iz bolnice nisam dobila ni od kakvog lijecnika... ni za sebe ni za bebu... Sreca pa nisam bila toliko van pameti, proucih otpusnicu iz bolinice i, zamislite, trebam jos 7.dana nastaviti primati terapiju, a malenog na kontrolu... user posted image

(odgovor članu La Alma)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: patronažna sestra
24.9.2012 9:47:52   
vesna85
pozdrav,zna li neko da li u Tesliću ima patronažna sestar ili babica koja privatno dolazi?

(odgovor članu dica_maja)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: patronažna sestra
21.11.2012 14:51:23   
miracle
Vezano za temu..meni nikad nije ni doslauser posted image
Kasnije sam se raspitivala zasto nije....navodno jer nisam dolazila u DZ na preglede..hahahahahhauser posted image eto razloga

(odgovor članu vesna85)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: patronažna sestra
21.11.2012 14:52:54   
vjestica

IZVORNA PORUKA: miracle

Vezano za temu..meni nikad nije ni doslauser posted image
Kasnije sam se raspitivala zasto nije....navodno jer nisam dolazila u DZ na preglede..hahahahahhauser posted image eto razloga

kakve to veze ima user posted image
niam ni ja išla u dz na preglede
nisam ni imala karton u dz
u bolnici na porodu su mi uzeli adresu i tad šrovjerili jeli ista adresa, zbog patronažne

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu miracle)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: patronažna sestra
24.2.2013 10:44:17   
nanika
Zna li neko koliko kosta privatni dolazak patronazne na adresu?????

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: patronažna sestra
24.2.2013 11:01:00   
animagical
kod azre sise je 30km, ali se ona dosta bazira na dojenje, a meni je i okupala bebu, osim sto je mi je rijesile mastitis. kako je seka?

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: patronažna sestra
24.2.2013 11:06:04   
nanika
Hvala na odgovoru. Seka je dobro....sutra ce izaci. Ja imam prijateljicu koja je patronazna pa me interesuje koliko je izlazak da znam. Ona mi nikad nece reci cijenu a ja hocu da joj platim.

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: patronažna sestra
24.2.2013 18:20:40   
srećicaa
Ako može pošaljite mi u pp broj telefona patronažne sestre sa kojom ste bili zadovoljni, cijenu dolaska i koliko vremena odvoji za vas.

Hvala.

_____________________________

¨*..*°•. ¸.•°*°•. ¸.•°*°•..•°¨*
Imala sam puno toga u životu, ponekad i previše, ali niz godina nisam imala pravu sreću. Sada je mama sa tobom dobila sve što je ikada željela-život, sreću i ljubav-sve ostalo je prolazno.
16.03.2013.

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: patronažna sestra
19.4.2013 13:42:01   
anitaa
zdravo,
je li mi može neko poslati preporuke za patronažnu sestru u Sa? (mislim na broj telefona i neke osn. informacije)
hvala, pozdrav.

(odgovor članu srećicaa)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: patronažna sestra
13.6.2013 20:50:14   
Sanida
Drage moje, i meni je potrebna patronažna sestra,pa ako neko za da mi posalje pp podatke.2006.godine dolazila mi je Azra-mislim da se tako zvala, od tada nista vise o njoj ne znam.ne znam ni da li radi uopce viseuser posted image .Hvala vam punoooooo

_____________________________

Voli me da te mogu voljeti, drži me da te mogu držati.

Imran-13.12.2006.

(odgovor članu anitaa)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: patronažna sestra
14.6.2013 7:28:05   
chuci
radi azra još uvijek
imaš njen broj na temi rr telefonski imenik pri kraju teme

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Sanida)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: patronažna sestra
17.11.2013 10:02:22   
17.12.2013.
Drage zene,
Poradjam se na Jezeru i zivim u Federaciju, ali cu poslije poroda biti u Lukavici (Ist.Sarajevo-RS). Je li bilo jos takvih slucajeva, hoce li mi patronazna htjeti tamo doci????
Hvala na odgovorima!!!!

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: patronažna sestra
17.11.2013 10:05:26   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: 17.12.2013.

Drage zene,
Poradjam se na Jezeru i zivim u Federaciju, ali cu poslije poroda biti u Lukavici (Ist.Sarajevo-RS). Je li bilo jos takvih slucajeva, hoce li mi patronazna htjeti tamo doci????
Hvala na odgovorima!!!!


javit će oni u RS nabližem domu zdravlja....
a i tamo je procedura posjete patronažne ista...
s tim da pri porodu kažeš koja je tačna adresa i mejsto gdje ćeš biti nakon poroda...to posbeno naznačiš sestricama u bolnici...

moja seka je tako, jer živi u RS_u

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu 17.12.2013.)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: patronažna sestra
17.11.2013 10:11:42   
17.12.2013.
Hvala puno Hanady, bas si me obradovala!!!! :) :) :)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: patronažna sestra
17.11.2013 10:21:17   
Hanady RR
sretno :)))


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu 17.12.2013.)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: patronažna sestra
25.11.2013 0:01:54   
17.12.2013.

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: 17.12.2013.

Drage zene,
Poradjam se na Jezeru i zivim u Federaciju, ali cu poslije poroda biti u Lukavici (Ist.Sarajevo-RS). Je li bilo jos takvih slucajeva, hoce li mi patronazna htjeti tamo doci????
Hvala na odgovorima!!!!


javit će oni u RS nabližem domu zdravlja....
a i tamo je procedura posjete patronažne ista...
s tim da pri porodu kažeš koja je tačna adresa i mejsto gdje ćeš biti nakon poroda...to posbeno naznačiš sestricama u bolnici...

moja seka je tako, jer živi u RS_u


Evo da javim zenama u mojoj situaciji da niko nece javiti nikome u RS-u, i tako niko
Nece ni doci! Kazu da nemaju takvu saradnju! A u RS-u kazu da ce poslati patronaznu za novac ako budu imale vremena taj dan.
Eto ako se neko nadje u istoj situaciji!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: patronažna sestra
25.11.2013 0:10:39   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: 17.12.2013.


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: 17.12.2013.

Drage zene,
Poradjam se na Jezeru i zivim u Federaciju, ali cu poslije poroda biti u Lukavici (Ist.Sarajevo-RS). Je li bilo jos takvih slucajeva, hoce li mi patronazna htjeti tamo doci????
Hvala na odgovorima!!!!


javit će oni u RS nabližem domu zdravlja....
a i tamo je procedura posjete patronažne ista...
s tim da pri porodu kažeš koja je tačna adresa i mejsto gdje ćeš biti nakon poroda...to posbeno naznačiš sestricama u bolnici...

moja seka je tako, jer živi u RS_u


Evo da javim zenama u mojoj situaciji da niko nece javiti nikome u RS-u, i tako niko
Nece ni doci! Kazu da nemaju takvu saradnju! A u RS-u kazu da ce poslati patronaznu za novac ako budu imale vremena taj dan.
Eto ako se neko nadje u istoj situaciji!



O svašta...
user posted image
vjeruj mi u junu 2010 su imali suradnju, mojoj seki u Kotorac dolazila patronašna koji rpipada RS_uuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu 17.12.2013.)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: patronažna sestra
25.11.2013 0:16:59   
17.12.2013.
E vise nemaju saradnju na nasu stetu :(
Hvala tebi na pomoci, a evo obavijestile smo
I druge zenice.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: patronažna sestra
16.12.2013 14:22:29   
de_de
Pozz,
citam da u Tuzli dolaze patronazne po nalogu porodilista. Ako moze da mi napise neka od mama broj sestre koja dolazi privatno, koja bi kupala bebu i po mogucnosti dala par savjeta buducoj mami oko dojenja. Hvala

_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu 17.12.2013.)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: patronažna sestra
16.12.2013 14:30:36   
Merylin
Jesam li dobro shvatila iz vaših postova:
Iz porodilišta jave patronažnoj sestri i ona dođe oko 3 puta ukupno? I to se kao ne plaća?
A ako želim posjete kad meni to odgovara (npr. svaki dan, 10 dana) onda to dogovaram privatno i plaćam?
user posted image

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *