|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   porod i brijanje dlačica
14.2.2008 12:09:53   
kss
hej! zanima me dali  prije poroda netko od medicinskog osoblja obrije "znate već šta" ili ostajaje zarasla
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: porod i brijanje dlačica
14.2.2008 14:46:29   
imran
naravno da te obriju ako to sama nisi uradila, moj ti je savjet da se pripremis kod kuce jer te briju sa vec koristenim brijacem pozdrav

(odgovor članu kss)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: porod i brijanje dlačica
14.2.2008 14:51:23   
M kao Mama
bolje da se sama sredis kući, nego da te oni kasape, još ti treba da pokupiš neku infekciju, ja uvijek voljela da je sve uredno, pa tako i tokom cijele trudnoće, neposredno pred odlazak u porodilište istuširala sam se i obavila poslić, tako da me nisu po tom pitanju dirali u porodilištu. Vidjela sam u prijemnoj sobi brijač, onaj starinski i sva sam se naježila.

(odgovor članu imran)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: porod i brijanje dlačica
14.2.2008 14:54:17   
Aleina
Eh da i ja sam cula da su grozni sa higenom tih njihovih brijaca.
A vise me brine kako cu ja to sama uraditi kada dodje trenutak
vjerujem da cu se toliko zbuniti i uplasiti da cu se sva isjeci
dok se budem brijala....

Uhhhh sta da radimo drage moje????user posted image

(odgovor članu imran)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: porod i brijanje dlačica
14.2.2008 14:57:14   
M kao Mama
bogami angazuj dragog, ja sam nekoliko puta tako radila, a kada sam krenula u porodilište došla mi kuma sa mužem rodica, dajdžicna koja mi je kao mama, svekrva i bilo me sramota da se izdvojim sa dragim i to obavim, i nekako sam sama to izvela, ne znam ni kako  od treme i straha jer sam znala da će me ostaviti u porodilištu, pa nisam ni mislila na brijanje, već sam to mehanički odradila

(odgovor članu Aleina)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: porod i brijanje dlačica
14.2.2008 14:58:42   
mali
pa nek te MM sredi ako nemožeš sama,meni je mama isprićala da joj je tata pomogao

(odgovor članu Aleina)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: porod i brijanje dlačica
14.2.2008 15:10:11   
Sanida
Eh,drage moje,ja sam to uradila kremom za bikini područje,pa nije bilo potrebe da mi neko pomaze,a porodila sam se dva  dana poslije toga,pa me nisu u porodilištu brijali.inače briju,stružu,pa čak znaju i malo posjeći,...user posted image user posted image

(odgovor članu mali)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: porod i brijanje dlačica
9.4.2008 15:40:34   
Kaktus
ne znam imaš li muža ili več kako se zove tvoj partner neka se pobrine da budeš tip-top spremna za dolazak novog člana porodice... pozdrav i sretno user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  user posted image     

(odgovor članu Aleina)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: porod i brijanje dlačica
11.4.2008 9:55:03   
peanut
Ja sam u devetom mjesecu stalno bila "obrijana"user posted image . Bolje je tako, higijenski prihvatljivije, a i u slucaju epiziotomije, nekako je bolje da je podrucje bez dlacica, zbog kasnije njege rane i sl.  Ako ne mozes sama, nek te muz "odradi", bolje je u svojoj kuci, sa ostrim brijacemuser posted image

(odgovor članu Kaktus)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: porod i brijanje dlačica
11.4.2008 15:10:07   
Cvrle
Samo jedan komentar o apsurdnosti u nasim bolnicama. Naime, brije se kako bi se sprijecila infekcija bebe pri porodu i eto da se doktoru olaksa pri epiziotomiji. Medjutim, kod nas da bi to ispunio, preporucuje se da to obavis sama kod kuce, jer ako ti to budu radili u bolnici "brijacima" koje oni imaju, tada ces haman pa sigurno "ti" fasovati infekciju user posted image  
A savremena literatura kaze da se vise nije potrebno brijati, jer nema uticaja za inficiranje pri porodu (ovo samo citiram) a doktor pri epiziotomiji moze malo skloniti dlacice da mu ne smetaju, ali ovo se praktikuje samo u inostranstvu.

Licno sam za to da se to obavi kod kuce, ako se vec mora, i to neposredno pre poroda. Ja imam problem sa urastanjem dlacica tako da se jako plasim tih upala nakon brijanja (imam veliki problem sa tim na nogama). Svoju licnu higijenu intimnih dijelova odrzavam i time sto ih sisam na 2 mm (oduvijek), a naravno pred porod cu se obrijati skroz, sa nadom da nece urasti user posted image  
Eto, ispovijedih se user posted image  ne zamjerite.

_____________________________

No sikirli, be hairli!

(odgovor članu peanut)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: porod i brijanje dlačica
11.4.2008 15:18:33   
bebano
Ja se svakako planiram obrijati kuci, naravno da ce mi dragi pomoci, jer se vec ne vidim kako treba user posted image .
Imam jedno pitanje user posted image , ja za sada brijem samo bikini zonu, ali me zanima to pred porod da li se treba obrijati skroz, bas ono skroz ili samo bikini zonu.

(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: porod i brijanje dlačica
11.4.2008 15:25:52   
Blue rose RR
SKROZ NA SKROZ.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: porod i brijanje dlačica
11.4.2008 15:34:55   
sanelicaaa
user posted image hehhe-super pitanje bebano!
I ja zelim da "TO" odradim kuci uz pomoc mm,ali posto sam prvorotkinja nisam ni ja znala koliko treba da se obrije user posted image user posted image Znaci "brazilku" user posted image user posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: porod i brijanje dlačica
11.4.2008 15:53:08   
seki
Ma moze i dan -dva prije termina,da se u onoj frci i panici kada zaboli nebi sasvim isjekle.Nemoze to toliko narasti za dan-dva.I ja sam se oba puta spremila kod kuce.Najbolje je.

(odgovor članu sanelicaaa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: porod i brijanje dlačica
11.4.2008 21:20:48   
bebano
Hehehehe user posted image  znaci bicemo 'cele'.. Hajde hvala da ste mi rekle da se pripremim na vrijeme user posted image .

(odgovor članu seki)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: porod i brijanje dlačica
12.4.2008 8:58:17   
Suzana
IZVORNA PORUKA: sanelicaaa

user posted image hehhe-super pitanje bebano!
I ja zelim da "TO" odradim kuci uz pomoc mm,ali posto sam prvorotkinja nisam ni ja znala koliko treba da se obrije user posted image user posted image Znaci "brazilku" user posted image user posted image



Joj jadne mi... user posted image
Nema sta ne moramo "odradit"...
user posted image

(odgovor članu sanelicaaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: porod i brijanje dlačica
12.4.2008 15:02:39   
lekica
ma ja to svakako vec godinama depiliram voskom
i toliko sam se navikla na brazilku da ne znam kako bi podnijela dlacice
ako ste u prilici izdepilirajte se voskom..najbrze je...
a i dugo traje....

(odgovor članu kss)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: porod i brijanje dlačica
12.4.2008 16:21:07   
nikka
Lekice,možeš li mi reći koji vosak koristiš?
Ja sam pokušavala trkicama Veet ali ništa,sa kremom skinem sve ali je kratkotrajno,jedino mi uspije moja kozmetičarka voskom,ja bi probala sama neda mi se uvijek ići.

(odgovor članu lekica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: porod i brijanje dlačica
12.4.2008 17:01:07   
issa
KSS, medicinsko osoblje brije sve žene istim brijačem ( najčešće na suho bez pjene ili kreme), a one tete koje to inače ne čine, prvo šišaju pa brijuuser posted image
 
Zato, brijač ili kremu u ruke i opleti po maloj

_____________________________

Moje šmizle su stigle 06.05.2008.

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: porod i brijanje dlačica
30.4.2008 9:29:56   
idana_85
Ja sam jednom probala voskom i bolilo je ko djavo, a pjenom je peckalo. Kako je s tim trakicama za bikini zonu. Ima li neki bezbolan a trajan nacin?user posted image

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: porod i brijanje dlačica
30.4.2008 9:35:46   
lejlaze
ja sam kupila obicnu masinisu za sisanje. nastimam na 0, i opletem. Tako odrzavam do pred porod, kada cu morati vjerovatno malo detaljnjije user posted image

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: porod i brijanje dlačica
30.4.2008 9:44:47   
Suncica*
Ja inace skidam sve dlacice, a od 7. meseca trudnoce to je radio moj muz. Tako me je sredio i pred sam odlazak u bolnicu, a zgrozila sam se kada sam videla sta rade zenama. Sutradan dobiju grozne ojede od brijanja na suvo, starih brijaca i kasapina koji to urade.
Zato vam savetujem da se lepo sredite kod kuce i za one zene koje se po prvi put briju skroz posle se naprasite bebi puderom da ne bi doslo do iritacije..

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: porod i brijanje dlačica
30.4.2008 11:32:28   
mamina princeza
Definitivno se pokusajte sami kuci"dotjerati".Cula sam da u bolnici - bilo kojoj - iskasape zene a i ne vode racuna da je brijac nov.
Ja se inace i brijem,alikakomi raste stomak to mi je malo teze pa cuuskorovjerovatnotrazitipomoc mm-a. Tako da sad toonako malomanje preciznouradim a pred porod se nadam da cu biti u stanjuda to izvedem kuciifinose pripremim.

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: porod i brijanje dlačica
13.5.2008 1:33:21   
pine
Jao cure u svakom slucaju mi vas je strasno zao!!!!   Mi smo nekad bas zaostali dole.  U Americi te niko ne brije nit to traze od tebe.  Nisam bas za to da se ne brije ali sam vidjela odvratnih zena koje su skroz izgubile osjecaj za estetiku pa im dole sve izgleda kao amazon (strasno za vidjeti).   Mislim da svaka zena treba da odluci, ja cu ici na depiliranje vecine (dole) ali niposto sve...    Ne dopustite da vas briju u bolnicama...   fuj.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: porod i brijanje dlačica
13.5.2008 10:28:48   
idana_85
Ja sam oduvijek voljela da je sve dole uredno i prije nego sam se udala. Muzu je veli svejedno,ali meni nije. Jos uvijek mogu sve sama, a kad ne mognem ili ce on pomagati, ili cu koristiti ogledalo (kako mi moja svekrvica rece) ali me neki stranci barkati nece. Ne mogu da shvatim zasto to neko ne bi radio redovno, pa koliko je vise i higijenski, i ljepsi osjecaj, ugodniji miris....sve.

(odgovor članu pine)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *